Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

roka96
9. aug 2009

Miška nám tak tiež vyšiel jeden o pár dni hned druhý,, nám idú vždy po dva! 😀
no včera som zase nestíhala boli sme v Ba prišli sme večer a večer býva u nás dost chaozz..

roka96
9. aug 2009

no a ešte nám vyšiel prvý v 6 mesiaci a ešte teraz ho podla mňa nemá celý, tak neviem dokedy rastú..

roka96
9. aug 2009

Megi93 no aj ja by som potrebovala radu čo s hyperaktívnym dietatok... Spinká cez den tak 15 minút možno 2 krát a potom má stále energie ničím sa neunaví ani plávaním, behaním- no máme čo robit vymýšlat mu program, a v noci je tiež hore skoro stále od malička.
Psychologička nám hovorila, že mu netreba dávat vela vecí dat mu len napr. jednu hračku a tak, ale to sa nedá on si zoberie aj sám..My sme už s mužom vycvičení! Stále sme niekde atd

manika77
autor
9. aug 2009

ahoj roka presne tento isty problem mame aj my ☹ tiez chodime aj k neurologicke aj cvicit a nic nas neunavi je to na porazenie ☹

megi93
9. aug 2009

Roka96 tak my teda asi nie sme hyperaktívni 😨 Moje nervy, asi by som zošalela. Naša je síce živá, teraz začala liezť, takže je to ešte horšie. Najnovšie spáva iba poobede asi hodku a pol alebo dve a pototm až večer, ale tak neja to zvládame. Výhodou je, že sa vie zabaviť trošku aj sama.

Počujte ale idem vás poprosiť o radu. Malá papáva iba ráno nutrilon. Vypije tak 180ml, ale keď je náhodou na brušku, alebo lozí, tak ho vyvráti aj po 3 hodinách. Od iného mlieka vracia nonstop až kým nevyvráti všetko. Od toho nutrilonu grcká iba občas. Ale rozmýšlam, že jej ho vysadím úplne. Budem jej z neho robievať iba kašu večer, z toho aspoň nevracia. A na raňajky dostane asi chlebík s maslom alebo tak. Lebo to je fakt na porazenie, keď v jednom kuse vracia. Všetko je ogrckané, prezliekam ju každú chvílu. Negrckala by iba keby ležala na chrbátiku v klude, čo je u nej nereálne ☹ Myslíte, že je to velmi zlé jej ten nutrilon vysadiť?
Ďakujem

nikollette
9. aug 2009

dobré ráno 😵

dnes sme vstali o 10tej..
No Miška aha, takže iba vecer tych 240ml, a potom nic o rana?
Moj zase v noci papa asi 2-3x nutrilon po 120ml... ale ráno ked je uz prebratý nikdy nechce 😒 takže vždy poclamr do obeda, a dávame nejaký príkrm...

Megi taže tvoja mala ma 7 mesiacov, a papa nutriln už len 1x denne? Tých 180ml? Ostatné su vsetko príkrmy, či kašičky? Asi aj my tak dopadneme, môj sa tiež nejak k tomu mlieku neťahá ☹ jedne ked je fakt velmi zaspatý, alebo už fakt hladný (vtedy vypije aj ked je hore)

Manika, Roka, a ako sa prejavuje ta hyperaktivita... stale by nieco obili, hrali sa, blaznili, neunavne? A ako sa dá nato cvičiť u neurološky?

nikollette
9. aug 2009

Baby inak kedy vám detičky začali piť z flasky samé??? Moj už cajík pije stale sám, chytí si flasku a jak velký, už si sám pije 😀
ale mlieko vždy do neho tlačím ja.. keby mu to chutilo, tak by zvládol piť aj to sám... ale som vždy pri nom, keby mu zabehlo či vypadla flaska.. ale uz sa učí, a tak zlato poje sám 😉

nikollette
9. aug 2009

Megi skúste vydržať aspon do roka.. Nikeotre deti pijú mliečko aj do 3 rokov... to náýš prípad asi tiež nebude, ale minimálne do 1 roka, by malo mať dieťatko ten prísun mliečka.. 😉

roka96
9. aug 2009

nikollete no prejavuje sa to tým, že stále niečo robí, nieje v klude ani pri jedení ani pri ničom.. strašne málo spí, ale únavu necíti a ak aj áno stačí mu 15 minút a je zase úplne fit!!! ja som zatial u doktorky nebola uvidíme ako sa to vyvinie.. akurát psych. hovorila, že ak sa to nezmení budeme mat problém v školke, lebo nebude chciet spinkat ani tam.. 😖 ale všetko sa uvidí

roka96
9. aug 2009

megi ja by som minimálne do roka to mlieko dávala. my sme mali reflux a prezliekali sme tiež nonstop ale v 8 mesiaci to skončilo ani neviem ako.. inak existuje aj nutrilon AR ten je hustejší a je na reflux .. 😉

roka96
9. aug 2009

manika a čo cvičíte??

roka96
9. aug 2009

megi ja som zvyknutá akurát, ked ho niekam na chvilku dám k babkám hovoria mi, ako toto možem celý den zvládnut, oni majú dost po hodine. No je aký je ale je nenormálne šikovný, vnímavy je to fakt náš Zlatúšik a ja by som urobila pre neho aj omnoho viac!!! Všetko sa raz vráti!!

miskachrumka
9. aug 2009

ahojte tak nikol to mas fajn ked ti v noci spapa az 240ml dokopy no nas papal zatial len kasicku nemliecnu a teraz muidem sparvit fucku rozmyxujem mu zemiacky baaby mozem tam mu dat trosku kravskeho mlieka prechut?ci nie a ak nie tak co mu tam mam dat prechut! 😒

miskachrumka
9. aug 2009

nemyslela som lieka ale masla kravskeho som sa pomylila!

manika77
autor
9. aug 2009

roka my cvicime vojtovku mame krvivy chrbatik 😒 ...noo my niekedy nespime cely den a vecer zaspime o pol druhej...a o osmej sme zase hore 😒 acely den vymyslame aktviity..a to necvicime u neurologicky ale narehabilitaciach

miskachrumka
9. aug 2009

roka dnes sme dopadli zle v obchode v tej klokanke mi zacal znicoho nic zalostne plakat ☹

nikollette
9. aug 2009

My sme teraz papali Hipp (zeleninová polivka- s kuracim masom) plus som mu k tomu dala čerstvu varenú mrkvičku 😉 ale nezjedol vela z toho... co uz,,,

roka96
9. aug 2009

manika moj by tiež nespal, keby ho na silu neuhojdám!! Robím to preto, že ked nespí celý den potom spí strašne zle aj v noci.. Fakt nieje pravda, že cez den nespí bude dobre spat v noci.. Čím horšie spi cez den tým horšia je noc. Psychologička to vysvetlila tak, že už je večer taký unavený, že nevie zaspat potom má tyky, a na to sa budí a je nervózny z toho, že je unavený a nedá sa mu spat..Preto ho uhojdávam aj ked len na 15 minút ale predsa!

roka96
9. aug 2009

ozi baby moj syn asi aj do roka nezjedol celú vyživu ten pohárik, on vždy len polku .. Teraz tiež má problém, ale radšej mu dávam menej a často..

miskachrumka
9. aug 2009

mne vecsinou spapa vzdy cely poharik!ale tak stane sa ze aj nespapa vsetko!hlavne ked je teplo! 😒

miskachrumka
9. aug 2009

nikol kolko ti spapal ztoho? 😉

nikollette
9. aug 2009

NO aj mne polku vacsonou... a n ikedy ani to... z Hipp poharika som dala polku, a ktomu 10lyžíč varenej mrkvy... a nezjedol vsetko, este tam par lyžíc ostalo..
Roka a kolko vazi tvoj maly?

roka96
9. aug 2009

moj má 12 kilov je riadny chlap...

miskachrumka
9. aug 2009

baby co mu mozem dat na to ochutenie tych uvarenych zemiacikov?chcem mu už dat papkat o pol hodku sa mu to chladi alebo mu tam mam dat humanu ?

miskachrumka
9. aug 2009

no aj moj brat ma 15kilo ale ma už skoro rok aj pol!

roka96
9. aug 2009

ak chceš urobit kasu mozes humanu...

krpito
9. aug 2009

1 1/2 roka a 15 kg, to je dosť nie ? ☹

miskachrumka
9. aug 2009

veru dost je to tucniacik ale pomaly to vybeha! 😉 tak maslo alebo humanu do tych uvarenych cistych zemiackov?

roka96
9. aug 2009

no ideme sa napapt , obliect a predpokladám, že sa zase do večera nezastavíme, tak možno večer ahojte.. 😉

miskachrumka
9. aug 2009

aj mi ideme naobedujeme sa a idme zas nadom tak vecer! 😉