Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

zuzka1.
26. júl 2009

nas maly ich ma aj tyzden

megi93
26. júl 2009

Miskachrumka potničky môže mať hodinu aj týždeň, ako napísala zuzka. Naša sa tiež vyhádzala raz, ale fakt že hrozne, mala až skoro pluzgieriky tak sme leteli kožnej a tá povedala, že to su potničky. A mala to viac než týždeň a zabral na to až taký krémik. Vraj alergia sa v takom malom veku neprejavuje kožne. Tak sa neplaš. Možno ho len podráždil prášok, alebo niečo. Naša doktorka to nazvala kožná dermatitída.

My sme dnes na obed papali cukinovu polievku s jogurtom a švihla som jej tam aj trošku plnotučneho mlieka. Ja by som to teda nejedla ale malá robila mňam mňam, tak som bola rada 🙂 No a druhé sme si dali sviečkovú s knedličkou a to zhltla plnú misku. Až som pozerala, že kam to do nej ide. A na olovrant si skúsime dať tvaroh, mlieko a bebe kekse rozmiešam a uvidime čo na to povie. Robila som totiž nepečeny tvarohovy zakusok s bebe keksam a zostalo mi trochu, tak som si povedala, že skusime, čo to povie. Lebo už mesiac olovrantuje iba ovocie a asi jej začína liezť krkom.

miskachrumka
26. júl 2009

no megi verim tomu ze su to len potnicky lebo alergia an nieco co spapl by sa už ukazala lebo mu teraz nedavam nic nove!!!!!len to co papa už koro mesiac a teraz ho mam na brusku a ked pozrim na chrbatik tak to ma strasne fakt cely chrbat cerveny len ako som už napisala tak ked mu prejdem po chrbatiku tak tie pucky vobec ńecitit ma jemny chrbatika ako by tam nic nemal aj na hlavke to ma!!!!!!

megi93
26. júl 2009

hm ktovie, veď zajtra ti doktorka povie. Pokial ho to nesvrbí, tak je to podla mna ok. Alergia väčšinou svrbí, to viem z vlastnej skúsenosti. 😖

nikollette
26. júl 2009

Náš to mal tiez, v apríli, neboli tepla ale ja som ho dost naobliekala, aby mu nebola zima, mal tiez take cervene vyrzaky, mal ich asi tyzden, a potom mu zmizli same od sebe pekne 😉

miskachrumka
26. júl 2009

ok megi si ma upokojilaaaaaaaa lebo mi v rodine ziadne alergie nemame ani z manzelovej strany 🙂 tak to budu potnocky zajtra dam vediet! 😒

mukky
26. júl 2009

mis chrumka pevne budem dufat nech to nie je z lepku ci inych nevhodnych jedal...a maly tak to zareagoval...ale urcite povedz pediatricke co papate

prajem nech ste cim skor zdravi...

miskachrumka
26. júl 2009

urcite nie ona vie vsetko co papme a su to potnicky už mi to povedalo velaludiiiiiaj mamicky a pomaly mu to myzne!!! 🙂

miskachrumka
27. júl 2009

mukky ja malemu nedavam ziadne nevhodne jedla!!!!!!!!!!!a su to potnickyyyyyyyyyyyyy 🙂 🙂 🙂 🙂 a lepku sa nemam bat ze mu ho mozem dat aj skor lebo v nasej velkej rodineeeeeeeee nema nikto celiakiu takze piskotky dame skor🙂 🙂 🙂 ako v 8mes.a megi mala si pravdu takze mukky alergia sa u takychto malich deti neprejavuje kozne!!!!!!!!

megi93
27. júl 2009

Miskachrumka to je super!!!!! Som rada, že ste ok a že sa vám nič nekomplikuje 🙂

cestovatelkaandrea
27. júl 2009

baby poradte mi,
nas maly bude mat sice rok az za mesiac a pol ale kedze ideme na dovolenku tak bude narodeniny v skolke oslavovat skor. co by ste vy pripravili pre deticky v skolke? su tam deti od 10 tyzdnov do styroch rokov

miskachrumka
27. júl 2009

dr mi povedlal ze nemame mat naco alergiu ja jedina mam na jahody ale nie alergiu ako alergiu kazdy to pochopil ako chorobu ale raz som bola na jahody v ita.pred 2rokmi a odvtedy som alergicka na ne nemozem ich ani vidiet 😠 😀 😠

miskachrumka
27. júl 2009

no baby ja tiez potrebujem radu mi planujeme ku koncu septembra cestovat do danska to už mali budem mat skoro 7mes.a ideme vsetci traja akymate nazor na cestovanie s babatkom?

cestovatelkaandrea
27. júl 2009

miskachrumka cestovanie s babatkom je v pohode. my sme s nasim malym isli na slovensko ked mal necele styri mesiace a potom ked mal sedem. vzdy to bolo bez problemov a na moje pocudovanie maly cestovanie zvladal v pohode 😉 dokonca lepsie ako ja

miskachrumka
27. júl 2009

a zkade ste vy cestovali na sk?mi by sme chceli ist do dk!!!je to 1800km 😒 manzel tam ide stavat dom a chceli by sme ist snim no lepsie povedane ja nechcem ostat sama sa malim a tam predsa je priroda nadhernaaaaaaaa 🙂 moj manzel vtedy len priatel ma zobral raz so sebou a jetam nadherne a teraz palnujeme taky rodinny vylet

cestovatelkaandrea
27. júl 2009

miska z Holandska a mame to 1300km. isli sme autom.
urcite to spolu zvladnete. ako idete lietadlom alebo autom?

markiza
27. júl 2009

chrumka, s malymi detmi sa cestuje dobre, lepsie ako so starsimi. ak pojdete lietadlom, tak je to tazka pohoda, ak autom, tak zvladnut sa to tiez da, akurat treba cestu inak organizovat, casto stat.. ale da sa. my sme nedavno prisli na svk, urobili sme 1985 km.

cestovatelkaandrea
27. júl 2009

markiza a vy kde byvate? inak to je pravda s tymi starsimi detmi. ja mozem porovnat nasho maleho len ked mal styri mesiace a sedem mesiacov a lahsie to bolo ked mal styri mesiace. vtedy vela spal 😉

miskachrumka
27. júl 2009

ideme autom lebo do lietadla by mi urcite nezobrali vsetko co chcem brat ideme na 2mesiace cize do zaciatku decembra 🙂

cestovatelkaandrea
27. júl 2009

to zvladnete 😉 autom mozete zastavit ked bude treba a drobec si moze urobit na chvilu prestavku.
alebo chodte na noc. maly ti tam prespi a vy mozete vela km prejst bez zastavenia. my tiez tak budeme musiet ist, ked pojdeme na dovolenku zaciatkom septembra. musime prejst 1700km v priebehu dvoch dni, takze to budeme riesit nocnym soferovanim.

markiza
27. júl 2009

andrejka, sli sme z barcelony. treba naozaj vela stat ale da sa.

chrumka, ked pojdete uz nebude ani take teplo, o to lahsia bude cesta.

cestovatelkaandrea
27. júl 2009

markiza, poznam to dlhe cestovanie. my mame ale pohodove dieta, vela spi a sam sa dokaze v aute zahrat aj 1.5 hodiny s hrackami. takze ja sa cestovania s nim nebojim.

markiza
27. júl 2009

aj my sme sli v pohode, lepsie by sa ale islo keby prave neboli tropicke horucavy. auto ma sice klimu, ale koli detom je nastavena ani vela, ani malo. pre starsie deti je na nezaplatenie dvd prehravac, to cucia ani nemuknu a km ubiehaju.

cestovatelkaandrea
27. júl 2009

my nad tym dvd prehravacom tiez premyslame, ze ho kupime. nas maly si tam moze pozriet rozpravku a hadam bude ticho. odkedy si ten dvd prehravac pouzivala pri detoch?

miskachrumka
27. júl 2009

no uvidime co a ako!!!!!dufam ze to bude ok! 🙂

roka96
27. júl 2009

my sme cestovali do Rakúska syn mal 6 mesiacov a bolo to v poho.. a to mal uplakané obdobie. Išli sme na večer a drobec prespal celú cestu.. sme sa smialy , že tak dobre ani doma nespí...
Do dánska by som aj ja chcela.. moj sen Dánsko, Šédsko, Nórsko, Austrália a Afrika... No musím si po materskej nájst lepšiu prácu 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
27. júl 2009

roka ty mas take iste predstavy o dovolenke ako aj ja, az na tu Afriku 😀 mna to tam tiez hore laka, mozno buduci rok spravime s drobcom taky okruh.
ja si myslim, ze to miska zvladne bez problemov 😉

megi93
27. júl 2009

Baby a ako zvládate to potenie sa drobca? Nám sa pokazila klíma a čakáme na náhradné súčiastky nejaké a keď je teplo a ideme niekam, tak všetko by bolo fajn, ale ona sa v tom vajku tak spotí po chvílke, že zostane z toho nervózna. Normálne je mokrá ako myš, z vláskov jej tečie cícerkom voda a sedačka ak ona sa dajú žmýkať. A to sa stáva iba keď ideme starkému asi 45 minut autom...A teraz nás čaká 2,5 hodinová cesta 2x v priebehu jedného dňa, tak mám z toho hrúzu. Čo robíte, aby sa deťúrence nepotili? Ešte ma napadlo, že otvorene okná, ale u nás to nejak nepomáha. Síce sa trošku schladí, ale len málo a pod chrátikom jej to nepomôže. Okrem toho je náchylná na prievan, minule jej zase tieklo očko po takej ceste. Tak neviem....Poraďte prosím 🙂
Ďakujem

cestovatelkaandrea
27. júl 2009

megi a skusala si ju do auta posadit len v body a ponozkach a len tak prekryt plienockou, ked je tak teplo? nas sedi len tak nalahucko v aute lebo by bol tiez hned mokry a ked ideme z auta von, tak mu rychlo natiahnem teplaky a tricko.

katy1979
27. júl 2009

megi my sme malemu davali vzdy iba tricko a lanove kratase a pod neho plienku, ta ten pot aspon vsaje. ale na pri kazdej prestavke som ho musela prezliekat co sa to tricko dalo zmýkat a to sme cestovali aj s klimou, potí sa aj tak. otvoreneho okna sa bojim prave kvoli tomu prievanu.