Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

wandeirra
7. júl 2010

ahoj Niky,
v Ziline asi nic ine ako paralen nepoznaju,aj na pohotovosti len paralen,o diazepame ani zmienky, uz budem nabuduce vediet a budem to pytat. fakt som nevedela ze to je aj na teplotu. raz nam aj na hnacku chceli paralen dat,to je neskutocne niektori lekari tu. neviem ako k diplomom prisli.
davala si aj zabaly ked mal 39,7?

nikollette
7. júl 2010

Jasné nad 39 som dávala.. Kým nebolo pod 39 dávala som stále, no bála som sa ☹
Aj lekárka mi povedala na pohotovosti, že zábaly každých cca 5minút, paralen sirup, čípok, a keď nezaberie a horúčka nebude klesať tak diazepam. Ale zabudla ho napísať na lístok, ale tak našťastie nebol potrebný. Zábaly na telíčko, ruky, nohy vonku... Ja som dávala aj mokrú vreckovku na čelo, alebo zátylok...a aj sme ho sprchovali... kým nebolo lepšie.. a tekutiny stále treba...

nikollette
7. júl 2010

No náš to mal z angíny. Ma nenapadlo do hrdielka mu pozrieť. A kopec hnisu tam mal chudáčik, takže ho to bolelo, aj keď pil niečo 😒

nikollette
7. júl 2010

A ja trúba som mu na jednu noc zarobila čajík so solou 😕 omylom... inak nedávam cukor do čaju, ale vtedy sme dávali hroznový cukor, aby mal silu a nejakú energiu. A som to v tme zarábala a som si to pomýlila. A on chudk chcel celú noc piť, ale keď to ochutnal, to vždy vyplul a plakla. A ja že z toho že ho bolí to hrdielko... a do rána chudáčik nič nepil.. a ráno to ochutnám že kde je problém, a úplne slaný čaj, blééé 😝

nikollette
7. júl 2010

Som mu rýchlo zarobila nový čajík a chudáčik taký bol smadný že hneď exol polku flašky....

wandeirra
7. júl 2010

mne lekarka povedala ze zabal tak 1-2 za noc maximalne,aby sa nepodchladil, az janac mi potom napisala sem,ze kazdu chvilu kym teplota neklesne. uz budem vediet nabuduce.
@niky a na hrdlo mal ake lieky? T ma tiez zapalene trochu,ale anginu povedala ze nema

nikollette
7. júl 2010

1-2x za noc? Nám tiež tak povedala, že stále každých cca 10min, kým teplota neklesne...
Na hrdlo mal pemben, to boli normálne antibiotiká, panadol, hylak, cebion, a mal piť repíkovo - čierny čaj. čierny prosti hnačke a repík na hrdlo, aby mu to stihalo ten hnis. A ešte aj ten glukózový cukor do čaju. Toto všetko sme dávali, kým bol chorý.

wandeirra
7. júl 2010

idem mu dat cebion do caju,som mu to iba v zime davala na imunitu

nikollette
7. júl 2010

Nám skoro pri každej chorobe, odporučí dokina cebion. Tak dávame 🙂

leelo
7. júl 2010

@wandeirra v lekarni existuje rehydratacny roztok Kulisek, to nam poradila dr., autorka tej stranky co som ti poslala, my sme boli u nej. pri vysokych teplotach treba rehydratovat. ale urob ako uznas, ked maly pije, tak je ok.
ma aj hnacku?
inak mas pravdu, teraz som pozrela do diara - ten vysyp mal 2 dni pre nastupom teplot. a zostal na este cca 2 tyzdne...

leelo
7. júl 2010

my sme ten roztok nepouzili, pekne pil z prsnika. a hlavne bol ultra- culy, dehydr.nehrozila. ale jazyk som mu sledovala, ci ma vlhky.

niki, to je dobra smola s tou solou, akurat ked mal to hrdlo. naj je asi fakt nic do caju nedavat

nikollette
7. júl 2010

Leelo má pravdu sú aj všelijaké prášky do čaju, ktoré udržujú tekutiny v tele, keď ma dieťa hančky, a napríklad nechce piť. To sme pijávali pri hnačkách. My sme mali Humanu elektrolyt.

wandeirra
7. júl 2010

@leelo ty si pises take veci do diara?
aj Niky tusim pisala davnejsie,ze davala nejaky roztok proti dehydratacii ked Chrisko hnackoval..
T zacal pit poriadne vela,tak nejdem zatial davat. uz aj vstal z postele a zacal hracky natahovat,tak je hadam lepsie 🙂 sa tesim,len aby na noc zase horucka neprisla. riedku stolicu mal rano az to z dupaciek islo,ale iba raz zatial...

nikollette
7. júl 2010

Leelo, ale inak nedávam nič do čaju. Ale vtedy bol slabučký, a aby mal nejakú energiu tak sme dávali glukozu... to nám nq pohotovosti poradili, aj naša dokina...
Ale ked má dosúelý človek angínu si zvykne kloktať slanou vodou. Tak chudák Chris, to mal tak troška tiež slanú kloktačku 😅

leelo
7. júl 2010

jasne, pisem si namerane teploty po hodinach a ine priznaky ako hnacka, vysyp, aby som vedela dr.informovat.
ten vysyp som si zapisala, lebo zavadzame prikrmy, tak sledujem aj to. myslela som, ze ide o reakciu na nieco. no potom prisli tie horucky, potom hnacka a bolo.
na hnacku je inak taka ryzovo mrkvova stava od hipp, tiez v lekarni

leelo
7. júl 2010

@nikollette zlatusik 😵
ano, dava sa. podla mna aj ten kulisek je nieco na sposob glukozy. mozno nejake mineraly, co sa vypotia este obsahuje. ja som to ani nepozerala, len kupila

wandeirra
7. júl 2010

@leelo viem,mam tu hippku kupenu,ale nedostanem to do neho. musim aj ja pokupit nieco do zasoby aby som bola pripravena ked nieco taketo pride,uz budem vediet viac a nebudem tak stresovat,ako tuto noc..

nikollette
7. júl 2010

Inak, čo dnes chystáte? My nič moc... Nejak sa mi nič nechce... Aj škaredo je vonku..

leelo
7. júl 2010

@wandeirra je uplne normalne, ze si stresovala. neslo o nejake buchnute kolienko predsa. a zvladla si to, takze poho

wandeirra
7. júl 2010

aj tu je vonku hnusne,neviem sa dockat,kym maly pojde haji a ja s nim si lahnem. teraz sedi spokojne na motorke-odrazadle,taku aku mate aj vy Niky cierno-siva

petka035
7. júl 2010

bože malá je aká zlá, idú jej zuby ale tým to nebude,lebo ona je zlá stále 😅 @wandeirra super,že už je malému trošku lepšie, dúfam,že to najhoršie máte za sebou. my ideme koncom septembra na očkovanie tak sa neteším na tie teploty lebo to má vždy malá nad 39,5teploty a uplne horí a ani sa jej dotknuť nemôžem ☹ len jej striedam paracetamol s ibuprofenom-ale musím si dať aj dizepam predpísať od dr a ked nebude chcieť tak si zajdem k mojmu dr. nech mi predpíše.

nikollette
7. júl 2010

Peti, aj Chris mával horúčky po očkovaniach. Ale iba ked bol maličký. Od roka cca už nie. Žiadna reakcia 😉

leelo
7. júl 2010

u nas je pekne, okolo 24 st. takze ziadne tropy, tesim sa. my pojdeme von, ked sa najeme. co bude az neskore poobedie. teraz spi

petka035
7. júl 2010

Niki tak dúfam,že to bude aj u nás tak 😉 malá teraz spadla z fotelky,taký parakotúl,že až 😝 ja ju už ani na ruky neberiem,len sa to snažím nejak zakecať nech neplače 😅

bashenka
7. júl 2010

U nás je tak všelijak .. sa bojím aby nezačalo pršať poobede... čo poviete na toto ? pekné, ani ne drahé a možno aj bezpečné 😀 😀 http://www.e-kociky.sk/?11,jumbo-aero-new

wandeirra
7. júl 2010

Peti my sme zas nemali pri prvych ockovaniach ziadnu reakciu,iba pri poslednom v 15.mes.trochu teplota a bol spavy dva dni. tak mozno vy to budete mat naopak v septembri uz nebude mat take teploty ako po prvych ockovaniach.

@leelo tebe pekne spinka Ben. Tobi mi spal v 8.mes.dvakrat za den po polhodinke.

petka035
7. júl 2010

Wan aj mne spí tak Ninka ako spal tebe Tobi, niekedy aj menej ☹

bashenka
7. júl 2010

wandeirra taak maličko?? 😕 asi mu stačí ...len tebe asi nie čo 😅 moja bude spať tak do 16-tej... ani to nieje výhodou.

wandeirra
7. júl 2010

@petka ako tak citam,mali sme to podobne dost,ja s tobim a ty s ninkou..asi nieco na tom bude u predcasne narodenych deti ze su viac aktivnejsie ak nie hyperaktivne,lebo Tobias je urcite,nasla som na nete raz taky test,ako zistit ci je dieta hyperaktivne a on mal 9 z 10 priznakov hyperaktivity. do roka spal max. hodinu denne na 2x,po roku uz nechcel vobec cez den spavat,v noci tak 6-8 hodin ako dospelak mu stacilo. aj teraz mu staci tych 7-8 hodin v noci. o 22 ho nahaname po celom byte s mp nie a nie aby isiel spat, stokrat vylezie z postielky.skusali sme vsetko mozne.vecer nejavi ziadne znamky unavy,hoci sa cely den nezastavi.od roka pribral sotva 500gr. lebo je neustale v pohybe.