Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

ksivcova
29. okt 2009

Mam 3 mesačneho synčeka.Od narodenia je na UM,ked sme ešte boli v nemocnici tak vypil najviac 30-40ml ale prospieval tak sme šli domov.postupne začal papat do tych 60ml každe 2 hodiny.Krasne priberal a tak to bolo až donedavna.Naraz si zmyslel že bude papat len každe 4 hodiny ale len po 100 ml viac donho nedostanem lebo sa mu začne dvihat žaludok.Mličko pije zahustene lebo dost grckal od riedkeho.Včera sme boli na poradni aj očkovani tak pribral za 5tt len 700gr.Ma stym niekto skusenost ?

smailinka
29. okt 2009

lenka, z bruska na chrbat to troska trva, skor tak okolo 7mes, sikulky aj skor...babo sa najskor zacne otacat z chrbatika na brusko....s tym si nerob starosti, nas mal daco cez 6mes, ked sa tak prvykrat prevratil...a tomu uz hovorim lenivec! 😀

mukky
29. okt 2009

nikol v Ke mame take ceny 😀
maly uz zaspinkal.ja dojem obed jogurt 😝 a idem spat aspon na 3 hodky dufam 😀

mm mi berie notebook a neviem ci dnes ho uz budem mat vecer 😢 tak sa majte,paaaaaa

smailinka
29. okt 2009

ksivcova, ja s UM nemam skusenosti, ale pokial viem, tak malinke babo ma priberat 150-200g tyzdenne, co splnate...tot vsjo, co ovladam...ale baby tu maju deticky na UM, tak ti snad poradia....

nikollette
29. okt 2009

Mukky, hm hned som si myslela, že asi nie v Ba 😒

tak sa maj, pa

smailinka
29. okt 2009

niki, ale tie zlavy maju v kazdom draciku, viem o tom aj v prievidzi, vo zvolene....

nikollette
29. okt 2009

Hej?
Ja som ešte nenatrafila nikdy 😕

Mne malý akurát zaspal, a sme vstávali okolo pol 11tej... 😅

nikollette
29. okt 2009

Hm, zase keď som prišla tu nik nie je 😢 😢 😢

smailinka
29. okt 2009

ja som ich nasla v 3dracikoch....bud to maju dakde vzadu alebo jednoducho medzi regalmi....ale moze sa stat, ze taky tovar nie je, tak nemaju co zlavovat...

krpito
29. okt 2009

lenka_66, malý má ešte čas, otáča sa až medzi 3. - 4. mesiacom 🙂 a možno ak mu budú faldíky zavadzať, tak aj neskôr 🙂
teraz nechcem byť zasa za múdru (zuzka1. a spol. 😉 ), ale netreba porovnávať a predbiehať sa čo dieťa kedy a ako dokáže. Napr. také sedenie ☹ niekto napíše že dieťa sedí v 5-tich mesiacoch .. áno dá sa, ale to nie je sedenie keď dieťa sedí samo, dieťa sedí samo vtedy a tak sa to odvtedy aj počíta, ak sa dieťa posadí samo. To znamená, že sa samé z ľahu zdvihne a posadí, nie vtedy, keď ho obložíme vankúšami a keby nie tak sa dieťa váľa do bokov alebo dopredu. Alebo že ho vypodložíma vankúšami v kočiari ... Nehovorím, sú určite výnimky tak ako s chodením, lezením, len sa mi zdá že v jednej téme je týchto "zdatných" detí až priveľa a maminky sa predbiehajú ktoré čo viac dokáže. No končím, lebo zasa skončím ako "tabuľková". Nie som a nikdy som nebola, ale nikdy som neporovnávala a nehambím sa za to, že môj malý sedel až ako 7-mesačný, ale naozaj sedel tak, ako som napísala. 🙂

smailinka
29. okt 2009

krpito, Matusko ma 7mes a este nesedi....a nehanbim sa za to, sadne si, ked sa mu bude chciet....zato rozpravat, na to by ho bolo🙂

nikollette
29. okt 2009

Krpito, presne viem ktorú tému myslíš....
som mala chuť aj prispieť, ale načo.... 😉

krpito
29. okt 2009

ja sa hanbím za to hambím 😀

nikollette
29. okt 2009

Hanba - hamba... 😀

berus222
29. okt 2009

ani nas sa neotoci ani za svet. max ked je na chrbte, tak sa da na bok. aj to len na lavy. a o pretoceni z chrbatika na busko a opacne len snivam. ma uz vyse 9 kg (co je nad vsetky tabulky). takze som netabulkova a som rada.

smailinka
29. okt 2009

berus aj maly tak zacinal, najskor nabok, potom horko-tazko na brusko, teraz nevie vydrzat na chrbatiku, tak sa stale prevracia.....a ked sa pokaka, tak sa da na brusko, len aby v tom nemusell lezat...cistotny po mne 🙂 🙂

berus222
29. okt 2009

on uz sa prevaloval, ale prestal. je pohodlny. takze kezdy vecer skusame polohy v ktorej chce prave spat. a niekedy nam to trva, najst tu spravnu. ale neotoci sa ani za nic!

smailinka
29. okt 2009

ano, to ma nevedelo napadnut! aj dr povedala, ze je pohodlny 🙂

krpito
29. okt 2009

smaili, tiež po Tebe ? 😉 😀

ksivcova
29. okt 2009

Dakujem smalinka ale ako sama vidiš nikto sa netrha mi poradit....včera ho očkovali a dnes vobec nechce jest..

smailinka
29. okt 2009

krpito, asi hej...vsak ked nemusi, tak naco??? 😀 😀 😀

ksivcova, to ma mrzi, ja by som aj, ale neviem k co mu by to bolo...

ksivcova
29. okt 2009

Ja viem a dakujem aj tak za snahu 🙂

krpito
29. okt 2009

ksivcova, dieťa by malo vypiť asi 125-150 ml mliečka na 1 kg hmotnosti za 24 hodín, jednotlivé dávky aj intervaly môžu byť rôzne - podľa potrieb dieťaťa, kým je dieťa malé a má menší žalúdok, tak treba dávať pomenej a postupe prípadne dávky zvyšovať. Možno nechce papať po očkovaní, nie je chorý ? To je takto ťažko radiť, skús s pediatričkou 🙂 Deti spočiatku priberajú viac, postupne menej ale zasa ako som písala, každé dieťa je iné 🙂 Môj prvý mesiac pribral 1100 g, vlasy mi stáli dupkom 😀 že ak to pôjde takto ďalej bude ašpirovať na súťaž v sumo 😀 no a potom sme sa pomaly šplhali od 300 - 600 g mesačme, fakt je to individuálne ☹

megi93
29. okt 2009

ksivcova naša asi v tom istom veku tiež odmietala UM. Skúsili ste inú značku? nám to na cjvílu pomohlo. Potom sme zase zmenili a zase a zase a niekedy v 4 mesiacoch sme začali s kašou a v piatom už so zeleninkou a pod. Lebo mlieko jej nechutilo a vracala z neho. Odkedy pije kravské, je v pohode, nevracia a keď nám vypila 30ml umelého, boli sme šťastní a keď sme jej vrtli kravské, vypila v tom istom období 250ml a nevyvrátila ani kvapku. 🙂 Tak skús tak 🙂

O tom pretáčaní, je to indi vindi, naša sesternica má 10m a ledva sa posadí a zase poznám prípad, kedy 7 mesačné dieťa už chodilo...samé. Takže asi tak. A pokial lekárka nepanikári, je to podla mna ok. Ja som to síce na malú nenechala, trénovali sme spolu sedenie, lozenie a pod. a dnes už behá. Takže treba sa riadiť aj inštinktom.

ksivcova
29. okt 2009

Ahoj krpito ,včera mal trošku teplotu ale on tak malo pije stale len teraz vo vatšich časovych intervaloch...predtym papal každe dve-dve apol hodiny po 70ml a teraz ked donho dostanem po 4 hodinach 100ml tak som štastna.Prvy mesiac tiež pribral 1200 druhy 1000 a tento mesiac len 700 ale na buduce to bude určite ešte menej lebo važne velmi slabo papa.Pediatrička povedala že je to na tej dolnej hranici normalu... ☹

ksivcova
29. okt 2009

Megi93 najprv papal humanu Ha ale malo ju tu u nas mali tak sme prešli na nutrilon Ha..mysliš že mam skusit ešte ine mliečko ?

krpito
29. okt 2009

ksivcova, koľko váži ? Vieš sú deti napr. ako môj, od mala jedol viac ako ostatné deti v jeho veku a priberal menej ☹ ale zato, mal vrtulu v zadku 😀 takže podľa mňa priberá primerane a skús aj to, čo radí megi93, možno naozaj treba zmeniť značku, ale ja by som kravské nedávala, je malý 🙂 ale samozrejme aj to je len a len na Tebe. U nás sú sklony k alergii tak ja zásadne nie 🙂

ksivcova
29. okt 2009

Včera sme boli na poradni a važi 5800 ma 3 mesiace ked sa narodil tak važil 2950.On sa tiež stale vrti ručky nožky mu behaju ustavične..ani ja velmi niesom za kravske mlieko ale asi skusim tu bebu..

krpito
29. okt 2009

ksivcova a čo sa Ti nevidí ? Veď má krásnu váhu, v priemere priberá 1000 g, čo riešiš ? 🙂

ksivcova
29. okt 2009

No riešim to že teraz vemi malinko papa ☹