Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

mukky
21. máj 2010

ja budem zuzicek volať tak potom Vám dám vedieť čo a ako..o 21 hod,jej ide vlak z Ke

nikollette
21. máj 2010

Ja neznášam zápražky robiť... ja to neviem.. a skúšala som to už aj milion kát...
a bud ostanú moc riedke,a lebo sú tam úplne hrče 😝

nikollette
21. máj 2010

Aha, takže ešte nie je vo vlaku, len čakajú...
ok, potom daj vedieť 😉

mukky
21. máj 2010

mm kupil niečo do zástrcky ked je burka na nb..aby to nevyhodilo ci nezničilo nb neviem,ale mám to 😀

mukky
21. máj 2010

ja záprazky casto nerobím ale načo napr,robievaš?ti poradím..

nikollette
21. máj 2010

idem papať 😵 😵 😵

mukky
21. máj 2010

no ona chuderka este mudela ist od nich z dediny jedným vlakom do ke,az potom z ke do prahy,priamo tam spoj nejde

mukky
21. máj 2010

dobrý šmak 😉

petka035
21. máj 2010

Ahojte. mnam Niki tie šampiony by som si dala 😵 asi vyskúšam niekedy. my sme s mm robili predvčerom taký koláč čo bol v ,,bez servítky" z bebe keksov taká strieška a výborný je 🙂 a včera krémeš a mamina nám doniesla tortu,a som ešte ani nemala 😔
som zvedavá ako Zuzka docestuje, dúfam,že ok

leelo
21. máj 2010

@nikollette a co bude zajtra? myslis na ten vylet do ba? 🙂

@mukky moja mama je permanentne radca na skype, co sa tyka varenia. odkedy zijem tu, tak som sa naucila uz aj zaprazku a krupicove halusky. cez skype, pocas varenia polievky. bez mamy som nahrata

leelo
21. máj 2010

@petka035 ako dopadla oslava? 🙂

petka035
21. máj 2010

leelo celkom fajn 🙂 zajtra ale prídu svokrovci 🙄

mukky
21. máj 2010

leelo 😀 mna krupicové halušky naučila svokra,teda mi povedala ako sa robia tak snad ich robím dobre..dávam ich do zeleninovej polievky aby bola hustejsia koli mm,lebo on nerád polievky,ale mne sa obcas ziada,ale tuto zje,mu nanutim vzdy 😀
a v bez servitky jedna baba robila polievku s pecenovými knedlickami kupovanými,tak som ich včera kupila,vraj chutia ako domáce tak uvidím

mukky
21. máj 2010

petka preco 🙄 😀

nikollette
21. máj 2010

Dojedené 😕
tolko trvá príprava, a za pár minút je to v bruchu,že jo 😅

MP nás okolo 11tej berie do Avonu. Najprv ideme pre kamosku a jej malú. Zobere nás tam, a potom ked mu zavolám, príde po nás 😉

leelo
21. máj 2010

@petka035 a to take velke oslavy? vlastne spominam si, ze si vravela, ze ma okruhliny... 20 to asi nebude, co?! 🙂
svokra - radost do domu 😖

petka035
21. máj 2010

mukky no tak mohla som dať aj 😠 😀

nikollette
21. máj 2010

Oprava: berie nás do Avionu,nie Avonu 😅

petka035
21. máj 2010

leelo nie velké,len mini oslava, zagratulovať prídu,dnes boli naši a zajtra jeho rodičia 😝 a 25,čiže polookruhliny 😀

mukky
21. máj 2010

petka 😀 nevychádzate spolu?
ja si so svokrovcami vykám,po svadbe mi povedali ze ako ja chcem,ale som ostala pri vykaní a moj mm našim tyká

leelo
21. máj 2010

@nikollette nech ti padne na uzitok!
tak to budete mat super dnik...

@mukky ja mam rada, ked su halusticky take tvrdsie, tak som ich zacala robit zo spaldovej al.pohankovej krupice.
to mi pripomenulo, ze som dlho nemala kasu z tychto super krupiciek 😒 iny abstak 😀

mukky
21. máj 2010

a ako ich robíš?ja dávam detsku krupicu

petka035
21. máj 2010

mukky ja im tiež vykám,ale naši môjmu mm povedali,že nech im tyká,ale on sa hanbí 😀 že je mu to blbé 😅
a čo ja viem či vychádzame 😖 nie sme až tak často spolu, oni bývajú s mm sestrou a jej mužom a dvoma deťmi, tak to sú vnúčatká number one. a ani ruky si neumyjú ked berú malú na ruky, minule švagrinná zapotila,ked mala Ninka 6m,že čo jej nedám lízatko 😝 (podotýkam 27ročná baba, zdr.sestra) a tak. a jediné čo vedia je ohovárať,oni ohovárajú aj sami seba navzájom

mukky
21. máj 2010

petka no s tými rozdelovaniami vnučat mám pocit ze trosku poznám,aspon mne to tak u nás príde 😒
ved tak to aj s tým naším zdravotníctvom vyzerá 😀 😝

petka035
21. máj 2010

mna musia po celej dedine ohovárať že nedám malej nič jesť 😀 lebo minule švagrinná ohovárala jednu z ich rodiny,že nedá deckám cukor. lebo ona dáva 3ročnému synovi od pol roku obyč.mlieko s grankom a ešte aj cukor do toho-však čoby nie 😖 a ja som taká,že je mi jedno čo kto robí, nestarám sa, pomyslím si svoje a je to,ale oni ee.

mukky
21. máj 2010

moj tykal fotrovi už dávno a mame drzovka po svadbe,či este pred? 😕 😀

petka035
21. máj 2010

to rozdelovanie vnúčat je v podstate asi všade, jasné,že ked s nimi bývajú tak sú im bližšší-ale mna nebaví počúvať furt a Lukáško toto a Maťko toto 🙄 a na malú kašlú a ked prídu tak by ju naťahovali ako mača, neviem prečo ale vadí mi im ju dať na ruky, radšej cudzím ako im 😔

mukky
21. máj 2010

hej to poznám 😀
moj mm minule dosiel z pieskoviska so S /pouzivam leelinu skratku 😀 / a vraví mi a vieč čo dáva suseda malému??mila keks 😀 a ja a co tým chces povedať?a on ze to by uz mohol aj S,nie? 😀 ale podla mna sa mu to asi tiez nepácilo 😀 😀 len ma natahoval

petka035
21. máj 2010

ja si ani neviem predstaviť,žeby som im tykala, aj švagor im tyká a to tam býva už sedem rokov. no si myslia,že sú asi kapacity 😎 😀

leelo
21. máj 2010

@mukky tak isto, len namiesto detskej spaldovu/pohankovu:
1 vajíčko,za malú lyž.masla,sol,krupica ,trocha mlieka.vymiešaš,aby to nebolo moc tuhé,primiešaš trocha mlieka a povaríš v polievke (to je prosim pekne skype chat od mojej mamy, co mam ulozeny) 😀 😀

svokrovci, ked videli, ze nasi si tykaju s MM, tak aj oni mne navrhli. ja som sa ich spytala, ci su si isti, lebo som hned vycitila, ze si budu este viac dovolovat. a aj sa tak stalo