Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

vendy01
26. feb 2009

🙂 Děkuju.. 🙂 Jsou to potvůrky 😀

mata78
1. mar 2009

ahoj kacenqua.

Idem Ti trosku poradiť, vlastne v tomto sa veľmi radiť nedá, lebo u každého dieťaťa platí niečo iné. to aké mliečko máš davať malej myslím, že aj tak záleží iba od nej, lebo nemusí jej to, ktoré vyberieš Ty chutiť. takže môžeš vyskušať aj viac druhov. ak ti možem poradiť tak si pre zaciatok zožen iba nejaké vzorky a vyskušaj ci to bude piť. može sa ti stať totiž to co nam. naša kristinka po odstavení prestala piť mliečko uplne. umelé jej nechutilo. skusali sme aj kupované kravské, ale ani s tým sme neuspeli. tak sme teraz na jogurtoch a syroch. a večer pred spanim dostane do flase cajik. ta flaša ju trosku ukludní a zaspi.

ja som prestala kojiť zo dňa na deň, lebo som zistila, že som tehotná. a laktacia prestala akosi uplne sama. možno to netrcvalo ani týždeň.

tonicka
1. mar 2009

Ahoj kacenqa.
1.Tak ako pisala matka, skus vzorky, nam nechuti ziadne
2.Daj jej flasku, pohar cokolvek z coho ti pije...
3.Skus co ti vyhovuje, ja som oducala od nocneho kojenia tak, ze som kazdy druhy raz nedala, iba som vodu ponukla. Su deticky, ktore sa napiju MM a za tym si kludne daju este umele... Musis vyskusat... a takisto treba skusit aj odstavovanie, ci je lepsie postupne alebo nedat vobec a hotovo..Velmi zavisi od dietatka Ja a Eliska mame podobne zavislacky a Eliska musela odstavit naraz, ja postustupne, mojej to musi samej docvaknut a ona pochopi, ze v noci sa mliecko nepije, len rano a naobed a vecer... a tak podobne.
4. to tiez musis vyskusat, tusim taketo "velke" deti pijavaju okolo 150 az 180ml ale urcite su vynimky
5. ak budes postupne odstavovat, t. j. vynechavat kojenie po 1 tyzdni, tak zvykne odist samo, ak naraz, mozno sa budes musiet obviazat elastickym obvazom na stiahnutie a za 2-3 dni je aj po hrciach aj mliecku, ze ankam? 😉
Niekomu funguju aj homeopatika...

Vela zdaru 😉

basado
3. mar 2009

moj maly vobec nechcel kojenecku flašu, tak som ho naučila pit z takej jupíkovej flaše, najlepšie pre zaičatok bola ta z rajecu, modra flaša s tym modrym vrchnakom ked sa otočí dolu tak nevytečie. odstavila som ho tak , že som si zalepila a prsia a povedala som mu že mam bobo 😀 bolo to tažke ale stale som mu to hovorila aj v noci ked si pytal tak som mu dala napit len čajík, trošku si poplakal a zaspal. trvalo mu to 2-3dni ked si zvykol 😵

eliska7
autor
3. mar 2009

veru každe dieťa ine,po roku ic ani netreba nutiť piť mliečko(kedže väčšinou kojene deti,odmietaju ine mlieka)pretože bielkoviny,vapnik a ine živiny im vieme podať aj v inej strave(to mi povedala dr.)a aj som čitala otom vela člankov,len musiš vedieť či tvoje dieťa znesie odstavenie naraz,alebo radšej postupne 😉

eliska7
autor
5. mar 2009

kde ste???dala som nove foto zo zapisu do školky,teraz sa len modliť aby nas prijali 😖

tonicka
6. mar 2009

Ahojte.
Eliska, krasne fotocky, ako by to ani skolka nebola 🙂

mata78
6. mar 2009

eli super fotky. aj my sme boli na zapisee, ale neviem ci mi ju zoberu ked som este na materskej.

baby myslite, že by som mohla prejst na delenu stravu ked kojim? som hrozne tučná a chcela by som trosku schudnuť , lebo sa necitim dobre.a s kojenim asi tak skoro neskoncim, lebo mame doma malu prsnu zavislacku.

tonicka
6. mar 2009

mati, je dolezite jest a pravidelne.. vyskusaj ci ti to bude robit dobre a uvidis 😉 Inak vacsina zien schudne "sama" ked ma dieta 8 mesiacov, aj ja som sa v tedy dostala dokonca pod vahu 🙂

mata78
6. mar 2009

hej ja viem, ale akosi sa mi to nedarí dodržať. ja len, že ci ta delena strava nemože malej uskodiť

eliska7
autor
6. mar 2009

toni,ja som neschudla ani deko,ked som odstavila až vtedy samo od seba 😖 bože dneska mi zas chmantala bradavky 🙄 neskutočne dieťa-ma niekto horšieho zavislaka ako ja 😅 ona sa snad nikdy nevzda,stale čaka a kontroluje,či už nezačalo tiecť 😅 dnes mi tam našla nejaké biele bodky,tak som sa zlakla asi mi niečo vytieklo a zaschlo ani som to nezbadala 😖 zato ona ano 😀

tonicka
6. mar 2009

boooze eli 😅
no, uvidime co bude u nas ked odstavime..potom zalozime temu sisi deti alebo bradavkový zavislaci 😀

mata78
9. mar 2009

no eli lea je menšia a podla mna je už zavisláčka. to by ste mali vidieť čo robí ked sa vyzliekam. a ona sa normalne splha na prsnik. nemožem ju maz na rukach bez toho aby už nehladala. 😀 😀 😀 clenovia celej našej početnej rodiny sa na tom dobre smeju, ale mne velmi do smiechu nie je. to by ste malu vidieť ako ideme autom od nasich. sedím vkliesnená medzi 2mi sedačkami v neprirodzene nahnutej polohe ( lebo lea sedi v sedačke) a tak ju kojim, lebo inač nam v aute reve ako tur. povedzte je to normalne? raz som takto sedela celú cestu k našim na východ ( 400 km. ku koncu som už od bolesti a zufalstva plakala. ☹

eliska7
autor
9. mar 2009

maťa,velmi dobre poznam,lenže ja som ju mala na rukach a sedačka v kufri-ja viem nebezpečne a vtej chvili mi bolo všetko jedno len nech je ticho,preto sme ani moc nechodili autom,najlepši zažitok mam z taxika 😀

tonicka
9. mar 2009

mata, ano poznam to..do kosic sme sli to mala 8 mesiacov.. ja som tak cestovala do balogu a to mala rok a 4 mesiace, .. karolik je zavislacka od 3 mesiacov, kedy som sa jej pokusala dat moje mlieko z flase.. strasny zazitok, potom sa stazovala didinke asi hodinu.. a prvy usmev tiez patril didinke, to dodnes ked ju vidi, uzasny usmev hodi 🙂 A ona dodnes sa prisava tak ze to vyzera, ze ma zahryzne 😀

ankam
10. mar 2009

ahojte
mati aj ja to poznam tie podivne polohy v aute.....ale nakoniec som to riesila ako eliska.Vobec nebola v sedacke len mne na rukach a na prsniku 😒

eliska7
autor
10. mar 2009

ahojte,toni normalne zavidim že ešte kojiš,ked sa sarka privinie tak to chyba aj mne nie len jej,no na druhej strane už bolo xx noci čo sme sa vyspali 😵

mata78
10. mar 2009

eli tie noci zavidim

ankam
10. mar 2009

jaaaaaj eli tak tie noci su teraz na tom najlepsie 🙂

tonicka
10. mar 2009

tak to je super eli
ja kojim v noci len vynimocne(klop,klop) podla toho kedy ide spat, ak o 8 tak kojim o 5 ak okolo 22, tak az rano ked sa zobudi, cca okolo 7 pol 8 😎

alenik
11. mar 2009

Ahojte kocky...neviem,ci sa na mna este pamatate...chcem vas pozdravit a vidim,ze skalne su tu stale 😀

tonicka
11. mar 2009

jeeej, no neblazni alenik... my sme mysleli, ze sa na nas hnevas 😔 😀 😀

alenik
12. mar 2009

ahojte...Toni,co si,ake hnevanie...len nemam cas akosi a uz som aj vysla z cviku pomaly 😀 .Dufam,ze uz budem mat viac casu teraz...

ankam
12. mar 2009

aaaaaaaaaallllllllleeeeeeennniiiiikkkkkkkkk konecne
vitaj 😉

tonicka
12. mar 2009

aaaa, teraz kukam ze 18tt, gratuluuujeeeem, som netusilaaa 😀 😀

ankam
13. mar 2009

ano alenik uz je tehulka 😉

mata78
13. mar 2009

ahojte.baby nechcite aby som vam závidela tie prespate noci.ja kojim celu noc. leuska sa uz obsluzi aj sama.. dnes v noci to bolo takmer kazku 1/2 hodku. neviem ci takeho zavislaka mate niektora z vas, ale ja som už z toho uplne v depke. ved to nie je normalne. ona ma pouziva ako cumlik. 😢 😢 ☹ ☹ ☹

mata78
13. mar 2009

vitaj spät alenik. už sme sa aj cudovali kde tak dlho si?

tonicka
13. mar 2009

mati poznam, tam jedine dat az kazdy druhy krat, ale ja som to bola schopna az v roku a pol 😝 😔

eliska7
autor
13. mar 2009

aleniiiiiik gratulujem 🙂 takže dalšie kolo ceckovania 😀 ,ešte že si sa ozvala 😉 a vlož nove foto 😉
Maťka hlavu hore,raz prestane 😀