Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

monikaaerik
27. apr 2009

Ahojte baby,
chcela by som sa opytat, tie co ste odstavili, piju vase deturence viac tekutin? moja Emy je este kojena,a okrem toho pije max.200 ml vody cez den. bojim sa ,ale ze ked ju odstavim, tak nebude uz ani tolko.
My mame problem ten, ze Emka pokial nepije z prsnika,tak neviem dychat nosom. Ci flasa,ci sosacik,ci slamka,ci pohar,proste vsetko skonci rovnako,pije kym ma dych,potom pusti a lapa po dychu. Nestretla som sa este s nikym kto ma rovnaku skusenost a lekari mi nevedia poradit. dakujem baby. Monika

mata78
28. apr 2009

ahojte kocky. eli myslim si, ze leuska bude asi nieco take ako tvoja sarka. za posledny tyzden je neuveritelna. spi iba na prsniku (noc)je to desne, lebo som unavena . a teraz jej idu zubky tak je este horsia , stale place a cucka. potvorka a este aj hrozne kuse. ja normalne zacinam pochybovat , že sa toto s kojenim niekedy skonci a že sa konecne vyspim.

denisocka
29. apr 2009

tak ja ešte tu napíšem narýchlo,my sme v nedelu odstavili,tak ako sarkabrezen , bez jedineho problemu,maly ani nevie.že niekedy cickal,ja nemam absolutne nabehnute ciciky a maly mi pomaly pije aj HIPP um vanilkove ,tak všetkým držím palce

eliska7
autor
30. apr 2009

deni super,aspon niečo maš bez problemov 😉
monikaerik,naša sara dlho nechcela flašu a ked som odstavila veru naučila sa,no nosom dychať nevie aj tak,proste pije jednym dychom,potom hlasný nadych ustami a tak vytiahne celu flašu,ked sa jej opytam že prečo nedycha nosom tak povie-to neni normalne to nejde musim takto-ukaže a poradi si 🙂 -ono smäd ju donuti potom piť nemaj strach čím viac ju budeš nutiť tým jej to sprotiviš-to plati aj o jedle 😉

eliska7
autor
30. apr 2009

zaujimave že cecky sa mojej sare nezhnusili,ked som jej skušala nukať každych 5min 😀

denisocka
30. apr 2009

eli,že?aspon to 🙂 aj dnes sme mali prespatu elu noc,rano dostal 150ml UM ,tak som happy

tonicka
30. apr 2009

ahojte, ani my sa nikdy neodstavime 🙄

eliska7
autor
5. máj 2009

toni,si lepšia jak ja 😀 mne stačilo 26mesiacov 😀

mata78
6. máj 2009

caute baby. konecne som to po dlhšom case. toni neboj ja to mam také iste. lea je v noci iba na prsniku a ožužlava ho . je až neuveriteľné ako to dieťa je zavislé. a to nemyslím iba prsník , ale aj mna. zatiaľ co kristinka by isla aj s ciganom, tak lea nechce byt ani s vlastným otcom. musi byt stale pri mne. idem sa pochvaliť. kristinku nam prijali do skolky. už som to aj oľutovala a oplakala. zrazu som si uvedomila, ako veľmi vyrastla a že už zacina ten predskolský život našho dievčatka. ☹ 😢 😢 😢 😢

eliska7
autor
7. máj 2009

aj sara ide do školky,ale až v oktobri lebo keby som ju dala od septembra tak by som došla o rodičovský 😠 a ja sa tešim,konečne si upracem byt 😀 ,len dufam že nebude chorá lebo to je akurat najhoršie obdobie pre alergikou

tonicka
10. máj 2009

eliška 😀 😀
mati, presne, karolik je na mne zavislacik... ja si to zo skolkou zatial nevieem predstavit, kedze ma strach z deti, ale uz mi je do placu ze budem cely den bez nej.
A aj ja sa pochvalim, vcera som bola s kamoskami večer zapijat slobodu a prisla som o tristvrte na 3 domov a ked som lahla do postele o stvrt na 4 tak sa trosku prebrala, porozpravala mi , ale potom spala ale len do 6 a cez den mi dopriala 25 min, takze som sa citila horsie ako pred tym 😅 Ale takto do noci som nebola vonku ani nepamatam, aj 10 rokov mozno, max do 1 som chodila....ale od kedy mame karolinku.... 😀 😀 😀

evka39
12. máj 2009

Ahojte kočky, dúfam, že sa na mńa ešte pamätáte...chceme vás s mojou Emkou pozdravit..máme sa fajn Emík ide v sept. do škôlky a už sa straaaašne teší.tak to rýchlo ušlo tie 3 roky 😒 ..Škola je v plnom prúde..den má pre mňa strašne málo hodín- nič nestíham. Dúfam, že sa máte všetky skvele a tešíte sa s detičkami.. Všetkých pozdravujeme a dúfam, že si už nájdem viac času ,aby som k vám zase zavítala 😉

bystricanka
15. máj 2009

ahojte 😵 😵
tak som sem zavítala po veeeľmi dlhej dobe. Dala som si tú námahu a pozrela som ,kedy som tu bola naposledy. 21.7.2008. No hanbím sa za seba 😅 Kukám, že je tu plno nových báb, ale zakladatelky témy a spol.tu ostali.
Čítam, že ani evka sem často nechodí, ale občas aspon napíše.
ako sa všetky máte? Eliska...už si tvrdohlavú sarinku odstavila nadobro, či ešte stále sa s nou trápiš? 😒
matka79...má už aj bábo 😅 Ejha....ani som jej nezagratulovala a teraz je to už pasé. 😖
tonicka....ty už dávaš malú do škôlky?Ja ešte nie....aj môj matúš má strach z detí, tak ešte rok počkám kým sa oťuká. A aj tak prácu ešte nemám, tak nemám dôvod ho tam dávať

eliska7
autor
19. máj 2009

ahojte nestiham,ale myslim 😵 na vas 😉

mata78
19. máj 2009

caute babulky.
idem sa pochvalit aspon jednym uspechom. kristinka je už konečne bez plienky. trochu jej to trvalo, ale podarilo sa. ako sa inac mate? my s leuskou sme stale narovnako. takže na prsniku. včera už aj moja mama konecne pripustila, že mam urevané deti a lea že je taka mala opicka. ( stale na mne zavesena). ale jej to trvalo. celých 9 mesiacov. 😀 😀 😀

graziela
24. máj 2009

Ahojte,
ja som uz pisala do podobneho prispevku, ale tam uz dlhsie nikto nezavital, tak hadam tu niekto napise svoj nazor...
Moj maly betarik si teraz par dni pred 1.rocikom rozmyslel, ze prestane papat maminkine zdrave mliecko a sam sa odstavil 😒 Naposledy som ho nakojila pred 6 dnami, v prsnikoch nemam zatial nejake divne pocity, no mliecko tam stale je...citim, ze su take akoby poloprazdne, ale viac prazdne ako plne...neviem, ci mi dobre rozumiete...Zaujimalo by ma, ako to odstavovanie prebiehalo u vas, dokedy od posl. kojenia sa vam mliecko uplne stratilo?

tonicka
28. máj 2009

graziela, skus precitat par stran do zadu, kocky to tu popisuju, niektore maju "mliecko doteraz" , pokial nemas hrce a horuce prsia pripadne trhanie, tak to riesit nemusis 🙂

eliska7
autor
29. máj 2009

suhlasim tonička,veru nemaš problem nerieš,uplne sa strati samo,popripade sa možeš trocha stiahnuť na hrudi a menej pi-to pomože 😉
mata,lea ma už 9 mes???tak rychle to leti 😅 sarinka na cecky mysli stale,každý den si musi chytiť 😀 pomačkať,požmoliť-hreším ju no aj tak to robi-smeje sa pritom akože sa hanbi 😖 hodim par fotiek aka je zlata 😉

aviv
29. máj 2009

úplně stejně to proběhlo u nás : malá se mi odstavila den ze dne v 11 měsících. Trošku mi to narušilo plány, těšila jsem se, že budu kojit ještě přes léto a budu mít o problém s pitím míň, ale malá má holt svoji hlavu 😉 jinak pár dní nato jsem radši odstřikovala ( užila jsem si na počátku se záněty a nechtěla jsem aby se to opakovalo), ale mlíčka se dělalo čím dál míň a za tři dny už jsem ani neodstřikovala a tuším, že tak nějak do týdne zmizelo samo.

tonicka
2. jún 2009

Cafte kočky, idem to tu trosku ozivit 🙂 Ako ssa mate? My sa kojime nadaleej... 🙂

eliska7
autor
2. jún 2009

toni si dobra 😉 počkaš kym sa odstavi sama,alebo maš nejaky limit dokedy,my sa sice nekojime,no didinky mi naťahuje stale a ked som neopatrna prisaje sa-no rehli sa tomu 😀

mata78
2. jún 2009

ahojte, aj my kojime . a asi budeme doživotne. niekedy ma to privadza do zufalstva. ( dost casto ). a hlavne teraz ked leuske ide 6 zubkov. chudatko ani papat nechce iba pije mliečko.

ankam
5. jún 2009

Ahojte dievcence

Toni a ako sa kojite?stale s mierou???

Eliska napis mi ako Sarka?este pyta didinky?ja z nej odpadnem

Mati ty mas este cas na odstavenie,len si uzi to kojenie......... 😀

ankam
5. jún 2009

My mame najnovsie take nervove zachvaty ci co to je(ruje) 😀 z nicoho nic zacne ricat na polhodinu........a trha si nausnice dole-uz ich ani nema.....vraj ju hryzu 😀
tak jej ich davam aspon na kazdy 3 den koli dierkam aby nezarastli........ach jaj
je to obdobie vzdoru?alebo je chora???

tonicka
8. jún 2009

Cafte kocky 🙂 Baby, aj vase deti hadzu take hlody? karolik sa rozprava akoze s nasou kamaratkou a potom jej zacne rozkazovat alebo dnes rano sa rozpravala z Alfom a po chvilke mu hovori, ze pozriem sa ti do nohaviciek ci mas pipika 😀 Ona je velmi zatazena na pohlavne organy, uz vyzeram pipi na plavani, lebo riesi kazdemu chlapcekovi pipika a vajicka a minule riesila ze ona pisku a ze co to tam ma a ja ze klitoris a ona to potom takej pani vysvetlovala ze v piske ma klitoris a ta jamka sa vola vagina 😀 😀 bude po mne 😀 😀

ankam
8. jún 2009

toni to fakt???paaaaaaaaana beka to mas srandu,nie??my toto teda nastastie nemame
Ale pekne ju uc od mala 😀 Mliecko by este pila z didky,a o klitorise sa uz chce ucit 😀 😀 😀 😀

eliska7
autor
9. jún 2009

ahojky,aj sara rieši pindikov-oci čoto maš tam to velke???on že brucho-ona nie tam dole v slipach 😀

zuzube
9. jún 2009

ahojte mamicky,
zacala som vcera odstavovat tak, ze som malej dala flasu namiesto cici a celkom to ide...zatial 2 dni iba flasa, uvidime, ako to pojde dalej...ale mna bolia prsia, este to nie az take zle, lenze 1 mam vacsie ako druhe...chcela som sa spytat, ze ci sa to upravi a ci to tak ostane uz nastalo.....neviete nahodou?

mata78
9. jún 2009

ahojte. Jooooj baby aj u nas je veselo. Kristinka ma svojho imsginarneho kamoša. Tak to by ste mali pocut tie debaty. Naposledy ma česala a hovori mi. mami ja ta musim učesať aby si bola ockova láska. a najlepsia je ked akože telefonuje. tvari sa tak doležito. no sranda tie deti.

Leuska poctivo didinkuje.

trixi
10. jún 2009

ahojte, mate to tu vesele, co sa tyka tych detskych hlasok. Som sa nasmiala. Nas maly este tak nerozprava, za to si ferdika (pipika) vzdy porovnava s tatinom ked sa kupu, alebo su nahati. A len kruti hlavou a ukazuje ze on nema takeho ako tatino a tatino nema ako on. 😀

Ale chcem o inom: Maleho som odstavila, nasli sme mlieko ktore nam vyhovuje, dokonca sa naucil pit z flase (neslo to, kedze nepozna ani dudel). Chcem sa spytat na sterilizovanie flias a cumlov. Sterilizujete to? Matko ma 21 mesiacov. Ja som v tom laik, kedze som flasku a ani tie cumle nepotrebovala. Viem, ze ked je este male babo, tak treba sterilizovat, ale co u takychto velkych certikov?