Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

zabka8423
27. feb 2012

@kbeata toto mi lekar este ani raz do karty na poradni nenapisal. sam mi hovori, ze nech pockam, ze akonahle pojde do skolky, iny rezim, ina strava, vela pohybu s detmi a vobec ten vek 3 roky,kedy dieta straca tie babatkovske rysy, ze to bude ok. mame problem s oblecenim, lebo najst neico sirsie tak to je utopia, ale nedramatizujem to. neberiem to tak, ze by bola tlsta, obezna, je baculka, ale velka sa uz narodila a ma normalnu stravu. asi bude do nasej rodiny zien Krv a mlieko. syn je zase po tatkovi, sparatko a mensi nez rovesnici a tiez hovoril lekar, pockat do puberty a aby som sa este necudovala ked nebudem stihat kupovat oblecenie. jeho otec podla fotiek bol kost a koza a teraz je to kus chlapa.

kbeata
27. feb 2012

@zabka8423 nie,to mne pisali niekedy 😉 ,ja som rocnik 1970,vtedy ine kraviny tam popisali 😉
a moj syn je 1989,teda starsi syn,a ked sestricka prisla na kontrolu maleho k nam domov,ked sme prisli z porodnice,niekedy asi o dva dni,a nemohla sa dostat do brany v panelaku,lebo sme boli medzi prvymi co mali namontovaneho vratnika,zvonceky,tak normalne na drzovku napisala do karty,ze socialny pripad 😲 ,nemohla som sa dostat na kontrolu,ved to bolo za komunistov 😀
ja som si to vsimla az o par rokov,ked sme isli k inej doktorke,som skoro odpadla 😀

petrajurinova
27. feb 2012

@zabka8423 ty máš problém s oblečením - najít něco širšího a já mám problém najít v obchodě něco, z čeho by mi to moje dvou a půl leté vyžle nevypadlo. Cokoliv jí koupím (kalhoty, sukně), to musím zužovat. Taky se narodila velká (4 kg a 53 cm), ale nějak jí nechutná jíst. Člověk si nevybere - když i textilky šijou jenom podle tabulek a nepočítají s tím, že by mohly být děti silnější nebo hubenější 😒

zabka8423
27. feb 2012

@petrajurinova peti, LIDL to isti, syn je take sparatko 🙂 tam su veci uzke dost casto a este aj kenvelo robi pre sparadla. sleduj letaky lidlu a chod na to, lebo tie veci su dost casto hned fuc. este aj v takku sa daju najst 🙂

zabka8423
27. feb 2012

@kbeata moje nervy, viem si to predstavit. odvtedy nase mamky a teda rocniky, co stihli este v tej ere porodit, trpia 100% vyupratpvanym bytom, ved keby prisla kontrola 🙂))))) uz teda chapem preco. inak to musel byt pocit, ze sa k tebe chysta ss komando a nie zdravotna sestra 😀

akramgad
28. feb 2012

@zabka8423 moja to posledné použitie plienok aj u nás vynikajúco funguje 😉

stardust
28. feb 2012

@petrajurinova ak rada sijes, v Ottobre su teraz skoro vsetky strihy urcene pre sparadla.
@zabka8423 vyupratovany byt, decka, ktore radsej nic nevytahovali zo suflikov...moji rodicia a ja...ja svoje deti nebijem za normalne veci, moji rodicia chceli zobrat vychovu do vlastnych ruk a za trochu vody na koberci sli maleho mlatit 🙄

zabka8423
28. feb 2012

@stardust tiez ked ma prist mamina sem, tak upratujem ako besna, aj tak si nikdy neodpusti poznamku, ze preco si hento a tamto neupracem a tak a pritom len tak niekde hodeny casopis. proste des a hruza. od babky si pamatam, ked sme tam ako decka chodili, ze sme nepocuvali nic ine iba: "necapkaj ten nabytok" "chytaj to za uchytky", vyzuvaj sa, daj si ponozky, nebehaj bosa, nemrv, nemozes jest v obyvacke a podobne. inak su vsetci ok, ale mna toto hrozne stvalo, ked som bola decko. doma nesmela byt ani smietka na koberci, uplne vydrhnuty dom vzdy 😠

zabka8423
29. feb 2012

kocky, nedavno som to tu spominala, ze nie vsetko jedlo, co je oznacene "Baby" je aj ok. pozrite si toto ceske video. ziadna amerika, ale je to proste tak. a presne za toto ma zabijaju, ze si daju moje decka chleba s mastou a cibulou a pritom je to to najbeznejsie a zdrave, co im mozem oproti inym zarucenym baby grckam a chemiam dat 🙂
http://www.stream.cz/video/664554-peklo-na-tali...

jurkovamiluska
29. feb 2012

@inciatko1 daj mu ruku na horak, druhy krat to nespravi 😀
srandujem 😀

inciatko1
29. feb 2012

@jurkovamiluska by mi aj luto bolo keby si nehodila nejaku poznamku s nadychom cierneho humoru 😀 😝

akramgad
3. mar 2012

ahoj je tu niekto?

zabka8423
3. mar 2012

@akramgad tiez cakam kto co napise 🙂

mandy29
3. mar 2012

@zabka8423 ja som toho istého názoru že aj ked je napísané že je to pre baby alebo že je to bio nie stále je to tak...a je mi smiešno ked maminky kupujú jedna radosť bio produkty...lebo toto bábetká musia papať...pokiaľ si to nevypsetujem sama tak to bio nie je...toť moj názor

zabka8423
3. mar 2012

bio je len osial a na slovensku pekelne predrazeny. mozes jest bio, ale dychas humusy, natieras sa chemiou a tlacis do seba tak ci tak chemiu. a napriklad tie antibiotika. tak krmime deti bio eko neviem co a pri kazdom zakaslani sa bezi pre antibiotika. otras..

estterka
3. mar 2012

@zabka8423 krmim bio,nenatieram chemiou a netlacim lieky..bio nie je modny osial,ak aspon jednu z tych veci co si vymenovala mozem mat pod kontrolou a aspon o tu trosku chemie dat do jej tela menej,urobim to pre nu. a to,ze chutovo sa bio zelenina a ovocie porovnat nedaju s tym zo supermarketu,co ledva chut ma-a to uzna kazdy.

estterka
3. mar 2012

a ak by niekto mal namietky,poznam zahrady,dokial mame zeleninu a ovocie-tu kazdy pestovatel na trhu da bez problemov adrseu a hocikedy cez tyzden sa da ist pozriet ako a co epstuje,rovnako im casto ebz ohlasenia chodia kontroly,ci pestuju skutocne bio,inka by im hned brali certifikat. tak preco by som mala kupovat nebio v supraku,ked viem,ze jej mozem dat nieco lepsie 🙂

zabka8423
3. mar 2012

@estterka no s tym suhlasim, kupit paradajky v supermarkete, to ma normalny clovek pocit, ze odhryza kus gumy s cudnou prichutou. to sa neda jest. ani ovocie. ale da sa kupit aj od domacich pestovatelov a zdrave a nemusi to byt nutne bio. a cim natieras seba a malu?

zabka8423
3. mar 2012

@estterka moja ex svokra nepestovala vylucne bio, ale zato zdrave, nebolo to urychlovane, normalne si pestovala a to bola zelenina zelenina a ovocie ovocie. a z toho sa zavaralo jedno aj druhe, klasicky, bez konzervantov, po starom ako volakedy. nasi napriklad pri zavarani nedavaju tie somariny na konzervaciu, klasicky nalev a prejdu varom v rure. a tiez svokra robila pretlak, podla mna najlepsi na svete aky som kedy jedla, to sa s tym z obchodu nedalo porovnat. vyrazna chut, mnam 🙂

estterka
3. mar 2012

@zabka8423 pouzivame minimum kozmetiky,ja som do vody ked bola mala davala pohar mlieka na hydrataciu,co nam poradil dermatolog a jemny mandlovy olej a doteraz som ju nikdy nenatierala,mala perfektnu pokozku. inak pouzivam bambucke masla a weledu prirodnu ked tak. jedine prave u nas uz zacalo leto,riesime opalovacie kremy,to je pravda,tam to bol klasicky daylong minuly rok,zatial som nenasla prirodnejsiu variantu.ale skutocne,kozmetiky minimum,nie som zastanca toho,kremikovat deti od usiek po paty kazdy den.

estterka
3. mar 2012

@zabka8423 no hej,to je najidealnejsie,este je to aj pestovane a pripravovane s laskou pre najblizsich 😅

zabka8423
3. mar 2012

@estterka ja ma atopicky ekzem a mamina ma natierala klasickym maslom, ked som mala vysusenu pokozku. to odporucam aj na popraskane pery - idealna kombinacia mliecnej kyseliny a masti 🙂 fakt. inak od koznej si casto pytam robenu mast z lekarne, tuto mliecnu kyselinu a vazelinu. pomoze to viac ako cokolvek ine. syn sa nenatiera nicim a mala ma taku suchsiu pokozku, ale nie vzdy, tiez jej nekydam stale ked netreba. daylong je mrcha. v lete davali na CT1 test tychto kremov, tie najdrahsie vysli najhorsie 🙂

estterka
3. mar 2012

@zabka8423 daylong nepovazujem za drahy,islo mi o krem ktory fungoval na minerlanej baze,teda chranil barierovo a to splnil. tie prirodnejsie sa vyrabaju len do 20tky ochran.fakturu a u nas neviem ci by to stacilo-no kazdopadne toto este musim na tento rok poriesit,nemam v tom jasno,co budeme pouzivat. to co mal splnit,splnil,ani mi malu neopalilo. ak ma mala suchsiu pokozku,skus to mlieko pridat do kupela,ci nepomoze,tiez taky babsky recept. vraj som tiez ako dieta mala atopicky ekzem a davali mi mlieko do kupela.

zabka8423
3. mar 2012

najlepsie cerstvo nadojene do kupela alebo kozie, len to smrdi jak slak, mi hovoril otec, ze kozie mlieko ma specificku aromu a ze to tak na vikend a ked budem sama a nikm nepojdem 😀 a co sa OF tyka, no ja neviem, mne nepomahaju ani 50 ani nic, spalim sa vzdy - no a na to je najlepsie zase len to mlieko z chladnicky 🙂 na kvasinky nase zenske zase klasika - namocit tampon do bieleho jogurtu a liecba je skratena o niekolko dni 🙂

zabka8423
3. mar 2012

@estterka tiez nebeham s kazdym soplom k lekarovi, proste ja som zvyknuta na caje aj s detmi a ked ich "nechovam" sterilne, imunitku maju fajn. ja im ani vitaminy nedavam, sak stale slapu na ovoci a zelenine a maju pestru stravu. ja neviem ci my sme divni, ze deti nebyvaju chore alebo su ostatni dvni, ked maju stale deti chore. tato myslienka mi beha v hlave dost casto 🙂

estterka
3. mar 2012

@zabka8423 no nasa bola chora kym sme pocuvali lekarov,bohuzial ☹ vzala som to do svojich ruk a je zdrava. tak ja uz neviem co k tomu viac sa da povedat. nas presvedcili alternativne sposoby liecby tymto definitvne.tiez ma pestru stravu plnu zeleniny a ovocia,ale ja zas ciste praskove cecko dam-radsej ako lieky. to ja som zas zastanca megaascorbickej liecby 😅 ale take tie bezne vitaminy,co obsahuju skutocne minimum toho co by mali a plno vsetkeo ostatneho(aby pekne vyzerali,aby chutili atd),to nie.

zabka8423
3. mar 2012

@estterka odkedy som sa dozvedela, ze telo si vezme len tolko vit C, kolko potrebuje, prestala som s nim uplne. pretoze mi to prislo ako vyhodene penaize, lebo vzdy som mala Céčkový moč 😀 tak som vlastne zistila, ze asi ho mam dost a nebudem si vycikavat peniaze za vitaminy 🙂))) ja sa do alternativnej mediciny nevyznam, pretoze my sme vazne zdravi 🙂 ale samozrejme, nepodcenila by som nejaku vaznu chorobu alebo priznaky, zas taky uchyl nie som, to by som bezala k lekarom. ale ked netreba, neriesim to

estterka
3. mar 2012

@zabka8423 no a ako potom vysvetlis,ze s mega davkami cecka sa da zatocit za par hodin s chripkou a inymi virusovymi ochoreniami? moja znama odmietla chemoterapiu a odisla do krajiny,kde je nahradzovana vitaminom c podavanym vnutrozilne,obrovske davky a vyliecila sa-nevycikala ho 😉 da sa na nete stiahnut o vitamine C knizka,keby si chces precitat-tym ta nenutim do nicoho. presne,telo si vezme kolko potrebuje ale dost ho v strave nemame,bohuzial..

estterka
3. mar 2012

@zabka8423 nasa takmer zomrela kvoly chybe lekarov,ked sa narodila a z toho som ju takmer rok a pol dostavala,bohuzial 😔

zabka8423
3. mar 2012

no lebo ak je v pohotovostnom rezime telo, tak aj viac ho potrebuje, spotrebuva a preto treba doplnat :ň ale ked je vsetko v pohode a je pestra strava tak naco. a v strave ho je dost, nie je len v citrusoch, nachadza sa aj v zelenine. taka kapusta, brokolica, je toho dost. a ano, uz som niekde zachytila, ze je velmi uspesna liecba pri rakovine prave s ceckom, dost zaujimave citanie to bolo. ved C je vlastne antioxydant. takze preco nie. tiez si myslim, ze ta chemo nie je zrovna zazrak, znici to zle, ale znici aj vsetko dobre 😠