Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

vinifera
28. sep 2009

Zaspal večer o 11 tej. Od jednej do 6 tej 8 x hore a od šiestej je hore. Vyzerám ako reklama na strach. Ale zato malý je plný energie. 😝

krpito
28. sep 2009

dievčence, aj ja som to mala pestrejšie, ale keď budú detičky staršie, tak prespinkáte celú noc 😀

nikollette
28. sep 2009

Ahojte..
no dnes sme spali skoro do 12tej 😅
Hore sme neboli ani raz 🙂

Vini teraz máme UK3,ale ešte sú mu troška veľké, takže asi UK2 je 18nástka...
Inak skús podla cm, to tam tiež zvyknú zadávať... odmeráš malému nožičku a neháš rezervu a podľa toho..

Inak aj ja rozmýšlam aké topánky malému kúpiť.,.. máme ich kopec, ale všelijaké značkové, a potrebujeme ortopedické, nakoľko malý sa už stále stavia na nožičky, neobsedí ani chvílku ,už aj kroky robí.. samozrejme s pomocou...

Zuzi veru... ja som bola tiez nejak mimo netu, max na chvilku som sem nakukla..
hej, aj na nákupoch... ale neboli sme v avione, ale v poluse... 😉

krpito
28. sep 2009

nikoll, od večera ? ☹

nikollette
28. sep 2009

Krpito, čo do včera???

nikollette
28. sep 2009

Myslíš že sme spinkali??

Ano do včeras, zaspal síce az okolo pol jedenástej večer, a do dnes skoro do 12tej..
ale on medzitým papá mliečko ked spinká 😉 aby si si nemyslela že halduje, tak dlho 🙂

krpito
28. sep 2009

nikoll, meníš písmenká a to mení význam 🙂 Myslela som či spinkal od večera do 12-tej dnes ? 😉 A nemyslím si že ho necháš hladovať 🙂 😉

nikollette
28. sep 2009

Jaj sorry, preklepy to boli...
malo tam byť čo od včera, a či myslíš, že sme od včera spinkali.. už sme sa ale pochopili 😉

sophie1981
28. sep 2009

uz sme domaaa....mala spala 15 minut..... 😕 ....hroza.......asi s nou pojdem do Slovenskeho Raja na prechadzku, tam stale spi, v lese......bo je nervna ako pes.... 🙄 ..

nikol, ako to robis, ze tvoje dieta spi...no len prezrad, co miesas do mliecka na veceru.... 😀 ..aj ja primiesam.... 😕 😅 😨

krpito
28. sep 2009

sophie1981, predsa makový odvar 😉 😀 😝

nikollette
28. sep 2009

Makový odvar 😀 😀 😀

ale nie, nič nemiešam, asi to má po mne, ja fakt nechápem... aj teraz už spinká pol hodinku...
Ja tiež strašne rada spím, ale strááášne moc rada 😅 😅 😅

Baby ja ked som bola tehotná, tak som chodila spať okolo 21-22tej, vstávala som o 13tej, najedla som sa, osprchovala, kukla nan net, a o 16tej som si išla zase lahnuť a spala som ca do 18tej, potom prišiel priatel z orobtoy, tak sme kukali boli spolu, a zase o 22tej som išla hajať 😅 😅 😅
takže asi som na neho nejak vplývala počas tehu, alebo ja už fakt neviem, neviem si ti inak vysvetliť 😅

Vsak ja som prespala v tehu, fakt že dosť... 😅

sophie1981
28. sep 2009

no tak to zase ja som v tehu nespala vela....do 7 mesiaca som makala full time, plus nadcasy, koncievala somv robote o 1.00 rano 4x v tyzdni, volno som mala len v nedelu, sem-tam aj sobotu...takze asi je to dieta po mne....(mne ide vela krat napisat, ze to decko je po mne, ale stale sa zhacim, nech ma nikto nezozerie, ze svoje dieta nazyvam deckom....a 😀 😀 😀 😕 )

sophie1981
28. sep 2009

tak nam s vini asi ostava len tem makovy odvar..... 😖 😀

vinifera
28. sep 2009

Lenže Niki vieš, keď objednávaš na anglickej stránke tak tam nie sú písané veľkosti v cm ale iba ich anglické. Tam používajú iné miery ako u nás. Takže 3. To som potrebovala vedieť. Ďakujem.

sophie1981
28. sep 2009

vini a s ktorej anglickej stranky ti poslu tovar az na svk??..ja som omrkla par, ale vsetko bolo len v ramci UK...hod link.....please

nikollette
28. sep 2009

Vini hej 3, t.j 19 naša... ale su mu este troska velké, ale zase 18tka je mu presná a to kým by ti doslo, malý by ti to vyrástol...

nikollette
28. sep 2009

Ja hladám nejaké ortoprdické na prvé kroky, aj ked sa mi nepáčia výzorovo, ale predsa na tie prvé krôčiky naj 😉

roka96
28. sep 2009

k botaskam ..my máme 21 a uk je písané 4,5...neviem, či pomohlo...
my tiež zlá noc strašne veľa krát hore..ale mala som krásny ranny šok takže som prebratá až až...
volala som ráno kvoli výsledkom z toho eeg a oni,. že prídite bez syna ....a ja som skoro odpadla..už som mala v hlave kadejaké scénare...no naštastie je všetko ok... dali nám pyridoxin máme dávať večer a v decembri kontróla.... a vraj mám máme zvýšený magnezium a kalcium v krvi..vraj je to netypické, lebo deťom vačšinou chýba. a ked chýba dá sa doplnit, a ked je prebytok je to horšie a nemá moc papat veci, čo to obsahujú!
no a ked sme išli domov spinkal v aute asi polhodku a už tu lieta a lieta..zlatíčko naše...

roka96
28. sep 2009

sophie dobrá fotka ...si ma až vystrašila 😅

krpito
28. sep 2009

roka96, dobrá správa 🙂

vinifera
28. sep 2009

Roka tak to je super správa. Sa teším aj za teba🙂)

Sophie IP.

Kočky ďakujem za to číslovanie. Pomohlo. Ešte sa niektorá chodte za mňa vyspať a už to bude úplne super. Lebo malý je akčnýýýýý. A ja tááák strášne chcem spať. 😝 😝 😝 😝

nikollette
28. sep 2009

Roka tak super, vravela som že to bude OK 😉

My sme tiež brali pyridoxin...

Vini nie je zač, ale vždy vybrať o niečo väčšie ako menšie 😉

roka96
28. sep 2009

vinifera mne strašne pomáha po veľmi tažkej noci studená sprcha...najskor teplá a ukončujem studenou..a tak ma preberie..važne super..no a tiež to spevnuje pokožku, posobí proti celulitíde atd atd..len odporúčam..ale ja som už na to, že nespím zvyknutá takže mne to už ani nepríde...a tá jeho aktivita...strašne je aktívny strašne...ale ja som rada..
Teraz asi 3 dni začína byť taký, že sa sám hrá...behá si kde chce, hrá sa s hračkami, a my sa možeme normálne porozprávať, urobit nejaké veci, upratat atd atd...som v šoku, lebo doteraz bol taký, že iba s nami sa chcel hrať a my sme nič nestíhali. a aký je zlatučky,,,má macka Dada a stále ho objíma, pusinkuje, ked papá krmi aj Dada..ja sa úplne rozplývam.. 🙂
Niki a vy ste na čo brali pyridoxin?

roka96
28. sep 2009

zajtra nás čaká očkovanie ☹ to zase bude ráno..ale budeme mať za sebou 😉

nikollette
28. sep 2009

Roka, my sme boli chudokrvný, a mali žltačku novorodeneckú.
tak vtedy sme to brali... tak asi na to...

roka96
28. sep 2009

aj my aj chudokrvný aj žltačku a velmi dlho asi aj do troch mesiacov ale vtedy sme nebrali 😖
no ideme asi von

miskachrumka
28. sep 2009

ahojte tak dnes ani neviem kao rychlo mi den usiel 😔 mali bol dnes vyrehotany cely den sa smial a gagal no sme sa nasmiali! 😀 konecne mame foto na ktororm vidno malemu aspon spodne zuby tak ju dam sem !je tam proste uzastny! 🙂 a nikol co potom ze ci su pekne ci nie ide ti o image alebo o zdravie! mne je jedno ako budu vyzerat hlavne ze budu naj pre maleho nozicky!to je dolezite!sophie super foto ! 😉 aj ja si už musim zmenit v pase zajtra ak bude cas!zajtra idem oslavovat s bandou no manzel bude s malim domka vecer okupe a ubuva a tak joj sa tesim! 😝 😅

zuzka1.
29. sep 2009

dobre ranko maminy,

roka drzim palce na ockovani, my idmee v stredu, myslim, ze amte MMR ako my, kedze su drobci rovnako stari.
a gratulujem k EEG, aj myx sme brlai pirydoxin, kvoli anemii.

inak, ked hovorite o tych topanockach, mylsim, ze niekde v prvych topankach alebo kde som citala, ze dieta do 4 rokov, by nemalo mat topanky s pevnou patou, pretozr potom sa nejakym sposobom stracaju tukove vankuse, ktore su na clenkoch a tie su dolezite.
No proste, ze hlavne je, aby boli aspon ortopedicke vlozky v obuvi, aby to mali deti vyvysene, nakolko sa tym predchadza plochym noham.

tam niekde to je, len to newmotem najst, zase nejaky novy prevratny vyskum.

a niki daju sa najst zdravotne topky aj pekne, nic neboj, mna to tiez sralo, kezde sa mi nepacili.

miskachrumka
29. sep 2009

ahojte!tak mi sme hore už od pol piatej malemu ide 5zub nejak mu to nejde poporadi!teraz mu asi ide hore vedla prednych!je to mozne?ze mu idu skor ako spodne?!

zuzka1.
29. sep 2009

jasne, nam to tiez vyslo opacne. 😉