Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nikollette
6. aug 2010

Ahojte...
Ja len na skok...
My sme už boli vonku. Najedený. Idem kuchyňu spratať, a kávičkovať. Pohrať sa s malým...
Zajtra ideme do BA ako vždy, a v nedeľu na hody na obedík k mojej mame. S malým von, ku kolotočom so sesternicou a jej frajerom a tak...
Ja balím vecičky, a hračky pre jednu maminu s 2ročným drobcom, ktorí sú v núdzi 😔
Ma mama poprosila či niečo nemám...

Malý kaká ako stroj v poslednej dobe. Aj 4x denne, je to normálne? 😕

nikollette
6. aug 2010

A malý zase nabehol bez štrajku na UM, tak som rada 😵

Idem sa hrať s drobcom, a spratávať,....

Pekný deň 🙂

cestovatelkaandrea
6. aug 2010

@nikollette tak to sa mamina opytala spravnej osoby 😀 😀 😀 tiez rozmyslam, ze ked uz nebudeme chciet mat dalsie deti, tak hracky a oblecenie pojdu na charitu alebo do skolky.
inak to kakanie je normalne alebo hnackove? po poslednej porade s doktorom sa moze frekvencia kakania zvysit castejsim pohybom , alebo teplotou okolia, alebo stravou.... dost casto deti castejsie kakaju zo sladkych vodiciek, dzusov alebo sladkosti
ak si vylucila vsetky moznosti, tak to moze byt zubkami alebo tym, ze viac papal za posledne dni... neviem ti viac poradit, musela by si napisat viac 😉

lussy23
6. aug 2010

Ahojte! No u nás ráno Cmorík zase trapošil( má pesničku Dážd) Aj s Máriou Čírovou 🙂 😠
Mukky - ako sa má maý? Už je to lepšie?
Som sama doma s Gabikou a Filipkom. F ešte spinká a G sa hrá. 🙂

mukky
6. aug 2010

ahojte,
došli sme okolo 20.tej,sa mi nechce ani písať,nachodili sme sa riadne za celý den,ale som spokojná s nakupami,nechceli sme ani vela nakupovat ked este pojdeme do Croatie a Budapešti,ale tak vyletík sme si urobili,malý nespinkal,len 3 minutky v aute a uz sme museli vystupovat a uz nezaspinkal 😔
,ale celý den zvladol krasne,v kociariku,aj si pochodil,pobezkal..

mukky
6. aug 2010

@nikollette to ani radsej verejne nepís ze nieco davas niekomu v nudzi,lebo sa to zvrtne proti tebe že sa chvalis,vid nedávny prípad a moj 😀

mukky
6. aug 2010

@cestovatelkaandrea ja som sa rozhodla ze s dudkou skoncime od noveho roka a tiez bola super nahoda,lebo my sme pouzivali len jeden deruh od narodenia a nedosta ho u nas takmer nikde...a rozkusol ho a uz ani tento presne druh nemali 😀 a nahradny,iny nechcel,ho az naplo z neho 😀 tak uz sme nemali ziaden a anikdy sme nemali zasobu,len 2 ks

ale tak S pouzival len na zaspavanie,cely den nemusel mat vobec ani noc...
za chvilu zabudne,uvidíš..

mukky
6. aug 2010

idem do sukromky,papa

mukky
6. aug 2010

@lussy23 ahoj dakujem,uz je to lepsie 😵

lussy23
7. aug 2010

@mukky - Tak to je super. nech je to stále len lepšie.

lenka_66
8. aug 2010

no tu pes skapal 😠

mama.wolfka
8. aug 2010

@adal jednoducho nádherný chlapček 😉

adal
8. aug 2010

@mama.wolfka ďakujem 🙂 aj Tebe veľká gratulka, nech sú detičky zdravé 😉

lenka_66
8. aug 2010

hehe maminy maju stretko . krasne pokladiky mate 😵
az by som sa aj nechala na dalsie nahovorit

petka035
9. aug 2010

ahojte a vy sa kde všetky túlate? 😕

zuzka1.
9. aug 2010

@petka035 ahoj,
leelo bola na oddychvom pobyte, zuzka odisla do Ciech, Vini je v Chorvatsku, ja nemam tolko casu. 😉

vy ste snad ok s malikou. 😉

penny13
9. aug 2010

Ahojte, kočeny! Dnes je šťastný deň. Filipko konečne povedal prvé slovo! 🙂

petka035
9. aug 2010

@zuzka1. dík za zhrnutie 😉 ano my sme ok, sme od dnes v Trenčíne, na návšteve u mojej rodiny až do stredy a tak 🙂

fruchtbar
10. aug 2010

ahojte maminy,peknu temu ste zalozili,pesne taku som potrebovalal,lebo uz som mala pomaly pocit,ze na mna ostatne zavolaju socialku! 😅

My zijeme bez tabuliek a tym padom bez zbytocnych problemov.....ked mal maly 2 m a 2 tt zalizoval sa na moj melon,tak som mu dala ochutnat a uz ho nepustil! Od vtedy dokrmujem,papa vsetko (zeleninku a ovocie) a caj mu dokonca trosku sladim,lebo ho inac nechce....narodil sa velky,54cm a 4120 g a vo vsetkom je trosku dopredu,uz v dvoch mesiacoch sa pretocil na brusko a tusim mu kupim aj pavuka,lebo ked ma nevidi tak reve....

tak sa majte krasne a nech vam drobci pekne rastu a robia radost!

vieraj
10. aug 2010

@fruchtbar ahoj, krasne miery mal tvoj maly, ale myslim si, ze si zacala skoro prikrmovat. deticky nemaju vyzrete organy, preto sa koja az do 6 mesiacov a ptom prikrmy. ak davas UM tak sa zavadzaju prikrmy v 5. mes.
ja som kojila do 6 mes. a az potom postupne a ziadna sol ani cukor. zbytocne zatazuje travenie a sol oblicky.
kazdy sa rozhodne ao stravuje dieta, ale myslim si, ze v zaujme zdravia tvojho drobceka pockaj do toho 5. mes. 🙂
prajem vela radosti z pokrokov Reneho /Renka- neviem presne ako sa povie pekne chlapcekovi s tymto menom 😲 /

fruchtbar
10. aug 2010

@vieraj nie to je v poriadku,kojilAA SOM ho do 3m a 2tta do vtedy si len tak sem-tam "uhryzol",ked presiel na UM,tak papa mrkvicku a jablcka a hrust icky,nema problemy ani s prehltanim,aj pusinku pekne otvara,kaazde dieta je ine a ma ine potreby.....aj dr.nam to odobrila.....nesolime,len cajik troska cukrime!

lussy23
10. aug 2010

Kde ste všetci? Mukky, Zuzka, Lenka....

vinifera
15. aug 2010

Ahojte kočky!
Tak už sme doma. Boli sme dole pod Makarskou v Tučepi. Krásne pláže a jasno modré more. Skutočne čisté a také teplé more som ešte v Croatii nezažila. Jak bazén. Keby som krpca nemala tak sa tam čvachtám celé dni ako malé decko 😅
Cesta celkom v pohode. Mali sme voyagera a jednu sedačku vyhodenú takže malý vnoci spal na zemi medzi karimatkami. No policajti by z nás nadšený neboli ale malému sa spalo vynikajúco. Ubytovanie slušné a za fajn peniaze sme zohnali. aj ked teda bol problém lebo sme prišli v piatok na obed a všetko bolo obsadené.
No samozrejme že to všetko nemohlo byť tak úžasné. lebo už v pondelok sa malý oházdzal nejakými vyrážkami. V utorok sa mu popod pazuchy a na spodnej strane rúk spravili pľuzgiere. Sme mysleli že to z toho ako ho vo vode držíme popod pazuchy. V utorok sa už kúpal len 10 min a aj napriek tomu mal v stredu ráno viac pľuzgierov (veľké ako eurovky) Tak sme šli k dotkorke. Zhodnotila to ako infekciu kože. Dostal bobatko antibiotika na papanie a na matenie a antisepticku vodu na čistenie. Od stredy sa vôbec nekúpal. ☹ A to sa mu voda neskutočne páčila. Stále sa chcel člapkať. Vôbec nevadilo že je nanho v podstate chladná, slaná a že ho musel štípať ekzém. A čím vačšia vlna tým viac smiechu. Takže sme posledné dni prežili mimo vody. ....
Celkovo to more na ekzém pomohlo. Ložiská sa bud úplne stratili. Obrúsili. A hyperpigmetnácia zmizla. Alebo aspo do značnej miery vyhojili (to veľké čo má na nohe). Až na tú pršivú infekciu. Ale aspn nás teraz nemôže očkovať na MMR 😉

womenne
15. aug 2010

@vinifera Vini škoda že si ho nenechala sa dalej kupat ved som ti to pisala že sa ti určite obsype pluzgierami,bolo by mu to pekne vytiahlo všetko.Ale chapem ak si si nebola ista.Segra ide buduci tyžden sa už vytešuju 🙂

shaula
15. aug 2010

@womenne To je obvyklé, že se děti v Chorvatsku osypou? Uvažujeme, že bychom jeli příští léto, to budou klukům 3 roky, tak se proto ptám... Ale je to mimo téma, tak můžeš klidně do IP, díky 🙂

womenne
15. aug 2010

@shaula nie pokial nemaju Atopicky ekzem,more vytahuje a lieči aj stare ložiska.sestra ked šla prvy krat tak sa prišerne obsypali,tiež cceli domov ale po porade s lekarom nešli apo 3_4 dnoch to šlo dolu zlupali sa ako hadi,Odvtedy chodia pravidelne raz k moru raz k Tatram a už sa odvtedy neobsypali pri mori.A že ten ekzem mali hrozny,boratka segra vyskušala všetko možne až toto im pomohlo.

shaula
15. aug 2010

@womenne Aha, děkuji, tos mě uklidnila 😉 AE naštěstí kluci nemají.

janac1974
15. aug 2010

@vinifera ahojky 😵 to jesuper,ze vam more pomohlo na ekzem...my sa chystame zajtra na Makarsku...uz mam zbalene,zajtra len tie najnutnejsie veci,co este pouzivame a ide sa....nas je plne auto....F sa nebude moct roztahovat velmi...a dufam,ze aj pocasie bude priaznive...

vinifera
15. aug 2010

@womenne jemu sa ale nezhoršili ložiská čo mal po tele. Viem ako vyzerá zhoršený atopický ekzém. On mal pľuzgiere popod pazuchy smerom dole bokmi až k pásu a spodná strana rúk. Nebolo to v oblasti žiadneho ložiska (čo mal na hornej strane rúk nohách a lícach). Lekárka vyslovene povedala že je to infekčné. Dokonca mne povedala až ho mastím a prezliekam v rukaviciach. Že je to silne infekčné a prenosné aj na dospelého človeka. Veci mu mám prať na najvyššej teplote aby sa zničli baktérie. Vyslovene zakázala kúpanie! A povedala že to chytil z vody. Zhrnula to tak že ked má AE tak má oslabenú imunitu a preto chytí čo letí okolo. On sa v pondelok okúpal a vysypal. V utorok nabehli pľuzgiere a kúpal sa len 10 min. V stredu bolo pluzgierov čoraz viac a viac. Dokonca aj vo štvrtok ked už bol na antb tak ešte boli dva nové pluzgiere. Takže až kým nezabrali antb tak to malo zhoršujúci sa charakter. Je rozdiel ked more AE vytiahne von a potom vyhojí a ked sa infikuje pokožka nejakou pľuhačinou.
Na prvej fotke je vylezený a infikovaný AE.
Na ďalších fotkách je infikovaná koža. Nestihla som pofotiť kým to boli obrovské vodové pľuzgiere. Keby tvoje dieťa takto vyzeralo a doktorka by ti vyslovene zakázala ho kúpať poslala by si svoje dieťa do vody?

vinifera
15. aug 2010

@janac1974 bola s nami rodina z Humenného. Vo forde focuse C max boli narvaný otec (asi 135 kg) mama. 17 ročná dcéra 15 ročná dcéra a 9 ročný syn. Prežili. Aj ked mne by sa teda nechcelo tak veľmi tlačiť.