Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

megi93
10. sep 2009

Miška blahoželám k zubu, nám dnes tiež vyšiel a v priebehu pár dní zrejme vybehnú tie zvyšné tri 😅

vinifera
10. sep 2009

My ešte nemáme žiaden zub. Ale podľa toho jaký je nervný už asi čoskoro nejaký bude 😨 Žehlím už tretiu hodinu. Čo furt knemu odskakujem. Inak by to bolo za hodku zmáknuté 😝

zuzka1.
10. sep 2009

ahojte, my sme boli na nakupoch, maly odpadol, ale dobre celkom sme nakuili. idem vas docitat.

miskachrumka
10. sep 2009

megi vies otom ze ja odbornici hovoria ak chces schudnut treba zacat jest 😕 a ja naopak nic nejem vobec rodina sa cuduje nacom vobec fungujem bud nemam cas alebo mi nechuti kolko krat som na jednom jogurte pocely den!nikedy na poharoch mlieka nizkotucneho!a neda sa mi schudnut cele dni lietam kao handra ci zehlit co vesat ci riadit ci varit a potom zas mali snim byt venovat sa mu no asi fakt zacnem jest lebo takto sa to neda ja som mala pred tehu 73-74kg privyske 181cm co je uplne super ale pred tehu som pribrala tych 4-5kg to bolo totiz po velkej noci a atd ...........nikol tu vyvalovala oci ze si pomylila ze ja mam 96kg a to ma manzel ale ako bude vyvalovat ked sem napisem ze som na konci tehu mala 103kg a to hnes na druhy den som mala o 11kg menej lebo som bola strasne zavodnena ja som mala prisny zakaz jest solene ..........som bola opuchnuta cela tvar ruky ramena oci prsty a nohy?!to sa nejdem ani vyjadrovat sommala take ze mi navreli zily na nohach a koska sa mi tak natiahla ze neraz som mala pocit ze mi prasne !a to mi puchli clenky litka stehna!takze ja ked osm sa odvodnila mala som o 11kg menej no samozrejme aj mali bol vonku placenta atd!al eje to dost!a megi dakujem si zlata asi bude aj stvrty som zvedava!rke zavodom ze to už maju zasebou!roka tisko ti zavidim musim priznat! 😉

miskachrumka
10. sep 2009

roke zavidim ze to maju už zasebou tam malo byt už nevidim 🙄

zuzka1.
10. sep 2009

miska niki bude viac vyvalot, ja som pribrala v tehu 22 a z nemocky sm si doniesla len 3 navyse. bola som opuchnuta jak hovado, solila o 106, cholesterol vysoky, vyziva v tehu hrozna. nenazrana som bola, horor

megi93
10. sep 2009

Aaaaaaaaaaaaa dnes mi malá cielene povedala MAMA A nie len to je mamamamamama ale normálne povedala mama a pozrela na mna a zaškerila sa. Skoro som sa rozliala 😅

zuzka1.
10. sep 2009

mego pozname, ja som chcela plakat pri kazdom novom pokroku, slove. 😀 zase ma chyta plac, ze moje babinko vie vselico 😀

megi93
10. sep 2009

je to krásne 🙂

miskachrumka
10. sep 2009

megi gratilujem to musi byt nadherne 🙂 zuzana tak ty si bola natom tak ako ja!ja som nemala cholestreol ale len ta voda v 30tyzdni mi povedali ze ak chcem donosit babo podsrdieckom tak musim prestat split uplne!tak som sa musela premoct kvoli malemu vsetko!ale nebolo tolahke to vam poviem ked sclovek od svojho v postate malicka vyrasta pri jedlach ktore nemali nudzu na sol!takze asi vies kao to vyzera ked mamicka nabere tolko kil a hlavne ked je zavodnena som sa citila ko chodiaci maco 😀 teraz sa natom smejem ale vtedy mi bolo doplacu ked mi topovedali v zv som mala strasny strach! 😢

miskachrumka
10. sep 2009

megi fakt gratulujem a zuzana tebe mali odpadol?k som dobre ciatala?! 😕 a preco?

miskachrumka
10. sep 2009

a ja som si z nemocky zobrala 8kilo okolo pasa a neviem a ich zbavit neviem co robit!ale ako lata som nikdy nechcela byt ved zena ma mat rici cici a to aj mam nie plocha draha zarnovica! 😉

miskachrumka
10. sep 2009

idem buvat zajtra som tu ako na modrom koni 😀 papa a dobru noc! 😉

vinifera
10. sep 2009

Aj rici aj cici a kde sa tam spomína pás?

zuzka1.
11. sep 2009

dobre ranko,

miuska odpadol, do postele, to sa tak hovori 😀 😀

idem sa nachystat a leitat po meste, s kamoksou na kavu, na nakupik a podbne. vy co dnes???

miska ja som mala na bruchu 15kg, este 4-5 ostalo. nejest vecer, cez den striedmo a malo, nie vleke porcie, a brusaky, rano, na obed vecer ason po 50. pas sa zacne zmensovat, aj brusko padat.
za 5 mesiacov so dlaa dole 16cm z oblasti brucha, pasu. mm ma kazdy tyzden meria, vazi.

jaja257
11. sep 2009

miska, to nejak zlezie. Ja som pribrala 27 kg, z porodnice som si doniesla 21 kg a este stale mam 7 navyse. Ja sice cvicim, vzdy ked mozem, ale ked som mala 22 rokov mala som 42 kg pri vyske 168 a dnes mam o 10 rokov viac ale aj o 25 kg viac, hlavne vdaka tehu. No a snazim sa zmierit sama so sebou, ze to uz tak zostane. A pravda je, ze ked som mala tych 42 kg, tak ma doktor stale posielal po vysetreniach, kade tade a vsetci mi hovorili priberte slecna, lebo ta vaha moze mat katastroficke nasledky a otehotnela som az ked som nabrala nejakych 18 kg navyse, do vtedy mi to neslo. Ale kazdy z nas je iny a ma iny metabolizmus, niekto zje za 10 a nic (ako moj manzel) a niekto pozrie na jedlo a ma kilo navyse (ako moja mama). Ja som niekde v strede, ja sa na rozdiel od mamy mozem aspon najest 😀 😀 😀 .

miskachrumka
11. sep 2009

jaja ved mas pravdu atie vichrtliny no co davali v reflexe to je prestrasne!normalne mi sli zimomriavky po chrbte!nikdy by som tak nechcela vyzerat vypadane vlasy koniec menstruacie a tym aj neplodnost!ma tu veliky suvis!zuzka po 1:tebe ma kto strazit maleho a mas cas na cviicenie ja zato som na maleho uplne sama!manzel v robote a som rada ked si mozem ist aspon sadnut na to wc trosku bez toho aby som m usela letiet ze mi zas mali place po 2:ja som po cisaraku!a napinat svalstvo po sekcii sa nema minimalne!!!!!!!!pol roka!takze v mojom pripade aj rok kedze mam este vecsi rez a aj ma zaboli dost maternica ked ma mali kopne vidim naokolo vsetkych svatych a riskovat ze budemmmat vnutorne krvacanie alebo nebodaj by sa mi rez roztrhol tak to nie len kvoli tomu aby som stratila cm na bruchu 😕 no to urcite nie!ked bude cas hadamniekdy v buducnosti tak sa hadam zacnem venovat aj sama sebe kolko mladych dievcat je rozkysnutych tu byvju totiz vkuse diskoteky a su strasne a to nemaju na krku este ziadne babo!zuzka inac som to potom pochopila s tym odpadnutim len bola neskora hodina tak mi nepalilo 😝 a co sa tyka toho jedenia ja praveze robim chybu ze niec nejem cele dni a vecerat ja si nepametam kedy som kazdy vecer vecerala jedla som ale ked som bola vysilena a hladny po celom dni vktorom som bola len na vode alebo mlieku tak hej ale vecerat ze kazdy vecer to som naposledy robila vo svojich asi 12rokoch!

roka96
11. sep 2009

ja som raz čítala, že ked chce žena schudnut po porode má robit to, čo jej bábo...Papat 5 krát denne v malých dávkach, spinkat vtedy ked bábo a tie nahánačky okolo ... 😝 horšie je, ked bábo nespí!!
ja sa tiež bojím toho, že by som nemohla mat druhé bábo.. ale jednoducho mi pribrat nejde.. teraz už ako tak mám kedy jest ale prvých 6 mesiacov čo bol len plač som čas nemala a bola som na všetko úplne sama.. lutoval ma celý náš panelák.. a ja dúfam, že ak prestanem kojit priberiem. ja len nechápem, že mám ešte mlieko.. fakt nespím jem ako príde , nemám chvilku kludu.. nuž.. ked počúvam iné ženy z čoho stratili mliečko tak nechápem. ale som rada.

roka96
11. sep 2009

včera som pozerala ordináciu bol strašne smutný diel!! ☹

roka96
11. sep 2009

kde ste??
idem aj ja niečo robit.. zase som viedla monológ!!! 😎

miskachrumka
11. sep 2009

ahoj roka ja ja som kukala ordinaciu som plakala neviem ani ake mam stastie ze nam to dobre dopadlo!bolo to strasne a to babo boze teraz mi zimomriavky chodia po chrbte tento moj vymyselnik ma 6mes ale nemozemnechat nikde samoho ano v pavuku tam sa osiva raz si klepol dasno do krvy va potielek sa prevracia niekey si buchnehlavu a place aj ked tam mam hniezdo tak nechapem preco!v kociku ho to nebavi na posteli sa posuva ani na sekundu z neho nemozem pustit oci ja si neviem predstavit co budem robit ked bude chodit 😕

roka96
11. sep 2009

no Miška to už bude fajn.. odkedy behá je to tažké na fyzičku ale po psychickej stránke už my s mužom prežívame krásne obdobie!

miskachrumka
11. sep 2009

ja som ho stratila zo zdravotnych problemov som dostala anginu teploty spravili sa mi hrcky a mlieka som sa musel atzv zbavit lebo by som mohla dostat strasne zapali prsnikov ☹ a mlieko bolo prec velika skoda !!!!!!! 😢 ak budem mat druhe tak sa mi to dufam nestane !

miskachrumka
11. sep 2009

tak si zabeham trosku 🙂

roka96
11. sep 2009

sme zvyknutí, že sa mu musíme strašne vela venovat, ale odkedy behá sa oblečieme ideme na prechádzku a všetci sme spokojní.. náš tiež už ani v kočíku byt nechce. ani tam nezaspí. ale taká prechádzka je super. porozprávame sa, poukazujeme si.. doma je to horšie všade rohy, a vždy sa niekde treskne preto sa snažím s ním byt čo najviac vonku.

roka96
11. sep 2009

Miška ked sú zdravotné problémy tak je jasné.. musíš mat krásne spomienky na porod 😝

miskachrumka
11. sep 2009

ale som rada ze mali prospieva nato ze nabol kojeny sme nemali koliku ani nic podobne len ten raflux! ☹ malikuka reklamy je do nich zazraty ako aj moj brat ten ked bol mali tak isla reklama tak bol kao zarezany a rano ked davaju toma a geriho tak malikuka tak si apon idem spravit kavu ajemu kasicku !inac je to vsetko splacom hned ako odidem tak je zle nechcem aby bol namna taky naviazany ale chudacik ked som snimlen ja tak co narobim!ale ked pride domov manzel tak je taky stastny vzdy spolu vystrajaju snazi sa chudacik aj taky zrobeny mu venovat 100%a dobiehat cas 😉

roka96
11. sep 2009

ja ked vidím cisársky rez v telke, mne by ho nemohli robit,že by ma neuspali... ja neviem ja keby viem, že ma režu tak asi spanikarím..
raz mi rezali ruku, mala som takú hrčku a to som cítila, ani to nebolelo ale taký zvláštny pocit..

miskachrumka
11. sep 2009

prosim ta ved dnes sami mali zacvikol v pavuku ato som mu sla na 3min dat prevarit vodu a spravit cerstvy cajik nechapem ako to dokazal on bude taky spekulant ze koniec!a horne dasno ma teke naliate ze koniec!

roka96
11. sep 2009

Miška mne každý hovoril, aký bude na mna moj drobec naviazaný ked som stále s ním.. ale to je omyl.. vobec nieje možno menej ako ostatné deti. detom treba dat tolko lásky kolko potrebujú!