Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

sandrikacsg
16. mar 2012

@bubush aaaaaa kurna teraz mi doslo,malemu som kupila bio mäso..mam ist prec? 😀

bubush
16. mar 2012

@anulienkaf ja uz ani neviem, to som sa nejako rozohnila, ci co...andreaka na mna cudne vplyva 😀

sandrikacsg
16. mar 2012

@andreaka11 no ako sa na to pozeram tak fajcenie travy je naozaj narocna tema 😀 😀

bubush
16. mar 2012

@sandrikacsg to fakt??? bio? si si ista? nie je to tam len napisane? 🙂 ok, ok, kazdi sa obcas sekne, tentokrat ti odpustame 😀

andreaka11
16. mar 2012

@anulienkaf ked som chodila na zakladku, tak som navstevovala spevacky kruzok. a vzdy ked ta vidim (tvoj nick name), tak si spievam - anulienka moja, anulienka moja, anulienka moja.... nebolo ta, nebolo ta vcera vecer doma, vcera vecer doma, vcera vecer doma......... asi som netusila, ze si ju este pamatam. asi by som mala ist spat. este si spomeniem na to, ako som sa narodila a to nepotrebujem

sandrikacsg
16. mar 2012

@bubush jasne pojdem sa vyspovedat a bude mi odpustene 😀 ano bio z bio farmy od bio chovatelov a na bio stranke 😀

andreaka11
16. mar 2012

@sandrikacsg tak kup si 3x maso z polska a je ti odpustene a este aj ich sol

andreaka11
16. mar 2012

@bubush bu ha haaaaa, a uz ta mam pod mojou kontrolou bu ha haaaaaaaa 😠

sandrikacsg
16. mar 2012

@andreaka11 😀 rozkaz

bubush
16. mar 2012

inak bio maso mame v mraziaku 🙂 ale to mam od svokrovcov od ich chovu 🙂

idem uz spat lebo zajtra ideme na navstevu a tak

a inak zajtra baby ma byt teplo a slniecko takze deti uz od teraz schovavat len doma!!! nieze ich date von na slnko 😎

sweetsuzi
16. mar 2012

idem ja spat, tu sa to zvrhava 😀 - nech mam aspon 4 hodky spanku kym maly prilezie do postele a bude ma kopat do ladvin ... Bru noc vsetkym.

bubush
16. mar 2012

@andreaka11 to preco za tym haaaa si dala toho nasrateho smajla 😠 nemal byt tento 😀 ?

andreaka11
16. mar 2012

@bubush ved to je ssamozrejmost. ved ako slnko skodi a ta cierna dierra. bohvie, cim ich mam natierat, lebo opalovaci skodi....

sweetsuzi
16. mar 2012

@bubush mozu ist aj na slnko, ale natriet 50 faktorom, nech ani gram D vitaminu neprenikne do organizmu !

andreaka11
16. mar 2012

@bubush chcela ssom takeho diabolskeho a tento sa mi tak najviac pozdaval. nemal by byt taky nasraty, ale taky ze bu ha haaaa (a mam ta)

bubush
16. mar 2012

pouzit bio opalovaci krem minimalne 200 aj ked budete v budove, ked pojdete teda von (len v nevyhnutnom pripade) tak dat cez tvar bavlnenu plienku 🙂

andreaka11
16. mar 2012

to ma tuu nechate samu????/? tak vam zelam dobru nocku a pekny slnecny vikend.

zabka8423
17. mar 2012

bre rano koceny, tak ste mi spravili naladu hned zrana 😀 ranajkovali sme chleba - klasikus biely bez zrna a pastekou Majka. A vas citam s kavou, mliekom a cukrom a cigaretkou. deti stavaju lego - kluuuuuuuuuud och, uzas. no a tesim sa, ked sa rozhodnu ist von. doobeda pojdu same a po obede si spravime prechadzku.
k tym jarnym teplotam - vcera moje decka behali v mikinach, ale narazila som na novodoby fenomen - spotene decka na ihrisku, zimne bundy, snehule a teple capice. och joooooj 😀 😀 samozrejme, aj deticky v kocikoch a vo fusakoch, neviem, tu bolo 18°C, to je asi malo, ze? zavolajte na mna socialku, lebo moje deti nemali capice a zimne bundy. aaale, videla som aj vcera netabulkove maminky dve, v kociku bez fusaku a nanoznika 😀 😀 normalne som ich chcela vyobimat /ani neviem jak sa to pise/ taka euforia, ze sa najde aj normalna mamina nefusakova na jar.
@andreaka11 s tou mariou a hanou si ma dostala, totiz my planujeme Hanku, dvojicky su u nas bezne v rodine, napisem drahemu, ze mozno budeme mat doma MARIhuanu 😀
ale rozmyslali sme aj nad onurom, seherezadou, chuanom carlosom a milacik navrhol winettoua a šoči. neviem, je tazke si vybrat z takej sirokej ponuky mien 😀 😀
co sa tyka OF - ehm, maly je ako cokolada, ten nepotrebuje nic, mala je bledula ako ja, ja si mozem dat aj azbest a spali ma a malu sa snazim natierat - rozumej tak, ze skor zabudam 😀
teraz tak kukam, stalo sa vam uz niekedy, ze ste si sli spravit kavu a nemali ste uz do coho a uz vobec nebolo cim zamiesat tu kavu? hm, tak moj stav kuchyne. asi by som mala ist poumyvat ten riad konecne.
teraz dobehla mala cela naha, drzi si pisulku a hovori ze "píče" - rozumej stipe 😀 kukam a nic. co ju mohlo píčať to neviem 😀 a neviem ju to slovo naucit normalne, ze čípe aspon. minule v lekarni ukazovala na masticky a na plne usta: maminka píče, píče maštička. no kukali na mna ako na vola - co som za matku, ked to male dieta tak hresi 😀 😀

zabka8423
17. mar 2012

no a co sa tyka maleho, tak ano, IQ nadpriemer, ale zelam si castokrat, aby bol priemer. za toto si mozem aj sama, pretoze razim teoriu, ze nebudem oblbovat deti detskymi teoriami. ked sa spyta na rozne temy, poviem mu, ako to je. vseobecne si myslim, ze dnesne deti su ovela mentalne vyspelejsie ako my, neviem preco, ale myslim si, ze keby merali IQ nam trebars v 6 rokoch a teraz detom, dnesne deti by oproti nam vysli lepsie a ovela. no takze ked bol pokus o vysvetlenie, ze babtko sa rodi vyskocenim z bruska, potukal si na celo, ze babtka sa tak nerodia - ved co som sprosta, ked ho idem balamutit pupkovou dierkou, ked inde je vacsia, ze. takze dostal normalne vysvetlenie, ze na to treba chlapa a zenu, spermiu a vajicko a uz to ide. inak na toto je dobre Bol raz jeden zivot. potom nastala faza, kedy sme riesili otazku, ze ale ako sa ta spermia dostane k vajicku. no, tak som povedala, ze to musi byt clovek dospelak a potom sa spoji pindik s pisulkou ako skladacka puzzle, zdoraznila som, ze ale len dospelaci, odpovedal mi, ze aha, takze sex 😀 😀 a ze kedy on moze. tak som zase vysvetlovala, ze az narastie a bude dospely a az mu aj pindik narastie. a pytal sa, ci mu narastie az po zem 😀 😀 tak mu hovorim, ze po zem nerastie pindik nikomu, ze asi tak ako tatinovi. a maly, ze iba? 😀 😀 😀 😀 no 😀 a vlastne tym, ze mu nic nezahmlievam a nehovorim o vcelickach a bocianoch, pretoze ak logicky rozmysla a pozera discovery, spectrum a zone reality a bol raz jeden zivot, tak jednoducho neskoci na take vyklady 🙂 🙂 pozerava aj spravy, to sme ho zase len my naucili, takze jeho zaber sa rozsiril aj na politiku, volil sam. vbehol so mnou do volebnej miestnosti, za plentu, vybral si, aj zakruzkoval, hodil do urny - odvolil. do polnoci kukal na telku, oci ako kocur tom, div si ich nepodopieral zapalkami, ale sledoval, ci sa jeho strana dostala cez 5%. No dostala, tak je spokojny 😀 😀
takze si myslim, ze mozme aj ym za to, ze je taky. aj ked mozno prirodzene je taky bystrejsi, ale neustale sa rozvija, ked mu vysvetlujem. rano pri ranajkach riesil narodnostne mensiny. uplne fasa tema na sobotne rano 😀 😀 😀
a nemyslite si, ze u vas to bude ine, ak nezakazujete telku a ak mate doma encyklopedie. mojim deckam su u riti Bebe TV, minimax kukaju z nudy, ale ich zaujimaju ine veci. takze to caka aj vas toto, v mensom ci vacsom meritku 🙂 🙂 tesite sa, cooooo? 😀

simona112
17. mar 2012

@andreaka11 Tak tomu ver že nie! 😀 A ako spokojne si spinkali 😀 😀

simona112
17. mar 2012

@zabka8423 Tak ja tiež mojich chalanov, ked ideme von a je takto krásne, obliekam do mikiny a dávam im vestu, a všetci pozerajú na mňa ako na neviem čo, lebo ostatné deti majú zimné bundy a tak. Však keď je teplo mne, tak tomu dieťaťu je predsa tiež nie? Tak prečo ho pariť v zimnej bunde?

lussy23
17. mar 2012

prečítala somsi tú tému o paste a nechápem, čo je na nej zlé. Ona chcela prírodnú kvôli tomu, že ju jej dieťa hlce... na tom nie je podľa mňa nič zlé, že nechce ešte pastu s fluorom.

zabka8423
17. mar 2012

@lussy23 mna by zaujimalo, ci uz boal s dietatom aj u stomatologa, pretoze ten by jej to hned vysvetlil. preboha, sak to kolko pasty dava dietatU? tu ide o princip, davame im malo pasticky, zlozenie detskej je ine, ved nedam dietatu dospelacky colgate, ale aby som stresovala kvoli stopovemu mnozstvu fluoru, ktory sa nachadza v UM vo vsetkych bez vynimky, to uz mi pride divne. 😉

kaja73
17. mar 2012

@zabka8423 my napr cela rodina pouivame bezflourove pasty-starsi syn aloe vera, ml.syn detsku Weladu a ja s mm dospelacku.
MM ma za 40 rokov jeden kaz,starsi syn za 13-takmer 14 rokov ani jeden, ml-syn ma biele perlicky-ale to este predcasne hodnotit, ja som už na tom horsie-ale to pripisujem tehotenstvam-vzdy po nich 2 roky trpim 😲 takze tie bezflourove pasty su tiež dobre a osobne ked si mam vybrat vyberiem tu kde je menej chemie-cisto z principu-tak ako to robim aj vsade inde-kedze zijeme v prechemizovanej dobe,tak vylucim aspon to co je mojich silach-aj ked je toho zufalo malo 😝 nepovazujem sa preto za lepsiu,ale takto nam to proste vyhovuje 😉

zabka8423
17. mar 2012

@kaja73 kazy nesuviasia so zubnou pastou, ale s technikou cistenia zubov a dlasimi vecami, ktore narusaju alebo udrzuju sklovinu. a fluor je jedna z tych latok, ktore zubky chrania. dentalna hygiena je tiez o fluore a o chemii 🙂 suma sumarum, mozes pouzivat ake pasty chces, ale ked si naprd cistis zuby, kazy budes mat aj tak. donedavna som mala este mliecne stolicky a dokopy 2 plomby, ktore mi vypadli a pod nimi kaz, ktory som nemohla ovplyvnit zubnou pastou, ak bol zle zub spraveny. o tejto teme by sa dalo vela hovorit a aj o tom ako tehotenstvo nici zuby. zaujimave, ze niektorym zenam sa neponicia zuby vobec, niektorym velmi. maloktora zena vie, ze ak prvy trimester vracia, moze si vyplachovat usta kolko chce, aj tak tam ma inu pH a hned ma problem, aj ked nechce. atd atd atd. no a kaz sa tvori aj niekolko rokov, nerobi sa zo dna na den. ja osobne som za klasicke pasty s obsahom mineralov. pretoze to, co je spracovane priemyselne - hoci je to prirodne uz akosi pre mna straca vyznam PRIRODNE. prirodne je pre mna vtedy, ak zjem jablko a vycisti mi zuby alebo ak pozujem petrzlenovu vnat na eliminaciu zapachu z ust. ale ak mi to jablko niekto spracuje vo vyrobe, pochybujem, ze to este s prirodou ma nieco spolocne. aloe je tiez najlepsie cerstve a nie vysusene natlacene do pilulky, pripadne nariedene vodou a inymi aditivami a svihnute do flase. pasta sama o sebe je chemia, ci sa to niekomu apci alebo nie. ved uz len ten zaklad. ci si ludia myslia, ze si tlacia na kefku cistu hustu stavu z aloe? dalo by sa pokracovat donekonecna. 🙂 ale tak kazdy mame nejaky nazor a kazdy vnima veci inak 🙂

tehua
17. mar 2012

celkom fajn form, uz som sa bala, ze som jedina vadna matka, co vsetko nesterilizuje a neprebaluje dieta v laboratoriu.

kaja73
17. mar 2012

@zabka8423 no k tomu cisteniu-ja použivam aj dentlanu nit,zuby si cistim 2 a niekedy aj 3 krat za den-moj muz si ich umyva raz za den a nit ani nevidel. Starsi syn si ich umyva 2 krat a tiez nit ani nevidel-ja som na tom vsak najhorise-takže viem ze je tu viacej faktorov 😉
Len som chcela povedat, ze aj prirodna pasta-nech už ju za nu povazujes,alebo nie-je urcite prirodnejsia ako napr Elmex-plni ucel tak isto ako ospevovane a reklamovane pasty v TV 😉 vcetne Elmexu na ktorom fici vela deti.
A starsi syn použiva aloe,nie pre to ze je to aloe,ale preto ze on pasty neznasa a toto je jedina co je ochotny použit 😉

zabka8423
17. mar 2012

@kaja73 ja si kupujem vselijake, nepreferujem jednu znacku, uz som skusila vselico, ale prirodne nekupujem urcite, ani ma to nenapadlo a pocujem prvy raz, ze taky vymysel existuje. zuby mam v poriadku aj s chemickymi pastami a deti tiez. a vlastne cela rodina. a nepokazili sa ani vtedy, ked som si za sociku umyvala perlickou plnou cukru. vlastne, prvy kaz som mala ako 20-rocna, aj to medzi zubami,. lebo ich mam tak natesno, ze sa mi tam nit nevojde 😀
podla mna nic netreba prehanat, ani cistenie xy krat za den, vsetko s mierou. pretoze ako sledujem, paradoxne najviac problemov maju ti, ktori to so starostlivostou v kazdej oblasti hrozne prehanaju. som rada, ze som aka som a neriesim 🙂 zuby si umyjem 2 x denne, rano, vecer, nit nepichnem medzi zuby, takze nic, oskrabem si jazyk skrabkou curaprox - na nu nedam dopustit a vyplachnem si ustnou vodou, bodka. a raz ej to listerin, inokedy meridol, potom z DMky a niekedy odol a niekedy aj z lidlu, co mam po ruke v regali. momentalne ficim na ustnej detskej vode z DM, chuti tuti frutti, super voni, skvele chuti 😀 😀

zabka8423
17. mar 2012

kukam z okna, deti vonku. pocitam, 5 deti okolo 2 rokov, 4 maju zimne capice a bundy. 1 ma tricko s dlhym rukavom a na tom tricko s kratkym, ma elastaky, tenisky a bez capice. hadajte, ktore je moje 😀 😀

andreaka11
17. mar 2012

tak baby, som vas precitala uz, ale musim vypnut, lebo ideme na veceru. tymto sa vam chcem ospravedlnit za moju nepritomnost.. dnes sme boli cely den prec, tak sme neserblovali.. ale ako tak citim, deti s tym vobec nemali problem. ku mne sa vali zavan.....

@zabka8423 no ten tvoj synator. citam o nom s otvorenymi ustami. inak momenttalne teraz nemame ziadnu lyzicku. deti spotrebovali posledne. ale cakam, lebo maju este kasu jest, tak potom zapnem umyvacku. kasu asi vypiju z misky, ako cinania. inak v jednej teme si spominala, ze manzel/partner/milenec... , umyva riady. tak mu nieco k tomu povedz 😝

@tehua neboj, vadnych je nas tu viac 😅