Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

ankam
10. jún 2009

zuzube-este sa ti to upravi-kym mliecko zmizne.Ja som mala tiez jeden vecsi od druheho 😉 vela stastia

trixi
moja mala takisto flasu nepoznala nikdy-teda asi mesiac ako sa narodila co sme boli v nemocnici,ale doma nie.Vies ako ma v nemocnici vysmiali ked som sa spytala ci potrebujem sterilizator??? 😀
Tam sterilizovali takto :prevarenou vodou z kanvice 🙂 Teda ja doma ked som potrebovala nieco sterilizovat flasu na caj..........tak som to nechala povarit v hrnci a uz to bolo.Skus to.Alebo ozaj staci ked to len zlejes 😉

zuzube
11. jún 2009

a ako dlho trva, kym sa strati mliecko? alebo kym to vlastne prestane boliet?

eliska7
autor
11. jún 2009

zuzube ako komu,mne do tyždna,hoci občas ma ešte sem tam take divne pocity,ale uplne vpohode,ja som sa poctivo stahovala aj nanoc-to určite pomohlo
trixi,podla mna je dosť už velky na sterilizovanie,to sa väčšinou malým babatkam,ja malej normalne umyvam jar,voda,kefa a občas ich hodim do hrnca vyvariť 😉

trixi
11. jún 2009

dakujem za rady. Tiez som si myslela, ze staci raz zacas so na chvilu prevarit a je to. Len som sa chcela utvrdit, ze to tak staci. Maly pije necely tyzden umele mlieko, zachutil mu vanilkovy Sunar, pred tym sme 5 druhov mliek a konecne toto mu vyhovuje. Odkedy mu davam umele, je pokojnejsi, vecer nepije pred spanim tolko vody a hlavne mi spi celu noc. Zo zaciatku som mala aj ja plne a velmi citlive prsia, ale ked som tam mala tlak, tak som trochu rucne odstriekala pri sprchovani, tlak polavil a aj bolest presla. Nosim teraz taku pohodlnu podprdu, ktora mi je trosku tesnejsia, ale nema kostice a tak ma nikde netlaci. Ked uz som bola presvedcena, ze Matko zvladol umele mlieko tak sme to odstavenie "oslavili" s tatinom dobrym cervenym vinom. Po tych viac ako 2 rokoch chutilo vyborne 😀 .

ankam
12. jún 2009

trixi to som rada

zuzube aj mne to trvalo nejak tyzden ta bolest a to vsetko........potom som sice mala este naliate tak jemne,ale som nevytlacala nic a nejako to samo zmizlo

eliska zdravim ta.Ako ide biznis???

eliska7
autor
12. jún 2009

ahoj,ok,len nemam kam davaťsaru,tak mam taku operku,davam jej len 1€za hod,ked ja zarobim 5.5 a malu ma 3hod tak momentalne robim len aby som si udržala klientelu-uvidime čo bude ked pojde do školky a mne skonči md.inač sarke uplne hrabe-cele dni sa hra že je male miminečko,dudel si dava do ust,mrči a chnape mi cecky-stale ma potrebu ich žmoliť,pevne verim že skolkou to pominie 😀

monikaaerik
13. jún 2009

Ahojte dievcata,
napisem aj sem svoju skusenost 😉

tak aj my sme odstavene
Prislo to necakane, dnes je to presne tyzdne co so posledny krat cucla. V piatok vecer som jej ponukla kravske mliecko cez slamku ( lebo nevedela pit z flase,nevedela dychat nosom pri tom ako pila, ale z prska uz vedela dychat nosom ) a ona to mliecko 80 ml vypila a zaspala, tak som jej prsko uz nenukala, povedala som, ze pokazene, ze ocko musi opravit a Emk povedala, ze ,,Ano", tak som jej prevarila kravske,lebo sme ine doma ani nemali a ked sa v noci zobudila,tak som jej ponukla vo flasi 120 s okruhlim dudlikom a moja pipinka to stiahla na ex a ja som len z velkym ocami cumela, ze kedy sa to dieta naucilo pit z flase a dychat pri tom nosom, 20 mesiacov jej to neslo a teraz zrazu. a takto sme pokracovali, lenze ani mne nedalo,ci robim dobre, prevarala som jej 7 dnove plnotucne mlieko, tak sme isli k pediatricke a ona patri k zastancom ze UM do 3 rokov, ze kravske mliecko zatazuje zaludok aj oblicky, tak nam odporucila bebu alebo nutrilon, tak sme kupili bebu a pekne sa chytila aj na nu, lenze teraz nas trapi tvrda stolica ,kaka bobky.
Pije bebu rano aj vecer a potom nadranom okolo 3-4. A spinka v pohode, ked som ju kojila tak vstala aj 3-5 x,ale pravdepodobne od hladu,lebo ona tej beby vypije aj vyse 300 ml,akokedy.ale min. 200 ml a potom sa zobudi az nadranom. A zlepsilo sa aj pitie tekutin. Pocas kojenia to bolo mizerne, tym ze nevedela z flase, tak pila iba po glgoch ,2-3 si glgla z pohara alebo sosaka a dost, teraz jej dam do flase,a ide to.
Tak tolko moja skusenost, ono niekedy deti naozaj vyriesenia problemy za nas. teraz este musime poriesit to tvrde kako. TAk sa drzte. papa

Ozaj baby ktore ste odstavili a davate UM, mate aj vy problemy s kakanim? upravi sa to,ci mam zmenit mliecko,alebo ako ste to riesili vy? dakujem

zuzube
15. jún 2009

ahojte mamky,
ja som odstavila od prsnika malu pred tyzdnom, zobrala to velmi dobre, prsnik si vobec nepyta, flasku zobrala okamzite....minuly tyzden mi este vypila tak 100ml naraz, ale teraz posledne dni nevypije viac ako 30ml...tak fakt neviem, ze co mam robit...poradite?

mata78
17. jún 2009

zuzube nerob nič. Moja Kristinka sa odstavila a uplne prestala piť mliečko. Tak som ho nahradila syrmi a jogurtikmi. tie papa na tony. vraj je to uplne bežné, že kojene dieta nechce ine mliecko.

tonicka
22. jún 2009

my mame ako kamarata imaginarnu žabku, ktoru nosi zo sebou a este mi hadze v aute imaginarnu loptu 😀
A cez vikendy sa kojime len vecer 🙂 cez tyzden aj naobed 😉

evka39
23. jún 2009

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahojte, ospravedlňujem sa za dlhú nečinnosť, ale konečne mám pos kúškach a naplno si vychutnávam prázdniny.. juchúúúúúúúúúúúúúúú. čo sa u nás zmenilo?? No, skončila mi materská a keďže sa moje pôvodné miesto rušilo, nastúpila som s "nadšením" na úrad práce. Moje krpčiatko nastupuje v sept. do škôlky a veľmi sa už teší. na kojenie sme už úplne zabudli, takže vlastne už do tejto témy nepatríme, ale dúfam, že sem tam môžeme prispieť.. Ako vidím, Toni, kojíš do 11 ako Jánošíka??? 😀 Tak sa majte ,pozdravujem ratolesti a dúfam, že sa tu s vami stretnem častejšie..tak pa

krista
25. jún 2009

Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista

tonicka
26. jún 2009

evi, presne tak, i ked psychologička tvrdi, ze karolinka sa boji deti,lebo ju este kojim a spi s nami v posteli a ma oneskorený emocný vývoj, lebo je na mna velmi naviazana 😕 🙄 😅

mata78
7. júl 2009

ahojte.
toni nestras, lebop maja leuska je tak na mna naviazana, že aj na zachod ju musim brat, lebo reve ako tur.
ale mame pokrok. cez den nekojime, ale tie noci nam zostali. chcem ju odstavit, lebo ma hrozne kuse, ale neviem ako to urobit ked večer stale zaspava na prsniku.

tonicka
11. júl 2009

no, nestrasim, uz sa opravila, ked videla co karolik vie a ze kazdy tyzden robi pokroky a dostala som pochvalu, ze robim vsetko ako treba 😀 .. ja stale neviem ako ju odstavit na noc........... ona je strasne vytrvala aj ked nieco zakazem, dnes plakala hodinu lebo som zakazala cokoladu.. a to bol ten kratsi vykon 😖

eliska7
autor
15. júl 2009

jaaaak sa tešim že to mam zasebou 😀 iked zaspava s ceckom-bradavkou v ruke 😠

mata78
25. júl 2009

Toni aspon Ty ma pockaj s tým odstavenim

tonicka
1. aug 2009

mati, zatial vyzera, ze budem kojit este dlllho potom co ty prestanes 😅 my asi az do 18 tich naozaj 😝

eliska7
autor
2. aug 2009

tonička ,no už fakt dlho kojiš 😉 to by som nezvladla,sara stale ma potrbu chtať bradavku-dosť som ztoho nervna,na dovolenke sa zas kumne naviazala,na nervy,stale mi len didinky chyta 😠 už nech je v školke,snad prestane.,vložila som fotky z dovolenky-bolo supeeeeer

tonicka
8. aug 2009

eli, sak preto mam take motto 😀 😀 u nas to teraz vyzera divne, ja vobec neviem ci sa este kojime, ci co 2 dni nemala didinku 😕 obcas ju spomenie, ale skor len tak stazujuco, tak neviem 😅 totiz povodny plan bol na noc nekojit, aby sa naucila zaspavat bez a len cez den dostala s tym, ze uz si vypila a nie je... a zrazu vcera sme sli autom domov aj dnes a zaspala, lebo nespala cez den a ani nepytala 😕

tonicka
9. aug 2009

tak dnes naobed dostala didinku a chcela aj vecer, ale to som nedala, bolo dost placu,ale som jej vysvetlila , potom si dala vodičku proti smutku a placu 😵 a uz sa usmievala a potom zaspala velmi srandovne, som sedela na gauci a ze este mrknem nieco na nete a som sa predklonila a ona si za mna lahla a nepohla sa uz, vlastne do minuty spala 😵 😵

eliska7
autor
11. aug 2009

lentak dalej,snad do 3 rokov odstaviš-to je tak normalne no potom už je to fakt len o psychike 😉

vlasa
12. aug 2009

baby myslite,ze kojenie po dvoch rokoch v noci neskodi?moja nechce pochopit,ze v noci sa neje ale spi.mam vianoce ked pyta len tri krat 😅 ked ma smutnu naladu,tak je nacucnuta nonstop.mne to nevadi,akurat sa bojim tej neskutocnej zavislosti 😠 😠

tonicka
13. aug 2009

vlasa, ja som to trosku nasilim ukoncila v 1 a pol roku, lebo som sa nevyspala a ona bola nonstop nacucnuta a napriek tomu je zavislak. Moja skusenost je dat najprv kazdy 2 krat, potom az trebars o 5 rano a tak sa to postupne upraavi.
Nam to skodi na zuby, mame same kazy a vraj si neoddychne traviaci trakt, ale neviem to posudit 😉
no, a my sa kojime uz len naobed, som zatrhla zaspavanie na didinke asi pred tyzdnom, ona mi likviduje druhu bradavku pri kojeni.. do vtedy nam to vyhovovalo obom 🙂
Ale musis byt ty presvedcena, ze nechces v noci kojit. nam sa obcas stane, ze je hladna, teraz uz pyta roztek,, alebo je regulerne hore tak cca 3 hodiny, ale to mala vzdy 😅

mikijana
14. aug 2009

Ahoj holky, můžete mi prosím poradit, chtěla bych postupně přestat kojit. Dneska jsem ráno místo kojení dala nutrilon, malá vypila tak 100 ml tak jsem dokojila. Teď dopoledne mi vypila půlku lahvičky. Kolik by toho měla vypít, dle návodu na nutrilonu 250 ml? Jinak nahrazovat pár dní jedno kojení a pak postupovat dál?papáme už zeleninku, snažím se po ní dávat čajík.díky za rady🙂

iwuskaaa
25. aug 2009

Ahojte mamičky, Vy ste tu už skúsené, čo sa týka odstavovania bábätka, tak si idem pre radu k Vám 😉 .
Malý ide mať rôčik. Som šťastná, že som vydržala kojiť doteraz, keby mi bol na začiatku niekto povedal, že tak dlho vydržím, tak neuverím, pretože som mala problémy...ale o to nejde...
Povedala som si, že do roka budem kojiť, po roku prestanem, aby to nebola pre malého závislosť 🙂 . MM pije ráno, večer pred spaním a v noci - 1x...no večer zaspí pri kojení, taký je unavený, položím do postielky a po hodinke sa prebudí, tak mu dám čajík - ok, spinká ďalej...
Chcem sa spýtať, či mám odstaviť postupne, že prestanem kojiť napr. ráno a budem iba večer alebo prestať zo dňa na deň?
Ďakujem za každú radu, názor 😉

eliska7
autor
27. aug 2009

umna to islo len naraz,ale bola starsia a teda aj rozumovo vyspelejšia,kamaratke sa odstavil 13 mes sam-postupne mu vynechavala kojenia,až ostali len na večernom a on jedneho večera ju odmietol-vypil deci caju a spal,teraz jej vypije aj 250ml sunaru.kazde dieťa je ine 😖

mata78
28. aug 2009

ahojte dievčence. konečne som sa sem dostala. idem sa pochvalit mini úspechom. nekojime sa už cez deň. 😀 😀 😀 ale v noci si to vynahradi. lea je nonstop prisata. ☹ ☹

mirustek1
29. aug 2009

tak sa pripajam,ja som prestala malu tiez po roku kojit,lebo uz chcela cele noci len cicik,prestala som postupne,najprv cez den,potom vecer,davala som UM pred spanim,a na koniec v noci,ked sa zobudila ponukla som jej vodu,dudulik,a skor ako o 3hod.som jej nedala papat,potom som to predlzila na 5hod.a Po tyzdni prespala celu noc az do teraz,a mne sa mlieko stratilo tiez postupne.A vecer vypije maximalne 160ml UM a staci jej to.

lemge
29. aug 2009

baby,a UM piju vase deti vecer z flase?...trochu blba otazka,ale pytam sa preto,lebo moja dcerka flasku doteraz neokusila a cez den pije z pohara so sosacikom.tak ja neviem ,to ju mam taku velku babu ucit na flasku 😕 ???
poradte diki...