Kedy ste začali chodiť na logopédiu kvôli zlej výslovnosti?

18. júl 2023

Ahojte. Kedy ste zacali s detmi chodit na logopediu skrz zlu vyslovnost? So synom chodime od troch rokov ale tam kvoli tomu ze ma PAS.. dcera hovori vsetko, je mudra, sikovna len ta vyslovnost je taka "suslava" a niektore hlasky doslova prehlta.. ma 4 roky..

msnesquik
18. júl 2023

Uz by som isla, cakacky su dlhe

pukanec123
18. júl 2023

Nás bol tiež presne taký zasuslany, a nevedel povedať L a R. Začala som to riešiť az rok a pól pred nástupom do školy, lebo som si myslela že z toho vyrastie🤦🏻‍♀️ nevyrastol, keby som bola vedela tak určite s ním začnem skôr. Nakoľko šušlavo prestal rozprávať az teraz, tak isto prirodzene začal používať R, a to už ide do druhej triedy. Niekedy to hold dlhšie trvá, čiže podľa mna máte najvyšší čas

ivanka0603
18. júl 2023

S dcérkou som začala chodiť keď mala 5 rokov, chodili sme tam presne rok. So synom začíname o 2 týždne, ten má 4 a pol roka. U nás sa chodí 1x za mesiac, čo sa mi zdá málo, uvítala by som aspoň každé 2 týždne. S dcérkou sme trénovali poctivo aj doma, so synkom to asi bude ťažšie. To som najprv chcela, že sa budeme učiť sami podľa toho, čo som obkukala pri dcére, ale ten nechce ani počuť....tak som zvedavá ako bude spolupracovať s logopedičkou

lulinqa
18. júl 2023

My v 5,5 roku. Krásne všetko synovi nabehlo, teraz už(po necelom roku) trénujeme iba R. Logopedička raz spomínala že treba prísť v cca 4 rokoch ak sa niečo nezdá.

luccija
18. júl 2023

V 5 r kvôli R

tecko28
19. júl 2023

Syn od 2 rokov, dcera od 3. Tak ako pisu vyssie, cakacky na dobreho logopeda su dlhe. Zazraky na pockanie tiez nikto nerobi, tak treba ist a riesit cim skor.

evkamotka
19. júl 2023

Od 4r a logo bola velmi rada, opakovane vravi, ze sme nastastie prisli vcas a nehasime to pred skolou na poslednu chvilu

kacena4
19. júl 2023

ak su to sikavky zacala by som si teraz hladat logopeda cim skor tym lepsie (okolo 4r), potom L R nastupuje okolo 5-6r. takze s tymto netreba skor drzim palceky

kuki13
19. júl 2023

so 4 rocnym drobcom treba uz zacat. My sme uz 4 mesiace na cakacke u dalsej nam ponukli 6 mesacnu cakacku.

autor
19. júl 2023

Dik baby. Dnes sme mali so synom termin na logopedii a ked som jej povedala o dcere, zapisala si ju do poradia..