Emočné 2,5 ročné dieťa

balkica
28. dec 2015

Prosím Vás, máte konkrétnu skúsenosť, ktorú by ste vedeli porovnať...? Počas prvého tehotenstva, v siedmom mesiaci som zažila jedno veľké emočné vypätie, naozaj obrovský nekontrolovateľný krik na moju osobu, a ja tak isto..V druhom tehotenstve som našťastie nič podobné nezažila...A sledujem na synovi(2,5roka), že má emočné výbuchy, a neviem či to pripisovať tomu alebo nie..Inak je neskutočne zlatý, šikovný, pomáha, všetko chápe, rozpráva, je učenlivý, pekne chodí sám spať, fakt, že dieťa o akom by som mohla snívať pred pár rokmi.. len tieto záchvaty sa mi nepáčia a nevidela som to u iných rovnako starých detí na dvore...A v porovnaní s dcérou tiež vidím rozdiel...Je oveľa kľudnejšia ako bol on v tom veku..Tak neviem či to mám brať proste tak-že však každé dieťa je iné, alebo že to zdedil po niekom, alebo že sa mohla tá situácia odzrkadliť takouto formou....Ďakujem

balkica
autor
29. dec 2015

No tak tato diskusia ale ze uplne otocila moje pociatocne obavy a myslienky 🙂 Ste super...nieco zo mna teraz opadlo 🙂

timea7
29. dec 2015

@balkica tak som rada, že sme rozptýlili tvoje obavy, je fajn, že dieťa pozoruješ, zaoberáš sa jeho reakciami, pozoruj ho aj naďalej, ale naozaj v jeho veku nejde o nič výnimočné. On skúša, kde má hranice, ako upútať pozornosť, čo sa udeje, ak urobí úplný opak, ako sa od neho očakáva...všetko to súvisí s jeho vývojom. Niektoré dieťa prejde cez toto obdobie ani nevieme ako, iné búrlivo. Pevné mantinely a more lásky, to je dobrá cesta.

paris3
29. dec 2015

@balkica presne ako pise @orieska325 .... skus sa vysporiadat s tym, co ti ten clovek pocas tehotenstva sposobil.... urcite sa ti ulavi a pomoze to aj pri rieseni tvojho problemu so synom. budes jeho spravanie vidiet neskreslene....
mozno sa ti zda, ze maly nema preco tak reagovat. lenze ak je naozaj chapavy, tak ho mozu rozrusit aj tvoje kludne vyjadrenia. do hlavicky mu nevidis 😉 niekedy by sme sa fakt cudovali, ako tie deti vedia mysliet a chapat 🙂
a velmi sa tesim, ze ti tato diskusia pomohla 😉 to uz som tu na MK davno nevidela taky happyend 😀

balkica
autor
29. dec 2015

@timea7 tak sa aj snazime-mantinely a more lasky 🙂 Dakujem 😉

balkica
autor
29. dec 2015

@paris3 nastastie sa na jeho reakciach vacsinou smejeme 😀 No veru, a ja som zas davno nevidela diskusiu bez hadky a odsudzovania 😀 😀 😀

timea7
29. dec 2015

@balkica nemáš za čo, o pár týždňov, mesiacov si na to ani nespomenieš. Pozor, na jeho reakciách sa nesmejte! On svoj hnev myslí vážne! A smejete sa možno jeho emočnej nezrelosti. Iba mu nevenujte pozornosť, naopak, venujte mu ju, keď ju hnevom nevzbudzuje.

orieska325
29. dec 2015

veru zeny sme to dali,doriesili bez emocii🙂 🙂 🙂

timea7
29. dec 2015

@orieska325 že by sme ich už zvládali? 😀 😀 😀 😀 😀

paris3
29. dec 2015

tak tak, rypalky dnes asi spia 😀
do noveho roku si prajem viac takychto pozitivnych diskusii 😉 bolo to fajn 😀

orieska325
29. dec 2015

@timea7 urciteee pohar vinka pomoze🙂 🙂 🙂

orieska325
29. dec 2015

@paris3 veru nechce sa mi odiiiist🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

paris3
29. dec 2015

@orieska325 veru, ani mne... tak si dajme aspon na zdravie 😉 😀

timea7
29. dec 2015

@paris3 fakt, dnes sa do mňa ešte nikto neobul a to si nedávam v diskusiách servítku pred ústa, ani nemám tendenciu ťahať medové motúzy niekomu pod nosom, ozaj a kde sú? Všetky tie supermatky a dokonalé ženy? Asi dnes prispievam do nesprávnych diskusií 😀 😀 😀 😀 😀

timea7
29. dec 2015

@orieska325 víno nepijéééém, teda dám si výnimočne s colou, tak na pekný večer!

paris3
29. dec 2015

@timea7 😀 😀 jaaaaj, ja by som si priala stale prispievat do takychto 'nespravnych diskusii' 😉
trebalo by nejaku odnoz MK, kde by bol zakaz vstupu supermatkam a dokonalym zenam 😉 tam by sme sa stretli len my, ktore sem-tam mame problem 😀

orieska325
29. dec 2015

@paris3 na nase🙂 🙂 aj nasich blizkych🙂 🙂

jeannna
29. dec 2015

@timea7 Pripajam sa do klubu 🙂 a pred chvilkou som naozaj pila 🙂

timea7
29. dec 2015

@jeannna tak aj na tvoje a tvojej rodiny, inak baby nepripíjame nejako predčasne? Či radšej skôr ako neskôr? 😀 😀 😀 😀

jeannna
29. dec 2015

@timea7 ja som dnes musela 🙂 ako oslavenec som sa nemohla nijak vykrutit 😀

godyna
29. dec 2015

Úprimne? Vdaka za víno, lebo niekedy by som inak tie super raple mojej malej nezvládla .... Čin čin dievcata

timea7
29. dec 2015

@jeannna jéééj tak všetko najlepšie!!!!! Veľa zdravia, šťastia, lásky a spokojnosti. 🙂

orieska325
29. dec 2015

@godyna čin 😎

orieska325
29. dec 2015

@timea7 dovod sa stale najde čin,nech je zenam dobre🙂 🙂

jeannna
29. dec 2015

@timea7 Dakujeeem 😀 a akykolvek ma kto dovod, nech dnesny poharik padne vsetkym na uzitok 😎

paris3
29. dec 2015

😀 😀 😀 sa to tu nejako zvrlo 😅
tak ale snad z deci cerveneho vecer este nikto uplne neosprostel 😉

timea7
29. dec 2015

@jeannna ale že ako príjemne sa to tu zvrtlo 😉 😉 😉 😉 Dnes som na koňovi takmer celý deň, iba som navarila a vybavila návštevu, ale že naozaj nikde žiadna zvada, no ešte majú hodinu aj pol dúfam, že ju nevyužijú. Čin.čin. 😉

jeannna
29. dec 2015

@paris3 Ano .. virtualna ozran party ... to este nikoho nezabilo 😀 a deci cerveneho uz tym duplom nie.

godyna
29. dec 2015

tak a @paris3 otvára diskusiu o pozitívnom účinku vina na telesne a dusevne zdravie 🙂

orieska325
29. dec 2015

ani dve deci bieleho🙂 🙂 🙂 🙂

timea7
29. dec 2015

@jeannna virtuálna ožran party, umréééém 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a tak to nevinne začalo.....