Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

mama.wolfka
11. nov 2009

ak by ste chceli, tak dávam kontakt na pani, od ktorej mám domáce zajačiky pre krpúša

- pani Humajová, kontakt ida.humajova@azet.sk

... je od Prievidze a do Ba mi ich doviezli zadarmo, teda asi to majú započítané v cene, ale nič viac nechceli, cena bola 7,- € za kilo, majú tak cca. 1,30 kg, naposledy som musela vziať min. 7 ks - asi aby sa im to oplatilo doviezť, tak som distribuovala ďalej 😉

mukky
11. nov 2009

wolfka tipujes spravne 😀
je dobre aj zajacie masko davat ale ja si to doma neviem predstavit a ani krajat to,je mi luto zajacika je taky pekny na mojkanie 😔 ,to ako keby som zjedla nasho psa 😕 😀

wolfka maly je podareny 🙂 a ja som este rybu nedavala koli mojim alergiam tak som opatrna ale uz o mesiac skusim
aj sestre dnes boli potvrdene alergie,bola na testoch 😒

stromcek nemozme mat pri nasom tajfune 😀 to by sa nemohol hrat v obyvacke a ani tam vstupit

mama.wolfka
11. nov 2009

a ty ? 😀 no už sa ti to kráti, za chvíľu by si mala zaľahnúť 🙂

ja som po porade s doki dávala jogurty už trocha skôr, presne si už nepamätám, iné mliečne tiež až po roku

mukky
11. nov 2009

xixixixi ja som akurat pisala o zajacovi a este som tvoj clanok nevidela 😀 🤐

mama.wolfka
11. nov 2009

mukky už som si myslela, že mám občas haluze, ale zdalo sa mi, že niekedy máš fotku a niekedy nie, ale nebola som si istá či mi nepreskakuje ... a dnes vidím, že nie 😀

mukky
11. nov 2009

hej krati 😀 😀 ale dnes budem asi do druhej 😝 😀 mam toho este vela na praci

wolf pokial sa koji je zbytocne pridavat do stravy bielkovinu kravskeho mlieka,do roka je to myslene tak neviem preco ti to poradila pediatricka 😕 co uz..vsade inak ale toto je take vseobecne pravidlo by som povedala

mukky
11. nov 2009

wolfka co si na tabletkach?ja a menit fotky a raz mat a raz nemat,co si?pipi?mas haluze 😀 😀 😀

mama.wolfka
11. nov 2009

no veď hovorím, že telepatia 😉

ja nemám takéto pocity, som dievča z dediny, teda do 16 som vyrastala na dedine a u nás sa zabíjali kačky, sliepky, svinky, a tým, že som s tým vyrastala mi to nepríde divné ... hoci psa by som nezjedla, na to ich mám moc rada 🙂

akého máš psa? my nemáme, ale milujem dobermany, dogy a tak podobne

joj taká zabíjačka, dala by som si zopár mňamiek, aj by som sa rada zúčastnila 😀

klop, klop, my našťastie nie sme alergický ani jeden, ale tiež som radšej opatrnejšia v zavádzaní niektorých vecí, veď mu nič neujde

no, tiež mám z toho stromčeka dosť veľké obavy, ale mm (už používam 😀 ) je neoblomný, tak si hovorím, že bude sranda a ak nie, tak ho zrušíme v izbe, vyložíme na balkón (to ma teraz napadlo = dobrý nápad) a hotovo 😉

mama.wolfka
11. nov 2009

😀 😀 😀
ha ha ha zasmiali sa zbrojnoši a odcválali na šijacích strojoch

no vidíš, človek sa snaží robiť to čo najlepšie vie a predsa to občas nevyjde ... inak mi dosť vyhovuje, tak jej dôverujem a v podstate som sa dosť riadila jej radami ohľadne stravovania, ale samo, že som sa snažila aj čo to prečítať

mám konečne po dlhej dobe trochu lepšiu náladu, tak sa teším 😉

mukky
11. nov 2009

sa tesim ze sa tesis,ip mi este stale nesvieti 🙄 😀 cakam na ten roman 😀

mukky
11. nov 2009

mam ti hodit TABULKU na tie mliecne vyrobky pri kojeni do roka,ci???? 😀 😀 😀 😀

vinifera
11. nov 2009

No wolfka tak ja som tiež dievka z dediny (stále bývam na dedine) ale ja teda zabíjačky ako také nemám rada. Ked mi raz zabili capka (Kena) čo som ho mala rada tak som ručala jak tur a odmietala som ho zjesť. Raz sa mi podarilo vbehnúť na dvor akurát ked dedo odsekol sliepke hlavu a nebolo mi všetko jedno. Áno zjesť jelítko (jaternicu) to hej. Ale ten proces nemusím vidieť ani o nom počuť.

mukky
11. nov 2009

baby neviete preco mi nechce vyhladat vo vyhladavaci meno-nick?neviem najst kamosku,teda jej album a neviem do akej temy chodi

mama.wolfka
11. nov 2009

🙂 🙂 🙂 náš Samuško má dnes 15 mesiacov 🙂 🙂 🙂

jeeeeeeeeeeeeej ako málo stačí 🙂

inak mukky, vy už máte viac ako 15 m., riešila si očkovanie ? myslím, či dať alebo nedať tie povinné (teda všeobecne všetky) ? ja som sa po pár info. rozhodla, že už ho nedám očkovať, teda možno niekedy v budúcnosti niečo, ale určite nie všetko, poradím sa s doki, ktoré je naozaj potrebné a nie že čo hovorí zákon 🙄
... dám ho akože odložiť na neskôr = nikdy, podpíšem to doki v karte a OK

mukky
11. nov 2009

mame "kokrspanielku" ale u nasich je,sme ju dostali so sestrou ako male,teda mensie,uz je starenka ☹

mukky
11. nov 2009

vsetko naj sa praje 😉
my sme mali 16 pred par dnami 😉 a vcera sme boli na ockovani a ja davam ockovat,moj nazor je ze keby sme ani my neboli zaockovani,mohli sme kludne dostat nejake choroby ci zomriet nebodaj,ale to je len moj nazor tomuto som sa nejak este nevenovala a nemam to prestudovane ci ano ci nie ja len podla seba ze som zaockovana

mama.wolfka
11. nov 2009

IP bude neboj, uteším tvoju zvedavosť 😀 len to musím mať tú správnu náladu 😉

no to už je troška neskoro 😀

vini asi si citlivejšia duša ako ja 🙂 ja som bola skôr zvedavá, napr. aj na tú odseknutú hlavu 😀

netuším, ja som to tuším dávnejšie skúšala a nešlo, tak som myslela, že sa to nedá

vinifera
11. nov 2009

Mňa nútili miešať krv zo svine 😝 😝 😝 ble
A raz doniesli býčie srdce do kuchyne a ešte sa na miske hýbalo (tie posledné nervy) no na toto teda nie som stavaná. 😅

mukky
11. nov 2009

😀 ,jasne to ma cas 😀
uz mi to ide
ja nezjem ani telacie teliatko malinke ani srncie a diviaka a take ine len to bravcove hovadzie a kuracie,morcacie 😢 to mi az tak nepride ze su to take peknucke zvieratka,som ja ale hnusoba,hanbim sa 😔

mukky
11. nov 2009

vini ja som pred tehu robila v masiarni 😝

mama.wolfka
11. nov 2009

mukky videla som v tvojej téme váhu malého, tak som nakukla do malého kartičky ... no Samko mal presne 10300 22.7. 😀 pred pár týždňami som ho postavila na takú klasickú váhu a tam, že 12 kg, ale to je taká váha, že dovi 😠
ale podľa toho ako ho je ťažko zdvíhať by som sa nedivila, keby mal aj 13 kg ... ideme práve o týždeň do poradne, tak som zvedavá ... ale už má asi aj trošku na 80 cm ... už dlho tvrdím, že máme doma sloníča
... ale on je po tatovi, tata je obrovský chlap, má tak cca. 115 kg (ja tak 55-60), široký hrudník aj chrbát a vymakané bicepsy 🙂 síce aj brušisko, ale to ja rada, takže OK 😀 a Samuš má tiež poriadny chrbtisko a vyzerá, že bude riadna väzba 🙂

mukky
11. nov 2009

este ze som tam robila len necely mesiac 😝
to uz je tolko hodin?a ja som este nic v archive nekukla,idem o chvilu pozriet dve relacie,bez servitky co chodi na markize

mukky
11. nov 2009

😀
no moj papa krasne a vela vie zjest,sice papa len zdrave jedla,ale on nema ako pribrat kedze on neobsedi a beha, lieta,..v albume mam neterku je o 12 dni mladsia a ma uz asi tiez cez 12 kg ale ona je kludnucka a nedavno len zacala chodit
to su deti,to sa im zmeni vsetko,ja len nechcem aby bolo moje dieta obezne a smiali sa mu 😖

mama.wolfka
11. nov 2009

vini no to fakt brutality, ale ja v pohode, sledovala som aj ako podrezali sviňu, aby krv vytiekla ... no bola som zvedavé dieťa 😀

sranda, ja som sa takto na mäso nikdy nepozerala, že telacie je iné ako hovädzie, no som necita 😢
inak jedla som raz srnčie mäso so šípkovou omáčkou a bola to mňamka, také iné mi prišlo to mäso, ale chutné

mukky ty masárka 😀 😀 😀

vinifera
11. nov 2009

wolkfka tak my sme mali v 8 mich mesiacoch 8820🙂 Do 6 tich plne kojený. Tatiko náš má 131 kg. Zle rozmiestnených 😒 Ja mám 58-60 - sa vyžieram keď som doma 😔

mama.wolfka
11. nov 2009

to pozeráš v archíve na stránke markízy ?

inak nemám pocit, že by bol tučko, aj doki keď bol ešte maličký povedala, že on je taký pevný a to je ten správny výraz, že on je taká väzba, žiadne sadlisko ... nemyslím, že by si to tak myslela, len tak píšem, lebo tiež neobsedí viac ako jednu minútu a papá myslím tak akurát, tiež papáme zdravo, teda varím mu zvlášť, až na pár výnimiek papá len svoju detskú - varenú stravu
fakt sú každé iné, ako aj my, no nie?
no inak tučné deti to je hrúza, to by som tiež nechcela 😒

inak hrozne letí ten čas 😠

mukky
11. nov 2009

ze masarka 😀 to bolo za trest 😝 😝 😀
ale ja rada robim s ludmi a som mila 😀 takze aj tato praca sa mi pacila,teda predavat a obsluhovat,o umyvani toho vsetkeho tam vzadu za plachtou nehovorim 😝

mukky
11. nov 2009

aj aj na antiku
aj moja neterka je pevna a sestra taka ista bola,sice ona ked bola mala to bolo az na udanie 😀 mama jej vzdy ked plakala dala mlieko v noci 😀 a teraz je stihlucka,ale chce taka byt
a ja naopak,vzdy dieta az podvyzivene takmer a od 20 tky vyssie to nekomentujem 🤐

mama.wolfka
11. nov 2009

my v 7,5 9330 😀
už vtedy ho bolo ťažko nosiť a čo len teraz 😀 rád je na rukách keď môže odtiaľ niečo sledovať alebo dočahovať čo zo svojej výšky nedočiahne, alebo takto na rukách tancujeme, to miluje 🙂 len moje ruky to už zvládajú čoraz menej 😀

tiež sme boli do 6 m plne kojený, a v noci sme stále plne kojený 😀 práve už posledné 4 dni som mu zatrhla cicanie pred spaním cez deň, moc sa mu to nepáči, ale bojujem ... neskôr chcem nechať len večer na zaspatie a ráno, keď sa mi ešte nechce vyliezať z postele, aby nebol hladný do raňajok ... a tých zopár ráz medzi tým chcem zrušiť ... nie že by ma to otravovalo, často bývam v noci hore, ale už cicia tak nejak silno, že som potom celá ubolená a dosť tlačí zubami, nehryzie síce, ale je to cítiť ... len neviem ako to urobím, keď tata sa potrebuje vyspať a malý sa v noci budí tak, že začne mrnčať a keď hneď nedám tak začne dosť nahlas skoro až revať, no a v noci mu ťažko povysvetľujem, že nemôže ... to skúšam cez deň, že ma to bolí, mám bibo a tak - má z toho vždy srandu 😀

no veru ja sa tiež dobre obžieram ☹

mama.wolfka
12. nov 2009

inak aj mňa by celkom bavilo predávať, ale napr. v takom papiernictve, to je taký môj malý sen, možno sa raz k tomu dostanem ... teda najlepšie by bolo mať svoje papiernictvo, ale na veľké podnikanie sa radšej nebudem dávať 😉