Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

bubush
2. apr 2012

@jurkovamiluska vigantol je vit.d a vitamin k sa dava len kojenym detom 🙂

jurkovamiluska
2. apr 2012

a ja som si doteraz myslela, ze to je akoze na kosti 😀 😀 a my davame len to a sme kojeny, potom ako to je???? a naco mu to davam, ten vigantol ked sa nestranime slniecku??? v lete sa bude opalovat som mnou 😀 , ale nie srandujem 😀 , ale tak normalne

bubush
2. apr 2012

@jurkovamiluska ja som to vela krat citala tu a pytala som sa aj mojej dr.ked sa mala narodila tak som prisla akoze mudra ze viem co nam budu davat 😀 a vravela ze vigntol nam predpisuje a ja som sa jej opytala ze preco nie kanavit tak ze preto ze to sa dava vylucne kojenym detom, zrejme v tom UM maju rozne vitaminy aj teda ten kanavit 😉
a neboj, nestrante sa slniecku, ved nielen ze dodava telu vit d ale ako posobi pozitivne, teda ja vzdy riadne ozijem 😎

zabka8423
2. apr 2012

@bubush moja zlata bubush to skvelo vystihla 🙂 kukala som aj ja farmu a doslo mi zle. kukala som zamenu manzeliek, no ehm... ale za 1000 evri ci dokonca viac by som sa vymenila aj ja, keby som nemusela cikat do latriny 😀 kukam bordel paradajz a rozmyslam, ci by som bola scvhopna kazdy tyzden mat v posteli ineho chlapa a robit s nim tutuli mutuli. ale ako dovcu by som to brala na tyzden - dva, ale asi by mi z tych barbin a kenov preskocilo. preco nespravia reality show, kde zatvoria matky na tri emsiace do jedneho baraku? by sme si tam vysklbali vlasy. to by bola show... polovica super eko bio zarytych zdravo zijucich mamiciek v mojom family kondome a polovica mamiciek s nadhladom... jeeej to by bolo krasne ako by si vsetky tam pestovali zeleninku a dojili kravicky. vlastne nedojili, lebo kravske mliecko je fuuuuuj 😀 😀 ach boze boze, kam tento zmagoreny svet speje 😉 😉 😉 😉

pastelka74
2. apr 2012

@zabka8423 ....nápad za milion...myslím tu show tabulkové versus netabulkové.... 😀 😀 😀 ..mám síce dnes na prd deň,ale toto ma pobavilo,ako ked prišla domov moja dcéra a oznámila mi že u otca jedla bio diétne kura 😀 😀 😀 ...dakujem!...idem si spokojne ľahnúť s úsmevom na perách....

bubush
2. apr 2012

@zabka8423 😀 😀
dobre si vymyslela sutaz ale tak to by bol aky masaker!!! 😀 uz si viem zivo seba predstavit ja by som reagovala mooc prudko, jedovato kebyze to tam mam pokope nejakych 5 vymetenych bio 😝 😀

pastelka74
2. apr 2012

@bubush ..čítala som si príspevok awa...ja som tie blbé kvapky,vitamín D nedávala,radšej sme vyhladávali slnko,ale nedá mi,predsa ked sa jej nelúbi že sa niekto napcháva párkamy a pozerá tv a pod..to je jeho vec,štýl života...tak nech do tejto témy nelezie...čo je hranica tabuľky???.....nenávidim slovo tabuľka....vlastne som tie jej blbiny nedočítala dokonca,lebo som mala pocit že prišla vasilisa premúdrelá....ktorá kdesi čosi si prečítala na internete a pod ho poúčať.... 🙄

zabka8423
2. apr 2012

@bubush
@pastelka74
ano dovalila sa sem ako velka voda s prednaskou, ako sme si za babatka zodpovedne my, ale v zapati nas tu pouca, radi, riesi nas. nepochopim ani ja, preco sa tieto velke vody takto prezentuju a rotuju po temach dokazujuc si nieco. lebo suhlasim, bolo to hrrr a hu a bucham sa do prs, som riaditelka zemegule a prilahleho vesmiru, vsetko viem a vsade som bola

bubush
2. apr 2012

@pastelka74 neviem o co jej celkom islo - ono to bolo zrazu burka sup ho sem daco do nas a dovi dopo..ale co ja viem co tym chcel basnik povedat..ci akoze "zeny spamatajte sa"..ci "tak teraz sa uz urcite zmenite po mojom prispevku"...neviem 😝
ja tiez tabulka, celkovo "skatulkovanie" neznasam, netusim kde sa mam akoze priradit, neriesim, som aka som, urcite veci neriesim, nieco riesim az moc ale robit tu kazne ze ja zijem takto takto je to dobre tak takto zite aj vy! no uzas...
my mame tiez vitaminu d pozehnane, ja s tym mam niekedy tiez az problem co okolie moc mudruje ze moje dieta je akosi opalene..uz neriesim, viem co robim, viem ze ju zamerne nevypekam cely den na slnku ale ked sme raz vonku cely den a pecie slnko tak jednoducho biela asi nebude, to ze ostatny sa schovaju pod strechy a vyjdu az ked zajde slnko to je ich problem - potom su ocureni lebo im chyba "pozitivny vitamin" 😀 😝

bubush
2. apr 2012

inak nezvyknem citat ine temy, nebavi ma to...ale ked sa uz fakt ze vyslovene nudim tak sa mi stane ze nieco otvorim a precitam par teplych slov ale len sa zbytocne vytacam, uz som mala sto chuti napisat do jednej temy ale v tom som si pomyslela ze presne toto ja neznasam ked sem pride daka extremistka a pouca tak vlastne my mame jej slova na haku a len ju zvozime a osoh ziadny takze v ich ociach by som vyzerala rovnako tak som na to srala aj ked v tomto pripade som mala pravdu ja 😀 😀 😀

pastelka74
2. apr 2012

@zabka8423 ....nikto predsa nenúti tie super mamy aby sem liezli a poúčali....ja tie ich žvásty radšej ani nečítam,lebo by som asi neodolala a niečo im tam prispela 😀 😀 ...ja svoje deti milujem,to znamená že im neubližujem sterilným detstvom,tabuľkamy a štúdiami o tom koľko majú byť na slnku....sú to deti!..čisté,úprimné,upatlané...lebo také deti maju byť...musia si trénovať imunitu...priviazané v kočiari pod dekou,ked vonku je na odpadnutie,s bio keksom v ruke a v eko čistých šatočkách....asi nie,to nie je nič pre mňa,ja chcem aby moje baby mali detstvo,aby dýchali...aby im nedrb...kalo s tabuliek,ani s hraníc tabuliek.....

bubush
2. apr 2012

@pastelka74 kazde jedno slovo co si napisala su presne moje myslienkove pochody 😵

pastelka74
2. apr 2012

@awalancha3 .........som ťa asi celkom dobre nepochopila...tebe ako o čo ide??...

pastelka74
2. apr 2012

@bubush ...som rada,že niekto zmýšla v tomto ako ja,v mojom okolí si moc nenavyskakujem,preto som až doslova alergická na tieto vasilise premúdrelé...

bubush
2. apr 2012

idem do spankoveho rezimu 🙂 dobruuuuuuuuu

zabka8423
2. apr 2012

@pastelka74 ved to aj napisala, o co jej ide, ze si slobodne moze diskutovat kde chce 😀 len ci ju tu bude okrem jej dvoch privrzencov aj niekto pocuvat. my si teraz povieme nazor a zakratko pre nas prestane existovat 😀

pastelka74
2. apr 2012

@zabka8423 ...lepšie si to ani napísať nemohla.... 😀 ..idem pod perinu...dobrú noc! 🙂

zabka8423
2. apr 2012

@bubush
@pastelka74
dobru noc kocky..vsadim sa, ze zajtra tu budu na celu jednu stranu lietat hromy-blesky 😉

pastelka74
2. apr 2012

@zabka8423 😀 😀 😀 😀 😀 ...si to vychutnáme,nie?...trafená hus zagága...dobrúúúú 😉

emmmuska
3. apr 2012

@pastelka74 viem o com pises....tiez to tu mam take

jurkovamiluska
3. apr 2012

@gazovicka no aka bola noc? dala si kasicku? alebo nieco ine??

diviska
3. apr 2012

@jurkovamiluska no, ale dost lidí na mě kouká jak na pako 🙂 a tady jsem teda netabulková opačným směrem zdá se mi 🙂

jurkovamiluska
3. apr 2012

@diviska lebo tu maminy skusaju dat detom prikrmy niekedy aj od troch mesiacov, vacsinou je debata o tom, asi prave preto, a kolko ti ma mimino? pokial si o tom presvedcena je to len a len tvoja vec,

diviska
3. apr 2012

@jurkovamiluska osm měsíců a týden. Myslím jako v jiných diskuzích, v normálním životě atd. Ono je jedno na kterou stranu tabulky uhneš, ať tam či tam, vždycky si za exota 🙂

zabka8423
3. apr 2012

@jurkovamiluska ale to je predsa kazdej maminy vec, kedy da prikrm, je ine kojene dieta a nekojene. pochybujem, ze niekto strci 3 mesacnemu babu do ruky klobasu a chleba, ked ani nevie trafit do ust. a vsadim sa, ze kazda mamina aj ked zavadza prikrmy skor ako obvykle, tak nezacina prave klobasou a parkami. niekedy mam pocit, ze to, co my tu piseme s humorom a hodne odlahcene, tak ini to chapu strasne dramaticky. treba citat aj medzi riadkami 😉

jurkovamiluska
3. apr 2012

ja som nepovedala, ze niekto strka 3mesacnemu babu klobasu, to je jasne ze nie, len som jej tym chcela povedat, ze nech sa necuduje, ze je niekto z toho vsoku, pretoze napr, ja nepoznam nikoho kto by mal osemmesacne babo len na mliecku, ja som zacala s prikrmamy asi tyzden pred ukonc. 4 mesiacom a nikoho neodsudzujem, ze tak neurobil, preco by aj mal, je kazdej maminy vec co a kedy bude davat svojmu dietatu, nesla som na nikoho utocit, to v ziadnom pripade, len somchcela, ze nech sa necuduje pretoze prave v tejto diskusiii sa hovori aj o tom, kedy a co dal spapkat svojmu babu

michaelka5
3. apr 2012

@bubush mne doktor povedal ze vigantol Dcko ano, ale kanavit Kcko sa uz nedava🙂

tunzal
3. apr 2012

mám dobrý nápad, nechajme už papanie našich detí tak ako je, teraz riešme pitie, tiež dobrá téma si myslím 😀 😀 . Ja dávam od prvého týždňa ten hnusný granulovaný čaj, plné nepotrebných cukrov a čo ja viem čoho 😀 najprv feniklový a od tretieho týždňa čaj pre spokojné bruško

tunzal
3. apr 2012

@michaelka5 kanavit sa dáva len pre čisto kojené detičky.

simona112
3. apr 2012

@tunzal Aj ja som dávála tieto granulové a potom od 6 mesiaca boli aj ovocné a na dobrý spánok 🙂 no samozrejme že spánok bol dobrý, kým sa chlapci nezobudili na to, že sú smädný 🙂 a samozrejme že som to menila potom aj zo sirupovou vodou alebo nejakým ovocným džúsom, ale pššššt pred mojou svokrou, lebo jej som vravela že džúsi neobsahujú antioxidanty 😀