Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

tonicka
19. mar 2009

alenik, ja som tiez kedysi nezaspavala cez den, ale tehu a male dieta ma naucili 😀

alenik
19. mar 2009

Juuuj,kocky,strasne sa tesime na druhe babo,ale jasne,ze mame aj strach trochu,ako to bude.Ale Kamca ide od septembra do skolky,tak to budem vlastne doma zase len s jednym,tak myslim,ze v pohode 😉 .

Mati,ohladom toho terminu,fakt ma vas ocko super darcek na narodky...ze si si to tak naplanovala schvalne??? 😀 😀 😀.A urcite sa dozijete dlhsieho spanku.Par krat sa nam stalo,ze sme sa s manzelom zobudili a mala sa pekne hrala vo svojej izbe,sama sa bola vycikat...ale to bolo naozaj len par krat... 😀

Toni,tak to tu fakt zavidim,ze si aspon trochu pospis.My sme dnes hore od 5:20 a ja vecer by som spala uz od 19:00,ale potom ma to prejde a idem az okolo polnoci... 😝 .Teraz v tehu pocitujem vacsiu unavu a asi aj preto,ze mam nedostatok zeleza...

ankam
19. mar 2009

ahojte kocky
alenik som rada ze si sa vratila 🙂

alenik
19. mar 2009

ankam,ked ste ma vsetky tak pekne privitali,az mi je lepsie na dusi...vazne...vsetky ste SUPER 😎 😎 😎

tonicka
19. mar 2009

alenik, nemam na vyber... len ked teraz nahodou cez den spi, tak ide spat az okolo pol noci a je jedno kolko a v akom čase spi 🙄 , tak to by som odpadla.. a my mavame stale zle sny, teda nie kazdu noc ale zrovna teraz sme mali viac noci za sebou, ze aspon hodinu plakala a budila sa zo sna ...
ale pred vcerom som sa musela rehotat,(lebo ma obdobie "pipikov" a z bazena vylezzie len vtedy ked jej slubim, ze pojdeme do sauny a bude tam chlapcek a uvidi pipika) tak celu noc mi vykrikovala pipik, maminka pipik a aj rano ako sa prebudzala tak maminka pipik 😀 😀 😀

alenik
20. mar 2009

Toni 😀 😀 😀 ...tie dnesne deti uz len tak lahko nenalakas na cukricky a tak... 😀 😀 😀 som sa teda nasmiala...

eliska7
autor
20. mar 2009

toni 😀 zasmiala som sa.take su podarene 😉 čitam vas no nestiham,sarka mi dava pravidelnu ceckovu masaž,já neviem kedy prestane 🙄 snád ked sa otepli už ju to prestane baviť,aj večer zaspala s bradavkou v ruke 🙄
alenik mne sa syn narodil 14.8 a tie horučavy 😝 skoro som sa zblaznila-a kde maš svadobne fotky?slubila si už davno 😉

alenik
20. mar 2009

Eli,musim uz nahodit aj nejake zo svadby...Danko je 14.8.???no,ja som pripravena na pekelne horucavy...Kami je narodena 31.7.takze uz som to raz zazila...ale ja radsej v lete,ako v zime...Moja mama nas mala vsetkych v zime a pri brachovi tak spadla,ze sa narodil o mesiac skor.Smykla sa na lade a spadla rovno na brucho 😲 😲 😲 ...ked som cakala Kami,tak som este den pred porodom bola na kupku...relaxovala som pod slnecnikom 😀 😀 😀 ...Tu masaz bradaviek ti nezavidim,ale aspon,ze uz mas kojenie za sebou...dufam,ze tu budete pripravene poradit mi,aj ked ja budem odstavovat druhe 😀 😀 😀 ...cas leti ako voda...

tonicka
20. mar 2009

som rada, ze som vas pobavila 😀 😀

ankam
20. mar 2009

ahojte dievcatka 🙂

eppik.m
20. mar 2009

Maminky poradte prosím, kolik mléka potřebuje roční dítě? Míšu pomalu odstavuji, respektive pije ráno, naoběd večer před spaním a cca 2-3 krát v noci, ale pozoruji na něm že když mu vůbec nedám přes den tak si sám neřekne takže asi už brzo odstavím úplně, a někdy si spíše hraje, kouše a šklebí se na mne takže spíše nepije... 😨 Stačí mu MM zatím (2-3krát přes den a 2-3krát v noci) nebo mu mám dát k tomu ještě UM a kolikrát za den a v jaké dávce? Jsme atopici takže moc mléčne výrobky nechci dávat a kravské mléko už vůbec ne. Díky moc 😉

eliska7
autor
20. mar 2009

eppik,už sa totu pisalo vela razy,detom sa vapnika bielkoviny daju podavať aj inou stravou ako mliekom a mliečnymi vyrobkami,takže sa netrap ak nebude chcieť mliečko vobec,treba mu davať viac potravín s obsahom vapnika a živoč.bielkovin,zinku.Aktivia jogutry by si mohla vyskušať-prirodne proboitika,tie sa ako jedine odporučaju pri alergiach-aj nam jedine tento druh robi dobre,samo,že len biely-rady mam od lekarov,ale čo lekar iný nazor,takže je na tebe ako budeš postupovať. 😉

alenik
20. mar 2009

Kocky,presne,ako pise Eliska...ked raz dieta nechce mlieko,tak ho donho nenalejeme na silu.ked som prestala kojit malu,tak nechcela vobec ziadne mlieko...zato papala jogurty...z nicoho nic,jej zachutilo granko,takze vzdy,ked pijeme kavu,tak aj ona si pyta detsku kavicku.Dam jej do salky pol lyzicky granka a v pohode vypije.denne spapa 3 jogurty a naj ma Aktiviu,ako aj Eliskina Sarka 😉

ankam
21. mar 2009

ano ano je to presne tak.mozem potvrdit je to aj nas pripad.Ked som malu prestala kojit-nepila ziedne mlieko.Len mliecne vyrobky som sa jej snazila davat.Najviac lubila jogurty.
Az teraz sa naucila pit mliecko a to si ho uz aj sama pyta. 😉 a zato jogurty uz vobec nechce....

mata78
23. mar 2009

ahojte.
baby nemate chuť žehliť. akosi nič nestiham. lea mi dava poriadne zabrať. myslela som, že budem teraz ked už konečne spi, ale som uplne hotova a tak sa mi nechce. idu jej zubky tak stale plače. poviem vam, že tak uplakané dieťa som este nezažila ako je leuska. najspokojnejšia je ked je pri mne na rukách alebo na prsníku. dnes v noci bola zase od 21.00 vkuse do 01. 00 hod a potom som to už prestala sledovať, lebo som už bola hotova. ani si neviete predstaviť ako ma bolia klby a chrbat. už začinam pochybovať ci sa to vobec niekedy zlepši.

tonicka
23. mar 2009

mati, neboj, vieme velmi dobre ako sa citis 😅 moje dieta este nespi a to nespala cez den, ani didu nemala od pol 6 rana , az o pol 10 vecer si vypytala, nacucala sa a fici dalej 🙄

eliska7
autor
24. mar 2009

maťka presne toto som si odskakala pri sarke,teraz aj bolesti klbov odchadzaju,boli sme u liečitelky a dala nam kvapky,snad sa dostanem ztoho,ked to zabere budem vas infor.aj sarka je mrzuta,stal sa snou musi niekto hrať,toto počasko dava zabrať každemu 😖

mata78
24. mar 2009

to mi hovor. pocasie a leine zúbky. hrôza. každy den pocuvam predpoved a čakám na oteplenie. a akosi nič. tento rok si ta jar dava poriadne načas. nepamätam si este tak skaredy marec a dlhu zimu,

alenik
24. mar 2009

Kocky,to pocasie je naozaj o nicom...mne je z neho tiez nanic a jasne,ze aj deturence to znasaju zle(a my mamy si to musime odskakat 😀 )Nasa Kamca nas tiez vsetkych potrapila koli zubkom...u niektorych deti niesu ziadne problemy,ani nevedia ako a uz maju zubky...deti nas,co tu piseme su akesi zvlastne,nemyslite??? 😉 😉 😉 .Ja sa az bojim,ake bude druhe,ale mama ma upokojuje,ze pri Kamci som uz urcite pripravena na najhorsie... 😅 😅 😅

mata78
25. mar 2009

never tomu. nechcem ta strašiť, ale ja som mala pocit pri kristinke, že je najurevanejsie dieta, ale až teraz vidím ako som sa mýlikla. lea je extrem. ale neschcem ta strasiť. ber to tak, že každe dieťa je iné. ale uvidiš aj kolko radosti budes mať ked uvidis tie dve princezničky ako sa pekne k sebe tulia a ako sa spolu smeju. kristinka dokaže tak leušku rozosmiať až sa jej zacina čkať. je to také zlatunké . a ked vedľa seba spia. len skoda, že tak rýchlo rastu 😀 😀 😀

mata78
26. mar 2009

halooo baby kde ste? ved este nie je teplo, že by ste boli vonku? aha vy už ste všetky odstavili. 😀 😀 😀

tonicka
26. mar 2009

ja nieeeeeeeeeeeeeeeee 😀 😀 😀

ankam
26. mar 2009

baby u nas dnes snezilo.........a ja som si vysadila jarne kvietky-uz asi z nich nic nebude 😖
alenik sranda ze si uz pripravena na vsetko 😀

eli skoda ze nebyvas blizsie aj alenik...vyuzila by som vas na skraslenie 😉

eliska7
autor
26. mar 2009

ankm 😀 škoda,mohli by sme kecať 😉 zajtra idem s mužom preč na cely vikend držte palce deti budu po dva a pol roku od nas preč 😅 hlavne sarka po prvý raz 😖

alenik
27. mar 2009

Eli,nerob si zbytocne starosti...to len my si myslime,ze nase deti bez nas nepreziju,ale to nieje pravda.Viem si predstavit seba na tvojom mieste,stale by som myslela,co robi mala a tak...ale ja som uz zistila,ze ona ma stale tak "vydiera",lebo ked je u mamy,tak je v pohode,alebo ak je s manzelom,ale akonahle sa objavim ja,tak je to hruza des...uz si to nevsimam...tak prijemny vikend a nieze sa vratite traja,xixi... 😀

ankam
27. mar 2009

o eli tak to som zvedava ako dopadne babka zo sarkou 😀 a vy co idete na romantikus vikendik????

My mame ist do Londyna na vylet a zacali sme spekulovat ci brat Wiki so sebou.....Bolo by dobre keby nesla-lebo viete kao to s nou chodit po meste atd....No zase na druhej strane 5 dni bez nej-neviem neviem 😢
A ked sme navrhli babke ci by nemohla zostat-tak v ziadnom pripade 😀 😠 Ona by cez den bola ale keby prisiel vecer-tak uz by bolo asi nedobre
Tak ide s nami.aj sa bojim ze nebude chciet ist do lietadla 😖

eliska7
autor
30. mar 2009

ahojte,no vikend super,sarka to zvladla ok,len raz sa pytala domov,ale ked sme sa vratili nechcela ma 😅 až ked som jej pošepkala že niečo pre nu mam tak sa na mna kukla že čo,muža nechcela hodinu 😢 to bol neprijemny pocit,ale celkovo,na pobyte sa mi pačilo a vadili mi tam deti chcela som vypnuť od deti a ta behali,pišťali,proste bola som rada že nepatria mne a možeme relaxovať uplne v pohode,fajne jedlo,zabava,prechadzky,plavanie,debaty a tak 😉
zato dnes čo bolo prve mi zas krutila cecky-tá sa nevzda toho pocitu nikdy 😀

mata78
30. mar 2009

jaaaaj eli ten vikend zaaaaaaaavidim. moj mužíček mi stale slubuje, že ked leuska trosku podrastiea prestanem ju kojiť tak pojdeme iba my dvaja niekde. ale pri leuske to tak skoro nebude, lebo tu budem hadam kojiť do 40tky. a ked ma nevidí tak tak reve, že človek ma pocit, ako tomu dieťatu ubližujú. no hruza.

keby ste vedeli ako ma kuse. ma jeden zub potvorka, ale kuse ako by ich mala aspon 20.
baby teraz uprimne. aj vy ste mali také zavislačky ako mam ja? som z toho uplne zufala. hlavne v noci. ta musí mat prsnik stale v puse. celú noc spim iba na jednom boku. v piatok ma tak seklo, ze este dnes poriadne nemožem hybat rukami. a ta bolest. staci že pri nej v noci neležím a už place. som z toho zufalá, lebo cez den urobim velmi malo a vecer už vobec nic, lebo stale pri nej ležím. ani telku si nemožem pozrieť ( niežeby tam niečo bolo), ale aj tak trochu si len tak posedieť. ked už fakt chcem niečo vidieť, tak si dam na kolená vankus a leusku si uložim a kojime , a kojime a tak spinká aj celý večer. no povedzte ved to nie je normalne

ankam
30. mar 2009

mati mozem ti to odprisahat ak chces-ja som mala velku zavislacku....tiez som si myslela ze ju nikdy kojit neprestanem-viem ako sa citis a co prezivas.Co ti mam na to povedat-musis vydrzat 😀

eli tak to je super-som sa zasmiala z tej tvojej sarky ze cecik si chytila 😀

tonicka
30. mar 2009

mati, ano, aj ja som mala taku zavislacku a dodnes mam i ked v noci som ju v roku a pol zrusila, lebo som to uz nezvladala, ale dodnes ked poviem ze nedam didinku, tak som spravila velku krivdu a je zavislak a inak nezaspi a to chytanie ceckov 😠 ani mi nespominajte, mna uz neboli ani ked ma hidunu zuzle tak velmi ako ked ma obchytkava a ladi funradio, ja som na nervy, niekedy ponej tak zhuknem az muza zobudim 😝 Mati, to leuske prosim ta nedovol, chytat ti druhe prso 😔