Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

miskachrumka
5. sep 2009

nikol ako si zistila ze ti mali nieje alergicky na jahody staci ze sa nevysipe hned alebo do 24hod?

roka96
5. sep 2009

mne velmi chutia! 😉

miskachrumka
5. sep 2009

ved ale manzel nekupoval po jednej ale po pat to mam vsetko vyhodit?spytam sa na nestle 😉

nikollette
5. sep 2009

No vôbec sa z toho nevysypal, nai hned ani o 24 hodín ani za dva dni 😉
bol spokojný, neplakal, nebolelo ho bruško, proste bol v pohode.. ako vždy.. a len si tak pomlaskoval na jahodách 😅 velmi mu tá výživa chutila....

roka96
5. sep 2009

ja sa niekedy smejem, ja som dost tabulková čo sa týka stravy ale človek príde na to, že aj tak robí zle.. podla jedných to a podla druhých to..
sú mamičky, čo detom dajú hocičo a ich deti sú zdravé .. a ja nejak nepolemizujem nad tým, že tie jahody sú zle. stále si hovorím, že keby je to škodlivé zakážu to.. ved stále kontrolujú hračky, jedlá pre deti! podla mna ani tá jogurtová neuškodí samozrejme ak ju nepapá každý deň!

roka96
5. sep 2009

no potrebovala by som jednu dobrú noc! 😖

nikollette
5. sep 2009

Niečo som skopírovala 😉

Aké sú nevhodné potraviny pre Vaše dieťa?
Vaječný bielok, všetky sladkosti, med, 100% ovocné džúsy, pudingy, údeniny, hovädzie mäso, tučné mäso, silné čierne a zelené čaje, soľ, orechy a iné semienka, kakao, ŠKORICA!!! aj iné korenie, celozrnné pokrmy (do 1 roka)
😉 😉 😉

roka96
5. sep 2009

Nikol aký ste rovnaký na fotke.. pozerám,že či tu je niekto nový a to vy! 😉

nikollette
5. sep 2009

Roka, no hej pásikavci sme obaja 😀

roka96
5. sep 2009

tak to má byt aby každý vedel, že patríte k sebe! aj my tak kolko krát chodíme!! 😉

nikollette
5. sep 2009

Ja si to velakrat ani neuvedomím ,a az potom mi vravia, že jéééj ,aký ste rovaný 🙂

miskachrumka
5. sep 2009

spatala som sa na mama a a ja a uvidim co mi napise pediatricka!podla toho sa budem riadit vies nikol kolko pediatrov neoporuca jest jahody do 11mes!tak isto ako tam co si stiahla ze skoricu no uvidim co mi tam odpisu ak moze tak mu ju dam!

roka96
5. sep 2009

dnes sme boli na pešo v obchode, lebo ked sme v kočíku, alebo na trojkolke nechce tam už tolko sediet a potom mám aj jeho aj kočík .. tak sme išli len tak trvá to tak 15 minút tam a naspat.. my sme išli 2 hodiny.. pozreli sme vodičku 50 krát prešli cez most 😀 , pozreli havkov, naháňali cicu, vykývovali ľudom, rozprávali sa s ludmi, lebo pri nás vždy každý zastane... potom okúpali, napapali, uhojdali a som zvedavá dokedy budeme buvat!

roka96
5. sep 2009

Mne pediatrička jahody dovolila.. 😉 ale ja sa riadím sebou samozrejme si vypočujem názor odborníka, ale urobím si podla seba.. mne totiž povedala doki, že od 7 mesiaca mu už možem dávat všetko..no to určite!

nikollette
5. sep 2009

Podla mna tie jahody nie sú také zlé...
malý bol v pohode.. kebyze sa mu vyhodí čo i len jedna vyrážka, nedám mu to, ale bol v poho, tak sme este par krát jahodovú spapali...

Roka na to sa teším uz aj ja...
uz vie nejaké sloíčko ,alebo ??? Ja sa už uplne teším... 🙂

roka96
5. sep 2009

nejako ma tá prechádzka unavila 😀 to je iné, ked už behá ako v kočíku.. stále byt v strehu, aby na cestu neušiel, stále chce íst iným smerom ako ja.. 😅 je to riadné žihadlo!

miskachrumka
5. sep 2009

ja sa iez rokas riadim sebou len som chcela vediet nazor ................. 😉 vsetko?no urciite ja ked rozpravam mamickam ze co vsetko tu mamicky pisu ze nedavaju radia nedavat alebo zakazuju tak sa mi smeju vsetci ze sa mi cuduju ze to vobec citam a ze si to vobec berem k srdcu ze keby sme sa mali vsetci riadit tym co je dobre a co zle tak je iny svet ja to už necham tak chcela som len vediet ................jahody nedam urcite a pockam co napise na dr som zvedava!

miskachrumka
5. sep 2009

ako kazde dieta vsetko ine ako jeho matka! 😉

roka96
5. sep 2009

on rozpráva celé dni 😀 😀 každý mii hovorí, že aký je výrečný!! vie strašne vela.. mama, tata, tato, papa, baba, boďe, ajajaj, teta, toto, tutu, vtáčik- skomolene, auto- skomolene, brmbo- jeho autíčko a vela vela iného.. vie ukázať Ťuk, ťuk.. a povedať čeče- vtedy by som ho zjedla.. fakt je to nepredstavitelne krásny pocit, ked každý deň vidíš ako sa učí nové veci, ako reaguje!!

miskachrumka
5. sep 2009

inac tolko deti je chorych strasne!a to tu este jesen nieje 😒

nikollette
5. sep 2009

Baby ja som dnes nejaká prejedená 😝

miskachrumka
5. sep 2009

roka ja tovidim na mojom bratovi ked knam chodia ma rok a pol a tiez vsade jeho ...........................vsade clovek sa ani nestihne spametat a už je zle!

roka96
5. sep 2009

Miška ved jasné len ono ide o to, že jedna doktorka ti povie že možeš a druhá, že nie!
no je hore..ešte to,že mne povedala moja, že mu jogurt možem dávat v 8 mesiaci potom sme boli u druhej ta pozerala na mna ako na debila, že až v roku.. takže tak 😉

miskachrumka
5. sep 2009

inac ja som kupovala malemu veci a cislo 80 nam je akurat tak ze za 2-3tyzdne mozem odkladat!a to som sa kukala ze to mu bude fajn este ponosi nejaky mesiac a pol no urcite !

nikollette
5. sep 2009

Ja neviem, ale s jogurtami asi počkám okolo roka...

miskachrumka
5. sep 2009

overali su 80 a ostatne veci kupujem na 9-12mes dieta vsetko je mu to take ze ok ze tak este na mesiac a pol!no na rok mu budem kupovat na 2rocne 😀

miskachrumka
5. sep 2009

inac roka to tricko zelene nam 😉 je už kratke! 😝 😀

nikollette
5. sep 2009

Aj ja pokukavam vacsinou po 80tke...
ta je nám uz dobrá.. niečo trosku velké, ale skoro v pohode... tiez sa cudujemm..
rastú ako z vody, a možno ešte rýchlejšie 😅 😀

roka96
5. sep 2009

po roku sa ten rast trošku spomalí.. my sme tiež tak rástli a teraz sa to trošku stoplo..
Nikolete jogurt pre nekojených sa može myslím v 8 mesiaci.. moj bol kojení to preto.. ale ja som povedala, že mu to pomáha na vykakanie a ona potom, že dobre..

roka96
5. sep 2009

aspon, že som ho len trošku pohladila a zaspal.. to bude noc ☹