Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

lussy23
18. mar 2012

jogurt by sa mal až od 8 mesiaca, všade to tak píšu.mesačný by mal byť len na materskom mliečku. ako nič v zlom, ale toto je už prehnané☹ A čokoládu v 4mesiaci? No mám dosť.☹

lussy23
18. mar 2012

@tunzal to čo je za doktorku? to je hlúposť čo tvrdí☹

tunzal
18. mar 2012

@lussy23 kto ti tu hovorí o mesačnom bábätku????

lussy23
18. mar 2012

@tunzal myslela som 4mesačné. ma byť na mliečku, pripádne papať mrkvu, zamiak . určite nie jogurt. 😔

zabka8423
18. mar 2012

@lussy23 doktori toho vela nahovoria a pritom k svojim detom pristupovali uplne inak. doktori budu presadzovat aktualne to, z coho maju provizie 🙂 takze budu presadzovat UM a prikrmy z obchodu a uuuuuplne nahodou od jednej a tej istej spolocnosti 😉

maminy, ktore vsetko davaju neskoro sa potom cuduju, ze su deti precitlivele, ze maju citlive zazivanie a v neposlednom rade ze spekuluju s jedlom. nechat dieta do 8 mesiacov len tak, na mlieku je pre mna divne, pretoze ani to MM po 8. mesiacoch nema taku kvalitu ako na zaciatku. a zase vieme, ze pokracovacie UM su riadne kaloricke supy, takze radsej dam dietatu jogurt. dieta sa ma naucit jest a nie spekulovat s jedlom. a byt 3/4 roka alebo extremne maminy aj do 2 rokov len na jednosttrannej strave ako MM alebo len UM alebo 3 druhy zeleninky stale dokola, to je divne, nie to, ze male dieta v 4 a pol mesiaci zje jogurt. moje deti su prikromovane od ukonceneho 3. mesiaca, nekojila som, napriek tomu su zdrave, bystre, sikovne, alergie nepozname. zato poznam x deti, ktore su tabulkove a v jednom kuse u lekara. lebo sopel, lebo brusko, lebo imunita, lebo alergia a podobne..

zabka8423
18. mar 2012

@lussy23 citam v tvojom statuse, ze rodina zo zameny bude v modrom z neba. to ta rodina so 4 detmi, kde sa menili s tou zabezpecenou romskou rodinou? toto je tiez na diskusiu. ked som to videla, deti by som vzala prec a do inych podmienok. lebo to bolo uz vela hento. a chlap aby kukal telenovely, sila :-/

andreaka11
18. mar 2012

@zabka8423 juuuuj, nesedujem, nesledujem, ale mala by som asi zacat.. 😉

andreaka11
18. mar 2012

ale sledujem modre z neba, tak mozno tam nieco prezradia pre nas, nesledujucich 🙂

zabka8423
18. mar 2012

@andreaka11 som sledovala zamenu po 100 rokoch a bola to sila. romovia z vychodu, slusna rodinka, zabezpecena, vsetko tip top, aj uplne v pohode boli, mili, vsetko super /keby bolo aspon 50% takych hehe/ no a rodinka so 4 detmi od surian a to, v com byvali, no dovi dopo moja. kupelka taka, ze pralo sa rucne, v zachode kyblik, do ktoreho toto, lebo keby to robili priamo do misy, tak im to vyrazi odpadom uprostred kupelne a taaak no 🙂 odporucam ti vygooglit si, elbo toto si este asi nezazila. no deti zlatunke, o to pokoj, ale mamina cista troska, pretoze jej chlap kukal od rana telenovely a ona vsetko sama - aj chlapske roboty,s nicim jej nepomohol. ale ten boordel, moje nervy. ten stary rom dal hlasku - bude raz legendarna. Chudoba sa da ospravedlnit, aj pochopit, ale spina nie. a je to pravda.

andreaka11
18. mar 2012

@zabka8423 no kiezby vacsina a skoro vsetci romovia boli taki. to je asi ta vynimka, ktora nam hovori, ze nemozeme kazdeho hadzat do jedneho vreca.. no keby ja mam takeho chlapa, tak ho asi do riti kopnem, ze sa nehanbi. 😠 no musim si to asi na nete pozriet. to davaju na markize, vsak?

lussy23
18. mar 2012

@zabka8423 áno je to presne táto rodina. A Vilo písal, že keď k nim prišli mali čisto, deti pekne oblečené.

zabka8423
18. mar 2012

@lussy23 ved pisem, deti zlatunke, ok, ale zasluzia si ine podmienky. ved aj ta mamina ked bola tam na vychode u druhej rodiny - stacilo apr dni a hned vyzerala oddychnutejsia, zasluzi si. ved sam to jej muz priznal, ze vsetko robila sama, ze nielen okolo deti, ale okolo neho, vsetko. teraz dostanu sancu a musia ukazat, teda hlavne on, ze sa vie postarat a ona, ze vie udrzat cisto v dome. budem pozerat. ona a deti si zasluzia, jeho by som poslala volakam na prevychovu. dobre jej pani povedala, ze ak sa on nezmeni, ze ho ma kopnut do zadku a sama vychova. velmi mudro rozpravali ti romovia, velmi prijemni ludia.
ale nastvalo ma, ze fakt jej nepomahal, tam ona riesila aj chlapske roboty. keby bola sama, clovek to pochopi, ale mat doma chlapa, ktory nepohne prstom, tak by letel. vsak tak ako letel moj ex. presne taky bol. akurat ze my sme mali aspon cisto a normalne byvanie, lebo hento uz fakt presahovalo vsetky medze.

ellenie
18. mar 2012

Toto je super skupina, konečne niečo pre mňa, keďže tiež nie som "tabuľková" mamička 😀 Prečítala som si už niečo z tejto témy, ale kedže je tu toho veľa, tak to asi nestihnem nikdy prečítať celé, 1069 strán je už na mňa trocha veľa 😀 Ale rada sa budem do tejto témy zapájať🙂 Chcem sa opytať mamičiek, ktoré majú dietatko vo veku 8-9 mesiacov, či vám už stvornožkujú? a ak nie, riešite to nejako? Lebo moja malá ma 8,5 mesiaca a vobec sa jej nechce štvornožkovat a doktorka ma posiela na rehabilitačné. Ja som tiež neštvornožkovala, ale rovno chodila, tak možno to malá podedila po mne🙂 Keď nechcela zdvýhať hlavičku približne v 3-4 mesiacoch, tiež ma posielala na rehabilitačné, ale som povedala, že nie, že ona na to príde, že ma zdvýhat hlavičku a nakoniec sa to naučila 🙂 Vážne uvažujem, že si nájdem inú detskú doktorku, lebo sa jej furt dačo na malej nepáči...

luciebx
18. mar 2012

@ellenie ahojky.. hele tak kvuli tomu ze ti ditko neleze bych na zadny cviceni fakt nechodila.. copak je nekde psane v kolika to MUSI delat? leda prdlajs.. jak pises.. ty sama si taky nelezla.. od me sestrenice malej tak nelezl.. rovnou sedel a pak az v 18 mesicich zacal krasne chodit.. a nevim o tom ze by ho nekam tahala na cviceni protoze honza vodvedle uz leze.. vazne bych to nehrotila.. nas malej zase od 8 mesicu nechce lahev mlika.. do roka sem kojila.. a to bylo cele.. a taky neresim ze se pise ze ma ditko vypit tolik a tolik ml mlika denne.. dostane jogurt nebo kasi a je to.. a zdravy je..

zabka8423
18. mar 2012

@ellenie vymen lekarku 🙂
@luciebx presne tak 🙂

andreaka11
18. mar 2012

@ellenie vymenila by som doktorku. ved co ak v jednom roku nepovie este mama, tata, tak hned ta posle ku logopedicke (ci aka je to doktorka, snad som vybrala spravnu)....
uz si to nepamatamm presne, ale lisa si sadla prvykrat, ked mala 7,5-8 mesiacov. no pockaj, naschval pozriem do albumov... a hned napisem

bubush
18. mar 2012

@ellenie ale kdeze - ved to bolo vzdy, je, aj bude ze niektore deti vobec nestvornozkuju a mam pocit ze je takych deti vacsina 😉 teeeda ja poznam plno deti co nestvornozkovali - ja neviem co to tak tie doktorky riesia toto stvornozkovanie, ved uz im muselo prejst tolko deti rukami ze sa cudujem ze toto este nevylucili z "povinneho vyvoja"...moja krpana stvornozkuje, ale ja som nie, moji bratia nie, frajer nie, jeho surodenci nie, vsetci su uz dospeli, dobre vyvinuti 😀 a normalni 😉

bubush
18. mar 2012

@andreaka11 ahoj 🙂

bubush
18. mar 2012

nasa dr. tiez vravela ze musi sa sama posadit ze skor ju nemame davat sadat, to som mala cakat kym toto lenivca pride na to ako sa to robi? ved by zacala sediet len teraz 😀
ja to nechapem taketo riesenia...

zabka8423
18. mar 2012

@bubush ale stvornozky a zozau to mas rada, predpokladam 😀 😀 jezis sorry, ale to bola prva myslienka 😀DD mne mala sedela skoro, chodila neskor, maly mi nerozpraval do dva a pol, mala je to iste, az teraz poriadne zacina. lenze teraz je mlady na tom tak, ze ho kolkokrat prosim, aby bol uz ticho 😀 a tiez som rozmyslala, ci je ok, ked ine deti v roku a pol uz kecaju. no teraz tiez nie je asi ok, ked keca az moc, v jednom kuse 😀 😀

bubush
18. mar 2012

inak tu zamenu manzeliek som pozerala, vsetky mozne pocity mnou presli 🤐

bubush
18. mar 2012

@zabka8423 😀 😀 😀 stvornozky?? aaaau kolenaaa 😀 😀 az ked si kupim chranice na ne 😀 😀

hej hej ten tvoj je az moc mudry, tak u nas mala pomenej keca, alebo keca svoje blaboli ale tazko opakuje - nesilim, vsak raz sa rozkeca len sa bojim aby to nebolo ako v tvojom pripade, nic nic a potom riadna sprcha slov 😎

andreaka11
18. mar 2012

@luciebx no v auguste este nesedela a thomasa som trochu pridrzala. a to mali 8,5 mesiaca. no a teraz idem pozriet, kedy zacali liezt. v septembri thomas uz liezol a pokusal sa dat na kolena, lisa uz sedi. oktober, thomas sa stava na nohy, lisa stvornozkuje svojskym sposobom. pravu nohu ma natiahnutu do strany. v novembri sa nic nezmenilo. lisa stale stvornozkuje s natiahnutou nohou. v decembri thomas zacal chodit, lisa sa zacala stavat na nohy. .... takze daj tomu este par tyzdnov a uvidis, ako postupite

andreaka11
18. mar 2012

inak skoda, ze sa tu neda pripojit video 😉

zabka8423
18. mar 2012

@bubush no tak teraz sa maly ukazal. zaspava pri telke, pytam sa ho, ze ci je dobry ten film a on ze ani nie. je to k.kotina. kukam na neho, sanka dolu, reku to cooo. a on takym pohladom a la stena labradora, ze to mi uletelo, ja som chcel povedat blbovina .. no ale pocuvam ako sa medzi sebou bavia decka dole na ihrisku, takze ci chcem alebo nie, nezabranim. tak som mu vysvetlila, ze takto nech nerozprava pred dospelymi a hlavne cudzimi ludmi. mna porazi 😀

andreaka11
18. mar 2012

@zabka8423 mala by si zavriet okno 😀 tvoj maly zabil. kolko to ma rokov??? 😕 😨

bubush
18. mar 2012

@zabka8423 jeeezis 😅 a coze pozera za k.kotinu? 😀

zabka8423
18. mar 2012

@andreaka11 8 a pol, vzrastom vyzera ako 7 rocny a mozgom v rozpati od 15-20 😀 😀 trosku ujete, ale tak po kom asi bude, ze 😀
@bubush max payne na jojke. lebo hlas cs je "blbovina" podla neho tiez 😀 😀

andreaka11
18. mar 2012

@zabka8423 ale tak v nedelu nikdy nic nebolo v telke. iba rano xena a hercules 😀

andreaka11
18. mar 2012

@zabka8423 a aky je v skole? na ktoru strednu chodi? 😉