Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

bershka
11. aug 2009

len aby to boli ozaj tie zuby... sakra ja som už aj plakala, lebo nevedela som ako pomôcť.... ☹

smily
11. aug 2009

megi93 dik skusim to aj ja...
dala som na radu jednej homeopaticky Vibrucol cipok - ze a ukludnenie... urcite... na nas to malo uplne opacny ucinok - do polnoci bola plna elanu a potom hucala
bershka
natieram clagelom alebo kamistad gelom - je to na znecitlivenie... je tam lidokain - niekto moze byt na to alergicky..
este je dologel - ten je cisto prirodny...

bershka
11. aug 2009

no vyskúšame aj to.. len ja nie som si na 100% istá, či sú to tie zúbky. ja mám furt len strach, že by to mohlo byť aj niečo iné
prečo to robí len v postielke? ☹

cestovatelkaandrea
11. aug 2009

dobojovane, po takmer 45 minutach boja maly zaspal. nazyvam to boj lebo on totalne unaveny este sa vesal na postielku a nie a nie zaspat. ale nakoniec to vzdal,povrtal mi v nose, potahal za vlasy, vypil cajik a zaspal 😀

bershka
11. aug 2009

cestovatelka... to bude tým šušníkom 😀 😀 😀 😀

smily
11. aug 2009

bershka

neboj keby to bolo horsie tak ti to robi stale... a po druhe ved ju doktor pozeral... aj ja som strasne stresovala ci nema zapal ucha alebo neviem co este ale vsetko mala ok len ten neklud...

cestovatelkaandrea
gratulujem🙂 mas postarane aj o nosnu hygienu 🙂 🙂

cestovatelkaandrea
11. aug 2009

nebodaj mojim 😀 😀 vsak tam nic nemam 🙂

bershka
11. aug 2009

cestovatelka: no už nemáš 😀

bershka
11. aug 2009

smily: no teraz chrní jak zarezaná. ale je pravda, že keď niečo žuje, tak si tak šúcha ďasná

cestovatelkaandrea
11. aug 2009

bershka tak to pravdepodobne budu zubky 🙂

bershka
11. aug 2009

a načo sú im aj zuby? veď majú len kaše 😀

cestovatelkaandrea
11. aug 2009

to aby ta mohli pokusat ked sa im zachce 😀 tie prve su najlepsie ostre 😉

smily
11. aug 2009

moja sa zobudila ze je smadna, potiahla si a spinka dalej.... no veru maju ich riadne ostre... starsia ma dost hryzla..

cestovatelkaandrea
11. aug 2009

no mna moj maly tak pohryzol pri hrani, ze mi isla az krv z ruky. ale uz to nerobi, lebo som vtedy akoze plakala a on ked ma vidi akoze plakat tak potom take veci nerobi.

vinifera
11. aug 2009

Smily nestraš.... Inak už začínate s príkrmami? Ste tak starý ako my. Tiež sa plne kojíte. Čím je dobré začať? Mrkvou?

cestovatelkaandrea
11. aug 2009

vinifera ja som zacal mrkvou. o tyzden na to brokolicou a o dalsi tyzden na to karfiolom. no a potom som z toho robila mix spolu so zemiackami. tiez som plne kojila. niekedy som mu do prikrmu pridala aj moje mlieko.

smily
11. aug 2009

cestovatelkaandrea
moja ma pohryzla pri kojeni ☹ ☹ ☹ ☹ to som teda naozaj plakala

vinifera neboj mozno tvoj to robit nebude 🙂 no zacinaj radse so zeleninkou - mrkvickou alebo zemiacikom. aby ti nezvykol na sladku chut ovocia lebo potom mu zeleninka moc chutit nebude 🙂 my sme uz zacali mrkva, zemiacik- chuti jej to ale doktorka mi kazala neprekrmovat lebo dost pribera... ako keby som to do nej nasilu tlacila 🙂

smily
11. aug 2009

do zamiacku vzdy pridam mlieko - a trocha tej vody v ktorom sa varil - aby to nemala take suche a lepsie jej chuti...

vinifera
11. aug 2009

A to ako varíš a potom roztlačíš? Ja asi mlieko na odstriekanie mať nebudem. Pri mojich A čkach, mi je aj tak divné, že sa stále plne kojíme a krásne rastieme. Sa so mňa smejú, že tam mám smotanu🙂

cestovatelkaandrea
11. aug 2009

smily este ze som odsavala mlieko v tej dobe. normalne ma zamrazilo ked som si to precitala. fuj, ja som dost citliva na moje prsia.

vinifera ja som mu davala aj ovocie na zaciatku, ale vraj to nie je dobre. my sme s tym vsak nemali problem. nas drobec bol odzaciatku velky jedak prikrmov

smily
11. aug 2009

😀 😀 veru aj mne to hovoria 😀 😀
skoda ze si daleko - mam plny mraziak zasob 🙂
no tuvarim to a popucim vidlickou, alebo pretlacim cez take male plastove sitko, ale s tym je babracka, púekne to popuc vidlickou a je to ok. a skus na zaciatok robit to take riedsie...

smily
11. aug 2009

cestovatelkaandrea
odvtedy som veru zacala odsavat aj ja...parkrat ma pohryzla a som povedala dost - dalsie 2 mesiace som len odsavala a potom sme presli na Nutrilon lebo dom uz toho nemala vela... 😠 😠
ze vraj aj ja som hryzla maminu

cestovatelkaandrea
11. aug 2009

baby velkost ciciek nehovori a mnozstve mlieka.
ja som stravu uvarila, rozmixovala a este prepasirovala. ked som kupila poharik, tak som len prihriala.
smily ja som odsavala 9 mesiacov a aj ked som mala este dost, uz som nevladala. s robotou sa to zle kombinovalo a bola som dost casto chora.
mne mama nedala sancu ju pohryzt, lebo ma vobec nekojila 😀

smily
11. aug 2009

ja som odsavala prve mesiace nakolko sa mi starsia narodila predcasne a nevladala tahat...v blave ju naucili na flasku tak bola pohodlna...trvalo nam sice dlho ale presli sme potom na kojenie ale po tom siedmom vi osmom mesiaci co ma pohryzla som sa zas vratila k odsavaniu a rapidne sa mi znizilo mnozstvo mliecka a ani mala hu uz moc nechcela ale nutrilon jj zachutil 🙂

cestovatelkaandrea
11. aug 2009

to ten moj si najprv na UM vobec nechcel zvyknut. az po mesiaci skusania a minania mojich zasob v mrazaku sa nejako s UM skamaratil.
aj ty si mala pri starsej dcere taky pocit, ze ked ti zaspala tak si prvu pol hodinu len upratovala byt od rozhadzanych hraciek. teraz nic ine nerobim len beham po izbe a zbieram hracky, nase veci a vsetko davam na poriadok.

smily
11. aug 2009

jasne. ved to upratujem aj teraz 🙂 a hlavne vecer lebo neviem najst gauc v obyvacke 🙂 teraz je na prazdninach u nastavajucich krstnych tak na gauce mam rozlozene veci co idem pobalit - v piatom mame letiet do Moskvy... zajtra mame mat druhe ockovanie tak som trocha nervozna, aby mala zas daco nemala... po tom prvom mala sopliky... normalne neviem kde mi hlava stoji - tolko toho mam postihat...hlavne s tym balenim - budeme tam az do oktobra a musim zbalit aj teple aj letne veci kedze nikto nevie ake bude pocasie 😒 😒 😒 😒

cestovatelkaandrea
11. aug 2009

tak to ti prajem teda bezstresove balenie a prijemne chvile v Rusku 🙂
musim koncit lebo bojovnik za prava dudlikov sa zobudil a uz vycina 🙂

vinifera
11. aug 2009

Andrea. Ja viem, že veľkosť prs neovplyvnuje množstvo mlieka. A dokonca vraj ženy s menšími prsiami majú viac mlieka. Ale ja keď nemám podprsenku tak vyzerám ako 12 dievča. Teda aspoň na hrudi 😀 Kde nič tu nič....

megi93
11. aug 2009

http://www.mojalekaren.sk/junior-0-10-sirup-rel...

toto je ono, je to sirupček. Našej velmi nechutil, ale natlačili sme 😝 A teraz ho už vycucne sama.

smily
11. aug 2009

je k tomu niekde aj popis?? viem ako vyzera ale ani davkovanie ani zlozenie....