Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

mukky
8. okt 2009

megi mozno je to predzvest zubkov..mate uz nejake alebo este nie?

mukky
8. okt 2009

alebo separacna uzkost...no tazko povedat ..verim ti ze si potom aj ty mrzuta a nevyspata..teraz je mala v takom obdobi ze je vnimava,dostava vela podnetov a informacii cez den...ja som zacala malemu spievat..aj mm..ked v noci zaplace a ide sa postavit v postielke,zacnem spievat a hned si lahne..ukludnuje ho to...alebo zeby mal toho dost ako kvakam a siel radsej rychle zaspat?? 😕 😀 😀

mama.wolfka
8. okt 2009

ahoooj mukky 😀 wolfka je tadyyy 😉
chodím občas večer počítať, keď mám konečne čas a kľud na poriadne jedlo ...
jaj potešila si ma, že si si takto na mňa spomenula, tiež som pozerala, že už ťa tu (v tejto téme) neni, ešte to tu nemám tak veľmi preštúrané, aby som mala prehľad, kde sú dobré témy, tak len občas trochu počítam a idem ďalej ... ale našťastie mi odbudne jedna firma = robota, tak budem mať viac času aj na seba ... peniažky boli síce pekné, ale to nie je všetko ... a som predsa na MD, tak nech nás živí tatino, no nie? ... ale nie, aj ja ešte trochu budem prispievať, len už nie toľko
... všimla som si tu, že máš svoju tému, tak ti tam niekedy nakuknem 😉
inak ten môj malý čertisko asi vycítil, že mu chcem trochu obmedziť cickanie, tak teraz chce o to viac ... cicia vždy pred spaním (donedávna 2x denne, teraz 1x) no a večer na spanie, zopár krát v noci a posledné 2 dni vždy za posledné 3 hodiny spania chce vždy po hodine a potom ešte zachrní 🙂 asi aby som si nemyslela, že to bude také ľahké 😉 ... nuž, ale čo narobím, keď ho tak ľúbim 🙂 ... neplánujem ho úplne odstaviť (zatiaľ, uvidíme, čo život prinesie 😉 ) len to trochu skresať ... no a takto si tu žijeme 😀 😀 😀

mukky
8. okt 2009

ahoj 😀
ja som si akurat urobila velku kavicku ze odchadzam a ze isto tu uz nikoho nestretnem a predsa 😀
Krasne si to napisala ako ho lubis 🙂 😔 .A ty pracujes doma?
No ved jasne nakukni obcas...ale my len o jedle a sexe a chlapoch sa bavime 😀 ale jasne ze aj o detickach 😉

mukky
8. okt 2009

Mne sa maly sam odstavil ☹ no nevadi...a tym ze som aj um davala on na didulky nejak neletel velmi 😀 ,ked som mu dala tak dobre a ked nie aj tak 😀

mama.wolfka
8. okt 2009

no hej ""pracujem"" (všímaj tie dvojité úvodzovky 😀 ) ... skôr stále nestíham ako pracujem, ale tak nejak ...
... v poho, keď aj nenapíšem, tak sa aspoň pobavím 😉

idem skúsiť poslať IP

mukky
8. okt 2009

a ako sa stravujete?My stale zdravo,tabulkovo 😀
nesolim,nekorenim,nedavam sladkosti,nedavam nic medzi jedlami..nanajvys korku z chlebika ci ohlodat mrkvicku,alebo trosku ovocia..jogurty len biele,aspon 10 perc.tuku.Nerobim zasmazky,nezahustujem mukou,nepozname pohariky co su to..papka krasne ako vzdy este sa nestalo zeby nieco odmietol..vazili sme naposledy asi mesiac dozadu 9 750 g

mama.wolfka
8. okt 2009

my tiež tabuľkovo ... hoci občas po roku už aj z nášho jedla dostal (menej osolené, bez korenia) ... napr. zapraženú zeleninovú polievku s fazuľou a s rezancami, kurací perkelt s cestovinou (alebo kura na smotane, alebo paprikáš - ja to nerozlišujem), no a dnes mal tatinove rizoto s kuracím mäsom ... z úplných nezmyslov už koštoval hranolky a jedno koliesko suchej salámy, tatinov čokoládový nanuk, jeden chlip z tatinovej kávy s mliekom (schválne píšem tatinove, lebo to by som mu ja nedala) ... ale inak klasika zelenina + striedam zemiaky, ryžu a cestoviny + mäsko al. vajko
zo sladkostí má občas Bebe sušienky (vonku na prechádzke, keď je mu dlho sedieť) a inak tiež nič
medzi jedlami nepapá nič, len nesmiem zabúdať mu stále ponúkať piť, lebo mám pocit, že pije málo
tiež mu občas dáme kúsok chleba, hlavne keď nás vidí jesť a stále sa dožaduje nášho ... vtedy je chlebík záchranca, lebo inak by sme sa ani nenajedli pri ňom
jogurty tiež papáme hlavne biele, ale za posledný mesiac už mal aj pár ochutených, lebo doma mu dávam na ochutenie domáci lekvár a mám len čučoriedkový (moja výroba 😉 ), tak nech má aj zmenu ... ale myslím, že tie ochutené nestoja za veľa
poháriky občas využívame, keď sme doobeda mimo a nemáme navarené alebo keď sa maminke jednoducho nechce ... ale nebýva to často
papá tiež pekne = dosť, len pri tom musí stále niečo robiť alebo minimálne sledovať reklamu v telke ... to ma dosť štve, ale keď je zabavený, tak otvára pusu jak rybka kým chce a keď už má dosť, tak jednoducho neotvorí 😀 no chutný je ...
inak nechce jesť veci, ktoré sa nedajú dobre počuť, myslím chrúmať mrkvu al. tak, napr. papriku si odkusne, ale keď to nejde spracovať, tak to vypluje, ale to ma až tak netrápi 😉

som sa rozpísala ... aspoň si počítaš ... som rada, že sme sa tu stretli na pokec ... hoci mala by som pracovať ... fúúúúúúúúúúúúúj

mukky
8. okt 2009

😀 😀 no som sa zasmiala 😀
no a ako keby si pisala o mojom..tu korku ci mrkvu mu musim dat ked jeme my lebo potom mrnci a zlosti sa ukazuje ze chce 😀 no ale to uz pomaly musi prestat,nemoze mat vsetko co chce 😀
nas mal obdobie 2 tyzdne ze chytal lyzicku 🙄 a teraz obcas kopne do taniera 🙄 ako dnes tatovi 😀 ale papa o dusu inac normal sa mi zda ze az vela zje 😕 myslim objemovo..polievku takmer tolko ako ja 😕

mukky
8. okt 2009

ok idem lebo sledujem momentalne bez servitky...o vareni..tak paaaaa o 2 hodky tu uz asi nebudes,ci?? 😀 a pracovat teraz?? 😕

mukky
8. okt 2009

ja som este nezavarala a ani sa nechystam 😀 oco zavara momentalne vsetko mozne takmer kazdy tyzden..a kde sa robi ja nezavadziam 😀

mama.wolfka
8. okt 2009

😀 😀 😀
no veď nech papá, keď mu chutí, veď nemá veľkú váhu, som si všimla, že písala, že mal cca. 10 kg pred mesiacom, toto naše sloníča som minule vážila na normálnej váhe a že 12 kg (je to taká váha, že u mňa pár kíl hore-dole, tak neviem) ... ale ťažký je veru dosť
... inak práve som bola asi hodinu pri ňom ... začal mrnčať, tak som nabehla s didami, trochu si dal, potom sa dlho mrvil, potom viac, až začal normálne revať, dudlisko vypľúval (dávam len na zaspávanie a v noci) ... normálne taký plač a rev, že to tuším ešte nebolo ... dala som mu napiť vody, potom ešte poriadne vyťahal cic a našťastie opäť zaspal ... uff ...
... normálne som bola navnadená robiť, ale nejak ma toto doničilo (zasa výhovorky !!! - ozvalo sa svedomie) asi zaľahnem, veď začínať niečo o 1:30 nad ránom je hlúposť, no nie?
... no ja by som viac zavárala, keby bolo viac času, väčšia kuchyňa a kde nazbierať suroviny 😉 ... naozaj ma to baví, len kým sa ja k niečomu rozhýbem, tak už je aj po sezóne ... ale tiež by som prijala takého tatina, čo zavarí 😉 ... inak zavárame uhorky a čalamádu ... to tatino dovezie suroviny, aj pomôže, takže pohoda ... rada by som v budúcnosti zavarila lečo, kápiu v oleji, domáci kečup, lekváre, kompóty a tak, snáď sa k tomu niekedy dostanem ...
... inak raz dávno som skúšala zavariť cesnak ... v nejakom tuším octovom náleve normálne zmodral ... vraj to nie je nejedlé, ale ja som teda nemala odvahu to skúsiť, vyzeralo to desne 😀 😀 😀
... inak tá téma ... žiadna zábava 🙄 ... málo tých správnych príspevkov, skôr deprimujúce, to mám za to 😀 😀 😀

mama.wolfka
9. okt 2009

idem do hajan, dobrúúú, dík za spoločnosť mukky 🙂

mukky
9. okt 2009

wolfka no netusila som ze este prides 😀

baby vari nespite? 😕 😀
idem si lahnut aspon na 3 hodky,dufam ze krpcek nevstane pred 7 hodkou 😎

zuzka1.
9. okt 2009

dobre ranko,

mukky ty nemas chybu, toto by mi ikto ani neuveril, ze mamina na MD, resp. RD a ponocuje o 106, v noci sleduje seriay a vsetko mozne a o polnoci sa tesi z kavicky 😀 😀 😀 😀 😀
zacala som citat tu vasu temu, chcem to precitat cee, ked sa zapojim, nech sa nepytam na to iste popripade.

mukky maleho uspokoji korka, ked chce, aby si mu dala z vasej papainy, ze mu das korky???neviem si to predstavit u nas, ale zas ena druhej strane moj maly nejak nerieis. Zje co mu dam, nevyhladava, on dokonca nepyta jest, ale viete co pyta???poznal suflik so sladkostami, otvori a pyta koko-rozumej coko. Ale mudra mamina ich prelozila vyssie, nech ho to zbytocne nedrazdi. 😉

mama wolfka davno si u nas nebola 😉

dnes je krasne uprsane, maly lubi behat p dazdi, tak bude zabava s nim ovnku dnes. Co dnes porabate??varite??

mukky
9. okt 2009

zuzka ahoj 😀
maly je uz napapany,uz sa aj pohral s autickami,uz som ho aj pofotila ,neskor pridam foto.Vstal o 6.40 a ja som este o 5 nespala 😝 😀 ale v pohode...som fit jak rybka ale maly ma nejake male ocka..asi by este spinkal,u nas je tiez zatiahnute a skaredo a prsiiii 😝 a to poobede sme chceli ist na prechadzku do mesta..snad sa vycasi
ja sa idem naranajkovat,zvyknem len jogurt rano ci ovocie si dat ale dnes vynimocne si dam chlebik s mojou oblubenou prazskou sunkou...uz mam na nu chute 3 dni..alebo zeby spisske parky si dam?aj na to mam chut..no skratka vsetko super zdrave 😀
a tebe by plakal keby ze mu das len korku a nie to co vy jete? Alebo si to nevsima ze jete?No toto zacal robit ze chce aj on tak korku dam a je spokojny ci mrkvu
ja dnes nevarim nic,mame este zo vcera vypr.karfiol a americke zemiaky a drobec ma hustu zeleninovu polievku na obed
asi dnes pojdeme do nakupneho centra tk to vidim 🙄 nevyzera zeby sa malo vycasit..

mukky
9. okt 2009

a to chces ktoru temu citat?tu moju?a celu? 😕 😀mas co robit...tak po nociach ako ja 😀
Sme tam len 5 skalnych internetovych kamaratok a obcas niekto nieco pripise...
chodite von aj ked prsi?

zuzka1.
9. okt 2009

mukky hej, ved nech viem o com sa toci, tazko sa zapaja, ke dje clovek uplne mimo.

ja si peciem bagety, k tomu si dam stiplavu salamu a udeny syr , zase zdrave ranajky, ale hlavne, ze su, lebo ja nezvyknem ranajkovat. skusam, ci to prezijem.

maly ma dnes karfiolovu polievku, dam mu do toho chlebik, nech to ma hustejsie.
inak my vazime 10,7, skoro mi oci vypadli na poradni, lebo sme mali okolo 9kg asi 3-4mesiace.

my dnes na obed?este neviem asi kuracie masko s uncle ben´s omackou, sladkokyslou.
uvidim este, polievku budeme mat aj my.

ja varim tak, ze co moze maly a my to potom jeme tiez. Maly zvykol pytat, ked sme jedli nieco, co sme jemu nedali, kedze take nemoze papat a vtedy sa jedol jak besny, takze ked som jedla napriklad kacicu s loksami, tak som jedla v kuchyni a nie v obyvke. tam s aon hral s malym, alebo ked mm je jaternice ci klobasky, tak vacsinou tak, aby maleho zbytocne neprovokoval.
a korku???ked ide papat chlebik so sunkou alebo nieco podobne, najskor mu dam chlieb s lucinou napriklad a az potom sunku, lebo by mi chleba nejedol. asi tak.

mukky
9. okt 2009

drobec sa hraje,ja som sa uz najedla...nakoniec 2 chlebiky so sunkou a pohar cistej vody...mozno si pojdem urobit malu kavicku a potom sa pohrat este s drobcom a potom spinkat 😀
ja malemu varim zvlast kedze si neviem predstavit zeby mal jest to co my ...a polievky pre nas nevarievam kedze mm nema rad a ja uz som si aj pri nom odvykla ich jest..a maly musi obcas aj polievocku..
to je rychlovka pre neho navarit...zeleninu n iekolko druhov s maskom kuracim ..ci ryzu takto spolu,alebo zemikaky,cestoviny..polievku.Vobec to nevadi ze je takmer to iste dookola,hlavne ze ma kazdy den ovocie,zeleninu a jogurt biely.
Drankal odomna chlieb ale som mu nedala 😀 ved nedavno dopapal..na desiatu bude mat chlebik s maslom a paprikou kapiou.Sunku a syry nejedavame.Od dnes bude jedavat aj zltko.koli mojim alergiam som s tym radsej pockala,niektori pisu ze zacat od 18 mesiacov ale ja verim ze nebude mat ziadnu alergiu

zuzka1.
9. okt 2009

my sme zltko jedavali od 5-6 mesiaca, s tym, ze maly bol chudokrvny, tak dr dovolil, aj masko aj zltok.
chvalabohu sa krvinky zvysili, tak je to ok.

nas jedava prevazne polievocky, tie my mame kazdy den, najradsej ma strukovinove, mliecne.
syr mu davam do ruky, tvrdy na hryzkanie, mrkvu nechce, iba varenu, tu zboznuje.
inak ma rad jablcka a hrusky teraz, velmi lubi ovocie, takze ma kazdy den kolko si vypyta, zelenina je kazdy e, jogurty papa ochutene, masko tak 3-4x za tyzden, prevazne kuracie, ale aj bravcove, vacsinou kare robievam alebo pliecko, divinu papkal par krat.
nase papa obcas namiesto polievky, ma akoze druhe, to ked mame zemiaky a masko na stave, alebo pyre a pangasa.
zboznuje brokolicu, tu mu casto , len sparim a dam hryzkat do ruky, aj take lubi, alebo zemiakovo-brokolicove pyre ma rad. a najradsej ma parky 😠a prazenicku s porom 😠

nikollette
9. okt 2009

Ahojte...

baby, neviete pprečo s malý toľko mrví v noci?
akože spinká pekne, ale často sa prehadzuje, otáča z boku na bok a tak..
má to asi mesiac...
😕

nikollette
9. okt 2009

Zuzi už minule som sa pýtala, na mliečne polievky, od kedy sa môžu, no nik nereagoval ☹
vidím že ty ich dávaš malému, a odkedy?

zuzka1.
9. okt 2009

ja som zacala davat az po roku, inak som mu ju rozrabala, ked som mu navarila tak sunarom. alebo som si uvarila sosovicu a dala som mu ju zo sunarom.
klasika taketo nase az po roku sme zacali.

nas ma aj teraz obcas nepokojne noci, spi, ale mrvi sa, prehadzuje, hlavne v obdobi, ked je spln. Od malinkata ma zly spanok, ked je spln

nikollette
9. okt 2009

Dnes mi poslala tá pani tú nafukovaciu detskú sedaciu sadu, o čo som bojovala s bajbypd na MMB 😅
A iba za 12eur, už aj s poštovným, tak sa teším...

ako sa vraví všetko zlé je na niečo dobré...
ešte že som na tej aukcii prehrala 😀

Zuzi, aha taj po roku, ok díky moc 😉

nikollette
9. okt 2009

Dnes máme ako škaredé počasie 😖
takže aj víkend bude takýto, och...

zuzka1.
9. okt 2009

a studeny bude vikned, ja mam zajtra skolu, maly bude u nasich.

ake to je niki,?

nikollette
9. okt 2009

Neviem, dnes mi to len odoslala mi písala 😉
vsak ked to príde odfotím to..
megi vravela že je to zlaté, tak uvidíme...
zase dalšia blbosť do deckej 😀

zuzka1.
9. okt 2009

ozaj sophie, vini, kde ste???

este spite?

lenka_66
9. okt 2009

nikolette , ak mozem poradit. http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=1837
ja mam s tade nalepky.je to super baba aj poradi ak treba.spravi predlohu ak chces .... .ja som v dovolenkovom obdobi mala nalepky doma do 2 tyzdnov

nikollette
9. okt 2009

Počkaj, ale to sú nálepky normálne???