Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

zuzka1.
19. sep 2009

na pangasa davas aky syr na zapekanie???

krpito
19. sep 2009

rôzny na strúhanie, ale najčastejšie michalovskú tehlu 🙂

zuzka1.
19. sep 2009

neskusala si to z nivou? ta rybka je jemna, mzono by sa to hodilo. idem zavolat svokrusi, nech donesie nivu. ale to malemu tym padom nedam, na plesnive syry je este maly.

krpito
19. sep 2009

skúšala, ja mám rada akýkoľvek druh syra a rada experimentujem. Raz jemnejše s bylinkami, potom francúzsku horčicu, raz smotanu šľahačkovú, inokedy kyslú pochúťkovú 🙂

vinifera
19. sep 2009

Fúúú. Baby ja som zlomená. Malý vnoci vrnel. Prerezáva sa mu ten prvý zub. Doobeda som sa snažila trochu to tu upratať. Večer máme krst. Ja som vyšťavená už teraz 😝
Tak ja mám našťastie na aute kufor ako svet. Takže tam v pohode vozím kočík. Mám takú ťažko spratnú verziu do niečoho menšieho by som to nenarvala. Tak som rada, že mam Audinku A6 Avant.
Čau krpito 😀

krpito
19. sep 2009

čau vinifera 😀

zuzka1.
19. sep 2009

my mame hondu VRV, taky mensi jeep, ale chystame sa na ine....ale az buduci rok najskor, ale sme vlemi psokojni, velmi priestranne, velke, dost zere, ale co uz.

vini vecer krst?dobry farar 😉 pekne si to uzite, ked uz budete mat doma Bozie dieta. 😉

vinifera
19. sep 2009

zuzka o spotrebe mi ani nehovor. Ja mam 2,5 TDI 4x4 automat. Tak si to asi vieš predstaviť..

No tak s tým krstom to bolo na dlhé lakte. Nechceli a nechceli okrstiť lebo nie sme zobratí. No ale všetko sa dá, len treba chcieť. V našom prípade teda babky veeeeľmi chceli.... 😉

zuzka1.
19. sep 2009

ja som s avydavala bez akejkolvek sviatosti, ale kedze muz robil ako stolar krize pre celu farnost, farar odklepol, diakon zosobasil, svokrovci podpisali, ze si dorobim vsetky sviatosti, chodila som este pol roka po svadbe na poucenia, kazde 2 tyzdne, potom farar odklepol, ze som pripravena prijat sviatosti.
keby bolo na mne tak tam po svadbe ani nepachnem, lenze svokrovci nabozensky zalozeni, hlavne svokra sa zarucili, ze budem naporiadku. tak som musela, doteraz viem, ze nie vlemi z vnutorneho presvedcenia, ale tak co uz, mozno na starobu 😝

zuzka1.
19. sep 2009

automat je moj sen, snad o rok sa podari. 😀

nikollette
19. sep 2009

Ahojte...

No my sme boli celý den preč...
zajtra zase do BA sa chystáme do Polusu, tak som zvedavá čo tam budú mať...

My sme mali tiež Bravo trojdverové, kým sme nemali malého... teraz máme octaviu, tá má aspoň super veľký kufor, na kočík a na tie naše nákupy 😅
A najbližšie keď budeme kupovať auto, tak chceme jednoznačne nejaký veľký mohutný a štýlový jeep 😉

s krstom sme nemali problémy, bez slov pokrstili, tiež nie sme zobratý 😉

zuzka1.
19. sep 2009

niki bez slov s obalkou????

nikollette
19. sep 2009

Ne e, bez obálky 🙂 😉
u nás v tom nie je problém, nejak to neriešia 😉 zobratý či nie, dieťa ma právo byť pokrstené 🙂

miskachrumka
19. sep 2009

ahojte no o spotrebe 😖 no aj nam to vela zralo lebo manzel si to kupoval este ked sme nemali maleho a dal si spravit tuning a mali sme natom spotovy dvojity vyfuk takze strasna spotreba ale ten zvuk bol nadherny 😉 to ked mal pozicane od nas moj ocko este ked mal suzuky tak nechapal ze by to nechcel lebo to je financne narocne auto 😀 ale kto vedel ze budeme mat tak skoro babo!!ale toto zevraj nezere tolko tak som zvedava! 😒 ...............a co sa tyka krstu my niesme este pokrsteny ☹ lebo bud rodina je kade tade v zahranici alebo ked už boli vsetci doma tak farar robil techtle mechtle! 😠 nejake posedenia najprv papiere podpisovat krstnych rodicov brat na posedenia no strasne a kazde posedenie bolo raz za tyzdena to kym by sme vsetko vybavili tak su zas vsetci prec ☹tu unas nepokrstia len tak 😖 ale dali sme si zavezok ze do vianoc musi byt mali pokrsteny hadam pred sviatkami budu vsetci dlhsie doma na sk! 😉 .................nikol ale to ste mali nejaky hromadny krst lebo ked som kukala tak tam bolo viac mamiciek sa babetkami nie?!

nikollette
19. sep 2009

Vsak jasné, vždy sú hromadné....
ked sa nazbierajú aspon 3-4 bábatká, tak dajú termín a je krst...
u nás je to tak každý druhý týžden...

miskachrumka
19. sep 2009

joj tak to idem do ba tak by bol už moj pokrteny už davno!

miskachrumka
19. sep 2009

tu ztoho robia strasne halo aj ked je tu viac kostolov aj tak vsetci hovoria to iste 😠 dufam ze sa nam podari do vianoc som to slubila ja mojej nebohej starkej ona bola taka pobozna 😢 tak aby odpocivala v pokoji tak co najskor pokrstit a aby sme mali aj mi o jednu starost menej!ale som vela pocula ze niektore dati su aj dobre ale aj plansie tak dufam ze mi budeme ten prvy pripad 😒

miskachrumka
19. sep 2009

myslela som plansie po krste!

nikollette
19. sep 2009

iné po krste , prečo?? 😕 😅
môj je taký istý 😀 😀 😀

zuzka1.
19. sep 2009

niki tvoj je stale dobry, este si nepisala, zeby mal zly den.

nas mal 6tt, ked na skrstili a odvtedy spaval cele noci, presne o 88tt, ale od krstu ani kolika ani nic. maly zlatusik, sovkra si myslela, ze to ma presvedci na kostol 😀

u nas tiez robi tento farar problemy, ked niekto zije "nadivoko", ale za obalku si d apovedat.

a tiez sme boli na krste asi 8 myslim. Vacsinou , ked je deti viacej, ale ked niekto chce sukromne, tak ma sukromne.
mna krstil pred rokom, aj birmovku aj prijimanie som mala, a bolo to po omsi, iba nasa rodina tam bola. nikto iny.

zuzka1.
19. sep 2009

moji svokrovci su moji krstni rodiacia a svokra je aj birmovna mama.

megi93
19. sep 2009

Ahojte, no my sme krstili keď sme ešte neboli zobratý a bolo to relatívne v pohode. Nepovedali sme, že krstní rodičia sú evanjelici, takže to prešlo v pohode. Najviac ma zarazilo, že si rovno povedali, že farárovi treba niečo dať, nejakú obálku. To som čumela ako puk a tak ma to nasr...lo, že sme im nedali ani haka. Prišlo mi to divné platiť za krst, akože príspevok na kostol....to kde videli? A krstili nás v nedelu doobeda po omši a boli sme sami. Bolo to velmi pekné, malá bola ešte trochu koliková a urevaná, ale celý krst ani nemukla a keď jej lial vodu na hlavu, tak zavrela oči a zaspala. A celé to bolo také uvolnené. Farár mal riadnu prdel z toho, že sme nevedeli absolútne nič, ani sa poriadne modliť a ešte sa stále smial, lebo sa stále motal, keďže sme malej okremnormálneho mena dali dve krstové. 😅

nikollette
19. sep 2009

Zuzi, tak to hej.. 😉

asi by bolo blbé keby si mala krst spolu s bábatkami, prijímanie s 9ročnými a birmovku s 15ročnými 😀 😀 😀

náš je pohodák, veru.. zlé dni mal, asi 2dni ked mu išiel druhý zúbok...

miskachrumka
19. sep 2009

nikolette no tak som poula !no mi nezijeme nadivovko!ale sa ma pytal ze ci su krstny rodicia zobraty a ja ze kdeee ved sa naiporiadne nepoznaju 😀 tak sa prezehnal 😅 ze to je kao mozne boze mu hovorim surovo ved pan farar zijeme v novej dobe !!!!!!som si myslela ze to zobere zle ale zasmial sa na moje prekvapenie! 😉 mi sme sa dohodli takze manzel si da krstneho svojho naj kamarata a ja som si dala svoju naj kamosku tak uvidime!

miskachrumka
19. sep 2009

nikol ty si stastena!tak preco nechces aj druhe? 😉

miskachrumka
19. sep 2009

ja stale cakam na manzes nejak nechce dojst 😠 musim mu poslat pozdrav 😀 som si dnes dala za poharik borda a nejak nic!ma porazi nikol bola si už na viter krcka maternice?chodi sa po pol roku po porode mna to caka teraz!

miskachrumka
19. sep 2009

dobre idem ja hodit sprchu lebo sme boli na opekacke a smrdim ako cigan! 😀

nikollette
19. sep 2009

Inak dnes malý urobil prvé krôčiky, za ruky ked sme ho držali... bolo to taká zlaté... ako sa snažil a chodil, júúj...
a stavia sa o všetko možné... čoho sa chytí a to sa snaží postaviť 😅

Hej som rada že Chris je také kludné bábatko...
ja chcem len jedno...
to mi úplne stačí... a dať mu všetko na svete 😉 🙂
nikdy ma nelákalo viac detí, neviem prečo...

roka96
19. sep 2009

my sme nemali s krstom problém ani so svadbou.. som bola v 5 mesiaci a každý, že aká to je hanba íst s bruškom a pod ale farar bol úplne super.. aká hanba? to je hanba nosit v brušku dietatko vytvorené z lásky??
a muž nemal ani krst ani birmovku a ani nemá a bola aj svadba aj krst bez problémov!!!mne sa nepáči, ked si to niekto robí z donutenia,pretože musí!
inak náš plakal stále ale na krste bol jediný ticho- všetci ostatní plakali! 😀

roka96
19. sep 2009

na výter? ved ja ani neviem, že také niečo sa robí! ja som bola po 6 týždnoch a odvtedy som tam nepáchla..
no idem lebo dnes bol tak brutal den, že... škoda slov sme sa večer boli vozit, aby zaspal lebo sme ho hojdali a stále len plakal a plakal.. zajtra bude dúfam lepšie a v noci tiež!!!
dobrú