Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

cestovatelkaandrea
15. sep 2009

no a s vychadzkami von sme na tom rovnako. to je jedine miesto kde je kludny a pozera vsetko naokolo. ale v poslednej dobe nechce sediet v bugini ale chce byt na rukach. Tak sa musim vzdy zasobit velkou davkou ryzovych vafli aby tam v pohode presedel. 🙂

cestovatelkaandrea
15. sep 2009

zuzka no nasho maleho ani ine nebavia. este mozno tie latkove s hrkalkou a piskackou. to ho tiez zabavi ale len na chvilu.

prave som si pustila z archivu superstar a ked nahanam maleho po byte tak pocuvam a smejem sa 😀

roka96
15. sep 2009

No náš tiež nechce byť absolutne v kočíku! ale in už naštastie behá a je super, že ideme len tak...lebo ked som mala ešte aj kočík alebo trojkolku, tak vobec tam neobsedel a ja som mala v jednej ruke jeho a v druhej ostatné veci.. teraz už je fakt super a 2 hodinky ujdu ani neviem ako! a to ideme iba kúsok.

roka96
15. sep 2009

zuzka my sme tiež masozravci teda muž total a ja tak menej jeden čas som dokonca maso nejedla vobec. 😵
a syn je vo všetkom skoro po mužovi preto mi hovoril, že tusóju nebude jest.. ja to lubim a Miškovi to chutilo veľmi, veľmi! tak mám daľšie jedlo do zbierky. napr. tekvica mu nechutila vobec ani muž to nemusí!
dnes bude mat kuracie masko a ryžu. 😉

roka96
15. sep 2009

Andrea a Daminko už behá??

roka96
15. sep 2009

kámoške ktorej syn sa v noci budí na hlad poradila jedna doktorka, že mu má dávat večer sóju vraj to pomáha..
ale nám zase nie.. my sa nebudíme hladom.

cestovatelkaandrea
15. sep 2009

Roka on lozi a splha. S chodenim si dava nacas. Chodi len okolo nabytku alebo niecoho coho sa moze chytit. Teraz sa zacal pustat a chvilu stoji sam, ale s chodenim si asi nejaky ten mesiac pockame. Ale aj tak je kazdu chvilu niekde schovany v kute a cosi natahuje, spoznava. PO schodoch vyleze tak rychlo bez smyknutia, ze by som mu to mohla stopnut.

cestovatelkaandrea
15. sep 2009

aj nas maly je masozravy a este aj chlebo zravy, ten by mohol tlacit do seba cely den.

roka96
15. sep 2009

Náš tiež začal behať až ked mal 13 mesiacov a ešte aj teraz sa mi zdá kolko krát ťarbavý.. no je to zlatúčke! 😀
to je taký zlom, ked už behá to už je akoby niekto iný!
chlieb a rožky to aj u nás! a inak ja ked chcem aby obsedel v kočíku, ked musím do obchodu alebo tak tiež mám po ruke chrumky, alebo kekse, a aj to nezabere vždy! jednoducho behat a behať! 😀

zuzka1.
15. sep 2009

u nas boduje masko, ked mu dam chlebik so sunkou, na chlebik sa vykasle, takze mu davam najskor chlebik, ked zje aspon polku, ma sunku. miluje parky, tie tiez , najskor chlebik, potom parky. tak isto s vajickami, lebo by to jedol najradsej same. inak z vajicok je len zltok, kedze bielko nechce, nechuti mu to, ale ked ma prazenicku, tam to zje. nelubi rajciny 😒 miluje strukoviny, mliekove polievky.

my bezkame od polky 11 mesiaca, vyleze na rebrik, tak po 3-4 stupenok, po schodoch sam, po nozickach, neleze. v kociku je rad, vegeti, von s apyta, ked sme uz dlho vonku.
so sladkosti u nas boduju kinderky a hviezdicky orion, take keksiky s trochou cokolady.

roka96
15. sep 2009

Zuzka a akú šunku mu dávaš? Ja som zatial nedávala.
moj si teraz zvykol všetko čo mu nechuti vyplut chápeš? Neviem, kde to pochytil! Rajčiny ľubí akurát musia byt pokrajané na úplne malé kúsočky! Párky som zatial nedávala a maso lubi tiež velmi..
¨vajce mi nechce vobec sa mu to snažím aj nejak ukryt ale príde na to. ani brokolicu samu nezje. a to keby ste videli aký bol do toho roka papkáč- žiadny problém a teraz si chlapec vyberá!
Zo sladkosti má iba ked mu dá mužř ochutnat.. alebo nejaké bebe kekse..
a inak zuzka tvoj si rád umýva zúbky?? Lebo moj nie ja mu musím ešte aj pritom vymysliet program.. si púšta vodičku a ja mu umývam zuby no keby ste nás videli 😀 😀

cestovatelkaandrea
15. sep 2009

keby som dala damianovi polievku tak ma asi s nou oprska. neznasa ich. asi je v tomto po tatinovi 🙂
teraz ked ma rok, tak mu chcem pomaly spestrovat jedalnicek. pre dvoma dnami jedol lososa so zemiakmi a rajcinovou omackou a chutilo mu.... ale na sladkosti ho zatial neucim. aj ked na dovolenke mu takmer stale chceli dat babky nejaku maskrtu. tazko sa odolavalo ale odolali sme.

sophie1981
15. sep 2009

caute baby...ako?...ja som bez netu ☹ ......notebook sa nam ochorel, virus ako svet, tak trpim abstakmi ako svina......teraz sme u svokry, tak aspon na nieco je dobra 😀 😝 , ze si mrknem mail a vsetko okolo...citat vas ani nejdem, neni sanca......ale dufam,. ze coskoro dojdem......

zuzka1.
15. sep 2009

roka kupujem normalnu dusenu, prazsku, grand. z tychto troch, su vyborne, chutias maskovo, nie mukovo.
brokolica a zemiaky su unas favorit cislo jeden.
u nas zase do roka moc nepapal, ako ked y aako co, a po roku mu chuti co mu dam. ale domace, kupovane papanice nechce, to sme prestali asi v 11.mesiacoch, nepamatam presne.
zubky si umyvame aj 3x za den, on to ma rad, sam si kefku vypyta,uz mu celkom ide aj cistit, ale najradsej ma, ke dmu ich umyvam ja. kupila som mu aj detsku pastu, je od roka, ale nechce ju, to mi vyplul, cistime len tak, kefka, voda.

roka96
15. sep 2009

no moj si tiež vypýta aj kefku aj pastu sám, ale ja mám pocit, že mu to robí dobre na tie zúbky, čo sa prerezávajú.. tiež aj 3 aj 4 krát vždy ked ju vidí, len umyt mu musím ja..ja dávam aj pastu sú aj také od narodenia.. a potom prstom mu pastu zmyjem

cestovatelkaandrea
15. sep 2009

aj nas maly si rad umyva zuby. bavi ho cumlat kefku ked ma na nej pastu.

inak teraz som mala soky. damian stal pri kuchynskej linke a pustil sa urobil par krokov a potom plesk na dlazku. strasne sa rozplakal a teraz chce byt so mnou v jeho baby vaku. tak idem poumyvat riad a hadam sa ukludni.

roka96
15. sep 2009

neboj ukludni moj padá stále ja už som nejaká imunná voči tomu, ale ked padne moc tak sa kolko krát klepem 😔

cestovatelkaandrea
15. sep 2009

no vsak sa to snazim brat s chladnou hlavou. teraz je kludny vo vaku ale na zem nechce. vsak jeho to prejde. snazim sa vzdy reagovat kludne aby som ho este viac nevylakala.

roka96
15. sep 2009

ja sa tiež kolko krát zlaknem skríknem na neho a potom je ešte viac vyplašený,, ale ja som na neho strašne úzkostlivá fakt.. lebo pri predsave, že by sa mu mohlo niečo stat mi je zle.. ja viem, že to niekedy až prehánam. 😢

zuzka1.
15. sep 2009

my sme zvyknuti rovnako ako vy na pady, nieekdy viac niekedy menej, ale da sa to zmaknut.

ada tak to za nejaky mesiac pride, musi trenovat, len niekedy pady dietatko zabrzdia.
sophie na teba som myslela, ze co je s tebou. nepises, nic. 😕 a to virus 😀

krpito
15. sep 2009

ahojte baby 😉 tak keby to záviselo od pádov, my v živote nechodíme 😀 stačí naučiť oprášiť kolienka, rúčky a ideme ďalej 😝 inak je to v prípade, že si dieťatko ublíži, samozrejme pomojkať, poľutovať, veď je to krehké stvorenie 🙂 ktoré ľúbime 🙂 🙂 🙂

zuzka1.
15. sep 2009

u nas zabera na vsetky pady, udretia pofukat. to je zazrak, ze zrazu nic neboli a je po placi. 😉

kessiee
15. sep 2009

ahojte maminy, chcela by som sa spytat vas - netabulkovych 😉 budili ste babinko po troch hodinach na papanie? odporucila mi to dr. na poradni, lebo moj malinky rad spinka, niekedy aj styri - pät hodin vkuse... ked ho tak ale zobudim, je zly a pri papani sa hneva... diky

vinifera
15. sep 2009

Kessie. Nebuuuuuď. On keď bude hladný tak sa zobudí sám a vypýta si! Neboj od hladu neumrie v spánku 😝
Kojíte sa?

Ahoj Sophieeee. Tak na teba som už dlho myslela, že kde v pekle trčíš. Najskôr som myslela, že bojkotuješ tému. ale kedže som nevidela od teba príspevky ani inde. Tušila som, že je pes niekde inde zakopaný. 😎 Tak hádam Vám skoro spojazdnia net.

roka96
15. sep 2009

kessie nebud... nechaj ho spinkat ked chce

zuzka1.
15. sep 2009

kessie nebud, nech pekne spinka. ak by vsak spal clee noci, aj 7-8hodin treba budit, to uz nie je ok. my sme nebudili a bolo to anemiou. ale zase to nie je pravidlo. ale cez den je ok. v noci tiez, len zas nie dlhoo. je este malicky aby prespal cele noci.

vini kde sa tulas?

roka96
15. sep 2009

my sa budíme stále. mne tiež kázali budit ho v porodnici každé 2 hodiny aby jedol, lebo mal žltačku a bol ospalý ale nejedol aj tak bol nervózny, že som ho zobudila a teraz nespí vobec ☹

vinifera
15. sep 2009

Zuzka ja som tu stále...🙂 Len som nejak nemala náladu písať. Čítala som priebežne. A som trochu rozbitá. Od soboty oslavujem narodky a nejak ma to zmáha. Idem na rekonvalescenciu poobede na chatu. Došiel švagor z Prahy tak ideme pokecať. Lebo keby som ostala doma tak mam tu trafí šľak. Predávam cez net obliečky a idem za s tých ľudí občas trafiť šľak. Môj foter zas od rána ***☹(((( Vyzurovala som sa na záchode, vydrhla som ho. A potom došiel dedko. Resp. nestihol dôjsť a celé WC ko zasa os....! Môj chlap zas došiel z práce vnoci o druhej. Takže dnes zahájil protestný spánok a šiel dospať - lebo dlhodobo spal málo. Takže kým ja som tu chodila zúriaci jak pes (neznášam keď je foter ***) tak on si sladko buvinka do pol jednej na obed!!!!!! Aspoň ten krpec spí.

cestovatelkaandrea
15. sep 2009

kessie podla mna by si ho nemala budit. Mne tiez doktorka povedala ze ho mam krmit kazde tri hodiny a ked som sa jej opytala ci ho mam budit ked tvrdo spi, tak vravela, ze ta hodina hore dole ho nezabije. Vraj spanok potrebuje. A v podstate potom ked sa zobudi tak sa napapa. Neboj maly si potiahne tolko kolko mu treba. No a ked bol nas taky maly ako tvoj tak podla mojich zapiskov som ho krmila cez den kazde 3-4 hodiny a v noci to bolo niekedy po 5-6 hodinach. Vtedy si vypil aj vacsie davky odstriekaneho mlieka.

cestovatelkaandrea
15. sep 2009

vinifera, tak ty mas inak adrenalinovy zivot. to ja mam oproti tebe doma klud a to som si myslela ze nestiham dychat.