Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

gazovicka
21. apr 2012

@billyjean len si pekne pockaj... tehotenstvo ma trvat tolko kolko ma, pre nieco to hadam je... nech je drobcek plne vyvinuty ako ma... sam sa vypyta... ja som sice tiez spekulovala, lebo som prenasala 7 dni a od 38 tt som vymyslala ako ty, ale teraz ked na to spatne pozeram, tak som rada, ze sa drobcek vypytal sam tak, ako chcel on... co ty vies, co este potrebuje v tom brusku "dohnat".... vydrz.. .. chapem ta, ale co je to par tyzdnov, oproti tomu, co ta caka cely zivot? drzim palce... (inak aj ja som skusala vsetko, aj schody, aj prechadzky dlhsie, sex, cervene vino, masirovanie bradaviek 😀 ... a vidis, aj tak sa vypytal neskor... ale doktorka mi povedala, ze som mala dobry porod prave preto, ze som sa morila dlhymi prechadzkami - to co som ho chcela dostat von 😀 )

billyjean
22. apr 2012

@gazovicka ved jasne, ziadne extremy skusat nebudem, ale uz som fakt KO.. (ano, viem, ze pred porodom su KO vsetky 😉 )

gazovicka
22. apr 2012

@billyjean ja ta uplne chapem... to iste som mala.. mohol mi kazdy rozpravat co chcel... aj tak som skusala... ale uvidis, ze potom si sama povies, ze bolo to takto dobre... tak ho aspon hladkaj a rozpravaj mu, co vsetko vonku uvidi, ked vyjde 😉 ... mozno pojde 😀

zabka8423
22. apr 2012

@gazovicka len netreba hovorit o politike, to ho nedostane von nic 😀 😀 posledne tyzdne su zaberak, to je tehulka uz nervozna, uz vsetko vsade tlaci, spi sa zle, uplne chapem, ale telo same vei kedy a co 🙂

billyjean
22. apr 2012

@zabka8423 @gazovicka presne, uz som ako vorvan skrizeny s kombajnom, s votrelcom v bruchu 😀 len dufam, ze prenasanie nie je dedicne, lebo mna mamina prenasala 2 tyzdne a aj tak sa mi nechcelo, tak jej museli pichat vyvolavacku 😝

zabka8423
22. apr 2012

@billyjean no u nas asi je. aj mama aj ja a 2x maly sa vypytal dva dni pred vyvolavackou von a mala do posledneho dna ani nezostupila dole. kurnik. ani ziadne manevre ze ruka po laket vrazena v suske nepomohla od primarky, tak sup, sekcia, nechceli mi dat vyvolavacku po prvej sekcii, ze aby sa mi nepotrhala predch. jazva. no 🙂 ale vydrz, nikto nebol tehotny vecne 😀

billyjean
23. apr 2012

@zabka8423 😀 😀 😀 ze ruka po laket v suske 😀 kokso, tak to som teda zvedava 🙂

zabka8423
23. apr 2012

@billyjean no uplne nie, len ja som mala taky pocit. neviem presne ako sa to vola, tusim hamiltonov chmat alebo tak nejak, volaco ti tam porobi a moze to spustit porod. da sa to prezit, len je to neprijemne a co mozem potvrdit, chlapi lekari su jemnejsi, zenskej je jedno, ta primarka ma az nadvihla na koze, krava sprosta 😀 ona taka drobna, male tenke ruky ja neviem, ci mam susku ako vlakovy tunel, ze tak musela do mna vpalit ruku alebo co, ale nabuduce radsej od dokrota chlapa 😀 😀

graceful9
23. apr 2012

ženy, viem, že toto neni tabuľkovo-netabuľkový príspevok ale musím sa posťažovať a inde podporu nenájdem 😒 tak ja spravím diskusiu, lebo ozaj v 350 podobných s500 stranami sa mi odpoveď hľadať nechce a už hneď vyskakovačky, že načo nová téma a bla bla bla,,,,tak píšem, nech sa nestrachuje, že ma isto niekto šikovný nahlási a zamknú a ona, že "ani by som sa nečudovala",,,,ako viem, že je to maličkosť, ale dnes nemám dobrý deň a ešte tu také točky 😠 😠

billyjean
23. apr 2012

@zabka8423 ja mam nejaky psycho blok chodit ku chlapovi doktorovi, ale parkrat som sa tomu nevyhla a mas pravdu - maju k zenskemu suterenu krajsi pristup 🙂

michaelafiladelfiova
24. apr 2012

@zuzana581 ahoj ked uz nechodis do verejnej prid ku sukromnej lebo
@liave tu bude ´vzdy zasahovat., vzdy lebo ona usi mat svoje posledne slovo a kym ma, tak je spokojna...

michaelafiladelfiova
24. apr 2012

@billyjean mna maama prenasala a ja som vzdy rodila skor, 1x cisarsky a druhykrat tiez cisarsky no ale skor o dva dni

michaelafiladelfiova
24. apr 2012

@graceful9 o aku temu slo? nechapem?

zuzana581
24. apr 2012

@michaelafiladelfiova rada sa pridám, už som písala nelicefo.

graceful9
24. apr 2012

@michaelafiladelfiova ale, vytvorila som diskusiou, že či môžem byť tehu ak beriem antiku, lebo mi meškal menzes,,,tak som sa zľakla a v starých témach sa mi nechcelo hľadať, tam je veľa strán atď., veď vieš, ako to je a tak som spravila novú a jedna mamička hneď že nechápe, načo vytváram novú tému, keď je tu takých veľa,,,,no načo sa starie? veď nech ju ignoruje, no nie? 😠

zabka8423
24. apr 2012

@graceful9 mozes otehotniet cez antikoncepciu. mne tu beha yasminelle skoro trojrocna 😀 dnes su tie antikoncepcie uz v pohode, neublizia plodu, babatku, aj jedna kocka tu pisala, ma krasne dievcatko a este tri emsiace brala tbl, mala mrchu normalne, pritom bola uz tehotna. jedna byvala spoluziacka otehotnela aj cez danu. holt, niektore zeny su plodne ako jablone a ziadna antikoncepcia nie je 100%. vzdy je tam malilinkate percento, ze moze zlyhat, aj ked trebars beries uplne pravidelne.

graceful9
24. apr 2012

@zabka8423 no dnes som už dostala tak v pohode, včera som si aj test robila pre istotu :D som si aj fotku sopravila asom to sem chcela dať, že keď sem dávajú dvojčiarkové a tešia sa, tak ja sa teším z jednej čiarky :D ale som nechcela rýpať,lebo zas by sa spustila vlna kritiky na moju hlavu :D

michaelafiladelfiova
24. apr 2012

@zabka8423 ty ma ani nestras ja som po 10m vysadila cerrazete no ale ja som poriadne nemala svoje dni a ja ako trpiaca krcovymi zilamu som ju kvoli tomu vysadila. a ale robila som test a uff negativnyx, no ale to mi aj pri Emmke ukazovalo🙂 az ked som uz bola v pokrocilejsom stadiu tehu mi to ukazalo, na narodky svojho syna🙂 a vtedy sme pouzivali Pharmatex🙂
@graceful9 ja by som teraz napr dieta nemohla mat po prve mi to doktori neodporucaju moj 2CR a neubehol este ani rok... a po druhe mam velke varixy v maternici , ze mali problem aj sit. ze je to uz pre mna nebezpecne a , po 3. je fan mat deti ale je to aj zodpovednost a ja chcem aby moje deti mali vsetko v buducnosti a nie ako cigacence ze pri smetiakoch budu stat! mat deti nie je o tom ze to je aj dar ale aj o zodpovednosti. ale mamicky kt, su zastancom za kazdu cenu mat dieta ok... ale zas nech sa aj o nich staraju tak aby to malo to co potrebovalo!

graceful9
24. apr 2012

@michaelafiladelfiova no veď práve,,,,ja som dosť mladá a pokúšam sa dorobiť si strednú, a popri 2 deťoch by to bolo nemožné ,,,,musela som si skryť aj vek, lebo väčšina mamičiek mala divné reakcie,,,,ale tak keby som šla na potrat, tak by tiež mali,,,,niekto jednoducho nebude spokojný, lebo neni podľa jeho vzoru 😠 a tie kŕčové žily, to som ešte nepočula o tom,,,,to je čo preboha? to je až také nebezpečné ? 😒

olivia6
24. apr 2012

@tunzal lekarka sa divila ze sestmesacne dieta sa taha do stoja? Ved to normalne v tabulkach o vyvine pisu 🙂
Co je na tom zvlastne?

michaelafiladelfiova
24. apr 2012

@graceful9 no ja si robim druhu strednu prabe ju koncim ale ja si ju robim eexterne celkom sa to da... v sobou mam prakticku maturitu. krcove zily to mas na nohach a antikoncpsia mi moze spravit trombozu upchatie zil... alebo zrazenina

graceful9
24. apr 2012

@michaelafiladelfiova ja mám tiež individuálny, ale vo 4. ročníku asi už mať nebudem 😒 tak ty nemôžeš nič brať?

michaelafiladelfiova
24. apr 2012

@graceful9 ee nic.

michaelafiladelfiova
24. apr 2012

@graceful9 ale ja mam jednstrednu szs zdravotnocky laborant ale robim si inu lebo nechcem ropbiot v zdravotnictve od zaciatku mam externe , ale platim si ju lebo je to sukromna obchodna

michaelafiladelfiova
24. apr 2012

@graceful9 a kolko mas rokov ? ci je to tajne? prave mi dieta zjedlo polku casopisu

tunzal
24. apr 2012

@olivia6 asi ani naša doktorka nečíta tabulky 😀 je to jej preto divné, lebo malá sa ešte nepretočí z bruška na chrbát a ani si sama neposadne, ale ked ju dám sedieť tak sa ťahá na nohy, ale iste je to s tým že ani moja mal nečíta tabulky že čo a v akom poradí by mala robiť.

olivia6
24. apr 2012

@tunzal veru, asi doktorka necita 😀 Inak to, ze deti bezne preskakuju rozne vyvojove stupne som vedela davno predtym, ako som sama dieta mala, tak ja neviem co je na tom zvlastne, ze sa tomu doki cuduje 🙂
Nas milacik sa pretaca z chrbata na brusko, opacne to urobil parkrat a uz nepovazuje za potrebne to opakovat a do stoja sa teperi, dokonca chvilu postoji sam (samozrejme drzim ho pod pazuskami, ale citim ze par sekund stoji bez toho, aby sa valal na moje ruky).
Tiez este nesedi bez opory, ma cas, nie? 😉

graceful9
24. apr 2012

@michaelafiladelfiova ani ja som nič nebrala a je tu Nelly :D ale už by som to neriskovala,,,,a ani teliesko si nemôžeš dať? inak že jej prajem dobrú chuť :D a koľko má rokov? ja som rodila 2 týždne po 18. narodkách,,,chodím na pedag. a sociálnu akadémiu, tak uvidím, čo zo mňa bude :D a zvládaš v pohode?

michaelafiladelfiova
24. apr 2012

@graceful9 mala ma 10m a celkom s a to da zvladnut ved nie si az tak mlada jezis. ja mam este 6r. syna mala som ho v 20🙂

graceful9
25. apr 2012

@michaelafiladelfiova no veď dúfam 🙂 aj ja si myslím, že nie, ale niektorým ľuďom to pripadá málo 😠