Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nikollette
30. máj 2010

Ja neviem kolko sa dnes zdržím. Tiež by som si niečo dobré pozrela v TV.. Nejaký filmík 🙂

vinifera
30. máj 2010

@leelo no neviem kde je to na mape ... inak ako sa máte?

vinifera
30. máj 2010

@nikollette v 15 tom nie. Máme poradnu v 16 tom. Tak neviem či bude očkovanie. Ale isto viem že na poslednej poradni hovorila že ak nepretiahneme pipíka do 16 . mes tak nás pošle na urologiu ☹((

nikollette
30. máj 2010

@vinifera ved my tiež nepretiahneme ešte pipíka 😕 😕 😕 😕 😕
A nikdy nič také nevravela... Povedala že može pretiahnuť aj okolo 3rokov 😒 že to netreba nasilu 😔

vinifera
30. máj 2010

NO ja viem ☹( Ale tak jemu sa to zasa sem tam aj zapáli. Ale to mi zasa alergiologička povedala že je normálne u detí s tak silným ekzémom. Kde je koža ako vstupný orgán pre baktérie do tela☹(

leelo
30. máj 2010

@vinifera mal spz namestovo, tak dade tam. asi nie blizko prilis, co?! 🙂
my uz zijeme cestou na sk. maly dnes nemal svoj den, ale aspon spal doobeda. strasne sa toci v spanku cez noc.rano sa zobudim a bud ma nohy na mojom bruchu, alebo je cely otoceny - hore nohami. je to normalne?

inak s tym pipikom sa mi vasa dr.zda radikalna. vsade sa pise/vravi o tom, ako neuponahlat tieto veci...

leelo
30. máj 2010

aha, asi ho chcu sledovat, ked ma kozne prejavy

vinifera
30. máj 2010

@leelo nie - to mi pediatrička povedala oveľa skôr ako alergiologička. Nezávisle na sebe.

nikollette
30. máj 2010

Čo robíte?
Ja sa nudím. Ani v tv nič nejde, pôjdem asi do vane už...

leelo
30. máj 2010

@vinifera zvlastne... co pediater, to iny pristup. no ale ved klasika. neviem co sa divim 🙂
maly ti spi? aky mal den? nesvrbkalo velmi?

akurat mi pisala mama,ze pozera let`s dance a mazikova tiez zije v mnichove a tiez ma benjamina. no to mam teda dvojnicku!!! 😀 😀

vinifera
30. máj 2010

@leelo Kočka tu na ulici má takmer dvojročného - teraz mu to preťahovali nasilu. A ešte ju ten urolog v nemocnici zdrbal že to mali už v tretom mesiaci 😕 😕 😕 😕 No strašnááá kravina. A že Žilina.

Eva nie je zlá - len je to strááášny živel.

Malý bol dnes u dedkovcov. Došiel so zhoršeným ekzémom - asi počasím. A ešte nespí. Už sme sa aj bol uspávať. Aj cicky mal. Aj fľašu a furt behá.

womenne
30. máj 2010

Ahojte kočky nakukejme po dlhej dobe 🙂 riešite pipikov?nam rezali 😔 Nikovi ked mal 2 roky zapalil sa mu a mal tam vela hnisu ale teraz mu to znovu zarasta takže pojde to znova na urologiu ale už len pretiahnut nam to nejde.Sebinkovi to pretahovali minuly rok a zase mu to zrastlo ale iba na jednej strane pritom im to pretahujem ☹ ☹ ☹

Niki pretahuj mu to vždy pri kupani slabo nie nasilu pretože rezanie je horšie ako pretahovanie,takže čim skor začneš tym lepšie my sme začali v roku.Kamoška mu to každy den pretiahla a nemaju žiaden problem pretiahla mu to uplne postupne.

leelo
30. máj 2010

@nikollette ja nic. vanu som uz zabsolvovala, ale nie kupanie, to velky fanda nie som, len sprchu.
idem si spisat, co este kupit, nez odideme. vzdy zabudnem, co doma mame, napr. z kozmetiky, zakl.potravin a potom improvizujem.
ale nasi nam vzdy nakupia do chladnicky a aj navaria. strasne zlati su!
no a v kupelni sa snazim vzdy si nechat ten zaklad, aby som nemusela vela treapat odtialto. a vzdy nakupime do zasoby aj toaletak a kuch.utierky, nech nas nic nezaskoci. to su problemy, co?!

@vinifera akoze vlhky vzduch to zhorsuje? ja tiez neviem, co mojmu malemu vadi - trie si oci a nos pocas celeho dna. alkoze vidno, ze nie z unavy. ked ma alergiu na nieco, co teraz kvitne, tak ma asi picne

leelo
30. máj 2010

@womenne ahoj 🙂
no velmi sa tesim na trable spojene s pipikom. nepoznam nikoho, kto by to mal bez problemu

vinifera
30. máj 2010

je alergický na plesne - tak možno ked začne pršať tak lieta toho viac vo vzduchu - alebo sa v tom vlhku lepšie darí plesniam ktoré nie sú voľnými okom viditeľné. Je to len moja domnienka - ale vždy ked sa pohorši počasie - ked začne pršať tak sa mu aj pohorší ekzém. A v piatok mal tváričku takmer čistú ...

womenne
30. máj 2010

moj maly bratranec ma stym velke problemy vkuse mu to zarasta takže to vždy musia prerezat boratko ☹

vini je mi luto že mate take trable stym ekzemom ☹ a čo hovorila alergička na to more nemaš narok na preplatenie celeho pobytu?

vinifera
30. máj 2010

@womenne no som sa pobavila wom. Že preplatenie pobytu. haha.

vinifera
30. máj 2010

Špeciálne mlieko čo má malý prepláca poistovna len spolovice. A to žiadne iné nemôže.

lenka_66
30. máj 2010

caute ja som len na skok. vini a to francuzke si neskusala? inac IP

vinifera
30. máj 2010

@lenka_66 lenka zatiaľ som to FR neskúšala. Máme na predpis na mesiac 4 výnimku na pol roka. Zatiaľ nám to stačí. Keby to nepokrývalo mesiac tak skúsime aj to France Lait.

vinifera
30. máj 2010

Nikde nikoho? 😕 Malý akurát zaspal. Asi idem aj ja.

nikollette
30. máj 2010

Kuk 🙂

nikollette
30. máj 2010

Chlapi mi spia, čivava spí, Gogo spí... (najedený červíkmu, s plným bruchom, zatvorené očká, visí na konári, jednou rukou a zadok má opretý o skalku 😅 )
Ja pozerám film na HBO, "prežiť" ( reality show, kde víťaz vyhrá 5 000 000 dolárov, kto ostane na žive)

nikollette
30. máj 2010

@mukky spíš????

nikollette
30. máj 2010

kto vyhral lets dance???
Asi Nela nie?

nikollette
30. máj 2010

Hm, č všetky spíte 😀 😀 😔

nikollette
30. máj 2010

Ja som ešte hore, nece sa mi spať 😔

womenne
31. máj 2010

Hellou
vini deti s problemami chodia na pobyty k moru ktore im plne hradi poistovna musia však splnat podmienky.Neviem ale ako to je s tak malymi detmi ale väčšie chodia to viemna 100% kamoška tak chodi pravidelne každy rok s dcerou a moja suseda tu v čr tiež takže to plati aj tu.A minule som pozerala že do akych hoteoch chodia ale za boha si nemožem spomenut na akej stranke to je 😖

niki to je zaujimave zvieratko že?najmeked meni tie farby 🙂

vinifera
31. máj 2010

@womenne tak to som úprimne prekvapená. Aj mi bolo ešte večer ľúto že som tak vyletela po tebe. Ale faktom je že mlieko z polovice preplácame. Maste na premasťovanie platíme komplet. (jedna cca 20€)keď chcem kúpiť niečo hypoalergééne tak to platím nakomplet. Proste okrem antialergík a hormonálnych mastí platím všetko v plnej výške ja.
A to malý zasa chrchle 😖 😖 😖 Min týžden dobral antb.
V noci sme hodinu nespali čo sa strašne škriabal a plakal z polospánku., Potom som to vzdala a dala mu tabletku diazepamu. Po 40 min zaspal. A potom už spal od 3 tej do 8 mej.

womenne
31. máj 2010

Viniv pohode ja som to tak ani nebrala 😉 Ale skus sa na to poinformovat len neviem ako je to s vekom od kedy možu chodit.
Inak to mlieko je maras nam ho preplacali do roka a potom sme si tiež museli hradit plnu suu ma skoro šlahlo nam šlo len 5 tisic na mlieko 🤐