Čo robíte, ak vaše 1,5 ročné dieťa niečo zničí?

kuceravasue12
12. feb 2016

Ahojte mamičky. Už neviem čo robiť s malou, je vo veku keď by už mala vydržať byť chvíľku sama, sama sa zahrať. Ako tým nemyslím, že ju chcem nechať na hodinu samu, ale pri niektorých prácach v domácnosti som rada ak je chvíľku v detskej, napr ak zametám, ak krájam cibulu, ak potrebujem zbehnúť do špajze ...Ako vpohode sa zahrá, niekedy keď som s ňou v detskej, skryje sa do kúta a hrá sa s papučami a mňa posiela preč, ale posledné dva mesiace zakaždým niečo zničí a obľúbenou činnosťou je všetko trhať a hádzať o zem. Všetko na baterky je už pokazené, nie je kniha ktorú by som pár krát nezalepovala...Ak roztrhá knihu spýtam sa jej ktorou rukou rukou to urobila a dostane po nej, myslela som si, že si to zapamätá a prestane s tým ale naopak ešte so smiechom mi donesie potrhanú knihu alebo inú vec čo zničí a rovno nastaví ruku 😠 Ukazujem jej veci, ktoré pokazí a vysvetľujem jej, že to ona zničila už to nepôjde a beriem to preč, alebo že tá hračka plače lebo ju to bolí, no nič ani neplače ak jej to zoberiem. Došli mi nervy a zobrala som jej 2/3hračiek, že hádam si bude vážiť čo som jej nechala, z kníh som jej nechala len tie najhrubšie, o ktorých som si myslela, že nemá šancu potrhať ich ..a nič z toho ...No a toto robí aj keď jej niečo zoberiem, napr ak jej nechcem dať môj mobil..rozbehne sa a začne trhať prvú vec čo sa jej dostane do ruky a ešte si dá záležať a vyberie vždy to na čom mi najviac záleží. Takto sa prejavuje obdobie vzdoru? Bože ženy ako to vydržíte? Ja mám sto chutí zhabať jej všetky hračky, keby bola veľká tak sa nebabrem stiahla by som jej gate a dostala by papučou po holej, ale na takú malú sa bojím zdvihnúť ruku.

hankaop
9. mar 2016

@kuceravasue12 V prvom rade jej ani po ruke nedavajte, ved vidite, ze to nema vyznam. Rovnako zaidny vyznam nebude mat, ked jej date po holej, akurat bude vzdorovat viac. Pyta si tym vasu pozornost a v podstate ju tesi, ze sa jej "konecne" venujete".
U nas funguje takymto situaciam predchadzat a vsetko, co nici, ide na policku z dosahu. Ked sa jej nevenujem, skonci zdanlivo vsetko pomalovane, rozhadzane, postupane... je to male dieta, vacsina je taka. Ked sa jej venujem, hrame sa pekne a dlho vydrzi pri hre, takze vzdy nadych vydych, ja som ju zanedbala a bud sa jej zacnem venovat na 100% alebo jej pustim pesnicky na pocitaci, co je omnoho mensie zlo, ako ju bit.

veronikasarkanyova
17. apr 2020

To isté robia moji 2rocny chlapci, sú dvaja jeden horší ako druhý, stoja na radiátore trhajú rolety, stoja na postieľke z vonka tak ho trhajú a drgaju že to prekotili na seba,sme na poschodí všetky hračky vyhodené dole, nevedela by som to rozpísať všetko to by mi asi strpli prsty, neviem co bude každým dňom je to horšie a nič nezaberá nepoznam riešenie nejako vydržím bez infarktu