Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

megi93
14. sep 2009

no mne nepomože nič :( tabletky ešte ako tak, niekedy, ale inak nič :( Pre porodom som pravidelne každý mesiac vracala a odpadávala. Aj 6x za deň 😢

zuzka1.
14. sep 2009

kriste, az tak. ☹

neberies hak??mne pomohlo aj to, menej to boli, niekedy vobec.

megi93
14. sep 2009

nemožem :(

krpito
14. sep 2009

zuzka1, asi od 1 1/2 roka, predtým ho nezaujímali, ale také stavanie kociek, čarbať po papieri, to ho baví a samozrejme "čítanie" knižiek, zvieratká a tak, no niekedy do omrzenia. A prečo myslíš, v zime tiež treba chodiť von 😀 😝

zuzka1.
14. sep 2009

treba, ale cele dni???? 😅 nepochybujem, ze on by vydrzal 😀

to nam vide akurat na zimu, velmi dobre. zatial ho bavi len ela hop, ten novy mskrtnicek, to sedi jak 5 penazi bez pohnutia

krpito
14. sep 2009

tak tomu ver, že deti vydržia, noštek má ako klaun ale dnu ani za svet 😀 My fičíme na "Tomášovi" 😀

zuzka1.
14. sep 2009

tom vlaciku??? 😀

krpito
14. sep 2009

áno, a máme aj takú knižočku, s tou aj zaspáva, potom mu ju musím vybrať aby ráno nemal otlačený "vláčik" 😀

nikollette
14. sep 2009

No som s5 😉

Megi jasné že môžeš pošlem ip, počkaj 🙂

zuzka1.
14. sep 2009

ja chcem skusit klasiku krtka, vsetky nase deti(synovcovia, netere) ho zboznovali, tak uviidme co na to povie maly.

roka96
14. sep 2009

zuzka tak ja tiež premýšlam nad zimou.. teraz sme fakt stále vonku. a ked bude zima budeme asi tiež..doma je to na zbláznenie... a on si aj vypýta sám íst von.. príde pri dvere povie mi tata podá topky a skončila som 😀
ja si myslím, že mojho vobec nebudú bavit rozprávky alebo hranie niekde dlhšie ako 2 minúty,, no ale možno prekvapí..
Niki mi odkedy beháme tak padáme asi aj každý den.. niekedy len tak mierne a niekedy prežívam šoky..
inak my máme tiež nízku postel.. naštastie. 😉

roka96
14. sep 2009

Andrea ja tiež nie som tých, čo ich baví byt na jednom mieste 10 alebo aj viac dní..
my by sme chceli íst na takú okružnú jazdu popri Dunaju- zaspomínat si.. ale to je otázka budúcnosti.

roka96
14. sep 2009

megi aj mne tak bývalo, mne vždy museli na pohotovosti niečo pichnut, lebo ani tabletky mi nezabrali a vždy mi hovorili, že po porode sa to ženám upraví.. 😀 to som mala 15 ked mi to hovorili..
ale mne pomohla antikoncepcia na to...

roka96
14. sep 2009

Smily ahoj ty kedy prídeš?? 😎

roka96
14. sep 2009

krpito vidíš.. podla mna žiadna matka nie je 100 percent tabulková a aj tá čo tvrdí, že je tak určite robí niečo, čo nieje podla knižiek. Preto nemám rada, ked niekto niekomu napíše, alebo povie veci, čo sú podla mna pod úroven no nie??
Idem umyt riad, večer budem mat pokoj teda pokial drobči bude ešte buvat.

zuzka1.
14. sep 2009

roka presne tak, dvere, kluce, topky a tata a etse vypne televizor samozrejme 😀 😀 😀

nikollette
14. sep 2009

No dnes zase Superstar, no už sa teším, aké prípady budú v Blave 😀

zuzka1.
14. sep 2009

kde ste vsetky?uz pripravene na superstar?

dnes ma svokra potesila, zajtra ideme do nitry, nieco pokupit. Pytala sa mm aj mna, ja samozrejme odpoved, ja vzdy pripravena, len ci mm penazenka, klasika odpoved. tak ideme. mm nieco zamysla, ked taky povolny 😀 😀

co zajtra varite drobcom???

megi93
14. sep 2009

Zuzi my máme ešte od dnešku, zeleninová polievka a ryža s postrúhanou čerstvou mrkvou a jablkom. Malá to zbožňuje a ide sa s tým objesť

nikollette
14. sep 2009

Megi vidím že si zavítala do našej témy vo voľnej diskusii "mánia na nakupovanie" 😀

Zuzi hej, už kukám superstar.. táto bola dobrá čo sa tak rehotala, haha 😀 😅
Počuj ty si tiež dobrá maniačka na nakupovanie, 🙂 😉

roka96
14. sep 2009

zuzka vypne aj tv aj pc.. on neznesie, ked sa hrá a my sme na internete on nám to hned vypína aj internet aj tv. 😀
zuzi ja som minule robila drobcovi sojové kocky s mrkvou, petržlenom a ryžov a dlho mu nič tak nechutilo.. ešte muž mi hovorí, že to ti určite nebude jest a on si pýtal aj druhý tanier ...

zuzka1.
14. sep 2009

tak soju som etse neskusala, my to nejem, my sme masozravci.
ale skusim malinkemu, miluje sosovicu, odkedy mi to mukky poradila.

niki ja hej, ale od jedneho umorneho nakupu umiernena, musim mat naladu, co je pomerne casto, ale lubim nakupovat. 😉

celkom dobry kasting, mne sa lubil ten chalan ,co hral na gitare, spieval taku dobru pesnicku, co hra aj na vela natrojov, taky muzikant, ho pochvalili.
ta baba bola super vyrehlena.

nikollette
14. sep 2009

No ten chalan bol dobrý, ale namyslené poriadne.. videla som to na ňom... ten keby postúpil do desiny, tak mu do nosa aj naprší 😅

nikollette
14. sep 2009

Baby, náš malý nás už úplne napodobnuje.. ked vyplazujeme jazyk a brmkáme, že: "bŕŕŕm" či ako to nazvem, tak pozerá a keď ja či priateľ prestaneme, začne on, aspon sa snaží, vyplazuje jazyk, slinky mu idú, ale zvuk len tak jemne vydáva... je to strašne zlaté 🙂 😵

a ešte dokáže ťap, ťap, ťapušky, tak vie že ideme tlieskať, alebo búchať o niečo... 🙂

zuzka1.
14. sep 2009

niki a uz to bude len lepsie a lepsie.
chvalabohu doma nehresim, kristujem bohujem. moj maly beha booode, booode a jediti, jediti. pohanc aame, sovkras sa chodi za nas spovedat. 😀 😀

nikollette
14. sep 2009

Zuzi a malý už vie niečo povedať???

nikollette
14. sep 2009

Ja som už zvedavá, si neviem predstaviť čo bude vedieť tak v roku, alebo tak 🙂

cestovatelkaandrea
15. sep 2009

Dobre ranko, my uz sme hore. Damian vstava tak kazde rano medzi 7-8. Ale na dovolenke si zmenil spaci rezim. Nespi dvakrat denne ale len raz od nejakej 11-13 a potom taha do vecera do siedmej a potom uz spi do rana tych dvanast hodin. Hura. Konecne si vecer mozem robit aj svoje veci. Aj ked cez den je teraz aktivny. Vcera mi zobral salku s kavou a strasne ho bavilo ju miesat s lyzickou. A posledne dni nas zacina krmit keksikmi, vyzivou ....

megi ja som kazdy mesiac na tom tak ako ty. Pred porodom to bolo ovela horsie. Tiez neberiem antikoncepciu a jedine co mi pomaha je dat si este v uplnych zaciatkoch bolesti tabletku nurofen alebo voltaren. Ked si ju dam, ked uz mam riadne bolesti, tak potom uz nezaberie a ja skrabem steny dalej. Taktiez mi pomaha tepla sprcha alebo teple obklady na brucho. V ziadnom pripade nie zima.

cestovatelkaandrea
15. sep 2009

co sa tyka kniziek tak nas drobec dostal teraz na narodeniny taku farmarsku knizku so zvieratkami a strasne sa mu lubi, lebo konikovi moze natahovat chvost, krave usi, psikovi moze otvarat budu a oveckam vrata. super knizka je urobena tak ze nie su v nej iba hole strany ale je tam kopec popridavanych materialov, ktore moze chytat alebo natahovat.... v aute ho ta kniha zabavila na hodinu a ja som si mohla vychutnavat pohlad na krajinu.

zuzka1.
15. sep 2009

dobre ranko, ada dobra knizka, taka by sa nasmu malemu pacila 😉

niki vie asi 20 slov, ale zacal opakovat vsetko, takze rano budi tatika s tym, ze taaaavaj tati, zacal spajajt slova, mama papa , havo kaka, a podobne.