Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

mukky
18. jún 2010

@janac1974 preco si to zelkene kupila? 😀 ale tak neva...hadam bude chutne aj to k paradajkam 😀 mne sa pozdavalo zlozenim viac to paradajkové

no ja som kupila to pesto za 1 eu tiez,lebo som nevedela ake to bude...ale vraj tie drahsie su chutnejsie ,podiel je tam vsetkeho lepsi tak skusim nabuduce to drahsie za 3 eu ci budem citit rozdiel,,uz mam len na jednu davku z neho

mukky
18. jún 2010

teda za tie 2 roky co sa malý narodil som nebola nikde nie za tie vsetky 😀

mukky
18. jún 2010

to je uz tolko hodín? 😕 a ty este nespís? 😀

janac1974
18. jún 2010

mm vie varit,len on ma vzdy inu robotu na dvore,...dokonca vyborne vari...som ho ucila,ale on
to vie tak dobre ochutit...on mi vzdy povie,ze preneho nemusim varit,ze jemu stacia suche
rozky 😀 a ked ho vyhanam,ze nech uz ide niekam von s kamaratmi,lebo ho volali,tak mi povie
čo si,mna to nebavi...ja si zase rada vyjdem na nakup sama...ale uz po hodine rozmyslam,ci su
v poriadku a utekam domov...na kavu asi nehrozi s kamoskami,skor pozyvam kumne...

janac1974
18. jún 2010

mukky ja idem uz spat,som sa nejak zakecala 😀 ved ma porazi rano,ale maly vstava okolo 9-10
tak to musi stacit,nie??

mukky
18. jún 2010

@janac1974 tak neskoro vstava 😀 ved to musis byt prespatá 😀 😀 😀 😀
to je fajn ze ti nechodi nikde a ze vie varit..moj mm nevie,iba niečo ale on vravi ze nema k tomu vztah tak ja varim rada zakze ok 😅
papa 😀

mukky
18. jún 2010

no idem ja dopit kavu a kuk správy este a servitky,dnes budem trosku dlhsie

janac1974
18. jún 2010

@mukky dobru noc pa pa

jankaka
19. jún 2010

ja k tabuľkám nemám moc blízko.. mala mi žije a je véééééľmi šťastná.. na čo sa riadiť tabuľkami??

leelo
19. jún 2010

@jankaka ahoj 🙂
vtipne je, ze ja som vzivote ziadne tabulky ani nevidela. ak berieme, ze ide o stravovanie, tak dokonca co pediater, to nazor. teda tabulky nemaju k dispozicii asi ani oni 😉
ale riadim sa zdravym rozumom a sledujem najnovsie studie publikovane hodnovernymi instituciami

jankaka
19. jún 2010

@leelo Ahoj,
načo by sme sa mali riadiť tabuľkami?? podľa mňa je to trošičku trápne s tými tabuľkami.. 😝 tabuľkami sa môže riadiť človek ktorý ma v hlave asi zmätok.. 🙂

leelo
19. jún 2010

vies, nez som zacala prikrmovat, tak som hladala info a celkom by som vtedy bola uvitala, keby to vsetko niekto pekne sformuloval do "tabulky", lebo len hladat a tapat je niekedy dost pracne. nastastie, podarilo sa mi najst zdroje a stranky, ktore zostavili studovani ludia. ja atestaciu z pediatrie ani gastroenterologie este nemam, takze im verim.
ale vy zatial len mliecko, mliecko a mliecko, nie?! takze pohodka 😉

vinifera
19. jún 2010

@jankaka No v podstate som videla iba jednu tabuľku - nejakú rastovú - teda ako by malo dieťa v ktorom mesiaci byť veľké. A to sme boli úplne mimo toho grafu - lebo sme boli veľký na svoj vek.
Ale sú určité veci ktoré sme dodržiavali lebo ich považujem za správne - takže žiadne ťahanie za ruky do sedu, žiadne umelé posadzovanie, vodenie za ruky, žiadne chodítka. Príkrmy až po 6 . tom mesiaci. Do roka nesoliť, nekoreniť, necukriť. ...U kojenca zavádzať iné ako MM až po roku.

jankaka
19. jún 2010

@vinifera.. ja som videla kopec iných tabuliek.. ale podľa mňa nieje ani jedna pravdivá.. moja kamarátka verí iba tabuľkám.. všetko podľa tabuliek.. a je strašne čistotná.. 😖 nájde jeden fľak a už ju preoblieka..
😒 v nemocnici sa stráášne veľa nasedela.. podľa mňa je to z tých tabuliek.. 😠

leelo
19. jún 2010

@vinifera cau, ako? 🙂 nasla si to kolostrum nakoniec? inak zaujimalo by ma za akych podmienok a komu to kolostrum odoberaju...

mukky
19. jún 2010

ahojte,drobec hají,vonku prší 😝 ,kým so varila boli chlapi aspon von si zahrat "fucík",chceli sme ist niekde do prírody ale nevyslo počko..

mukky
19. jún 2010

@jankaka ahoj,
a čím sa chceš napríklad riadiť?ako budeš stravovať svoje dieťa?

jankaka
19. jún 2010

@mukky
na to sú určené stravy.. ale určite sa nebudem každý deň pozerať do tabuľky čo mám dávať dieťaťu jesť.. 🙂

mukky
19. jún 2010

@jankaka myslím ze ziadna z nás denne nepozerá do tabuliek ale nejaké tie základy správnej výživy ovládame vsetky 😎 a verím že iste aj ty nakukneš do "tabuliek" ked zacneš svoju malinku prikrmovať 😉

jankaka
19. jún 2010

@mukky
Ahoj, tak to je jasné že tam občas nakuknem.. 😉
ale nie tak, aby som tam stále nakukovala.. 🙂

mukky
19. jún 2010

@jankaka 😀 ak ti bude záležat na tom aby Deniska mala zdravý základ a štart do života,ver mi že budeš do tabuliek nakukať často 😀

jankaka
19. jún 2010

@mukky
je to dosť možné.. 🙂 základy do života určite.. 🙂

mukky
19. jún 2010

tak ja prikladám jednu tabulku 😀

http://primar.sme.sk/c/4376423/ste-obezni-a-cho...

mukky
19. jún 2010

kde ste vsetky,asi von,máte pekné počasie?

mukky
19. jún 2010

pridala som 2 😝

saskarisko
19. jún 2010

ahojte,
mukky toto je diskutabilne, pretoze urcite veci napr. doktorky povoluju.
napr. taky med, nam ho doktorka vyslovene kazala davat od roka (maly bol nervoz, ked sa mu tlacili zuby, a cele noci nespal. takze sme mu mali skusit dat za lyzicku do caju pre ukludnenie nervovej sustavy, a kedze alergicka reakcia neprebehla, mohli sme ho takto davat.) hlavne pri mede treba davat pozor, aby bol z oblasti, kde byvate

leelo
19. jún 2010

@saskarisko haha, ze med na ukludnenie nervovej sustavy 😀 to myslela asi ten cukor v nom aby ho "ukludnil".
to, ze nejaka dr.zo starej kamikadze skoly med odporuci, to este z neho nerobi mensi alergen nez akym v skutocnosti je 😉

leelo
19. jún 2010

@mukky my mame dazd, ale este sme stihli doobednu prechajdu v mrholeni. maly spal vyse 2 hodky. teraz uz leje uplne, tak som poslala muza na nakupy a ja s B pozerame svadbu princeznej viktorie 🙂

vinifera
19. jún 2010

@leelo Kolostrum som našla 🙂)
Furt som vytočená na chlapa. !!!!!!!!!!!§vrrr grrrrrrrrrrrrr. Raz ho nájdu niekde zakopaného a zaliateho kyselinou.

@jankaka Nikdy som neštudovala tabuľky ohľadom stravovania. Prečítala som si zopár článkov. A na základe toho že malý je alergik tak už mám prehľad možno ešte vačší ako keby som čítala tabuľky denne.