Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

pastelka74
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
riave
11. aug 2012

ahojte, a ja ze co to za tema, ze si precitam, ale kukam ze je to tu ako na trhovisku, samee vadenice...tak sa majte

pastelka74
11. aug 2012

@miskakyska ...neznížila by som sa k tomu,aby som vliezla do témy,ktorá nie je určená pre mňa a začala tam hlásať svoje do neba volajúce múdre reči,tie témy sú tu na to,aby sa vyjadrili a debatili tie,pre ktoré je určená....a nie na rýpanie....poučovanie a pod.......áno,máš pravdu,radšej budem v súkromke ako čítať tie blbosti čo sem vypisuješ...

pastelka74
11. aug 2012

@riave ...múdro robíš....tabuľkové tu stohoto tu spravili hon na čarodejnice 😀 😀

riave
11. aug 2012

@pastelka74 ale fandim vam, keby daco 🙂 ja teda nepcham do syna dake ecka, alebo nezdrave veci, ale nekukam urcite co moze od toho a od toho mesiaca, dam mu co ja uznam za vhodne a co mu chuti a nema ziaden problem...

vejula
11. aug 2012

@pastelka74 zaujal ma tvoj termin sterilne detstvo... Tušim si to ty pisala. Vo mne spojenie sterilne detstvo skôr vyvolava predstavu maminky, ktora nedovoli svojmu dieťaťu hrať sa na pieskovisku (rotaviry) pohladkať psika či kozu, alebo davať kralikovi travu. Všetko doma vyvara, vkuse luxuje dieťa umyva v dezinfekčnom mydle....
Toto všetko môže presne vyvolavať neskôr zniženie imunity a rôzne alergie ako si pisala.
My mame doma psa, na zahrade mame zajace kozy sliepky.... Malemu dam skusiť spapať všeličo, lebo som rada, že niečo zje. Ano prisalala som mu relativne skoro, možno od 7 mesiacov trošku do prikrmov(nie vela) lebo neslane mi vôbec nezjedol. TEraz mu dam aj gulaš aj pečene masko no proste hocičo čo varim nam davam aj jemu, pokial mu to chuti, čo sa nestava moc často.
Ale dať 3mesačnemu dieťaťu cesnakovu polievku a pribinačika, to je už riadna šupa 😅

pastelka74
11. aug 2012

@riave ...a tom je táto téma....o tomto sa tu píše...len raz za čas prídu dve-tri múdre a spravia s tejto témy ...ako som písala hon na čarodejnice,ja sa im nepchám medzi tabulkové,tiež im neradím....ale,čo už....kto nechce pochopiť,nepochopí... 😉

pastelka74
11. aug 2012

@vejula ....áno,ja som to písala....ale neviem ktorá to sem dala,že dáva dieťatku pribináka a cesnakovú polievku....moje obe dcéry boli do pol roka len na mlieku....netvrdím sem-tam tú mrkvičku...trocha mäska....ale nikdy im nezakazujem hladkať psy,králiky a aj kozu máme,teda my nie ale moja príbuzná,ked sú vonku tak su upatlané....nevyváram,nesterilizujem...treba imunitu posilňovať,nie zabíjať...... 😖

riave
11. aug 2012

@pastelka74 ale vsak kasli na ne, sama sterilita a same bio ? no nech sa paci, je to ich vec, ale ked si dovolia kazat ako na omsi svatej, tak su to komplexy asi...neviem, neodsudzujem a nechcem sa vadit, aby daka este nespucovala aj mna, ale kazdopadne sa vadit ako babky na trhu ? zbytocne to kazi den...apelujem na to ze sme zenske...chlapi by zasli na pivo a zasmiali sa tomu, nevidela som chlapa sa vadit koli prkotinam...ved konik je o radach a diskusiach ako takych a nie sa vadit ako psy koli nazorom, vsak je jasne ze kazdy ich ma ine...

riave
11. aug 2012

@pastelka74 a nemam rada ak mi niekto vnucuje dotycnych zivotny styl. ja si zijem ako chcem ja a ako ja uznam za vhodne. cize mna daka ona nerozhadze. ked sa im to pozdava, prosim, neodsudzujem, ale v ziadnom pripade sa nemiesam do toho a uz vobec nie nadavam ake su a ake niesu...a urob toto, ja som to tiez robila a daj mu toto, toto som aj ja davala..neznasam..ako prijmem to ako radu, vypocujem a tot vsio 😉

miskakyska
11. aug 2012

@pastelka74 kto povedal,že táto tema nie je pre mňa?..ty??...dovoľ sa mi zasmiať 😀 😀 😀 😀 😀

diabliq6666
11. aug 2012

ja som asi total netabulkova mamina....podla toho co kde citam😀

wewe22
11. aug 2012

poznam jednu mamicku ktorej deti nesmu jest inde ako za stolom aby im nahodou jedlo nespadlo na dokonale cistu podlahu a nenachytali sa bacili sama brokolica a bio potraviny a potom pride na karneval deti dostanu parky a div sa s nimi nezadrhnu ked detom clovek vsetko zakaze potrhaju sa aby sa im s toho uslo a potom si svoje bio mozu strcit presne tam

wewe22
11. aug 2012

ozaj kedy mozem skusit dat malej kys smotanu ak som ju skusila davat pred necelym mesiacom a malu prehnalo?

danka.k
11. aug 2012

@miskakyska prepac, ale o com to je toto vsetko????? mas pocit ze ked tu nejaka tabulkova napise nedavaj toto dietatu ze ich netabulkova posluchne???? zbytocne sa tu iba hada a nevedie to k nicom, jedine k tomu, ze mozes mat pokazeny cely den od nervov... nepomoze to nikomu

danka.k
11. aug 2012

@vejula toto tu nepis co si malemu davala a co mu davas ak nechces aby nateba zacali utocit 😀 😀 😀

lussy23
11. aug 2012

@pastelka74 ale nie som hlúpa a viem, že dávať na tri mesiacve pribnáka a cesnakovú polievku je choré! veď to aj blbec vie!

lussy23
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tunzal
11. aug 2012

ježiši kriste, čo do vás baby vošlo, že tu robíte takí "krik", veď to tu fakt vyzerá ako na trhu 😀 , načo sa hádate, veď aj tak to nedoriešite, vždy bude jedna alebo druhá strana múdra 😀 a hlavne sa sem dotrepú také ktoré nesúhlasia s danou témou ale furt dokola riešiť že čo môže alebo čo nemôže dieťa v danom veku papať to asi nemá zmysel, istotne vie každá mamina to, čo a prečo dá detskám alebo hento prečo neuzná za vhodné. osobne si neželám nikoho názor že čo prečo nie, ....malej napr. pomaly dávam všetok toho čo zjeme mi, nepozerám si ečká ani béčka ani céčka ani nič podobného, nekupujem biopotraviny a neide ma roztrhnúť, ked malej spadne piškotka na zem a vezme si naspäť a papá ďalej veď nežijeme v maštali 😀aj keď nemám vysávač každý deň v ruke a ani nebehám prachovkou v riti 😀 😀, ale máme čistotu.... dala si už aj keksík plnení kakaový, a aj rezeň si ochutnala a o tvarohových rezancoch ani nehovorím, už jej málokedy varím osobitne, ale mám aj ja hranice napr. nedávam klobásu, slaninu, dokonca ešte ani párky nemala 😀 , pribináčika tiež nie ale miláčik si dala ais dvakrát ale nič moc jej nehovorilo, takže ostaneme pri ochutených jogurtoch 😀
@wewe22 kyslú smotanu dávam do varenia od 7. mesiaca, vtedy som jej začala dávať prívarky a dochucujem to kys. smotanou, ale nás to nepreháňa, takže neviem treba skúsiť ešte raz a uvidíš

a aby som začala ďalšiu búrlivú debatu prezradím múdrym mamičkám, že malú dávam do chodítka od 6 mesiaca dokonca chodí za ruku aj keď jej ešte sama neide 😀

danka.k
11. aug 2012

@lussy23 nehadzte nas do jedneho vreca. ja by som tiez malemu nedala pribinak v 3 mesiacoch, ale utocit tu stale na netabulkove mamy nie je normalne. poznam jednu mamicku co bola totalne tabulkova, ale ked casom zistila, ze jej to dieta nechce jest to co kazu tabulky zrazu sa ona sama stala netabulkova. ak ti to stoji za to stale sa tu s niekym hadat, tak kludne, mne je to jedno, ale nic sa tym nevyriesi

lussy23
11. aug 2012

@pastelka74 čo tu každém unadávate? to neni o sterilite, ale o zdravom rozume. žiadna mamina čo tu napísala, iste tak nevychováva dieť, ale preboha, dať 3mesačnemu pribináčik a cesnakovú polievk uje choré, a taká matka by nemala mať deti!

lussy23
11. aug 2012

@danka.k ja nehádžem všetkých do jedného vreca. len ma štve, že tá @jaja018 týra svoje dieťa... nie som hlúpa, aby so mvedela, že to č o mu dáva, je pre neho nevhodné!

miskakyska
11. aug 2012

@danka.k neviem ako Vám,ale mne tu nejake písmenka nedokážu zdvihnúť tlak a nie ešte aby som mala kvoli tomu pokazený cely deň...sa môže človek vyjadriť kde chce,však je demokracia!..a čo je pravda,nie je hriech!..prajem pekný deň..papa a sorry,že som sa obtrela o VAŠU tému...

danka.k
11. aug 2012

@lussy23 tak jej napis IP a nevypisuj to tu!
@miskakyska no vyjadrila si sa a dovi dopo 😀

lussy23
11. aug 2012

okej tak sorry, že som povedala svoj názor na tú tyranku... len s ajej zastávajte. kašlem na to. veď ona sa uvidí, keď jej dcéra bude mať v dospelosti alergie a iné zdravotné problémy. dovi dopo.

miskakyska
11. aug 2012

@lussy23 kašli na nich..povedia,že tu človek rýpe a dá sa s nimi slušne jednať?NEDÁ!!...sprostému rozum nenaleješ!!.

vejula
11. aug 2012

Tak to tu riadne vrie, teda. Inak kočky, ako ja sa nepridavam asi na žiadnu stranu, lebo ťažko hladať hranicu medzi tabulkovymi a netabulkovymi. Podla mna ma každa z nas niečo na čom jej zaleži viac a na čom menej, Ja teda malemu nekupujem parky ani nevysmažam, ale ked napr pride ku starkej a ta vari parky, tak mi nevadi že zje aj dva, alebo mu odkroji z rezna. PRoste ho to nezabije, a pokial to nejedava každy den podla môjho nazoru sa mu nemôže nič stať.
Jo a o tej čistote, ja som zo začiatku bola tiež vyhukana zo všetkeho, bala som sa, ale zistila som, že tudy cesta nevede, hlavne ked mame doma psika a bola som svedkom toho ako maly prišiel k havovi vytrhol mu piškotu z papule a šup s nou do pusinky 😅 A nič sa mu nestalo 😀 😀 Proste deti všeličo pooblizuju a keby sme chceli všetko ustražiť tak sa môžeme aj zblbnuť z toho 😅

danka.k
11. aug 2012

@lussy23 ja sa jej nezastavam. a to ze bude mat alergie to je jej starost. ty to neries. a kde je napisane, ze dieta tabulkovej mamy nikdy nebude mat alergie??????

1234lubka
11. aug 2012

@tinakrisova ja nic nevravim len suhlasim s tym clankom aj ja som pila kravske mlieko ale z nasej domacej kravy co sme niekedy chovali podla m,na sa neda porovnat kvalita potravin kedysi a dnes, zavisi kto ma aky organizmus asi, ja som len akurat vcera citala ten clanok a ked som tu nakukla tak ta otazka mi padla rovno do oka 🙂 to je vsetko ja sa do nikoho nestaram nech kazdy podla svojho uvazenia dava svojmu dietatu co chce.

tina_22
11. aug 2012

@miskakyska Prečo tu zbytočne nadávate, ak sa vám nepáči názor nejakej mamičky, napíšte jej IP a nie hádzať vinu na všetkých a pohoršovať sa nad niečím, čo v podstate ani nie je pravda. A keď sa vám tu nepáči, tak sem nechoďte, nekazte náladu ostatným. Svojimi rečami aj tak nikoho nezachránite, iba naopak. Sú tu aj slušné mamičky, čo sa chcú normálne podeliť so svojimi skúsenosťami, žiadne netvory, čo kazia deti a ich zdravie- žiadna matka nechce svojmu dieťaťu zle. Takže tak