Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

janac1974
19. jún 2010

@lenka_66 niekedy je naozaj lepsie byt ticho vsak???poznam...lebo ked mam nerv,tak hocco zabijem 😀
a muz peni 😀

bashenka
19. jún 2010

ja som počula že to upravuje stolicu... doma jablčka mame tak vyskušam jak jej bude chutit s jogurtíkom ... pre zmenu 😉 a ten recept sa mi moc nechce hladat ... ale cestovinky luubim aj lauruška tak asi pokukám... zatial pekný večer idem ja do sprchy 😉

mukky
19. jún 2010

@janac1974 jáááj,ty chceš opať recept? 😀 😀

ahoj leni

mukky
19. jún 2010

@bashenka pockaj najdem ti ten recept 😀

bashenka
19. jún 2010

Mukky tak ja idem sa ospršiť a potom ešte pozrem že čo si našla 😉 neuteč 😉

janac1974
19. jún 2010

@mukky mozes dat receptik,ale myslim si,ze to je normalne obaleny rezen a upeceny v rure...

lenka_66
19. jún 2010

@mukky ja kym docitam tak ty aj foto stihas pomenit 😉

mukky
19. jún 2010

@janac1974 hej 😀

skopirujem z temy kde som ho davala: 😀
su to super rezne ,su jemnučké,štavnaté a makkučké a ovela zdravšie ,nezaspiníte si sporak,ani panvice,a usetríte cas
normalne si rezníky obalíte do trojobalu,ulozite na papier na pecenie,jemne potriete naolejovaným pierkom/nemusí byť,ale je to tak lepsie/ no a date piecť do rury,neprikrývať!!!
peču sa asi 40 minut nazaciatok davam tak na 150 st.postupne pridavam a otacam sem tam ak je nutné
mm uz len tak chce,aj kurca naporcované a v trojobale tak robím,je uzasné,vsetku stavu si ponechá..

mukky
19. jún 2010

@bashenka jáááj 😀 kde som ho len písala? 😀

mukky
19. jún 2010

@bashenka
na cibulke som orestovala sunku vcelku na kocky,pridala sušené paradajky v oleji nakladané a nakrájane na mensie kusky,potom 2 normalne paradajky na kocky nakrájané,trosku podusila,pridala som 1 pretlacený cesnak,pol flasky pesta,podusila este trosku a pridala som na zjemnenie asi polku sladkej smotany,to vsetko som vmiesala do cestovín a navrch na tanier este nastruhaný syr,je to mnam...

no ale mam to uz odskusane,tých normalnych paradajok treba dat aspon 5 a ked vas je tak vela doma tak aj viac

janac1974
19. jún 2010

@mukky tento receptik poznam..pisala to jedna baba do septembroviek...vraj su uzastne tie rezne...
este som neskusala...malo robievam rezne v poslednom case....ale tiez to urcite raz vyskusam...
na zajtra mam zeleninovo-masovy vyvar s rezancami a tieto cestoviny este ostali

leelo
19. jún 2010

mukky, ja takto robim kuracie stehienka. a aj pecene zemiaky potom v tom vypeku.

mukky
19. jún 2010

su super takto 😉 aj kurča 😎

leelo
19. jún 2010

je to super, setri to cas, mam ich vsetky spravene naraz a ziadny olej. ja rezne nejak moc ani nemusim, nie to este doma ich varit. u babky/mamy si dam. tie stehienka s tymi zemiakmi mi ale velmi chutia

mukky
19. jún 2010

nakuknem za hodku ak tu este niekto bude? 😕

janac1974
19. jún 2010

moj krpcek dnes toho dost popapal...rano UM,potom jogurtik jahodovy od Hami...v aute kukuricne
chrumky...na chalupe tri lesne jahodky 😕 ale nedoveroval tomu...na obedik mal rybaciu polievocku
so zeleninkou a este s otcom jedol halusky s kyslou kapustou...
na olovrant tri broskyne mensie popucene a dve marhule...pol chlebika s lucinou...a to mu bolo malo....
tak este za tanier polievky s rezancami a zeleninou...dnes aj vybehal na chalupe s otcom...
po kupani puding a 2dcl mlieka 😕

lenka_66
19. jún 2010

@janac1974 ja 3x citam a neseti mi to .miesto s otcom som s octom videla 😀

nikollette
19. jún 2010

Ahojte..
ešte nemám dočítané, zajtra večer snad budem mať čas...
My sme okolo 22tej došli home. Boli sme na seneckom lete..
Super počasie. Kopec jedla,atrakcií, kapely, plná riť ludí, kopec známych som postretávala, a tak....
Malý sa povozil 3x na detskej manéži, a 2x na vláčiku. čiže bol prvý krát na normálnych detských kolotočoch.. Ako najmenší všade 😅 Ohnostroj sme už nepočkali, lebo potom by sme sa odtial s autom nevmotali...
zajtra ideme do BA, nákupy, výlet a tak tradične...
Pridávam foto z dneška 🙂 🙂 🙂

leelo
19. jún 2010

@janac1974 joj, to krasne spapal 🙂 pozerala som fotky, je aj velmi zlatucky, blondacik ako vysity. ake mate miery? nemam predstavu kolko vazia deti v tomto veku. my sme cca o rok pozadu 😉

janac1974
19. jún 2010

@lenka_66 😀 😀 😀

leelo
19. jún 2010

@lenka_66 halusky s octom za ti zaziadalo? 😀

leelo
19. jún 2010

@nikollette ahoj. esteze vam to pocasie vyslo. nasi vraveli dnes, ze je pekne, tak som si na teba spomenula

janac1974
19. jún 2010

@leelo maly je slaby jedak...vazi okolo 12 kg a v 18mesiacoch mal 82cm...dr.vravela,ze mu nic nechyba...
ze dobre vyzera...tak neriesim tu jeho vahu...dnes som mu skusila dat cerstvy hrasok a naplo ho...on je fajnovka...

leelo
19. jún 2010

@janac1974 no som zvedava, ci my vobec budeme mat o rok tolko. potom ti poviem 😉 asi po roku, ked uz deti behaju, tak to spapane sa im premiena skor na energiu ako na baby-speck. to uz nikto to priberanie snad ani nesleduje, ci hej? my sme mali problemy od 3.mesiaca, ale po ich vyrieseni zacal dobiehat a teraz v tom pokracuje. ma veru co dobiehat

lenka_66
19. jún 2010

@nikollette super foto aj den vlastne asi ste mali 😉 .ako bolo na kolotoci? po akom dlhom case si sa vozila

@leelo tha co uz ked ani nevidim 😀

janac1974
19. jún 2010

@nikollette 😉 uzastné...ste zlati a super vam to vyslo...to ti malinky tak pekne obsedel vo vlaciku??

leelo
19. jún 2010

ktovie co zuzicek, mali ist k svokre 😖

lenka_66
19. jún 2010

@leelo asi to rozdychava

janac1974
19. jún 2010

@leelo a vy mate ake miery??moj ked sa narodil mal 3070g...papal materske
mliecko do 5mesiaca...priberal krasne skoro 1kg mesacne...dr.chvalila...a to som ho krmila
odstriekanym,lebo sa odstavil betar jeden...stale som vrzgala tou rucnou odsavackou..

leelo
19. jún 2010

@janac1974 haha, vrzgot odsavacky poznam, aj ked som ju pouzivala len na uvolnenie upchatych mliekovodov. tak ma ten zvuk rusil, ze mi nic netieklo 😀
maly ma teraz nieco menej ako 8kg a dlzku netusim. nosi 68 a 74, ale ta mu je trosku velka