Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

zuzka1.
31. júl 2009

kocky tie chrumky uz mozte davat, nesolene.

nikollette
31. júl 2009

No už sme okúpaný aj my, hodila som aj foto do albumu, jak sa ideme kúpkať...🙂
predtým papal troska kašičky, a hned ako som ho dokupala, iba som ho položila na jeho miesto v posteli, dala som ho na bok, dudlík do úst, a už aj spal, sám hneď za 3sekundy 🙂

Ja som rodila normálne, ale malého ťahali vauovým extraktorom, lebo pôrod nepostupoval..
Ja som nekojila vobec, malý sa už v nemocnici nechcel vôbec prisať, mlieka som mala dosť, takže som odsávala svoje MM, a dávala to malému z fľašky, ale iba 2 a pol mesiaca.. čiže tak bol ako keby kojený.. 2 a pol mesiaca papal iba moje mliečko.. ja som ho mala dosť, len to bolo na nervy, v kuse odsávať,a potom z flašky,..
a malý mal aj dlho žltačku, do 3 mesiacov, tak som prešla na UM, lebo tam bola prevarená voda, a veru to aj pomohlo 😉 pekne to začalo ustupovať...

Inak kolko máš rokov Miska?

nikollette
31. júl 2009

Zuzka už možme??? 😕
a nezadusí sa tým???
To sú nesolené??? Ja ked ich jem, tak tam trocha cítim sol, no neviem... 😕 😅

miskachrumka
31. júl 2009

prečo sa pytas mama 21 a tty ked si sa opytala ty 😀 kukla som album zlaty ajaj som maleho tak unavila ze zabuval no zas v kociku ale nemusela som dlho hupat!asi 8min 🙂 a presne ja som ich papala ked som bola na prechadzke a teiz som citila som aj v tych nesolenych!

miskachrumka
31. júl 2009

ja som rodila aj noirmalne aj cisraskym som si vela vytrpela už nikdy viac ☹

zuzka1.
31. júl 2009

nikollete mozte, my sme davlai mylsim od 5 mesiaca. tie su povolene. ale nesolene. s takym vevericiakom na obale su myslim. nas maly sa siel za nimi zadrhnut a zostalo mu to doteraz.

nikollette
31. júl 2009

Zuzka hej poznam s tým veveričiakom, ale mne sa ajtak zdá že minimum soli tam je, nie????

Ja budem mat v decembri 22r 🙂 takže mám tak ako ty 😉

Aj normálne aj cisárskym?? Co ani u teba pôrod nepostupoval?

miskachrumka
31. júl 2009

zazka daqkujeme vyskusam neskor!teraz sa chcem opytat na tie hipp ze brokolica a este ake to davas_?nikol zajtra by som kupila a vyskusala

nikollette
31. júl 2009

Ja som zatial dávala Hipp:
brokolica a ryža
špenát a zemiak
zemiaky,kukurica, morčacie maso

nanku
31. júl 2009

miskachrumka - 25. si mi pisala, ze satka je na ceste. Do dnesneho dna mi neprisla. Co mi na to povies?

miskachrumka
31. júl 2009

no strasneeeeeeee!nie oni mi nevidel ze ma mali zpricenu hlavku a isla som rodit vecer o piatej a rodila som do rana do siedmej a ked mal mali skoro temeno vonku tak doktor povedal ze na sekciu skoro sa nam zadusil no dtrasnee 😢 😢 nechapem ako to mohli brat na lahku vahu ale hlavne ze je vsetko ok!a to som bola napichana 4dni dopredu na bolesti a to ved vies ake su bolestive kontrakcie tak ja som mala este bolestivejsie takto som trpela skoro 14hod a napokon ma rozrezali od pupka po koniec brucha smeromdole cize mam rez v strede brucha lebo ho museli tahat naspet z porodnych ciest!!!!!!!a potomzas ta bolest toho rozretaneho brucha chodit postavit sa vicikat a tad no hrozne to pochopi len ten co to zazije 😢 !!!!!!ale hlavne ze vsetko dobre dopadlo!!!!! 🙂

zuzka1.
31. júl 2009

fuuuh co sa to deje???

miskachrumka
31. júl 2009

ja som ju na postu dala etse som musela ist po celej dedine pesi s malim na rukych a satka je odoslana v krabici ale den nato mali pisanu dovolenku tak neviem ci to už poslali alebo to tam je ja zato nemozem!fakt keby som si vsimla skor tak to dam do mesta!

miskachrumka
31. júl 2009

tu brokolicu by som skusila s tou ryzou nebolelo ho brusko potom?

nikollette
31. júl 2009

Hej hlavne že je všetko Ok...
No ja neviem čo sú to kontrakcie, mala som 3 dávky EPI, takže super vec, necítila som vôbec kontrakcie 😉
Miska a nemal si zazmluvneho lekara, ktory by ta kontroloval??? potom to berú na lahku váahu, veru, nik sa nestará, ak nie si niekho pacientka 😒 ☹

nanku
31. júl 2009

miskachrumka - vies robila som na poste, tak viem ako to tam chodi. No co uz, popalila som sa, len dufam, za sa ku mne satka vrati.

nikollette
31. júl 2009

Nanku, ved prešli este len 5dní, a ka to posielal z dediny, a nie 1.triedou, tak to chvílu aj trvá..
Sama to poznam.. mne meškala raz dobierka 2 týždne 😝 ale nakoniec došla tak v pohode..
Nie nebolelo ho bruško, jeho nezvykne bolievať, klop,klop 😉

miskachrumka
31. júl 2009

tu epi tu nedavaju ani to nepodporuju nemohla si prave preto ze si mala epiduralky ze si necitila kontrakcie tak si nevedela kedy tlacit tak porod nepostupoval ci ako?

nanku
31. júl 2009

nikollette - pocita sa aj den odoslania takze preslo 7 dni a nieje rozdiel medzi dedinou a mestomco sa postovych sluzieb tyka

nikollette
31. júl 2009

No to je pravda ze som nevedela kedy tlacit, ale oni mi to tam hovorili, kedy mám tlacit, oni sledovali kontrkacie na monitore, ja som to absolut necítila... ja som si EPI vypýtala ešte aj ked ma šili.. síce som mala len 4 stehy, ale ani to ma nebolelo, lebo EPI je fakt niečo účinné 🙂

miskachrumka
31. júl 2009

ja zato fakt nemozem co mam teraz tam vtrhnut a vynadat tu si robia na poste a takisto aj v potravinach co chcu ved sme na dedine!a neboj dostanes ja som ju ani raz nepouzila vobec!akurat som si to uviazala maleho tam dala a už plakal to bolo par sekund od vtedy bola v taske ja si nepotrebujem nehavat cudzie veci nemam to zapotreby ja som inac vedela ze ak ju neposlali lebo som ti pisala ze manzel ma auto v robote tak mne sa neda tak som tam bola poobede a ze budem najhorsia ale co už neboj vrati sa ti aj keby som ti ju mala vratit osobne!

miskachrumka
31. júl 2009

boze nikol aj ja chcem!!!!!!!!!!!!!!!!

miskachrumka
31. júl 2009

ked to tak bereme tak 25 bolo pioatok posta bola otvorena do pol druhej ja som tam nabehla o pol jednej a v sobotu nedelu neronia a od pondelku do stvrtku do obeda ze maju dovolenku

nikollette
31. júl 2009

prečo ešte chceš dalsie babo???
Ja urcite nie 😅

miskachrumka
31. júl 2009

nie ja by som chcela tyk porod ako si mala ty !!!!!!!!!!!!boze to sisi nic nevytrpela !to ja mozem len snivat ani to nie,,,,,,,,,,,,,,,,a neviem mozno za 4roky skor nie a dievcatko a budem spokojna 😉

miskachrumka
31. júl 2009

no idem ja za chvilku "stopat"maleho mame zas 240ml som zvedava ci spapa! 😒

miskachrumka
31. júl 2009

ami tuto humanu mame hustuuuuuuuuu vi ten nutrilon mate riedky ze ?

nikollette
31. júl 2009

Moj teraz spapal okolo 80ml...a na to 30ml cajicku...
NOa le vytrpela, kontrakcie som necítila, ale ten samotný pôrod to vytláčanie som, citila..a to trvalo veru dlho aj pol hodinu 😝

miskachrumka
31. júl 2009

takze vy ste už papali no dobre mi ideme teraz lebo o piatej spapal kasicku celu 160ml 🙂

nikollette
31. júl 2009

No hej nutrilon je uplne riedky, obyčajné mliečko...