Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

pastelka74
11. apr 2012

@bubush ...no otec zlýhal...idem na to....baby pome do hajan!!! 🙂

stardust
11. apr 2012

@bubush ake kryty? Folia proti dazdu? Tu som par krat videla nejake divne deky, ktore vycnievaju tak 30 cm nad uroven kocika...raz v autobuse jedna mama dusila vo vlastnej stave svojho novorodenca pod tou dekou, to bolo revuuu na cely autobus.

@nelicefo nevinne lasky, ale velmi dolezite do kazdeho detailu.

bubush
11. apr 2012

no vidis, mala ti to ani nechcela 😉 ved kto by chcel taku umelynu hnusnu

bubush
11. apr 2012

@stardust ano take folie proti dazdu - je to take umele priesvitne, tvrde, neforemne ale to co opisujes ty tak to neviem- neviem si predstavit ako vycnievaju z toho kocika...su hrube? no a vidis tam tie deti aspon kricia ale tieto su podozrivo ticho 😕

bubush
11. apr 2012

ja inak tie kryty riadne neznasam, lebo zaberaju miesta a nerada ich celkovo davam, este ked som mala vanicku tak to bolo ako tak ale v sportiaku - ja neviem co za debila vymyslel tento kryt - ja mam taky ze nema ani otvor v okoli tvaricky, ine zvyknu mavat, ja to nechapem, raz som to isla pouzit ked prsalo a bola som v meste, tak mala ako tam dychala sa to zarosilo, aj som jej to trochu vyhla nech jej ide vzduch po bokoch, tak ani nie 5 min som tak vydrzala a radsej som to tresla dole do kosika a zmokli sme 🙂

emmmuska
11. apr 2012

@bubush tak isto som mala nervy na to a aj ked to nevyzera vabne pouzivam ten univerzalny 😀

stardust
11. apr 2012

@bubush take velmi nadychane, neviem ani ich obrazok najst na internete. Krik je len prvy faza, potom su uz decka prilis slabe na to, aby este vydavali nejake zvuky.

stardust
11. apr 2012

ja nosim v kociku obycajnu foliu proti dazdu za pat eur z DM Markt...este sa mi v tom moji potomkovia nestazovali.

bubush
11. apr 2012

@emmmuska a aky je ten univerzalny? lebo nejaky by sa mi zisiel ak nahodou bude prsat a pojdem dakde, lebo ja mam 2 kryty - na hlboku verziu, na sportovu ale co ako sme dumali a dumalo nas viac, ziaden akoby nebol vyrobeny spravne, uplne od veci, vobec nepasoval, kadejako trcal ...tak ked uz trci tak hocijaky..tak aky je ten uvinerzalny? dostat to bezne? a cena? 😉

bubush
11. apr 2012

@stardust hmm nadychane, mozu byt pekne ale prd z toho ked sa decka potia 😠
no a takto som sa nad tym nezamyslela ze krik je prva faza, presne o tom sme sa rozpravali aj s mamou a ona ze ako to ze tie deti nekricia, tiez som jej na to ze asi nevladzu chudiatka a uz si zvykli, uz su otupene 😒
boooze tie ked v 5 tich rokoch vyjdu von pred barak a urobia nadych tak sa zadusia 😒

stardust
11. apr 2012

@bubush Do piatich rokov trenovane na prezitie v atmosfere oxidu uhliciteho a potom taky sok v podobe zvyseneho parcialneho tlaku kyslika vo vdychovanom vzduchu...dost neprijemne 😀 No, tie deky su skor imidzovka pre nostalgicke mamy.

stardust
11. apr 2012

no nic, neviem ten obrazok najst..asi je to len velmi tlsta paperova perina...

stardust
11. apr 2012

a ked tie kryty maju na figu cirkulaciu vzduchu, tak tie decka reaguju tak isto ako my v miestnostiach s vydychanym vzduchom..cize nie moc aktivne.

emmmuska
11. apr 2012

@bubush no to je povodne na hlboky kocik a pouzivam ho na sportovy, je tam aj otvor a natahuje sa klasicky na cely kocik, ale nevyzera to bohvie ako ale ucel to plni. dostat ho uplne bezne a stal ma 6e. Tu na MK som ho videla ponukaju ho aj za 3e

bubush
11. apr 2012

@stardust kasli na to - hladat nadyhane velke deky 🙂 vsak nech su imidzove mamicky 😝

@emmmuska tak to nestoji vela, ak nahodou na to natrafim tak kupim 🙂

emmmuska
11. apr 2012

@bubush to urcite natrafis 🙂

bubush
11. apr 2012

@emmmuska no ha ha, nie som si celkom ista, ja zajdem tak do tesca a do dedinskeho obchodu 😉

emmmuska
11. apr 2012

@bubush v tescu asi nie, teda tam som to nikdy nevidela....ale teraz som pozerala MK kociky- prislusenstvo a tam na str 3 je za 5e

bubush
11. apr 2012

@emmmuska no alebo v dazdi nebudeme chodit von 😀

bubush
11. apr 2012

idem ja do hajan...nejako ma mesto dnes zmohlo
dobru nocku 🙂

stardust
11. apr 2012

@bubush mas pravdu, zbytocne je hladat zbytocnosti 🙂

emmmuska
11. apr 2012

@bubush aj to je riesenie 😀 doru nocku

michaelafiladelfiova
12. apr 2012

Dobre rano, fuha toho ste tu popisali. no my tuto zimu sme tiez chodili von dokonca aj na hory na Donovaly- lebo maly tam mal treningy. ved mi mala bola vo fusaku....a ten vzduch .. eno nuno...
@bubush mozno ten prsiplast davali proti vetru, moja neznesie ani nanoznik nie to prsiplast-
@stardust inak ja som strasne zimoriava strasneee, ale Emmka je po mm ta sa poti aj v zime jej staci minimum...

michaelafiladelfiova
12. apr 2012

@aha1 hej ze harmancek je alergen hlavne ze je v detskych cajoch , hlavne v hipp. no ja som alergicka , ale teda harmancek mi nerobi zle asi si urobim 😀 a malej tiez nevadil aj dr mi ho odporucila
presne to co plati na tvoje dieta nemusi platit na ine...
@nelicefo helou cica ja som spala a ty kukala modre z neba???

stardust
12. apr 2012

@michaelafiladelfiova mne zacala vadit zima az po druhom porode...predtym som bola ako decko, nic mi nevadilo a nechapala som, naco si ludia kupuju vselijake specialne vetrovky proti vetru atd.😠 Teraz je to uz ine...

michaelafiladelfiova
12. apr 2012

@stardust no ja ked uz zimu tak sa na to dako obleciem a tak - vsak cchodim aj lyzovat ale teraz ked je jar nech je teplo na mikinu a nie na viac veci , ze este na to vestu alebo tenku bundu

awalancha3
12. apr 2012

@nelicefo ...ake hadky. precitaj si co som pisala......a zial musim tu ostat, nakolko ako som uz NIEKOLKOKRAT pisala, nemam nic s tabulkami............ som skoro absolutne netabulkova
1. porodila som netabulkovo v 40 tke
2. netabulkovo som nemala v umysle kojit
3 netabulkovo som malej davala od 5 mesiaca surove mlieko kombinovane s alpskym kravskym
4. netabulkovo som nikdy flase nevyvarala, vodu neprevarala
5. netabulkovo som odmietla ockovanie TBC a MMR
6 netabulkovo odmietam davat vigantol
7. odmietam sa podriadovat dobrym radam, ak neprejdu sitom mojho rozumneho uvazenia
8nepodlieham smerniciam a diktatom a takmer prikaznym odporucaniam

Uz len tieto priklady ma opravnuju byt v tejto teme, samozrejme, to neznamena ze sa tu chcem usidlit a viest v podstate len porovnavacie reci. Toto forum je fajn, A je fajn aj to, ze si mozem povedat svoj nazor a prepacte....ale aj netabulkovost ma svoje hranice a medze, a zo zaciatku temy boli prispevky, ktore ich prekrocili a ja som si dovolila povedat, ze nesuhlasim s postupmi a vychovou niektorych mamiciek, ktore sa dokonca div ze nechvalia s tym ako extremne su netabulkove......
Znovu opakujem, toto je diskusne forum, chat, virtualita, ktora by nemala, ak nechcete, zasahovat do vasho realneho zivota.
Takze to je k tejto teme asi tak vsetko, netreba sa k tomu vracat, teda aspon z mojej strany urcite.

mojong
12. apr 2012

@zabka8423 dakujem tebe aj ostatnym za privitanie, potesili ste ma 🙂
ja sa tabulkovo necitim a moju dievku by ste do ziadnej tabulky tiez nevedili vtesnat ( ma 5 mesiacov, 10.6kg, 73cm a niekedy mam pocit ze kazdu chvilu zacne rozpravat ale zas niektore veci na svoj vek vobec nerobi a ani sa jej nechce)
este ma tak napadlo ze vcera som citala niekde na fore jednu burlivu reakciu mamicky na sedenie deti.....ze nedavat sediet kym dieta same si nesadne.....hmm bola by som zvedava co by robila s mojou ,.....ta sa ide ujedovat a upucit kym jej nedam prsty aby sa vytiahla do sedu, potom je spokojna 😎
a dalsia vec ciapky doma pre babatka,.....pochopim este pri tych co nemaju ani jeden vlasok a je zima,.......ale ta moja mala haro ako herecka od narodenia.....no a niektory nevedeli pochopit ako jej nemozem davat ciapku a to bolo vnutri u nas tak teplo ze som chodila v kratkych rukavoch,....a kocikovanie ked mala mala 13dni uz som snou behala vonku,aj v zime treskucej, nebola chora samozrejme komentare ma neobisli takisto ani za to ked ideme von aj ked prsi alebo fuka vietor,......jedine po com tuzim niekedy je len viac tolerancie,.....a pochopenia, ze svoje dieta nemucim a nechcem mu zle, aj ked sa k nemu nechovam ako podla starozauzivanych praktik,....momentalne som rada ze nemame v blizkosti ziadnu rodinu 🙂

michaelafiladelfiova
12. apr 2012

baby inak sa chcem opytat dokedy mám davat Emme prevarenu vodu bud na pitie ci cajik

danulienka35
12. apr 2012

tak i ja sa pridavam ku vam ak smiem k netabulkovym maminkam 😉