Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

andreaka11
15. mar 2012

@zabka8423 ty sii uz od malicka vedela cim chces byt 😉 ked som bola aupair, tak malej, o ktou som sa starala som zobrala k zubarovi, ktory jej mal vytrhnut 4 zuby. no ked som videla, aku injekciu jej dava, tak vsetka krv mi zmizla z tvare a keby sa nechytim, tak odpadnem. ja tie injekcie moc nemusim.

bubush
15. mar 2012

@zabka8423 tak ty si ina tvrdaska 😉 tak dcera bude asi po tebe a chlapec asi po tatovi? 😀 fuuu ale ja kebyze vidim rozrezane ruky, krv..no co ja viem, este skor to pichanie mi az tak nevadi, nieze by som oblubovala ale neodpadavam...kokso ze si osetrila ako 8 rocna brata? hmm tak klobuk dole, ja by som odkvecla 😀

@andreaka11 ja neviem ci budem viest k viere, nejako neriesim, ani ma to netrapi, par metrov od nas je kostol ak bude chciet tak ju tam vezmem...toto mna nejako netankuje, momentalne je to taky vzdialeny "problem"
a ako pokracujes v nocnikovani? skusala si ich dnes davat? 😉

andreaka11
15. mar 2012

@bubush ja som tiez nebola kostolny typ. chodila som tam iba ked som musela (krst, prijimanie, birmovka). len tie pribehy su pekne, take pekne rozpravanie.
no dnes som kupila gatky, tielka, oprala, vysusilo sa mi to pekne na slniecku a vecer, po veceri, sme im dali gatky. lise sa velmi pacili - su s ceresnickovym vzorom. thomas ma take obycajne jednofarebne. tak behal, skakal, sa mu pacilo ako sa mu to tam volne hompala 😀 lisa vydrzala na nocniku, thomas zacal cikat a zlakol sa toho, ze co to tecie po nohach a potom isiel do kuta a tam dokoncil, ani za svet na nocnik. no a potom lisa nechcela sediet na nocniku a co mame koberec meter x meter stvorcovy, tak tam sa vycikala. a tiez ani za boha na nocnik. no a ako som cistila podlahu a drhla koberec, tak thomas nalozil do gati a este si tam aj prsty do toho strcil 😀 😀 no dopadlo to tak, ze v hlave mam otazku, su pripraveni? zajtra doobeda sme prec, a ked prideme, tak idu spat, tak potom im dam zase gatky, alebo ich len tak na chvilu posadim na serbel. a lisa plakala, ked sme jej dali dole nohavicky a dali plienku, tak teraz spi s plienkou a na nej ceresnickove gatky a pyzamo 😀

zabka8423
15. mar 2012

@andreaka11 mne ani pitvy nevadili a hadajte, aky je moj najoblubenejsi serial 😀 KOSTI 😀 sak za chvilu idu, pojdem kukat. co sa viery tyka, mna krstili v 15, ale aj to preto, aby som mohla byt bratovym detom krstna, takze v jednom roku krst, prijimanie aj birmovka, vela mi to nedalo, zivot ma bije stale, take pecky dostavam, ze si hovorim, keby Boh existoval, tak mi toto nerobi. na druhej strane si zase hovorim, ze mozno ma len skusa, kolko unesiem, ale blizsie mi je pozitivne myslenie a la secret. suhlasim s filozofiou - ako myslis, taky si. no a maly ma odpor ku kostolu, ako 4 rocny sa nedal zblbnut jeziskom, hlboke zamyslenie sa, potom monolog o tom, ze je blbost, aby nosil jezisko darceky, ved jezisko sa narodil, ked zomrel bol dospely, pribili ho na kriz a nevstal z mrtvych, lebo ked clovek umrie, tak sa rozlozi a neozije. tak sme presli na firmu Vianoce s.r.o., ktora sidli na severnom pole a ma country manazerov, v rusku deda mraza, v amerike santu a ti maju po celom svete pomocnikov, ktori chystaju a roznasaju darceky. lebo neuveril ani tomu, ako moze santa obletiet cely svet aj s posunom casu. baby, nedovolte detom kukat Discovery, lebo presne takto vas budu terorizovat 😀 😀 no a na dalsie vianoce mavol rukou a povedal, ze nie je blby, ze ludia si darceky davaju emdzi sebou podla toho ako sa maju radi a ako posluchali. takze tak no. od jeziska k tvrdej realite 😀 malej som isteho casu pred spanim pustala radio, ked bola este malinka a raz sa mi preladilo na lumen a zistila som, ze omse ju uspavaju 😀 tak sme chvilu frcali na radio omsach. ja ich extra nevediem. mlademu to nevysvetlim, mala ma este cas a ked budu chciet, nech si svoju vieru najdu. nechcem ich tlacit do viery katolickej, ked mozno budu vyznavat budhu. je to na ich zvazeni 🙂

bubush
15. mar 2012

😀 hlavne ze ma ceresnickove gatky 😀 teraz tak rozmyslam ci im este nedat normalne plienku - aj cez den aj cez noc, len nejako navyknut na nocnik, ze co ja viem rano vstaneme, na nocnik, ide desiata, pred/po na nocnik, obed - na nornik, olovrant, nocnik, vecera, nocnik a pred spanim nocnik a tak sa im to nejako zafixuje ze aha ked papame tak potom nasleduje cikanie,kakanie..ale zatial kym im to dojde tak asi dat este plienku...len neviem nech ma poopravia skusenejsie maty, takto si to predstavujem ja 🙂

bubush
15. mar 2012

@zabka8423 😀 😀 😀 ze vianoce s.r.o. 😀 😀 😀 no darmo teraz su uz deti moc mudre, este do toho svet internetu a sme v prdeli 😀
kosti sme aj my sledovali, doktorka brenenova je tipek 😎

andreaka11
15. mar 2012

@zabka8423 som sa pobavila 😀 😀 inak tie vianoce s.r.o. nezneju zle. maly je aky inteligentny, neoblafnes ho lahko 😀 uz je pripraveny na strednu skolu.
aj ja mam rada kosti. ten buuz (ci ako sa pise) je fesak 😎 tieto casti som uz videla. uz ich davali. neviem, ci vies ako skoncila tato seria, ale som sklamana, ze nepokracovali dalej ale zase opakovali 😒
@bubush asi mas pravdu, mala by som ich ucit k tomu, aby si na ten serbel zvykli. len dufam, ze sa im ten sebel neznechuti tak, ze prestanu mi jest, aby potom nemuseli sadnut na serbel.... deti sa vzdy nejak vynajdu, certi mali

zabka8423
15. mar 2012

@andreaka11 neviem kolkata je toto seria, ale viem, ze v 7. serii je brenenova s boothom tehotna, anrodi sa im dieta 🙂 a budu riesit, ci maju byvat spolu alebo nie 🙂 aj knihy od kathy reichsovej ci jak sa pise su super, 🙂 alebo patricia cornwellova ma super knihy z forenzneho prostredia 🙂
uprimne? maly mi casto lezie s tymto na nervy, lebo u ans nic nie je normalne. na vsetko ma odpoved, vsetko vyargumentuje a nemozes s nim jednat ako s deckom. a je vychcanejsi viac nez dospely. to cloveka stve, lebo aj vianoce su silno relane a prakticke, ziadne tajomstva a detske sladke oblbovacky ako nam nosi darceky jezisko alebo dedo mraz. a stale musim googlit, lebo mi dava tazke otazky. a este je nasrany a zduty, ze preco to neviem a musim googlit. ved mamina vie predsa vsetko 😀 😀

emmmuska
15. mar 2012

@andreaka11 neurobila som to tajne len som ho nenechala si presadit jedho nazor 😀 povedala som mu, ze chlap sa do to ho nevyzna 😀

emmmuska
15. mar 2012

@zabka8423 moj serial su tiez KOSTI 😀

jurkovamiluska
16. mar 2012

ahojte baby, poradte, minuly tyzden sme zacali s prikrmami, ked sme boli teraz u pani doktorky vravela mi aby som davala za studena lisovany olej, aky je najlepsi? ako casto mu ho mam davat? a kolko? diky

zabka8423
16. mar 2012

@jurkovamiluska v tomot ti neporadim, my take nepouzivame, neviem ako sa upravuje slnecnicovy, ale ja varim len s takym 🙂 olivovy mi nechuti, maximalne ho znesiem na salate. ale aj to tam radsej citim acetico balsamico. mnam. aj detom to chuti. a ked mi dojde olej, varim aj na bravcovej masti. ved lidl mam az pod oknami, komu by sa taku dialku chcelo ist 😀 😀

petrajurinova
16. mar 2012

@jurkovamiluska za studena lisovaný olej myslela doktorka asi olivový - ten nepoužívám, nepoužívala jsem a používat nemíním - smrdí mi. Používám slunečnicový a dětem jsem ho dávala od začátku příkrmů - vždycky jak jsem vařila zeleninu na oběd tak jsem do toho přidala trošku toho oleje - podle množství, ze začátku pár kapek, později lžičku...

zabka8423
16. mar 2012

@petrajurinova no presne. mne tiez smrdi a nechuti mi. mam pocit, ze je to ako mydlova mastna voda 🙂 slnecnicovy je uplne v pohode.

kaja73
16. mar 2012

@jurkovamiluska ja malemu davam tekvicovy,repkovy,lanovy,olivovy a rakytnikovy-striedam ich.
Davam cajovu lyzicku rano do kase,do obeda a aj do vecere-vzdy iny druh.
Plus papame veeela avokada-co ma tiez omega nenasyteny kyseliny.
Olej vhodony na vyprazanie tieto latky v sebe nema a dieta je o ne ochudobnene.
Preto sa odpoucaju panenske oleje -ale len do hotoveho jedla na koniec pridat-nesmu prejst varom.
Znici ich to.
ty mas male babo davaj len kavovu lyzicku tak 1-2 krat za den-napr tekvicoveho,ci olivoveho oleja-ale daj ozaj len panenske -teda za studena lisovane -oleje.

zabka8423
16. mar 2012

rakytnik a tekvica su fajn. my pijeme rakytnikovy caj. rakytnik ma 10x viac vitaminu c ako pomaranc, ma detox ucinky a posilnuje imunitny system 🙂

estterka
16. mar 2012

@zabka8423 vitamin C sa ale teplom nici.akonahle spravis z rakytnika caj,c vitamin v nom uz nenajdes 😉

zabka8423
16. mar 2012

@estterka no je to mozne, ale ja akosi neriesim, imunitu mame fajn 🙂 ten olej planujem kupit a stale som sa k tomu nedostala 😀 dost mi pitie rakytnika pomaha na atopicky ekzem, takze ten olej by bol zrejme este lepsi 🙂 len chcem kvalitny a tolko toho je na trhu, ze neviem, ktory je ten naj naj 🙂

jurkovamiluska
16. mar 2012

no ja som presla, tesco, kaufland, lidl a nakoniec som teraz kupila v jednote tekvicovy 😀

zabka8423
16. mar 2012

@jurkovamiluska lidl mava. no a neviem kockyy, asi sa zadarilo. dostala som sialenu chut na udenu makrelu a jedla som ju s mozzarelou 😀 tak pockam na mrchu a uvidime. boze, to je kombinacia, to by ma normalne asi nenapadlo 😀

bubush
16. mar 2012

@zabka8423 coze??? aj ste sa snazili? taketo kombinacie jedal su u mna inak normal 😀 ale ak u teba nie a ma to znamenat tehu a chcete tak nech to vyjde..a kedy cakas/necakas mrchu?

bubush
16. mar 2012

o oleji neviem poradit, kupujeme aky je prave v akcii plus domacu bravcovu mast 🙂

bubush
16. mar 2012

@andreaka11 no ako pokracujete s nocnikom? davala si na den plienku?

dnes bolo vonku naaaaadherne, vsak? nasa mala behala prvy krat po svojich vonku, taka bola vytesena, v jednej ruke vianocka a suuuuustredila sa a cupitala ani domov nechcela ist 😎 zhodili sme capicu, bundu - to bol veget 🙂

bubush
16. mar 2012

@zabka8423 jaaaj akurat som zahliadla novu temu o zub.pastach, tak som nakukla, ja neviem ale ked to vidim dviha sa mi vsetko vnutri co mam, hlavne zlc a dviha ma zo sedacky..az som zbadala jedinu normalnu odpoved a to od teba 😀 ty koky ja nechapem, fakt nechapem tie dnesne mamicky, normalne som nasrata, co vsetko uz riesia...aaach, tak som si povedala ze nebudem podobne clanky, diskusie citat lebo ma to hrozne vytaca a uz je to tu zas 😠 😀

zabka8423
16. mar 2012

@bubush mne sa zjezili chlpy dnes dva krat. riesila som temu ci sa mi zda 194 prispevok dostatocny, jedna sa tam stazovala, ze musi prat, varit, zehlit, veasat pradlo a venovat sa detom iba za 194, potom som uvidela tuto temu o pastach a nadvihlo ma. som zvedava, ked si zacnu citat, v com vsetkom je fluor, ze co budu robit potom? nechaju decka spinave a vyhladovane. koniec toto, co sa tu prebera a riesi

estterka
16. mar 2012

@bubush
@zabka8423 co zle na tom,ze riesime vsetko? ved je to moje dieta,pre ktore chcem len to najlepsie a kym do jej tela nieco dam,tak si overim,ci je to ok-co je na tom zle? kolko veci v minulosti bolo neskodnych a su dnes zakazane za to,co s ludmi porobili. vy chcete v tejto teme,aby sa nikto do vas nestral ako a co robite,tak nas matky,co sa starame o vsetko do hlbky,lebo mame zaujem nerieste tiez! tymto som vyjadrila svoj nazor a diskutovat nemienim v tejto teme.len nezabudajte na stare zname "nerob druhym to,co nechces aby druhy robili tebe"

zabka8423
16. mar 2012

@estterka no, kedze tu diskutuju aj tabulkove mamicky, tak sme si tu povedali nazor na to tak, ako tabulkove hovoria nazor na netabulkove - div nas nejdu ukamenovat, ze dame detom zubnu pastu s obsahom fluoru alebo nedajboze vodu z vodovodu 😉 prave preto vznikla tato tema pre netabulkove mamicky, lebo sme ine. ale zas na druhej strane nezmenim nazor, ze mame aj menej problemov s detmi. takze dakujeme za tvoj nazor a ked si sa rozhodla tu u nas nediskutovat, tak dovidenia a vela stastia ;)

jurkovamiluska
16. mar 2012

@bubush my mame 4 a pol mesiaca tak este nechcem davat urcite mast, potom neskor 😖

andreaka11
16. mar 2012

@bubush no odplienkovavanie zvladam. som ich dalla rano, pred spanim, po obednom spanku a aj pred vecernym spankom na nocnik. tak spolu boli 8x na serbli a zz toho 8x nic do serbla. ups, mylim sa, thomasovi tam padol kusok keksika 😀 😀

@zabka8423 to uz riesia aj zubne pasty? sa cudujem, ze ich deti stale ziju, cim ich krmia? ved uz vsetko je zle, vsade je nieco.... urcite maju same bio potraviny pestovane u nich doma, lebo keby su vonku, tak vsetky tie kysle dazde a znecisteny vzduch od tolkych aut a urcite ich zalievaju len vodou lucka, lebo to je dobre pre deti...... ale dokazu ta zdzubat za to, ze deti donedavna boli krmene sklenickami od hami... ach jaj.... ja som nikdy neriesila ci toto moje deti mozu, ci nemozu..