Dvojročný syn stále nerozpráva

love232
21. jún 2013

Ahoj maminky chcem sa spitat maly mal terqz roky a stale sa mu necgce rozpravat povie len take slabiky ako mama tata baba mnam mnam lampa ...ale nechce alebo nevie alebo preco este stale nerozprava? Rozpravat sa snim stale rozpravame aj mu hovorim ja nviem napr ide auto a ja aha auto povedz auto a on nic :( co s tym???

pribinak
4. feb 2014

On nie je lenivy, len jeho rozumcek (mozog) este nedozrel, vsetko ma svoj cas, to sa neda nijako urychlit, mozes ho len podporit, ze s nim budes vela rozpravat a citat mu a ukazovat mu, tak akoto robis
Neporovnavaj ho s inymi, kazde dieta je v niecom sikovnejsie ako ine a zas aj pomalsie a nesikovnejsie ako ine

andreasiskova3
4. feb 2014

@love232 Ahoj, vôbec sa nestresuj, do troch rokov má čas. Môj starší ako 1,5 ročný rozprával tak čisto a logicky, že si s ním mohla normálne diskutovať a mladší začal- podotýkam, že začal nie že už debatoval , až keď mu padli 3 roky. Tiež som sa obávala, že či neni nejaký zaostalý v tomto, ale doktorka mi povedala, že treba počkať do troch rokov a až potom sa tým začínajú zaoberať, lebo dieťa má do troch rokov čas . A malý ako keby vedel, akonáhle mu padli 3 roky, šup a už sme ho aj počuli 🙂

pandicka999
15. jan 2024

@simojka dobrý deň a dcérka je zdravucka ? Nás robí to isté tak sa obávam :/