Jasle v Nitre

hanka0809
10. jan 2014

Ahojte! Našla som tu veľmi veľa tém s detskými jasličkami v Nitre ale všetky boli už dosť staré a dávno do nich nikto neprispel... Chcela by som reálne skúsenosti od mamičiek,ktoré mali a majú detičky v niektorých jasličkách v Nitre. Dosť veľa bolo popísané o Večernici v negatívach a ja uvažujem práve nad nimi... Poprosím akékoľvek info. ĎAKUJEM 🙂

danik1505
13. jan 2014

@hanka0809 ahoj, ja mam maleho v mestskych jasliach na klokocina na bazovskeho a som spokojna, nemenila by som 🙂

hanka0809
autor
13. jan 2014

@danik1505 a koľko je tam detičiek v jednej triede? resp. ako sú rozdelení?

danik1505
13. jan 2014

@hanka0809 su tam dve triedy- jedna do dvoch rockov, v druhej su deticky od dvoch do troch... tam, kde je moj maly, ma 19 mesiaciv, je ich 15 tusim... v tej druhej asi 17... podla mna je to tam fajn.. nie je to nove, ako v sukromnych, ale nic im tam nechyba... aj stravu tam varia, takze nemusia vozit, ako v inych jasliach

hanka0809
autor
13. jan 2014

@danik1505 Ďakujem pekne za info 🙂

jedinecna
13. jan 2014

@hanka0809 odporucam jasle Jarka.

hanka0809
autor
13. jan 2014

@jedinecna a nejaké bližšie info o nich z osobnej skúsenosti? Ďakujem 🙂

jedinecna
13. jan 2014

Dcera tam uz bude chodit pomaly rok. Rodinny dom, domaca kuchyna-dva krat som ochutnala-bolo to vyborne. Funguju od 7do 17h. Hlavnym meradlom je, ze malicka tam ide rada, neplace a rada pozera fotky z jasliciek.🙂 ale jasle treba vybrerat podla mna aj podla bydliska. Ist rano cez cele mesto ....nam tieto vyhovoli aj z tejto stranky.

rebeka60
28. jan 2014

@hanka0809
za Večernicu hovorá toto za všetko:
Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Nitre
Štefánikova trieda 58, 949 63 Nitra

Zn.: HDM/A/2013/011486 Vyb.: PhDr. Gregušová, PhD. Dátum: 23.12.2013

Vec: Nedostatky v prevádzke zariadenia pre deti a mládež.

Zamestnankyne RÚVZ Nitra vykonali štátny zdravotný dozor dňa 18.12.2013 v zariadení pre deti Večernica so sídlom na adrese Vodná ul. č. 26, 94901 Nitra. Zistené boli nasledovné skutočnosti:
Výkonom ŠZD bolo zistené, že zariadenie Večernica má nasledovné dispozičné členenie a priestorové usporiadanie: vstup z vonkajšieho priestoru, ktorý je spoločný pre zariadenie spoločného stravovania (prísun surovín, aj likvidácia biologicky rozložiteľného kuchynského odpadu), detské jasle, materskú školu a materské centrum.
Prístavba pozostáva z poradenského centra so samostatným vstupom, z priestoru ďalšieho vstupu, ktorý je súčasne šatňou pre MŠ, dvoch samostatných zariadení osobnej hygieny pre deti, z ktorých len jedno je vybavené umývadlom.
Priestor kuchyne je od ostatných priestorov zariadenia oddelený len závesom.
Zariadenie spoločného stravovania je vybavené len jedným umývacím drezom, ktorý slúži na umývanie čierneho riadu aj na umývanie rúk personálu i na umývanie fliaš a pohárikov na pitný režim detí.
V priestore nie sú vyčlenené jednotlivé hrubé a čisté prípravovne a v zariadení nie je zavedený a uplatňuje sa len čiastočne systém zabezpečenia kontroly hygieny potravín.
Zariadenie osobnej hygieny pre personál kuchyne nie je odvetrané prirodzene, ani umelo, resp. okno nadväzuje na priestor prístavby, t.j. miestnosť je odvetraná do vnútorného priestoru zariadenia.

Vzhľadom na skutočnosť, že zariadenie Večernica je prevádzkované bez vydania kladného rozhodnutia orgánu verejného zdravotníctva na uvedenie priestorov do prevádzky dochádza zo strany prevádzkovateľa zariadenia Schola Ludus n.o. k porušeniu § 52 ods. 1 písm. b) zák. č. 355/2007 Z.z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Vzhľadom na uvedené bude voči neziskovej organizácii Schola Ludus n.o. začaté správne konanie vo veci uloženia pokuty podľa § 57 zák. č. 355/2007 Z. z.

MUDr. Mgr. Katarína Tináková, MPH, MHA

regionálna hygienička

hanka0809
autor
28. jan 2014

@rebeka60 Ďakujem o týchto jasličkách už nechcem ani počuť...bola som tam jeden deň so synom a stačilo mi aj som tu o tom napísala článok aby sa ostatní dozvedeli a to ste mali vidieť čo potom nasledovalo a vyjadrenia p. riaditeľky...ja už nekomentujem ale Váš príspevok hovorí za všetko.... Ďakujem

katie
10. feb 2014

Ahojte, mate skusenosti z jaslickami Jarka na Kvetnej?

jedinecna
25. mar 2015

@katie neviem, ci je Tvoja otazka este aktualna, ale jasle Jarka ja odporucam.

katie
26. mar 2015

@jedinecna ďakujem ale už sme medzičasom v škôlke

dagi12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petka2503
12. aug 2016

Ahoj mamičky, opätovne by som rada otvorila túto tému.. mate prosím niekto skúsenosti s jasličkami Slimáčik- mlynárce? osobne? prípadne Meadow na zobori?
Vopred ďakujem. Rozhodujem sa medzi týmito dvomi, prípadne ak máte niekto iné dobré skúsenosti prosím napíšte mi...

lenka7818
7. feb 2017

@petka2503
Dobrý deň, hľadám jasle pre dcérku a chcem sa Vás Petka, opýtať kde ste dali svoje dieťa a ako ste spokojná? Aj ja rozmýšľam nad jasličkami Meadow alebo Slimáčik, ak možte prosím Vás o skúsenosť. Dalujem

leakatarina
29. aug 2017

Ahojte baby prosím Vás neviete náhodou koľko sa platí za jasle na Bazovskeho?