Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

petrajurinova
10. aug 2012

@vieruna to je fakt. Když si vzpomenu, jak jsme obíhali ortopedy a neurology jenom proto, že náš Bastík byl o dost "rychlejší" v pohybovém vývoji a pozadu ve verbálním projevu, tak mě vlna stresu chytne ještě teď. A přitom je to celkem zdravý spokojený kluk, který se dávno srovnal mezi vrstevníky.

vieruna
10. aug 2012

@petrajurinova ja som sa tiez uz chystala s Andrejkom k psychologicke a logopedicke, lebo mal skoro dva a nic nehovoril. Okolnosti zariadili, ze som to musela odkladat a bolo to dobre. Dieta sa jedneho dna rano zobudilo a rozpravalo ako keby to bola najprirodzenejsia vec na svete. A ked sa uz odhodlal rozpravat, tak hovoril ovela lepsie a krajsie ako rovesnici. Ale vtedy som sa uz videla na kurze posunkovej reci 😀

petrajurinova
10. aug 2012

@vieruna ten náš se pořádně rozmluvil až ve školce, ve třech letech používal asi 10 srozumitelných jednoslabičných slov a svou dětskou švédštinu. Byla to "daň" za to, že se mozek zaměstnával tělesným a pohybovým vývojem - např. ve dvou měsících válel sudy a v půl roce se sám postavil a začal chodit. A teď je to spíše ukecaný zvídavý chytrolínek a hýbat se mu moc nechce 😀 😀 😀

katkapapacova
10. aug 2012

ahojte kocky mozem sa k vam pridat? som netabulkova mama 7mesacnej Terezky, papame masko, zeleninu, ovocie, chrumky kukuricne, piskoty,dnes sme skusili tvaroh, jogurt uz dva tyzdne, kedze som v sukromke kam patrim nenasla spriaznene duse alebo podobne zmyslajuce mamky rada by som si obcas pokecala s vami

xsenova
10. aug 2012

@katkapapacova Terazka papa pestru stravu 🙂 na tom nie je nic zle. Nekrmis ju hranolkami 😀 prazenymi rybami a ani jej nedavas na ranajky kavu. Je skvele vediet, ze tvoje dieta nema alergiu na mlieko ani na lepok 🙂 Mala by si sa z toho tesit 🙂 Co by za to ine matky dali 🙂

katkapapacova
10. aug 2012

@xsenova ja sa tesim dokonca ani na kalao,len v nasej skupinke pohorsujem niektore maminy lebo mala papa biely rozok, davam jej sladke piskoty,nevarim jej blivajzne kase zo zrna, neriadim sa tabulkami ale davam malej pomaly ochutnavat, kakao som jej skusila dat dva dni dozadu do kase zjedla ju bez cavikov,pockala som dva dni a nic jej nie je tzn.kakao zrejme moze,
dnes som skusila tvaroh-jog.s kuskami tvarohu ak nic nebude mat budem jej ho davat

pastelka74
10. aug 2012

@katkapapacova ....no neviem či aj tu nájdeš pochopenie 😖 ....lebo ako to tu čítam,tak sa to tu začína meniť na tabuľkové.. 😝 ..my sme si vytvorili súkromku. 😀 ...lebo sme neustále boli tie najhoršie matky na svete,ale.....veľa šťastia... 😉

katkapapacova
10. aug 2012

@pastelka74 no tak to si ma teda nepotesila, skoda ja ze najdem niekoho kto podobne zmysla, ale i tak dakujem za info

iviatko
10. aug 2012

Ja som zvedava,kolko z vas netabulkovych budu o par rokov vyplakavat kvoli zdravot.problemom deti. Mne je jedno,ci im davate klobasy,cipsy a nemaju na to este vyvinuty trav.system, kludne ich davajte do choditka od 3 mesiacov,ale toto uz nie je o tabulkach. Myslela som,ze tu najdem uzit.info napr.o vyvine,raste,pretoze ako sa zda,drobec v brusku nepatri do tabuliek uz teraz,je o dost vacsi,ale tu je to uplne o niecom inom.

pastelka74
10. aug 2012

@iviatko ...nič v zlom....ale myslím si o tom svoje.....denne sa pozerám na živé príklady matiek,ktoré dopriali svojím deťom sterilné detstvo....a čokoládu dostali až pomaly v škole 😀 😀 😀 ...u lekára sú varené pečené,lebo ich deti majú alergie snád na všetko....a vôbec...v tabuľkových sa nemáte už o čom baviť????

wewe22
10. aug 2012

@pastelka74 suhlasim ja som teda neni ani z jednych ani z druhych bo som asi taky stred, ale starsiu som sa snazila zdravo setko podla toho ako pisu a je stale chora uz aj lieky na imunitu uzivala, mladsia papala skor niektore veci chodi spinava lebo ju nemam cas prezliekat po kazdej piskote a je zdrava ako repa, v choditku labzuje po celom dome

tinakrisova
10. aug 2012

@1234lubka neviem ako je možné, že ja som doposiaľ zdravá. asi mi mamina dávala piť mliečko z nejakej "bio kravky" 🙂 ale ďakujem aj za tento názor

iviatko
10. aug 2012

@pastelka74 toto nie je nas pripad. Ale tiez nejedil krupicu ako 3 mesacny,kebo viem,ze by mu to ublizilo.

iviatko
10. aug 2012

@pastelka74 a este raz,napisala som,ze nepatrim k tabulkovym,ale toto tu hranici so zdravym rozumom.

gubcikova
10. aug 2012

my máme 6mes.kojíme sa a prikrmujeme sa od 4,5mes.začali sme zeleninou a to mrkva+ zemiaky.na druhý deň už mal špenát,na tretí už mal mix zeleniny.ako 5mes.cmúľal piškoty.a teraz máme skoro 7 papáme všetky druhy výživky(kupovanej)ktorá nám chutí.od dnes sme v beháku,lebo bolí nás chrbát,riťka a aj kolienka 😅,von chodíme od 4mes.v športovej časti,lebo nám hlboká vadila.teraz sme vo zvýšenej polohe,lebo si sadneme už sami a musíme vidieť.a najradšej cmúľame šenkové hrúbé tyčinky.......som zvedavá kto ma ukameňuje

iviatko
10. aug 2012

@gubcikova uplna normalka. Sem patrit nebudes. 😵 😵 toto je tu o niecom inom.

tanak
10. aug 2012

Jako co je moc, to je moc. Nechápu proč někdo huntuje dětem od mala žaludek (a nejen žaludek ale např. pohybový aparát) a ještě se s tím veřejně chlubí 😖 😢 taky přikrmujem od 4. měsíce zeleninkou, od 5. měsíce zkoušíme ovoce (které nevařím, dostává syrové), je mi jedno kolik gramáže sní, podle toho se dokrmí nebo ne...nejedem podle tabulek, ale podle selského rozumu! ale nepřijde mi normální, že v dnešní době plné osvěty a dostupnosti informací jsou matky schopné miminkům rvát krupice, pribiňáky a podobné pi...!!!Však jasně, my to jako děti taky jedly, že. Taky jsme chodily v chodítkách a krásně v půl roce "seděly" na nočníčkách, ale že máme podělané žaludky, najednou je hromada lidí s rakovinou střev, no a téměř každého bolí záda je normální? myslela jsem, že v téhle diskuzi se najdu, ale ne!!! co jsem četla mi bohatě stačí, prostě nešlo nereagovat!

regina
10. aug 2012

Ahojky.Moc se omluvám že vás teď asi budu otravovat ale omylem jsem se přihlásila k vám.Mámbýt na MODRÉM KONÍKOVI CZ.
Tady už jsem se odhlásila a smazala fotky ale když chci založit fotky na cz tak mě to pořád píše že jsem na sk.Můžete mi někdo poradit?
Moc se omlouvám.Nezlobte se.Děkuju.

tina_22
10. aug 2012

@iviatko
@tanak Nerozumiem, prečo sa tu navážate do iných mamičiek, veď je to diskusia nie pre kritiku, ale vzájomné zdieľnie radostí, či starostí. Kritizovať vie každý, ak nemáte povedať niečo povzbudivé a milé, tak myslím, že radšej sem nechodťe, aby ste sa náhodou nepohoršili.
Ostatným mamičkám prajem všetko dobré, hlavne zachovajte zdravý rozum, ten je pri deťoch najlepší.

tanak
10. aug 2012

@tina_22 No, ale nemůžu sdílet radost s někým, kdo huntuje miminka, které se nemůžou bránit!!! Budu se opakovat, nejedem podle tabulek (jak v jídle tak ve vývoji jiných dovedností) a těšila jsem se, že tady najdu spřízněné duše, ale zatím se mi chce zvracet z toho co tu čtu. 😠

iviatko
10. aug 2012

@tina_22 mne je jedno,ci vase deti budu trpet nejakou chorobou neskor. Nenavazam sa do nikoho,len ma mrzi,ze tymito pokusmi trpia deti. Je to verejna diskusia,nikomu nezakazete sem pisat,velmi by som vsak chcela,aby sa tu objavil odbornik na stravu a precital si to tu. Mal by dost.

tina_22
10. aug 2012

@iviatko Prečo hovoríš vaše ddeti-ako vieš, čím sa riadim ja, nikde to tu nepíšem, ja len nechápem, prečo sa niekto zbytočne stará, ži a nechaj žiť.

tina_22
10. aug 2012

@tanak Veď fajn, ale ja nerada čítam, ako mamičky navzájom zbytočne na seba kydajú. Mám svoj názor, ale nekritizujem, žiadna mamička nechce svojmu dieťaťu ublížiť.

katkapapacova
10. aug 2012

vav baby a ja ze tu sa nikto nehada, neviem to som odstartovala ja?mne doky povedala ze uz mozem davat malej vsetko postupne, skusat a pockat na reakciu, po troske,ale to neznamena ze jej davam hranolky, cipsy, varim obyc.krupicu alebo ju krmim klobasou, skusili sme kakao-je to alergen a zistili sme ze nam nerobi le,takze ho mame odsuhlasene-samozrejme nebudem ju nim pchat dennodenne, skusili sme dne trolinku tvarohu-asi cajovu lyzicku.ak bude vsetko ok mozeme ho papat radsej je dam tvaroh domaci ktory mam dostupny ako pribinacika.nie som odbornik a ani sa nim nerobim, ale niekdy ti odbornici pisu nieco co niekto berie super vazne a oni sami jedia pri tom hamburgeri, nie vzdy je to tak ako sami pisu

tanak
10. aug 2012

@tina_22 já na nikoho nekydám! i když do diskuzí moc nepřispívám, v této jsem si prostě nemohal "pomoct" protože mi přijde, že je spíše ke škodě než k užitku. Co když tu přijde nějaká maminka, co nemá moc načteno, a pak podle rad zdejších dá miminku pribiňáka va 3 měsících a bude si myslet jak mu udělala dobře! 😖

tina_22
10. aug 2012

@tanak OK, beriem späť, ospravedlňujem sa, nemyslela som to osobne, ja tiež so všetkým nesúhlasím, len radšej som ticho, ako niekoho posudzovať, ja ťa chápem, že si chcela pomôcť, ale pochybujem, že o to niektorá z týchto mamičiek bude stáť-len toľko. Pa

1katkas
10. aug 2012

@katkapapacova ahoj🙂 ani ja som neni tabulkova, my uz jeme vsetko doradu uz mesiac alebo aj dva to neviem presne🙂
aj kravske mlieko vsetko🙂

tanak
10. aug 2012

@tina_22 V pohodě 😉 , ale i kdyby to jednomu jedinnému miminku mělo pomoct od zdravotních komplikací (v budoucnosti) mělo to pro mně cenu napsat. 😅

tina_22
10. aug 2012

@tanak Tak potom fajn, aspon zostane dobrý pocit. Pekný večer.