Koľko má pribrať bábätko, ak ho kojím?

vikusik
13. sep 2012

Ahoj kočky,viete mi poradiť mam mesčne babo ktore kojim no mojej pediatričke sa zda že malo pribera z nemocnice nas pustily z vahov 3100g a ku koncu mesiaca mal 3870g,myslite že je to malo.Kazala mi ho budiť každe 3 hod.lenže nakolko v noci spi aj 6-7 hod.v kuse je mi ho ľuto budiť 😢

zdena7327
27. okt 2012

@sendy182 no prsníky mám stále mäkké kojím ho asi takých 5 min. s jedného a keď začne hmkať tak dám druhý ale už s toho prvého ani kvapka úplne vytiahnutý, ale je problém keď sa to stane aj pri druhom tak zostane hladný nervózny keď bol menší vedel papať aj pol hodinu ... a teraz nič :( ..pitný režim mám dodržiavam v tom problém nieje ....stolicu má žltú...spánok :D ako pri malom bábätku 🙂 každú 1,5 hod.až 2 hore 🙂

lucinocka
27. okt 2012

500 g na mesiac mi vravela pedi 🙂

sendy182
27. okt 2012

@zdena7327 šikovný je 🙂 .........po nakojení by nemal byť nespokojný iba ak, bruško, únava,....moje deti si málokedy odgrgli......a po nakojení väčšinou zaspali.......... 🙂 boli spokojné.........spoj sa s laktačnou.......viem že po 3mesiaci treba viac mliečka mať bábatko má väčší apetít. sú rozne čaje, lieky......... a .aj práve nočným kojením sa zvýši jeho množstvo.....na jedno kojenie treba prestriedať oba prsníky v noci........... 😉

sendy182
27. okt 2012

@lucica koľko má mokrých plienok..............?

zdena7327
27. okt 2012

@sendy182 OOOO ďakujem za dobré rady 🙂 bruško ho nebolí málokedy 🙂 ešte raz ďakujem 🙂) inak nevieš mi poradiť aké by bolo vhodné um ? teda na dokrmovanie ak by som začala 🙂

sendy182
27. okt 2012

@zdena7327 žeby nutrilon???? 🙂 🙂 🙂 .........viem reklamy.......... 😉 ..........

zdena7327
27. okt 2012

no pravda je taká že som mu skusila dať sunar pri prvom synovi sme nič ine nemohli 🙂 ale moooc kaká veľmi riedke len si prdne a hned je pokakaný tak neviem ako vlastne zistím ktoré bude najlepšie ..... prvého syna som kojila do 1 roka že kojenie je najlepšie ale on bol stále choručký tak preto som zvedavá .....

sendy182
27. okt 2012

@zdena7327 a bol kľudnejší.....najedol sa...........mal väčšiu pauzu po um?........zistíš možným skúšaním...niektoré deti po um tej ktorej zančky....vrackajú....hnačkujú.....bolesti bruška majú...........niektoré mamičky aj 3 zančky mliečka vymenia až neaká zapasuje 😉

zdena7327
27. okt 2012

@sendy182 no kludny bol a aj sa mi zdal najedený a aj dlhšie vydržal len ale obávam sa toho kakania bruško ho nebolí a ani nevracia

sendy182
27. okt 2012

@zdena7327 tá riedša stolica je len po um? alebo aj po čistom kojení? môj starší syn už žiaľ v 2 mesiacoch musel mať um...mal nutrilon ako trojmesačný vypil 150ml/každé 4 hodiny.....no zapekalo ho.......inú značku nechcel....tak sme sa potrápili....neskôr prešiel na čerstvé mlieko a problémy s tvrdšou stolicou mal naďalej...........no ak by som mala možnosť výberu ako ty........tak s laktačkou sa poradiť.......s doki tiež a "rozkojiť"............držím palce........

zdena7327
27. okt 2012

@sendy182 Tu riedku stolicu má len po um.. po kojení mi nekaká aj dva tri dni moja doktorka vraví, že pri kojení netreba aby kakal každý deň

lucica
28. okt 2012

@sendy182 tak 6 za 24hod.

sendy182
29. okt 2012

@lucica ahoj no mne sa vidí pomenej mokrých plienok na tak malé bábatko........skúsila si laktačnú poradkyňu? ja som kojila prvého syna pomocou klobučika 2 mesiace a mladšieho syna ......klobúčik sme nepotrebovali lebo sa pekne prisal a bradavku si "urobil" sám...........môžno že sa tvoj synček nevie správne prisať a ťahať cez klobúčik je namahávejšie.....váhou sa netráp........dieťatko by malo byť po nakojení kľudné.......ak ho napr.nebolí bruško atď.........a čo v noci..? .....často kojiť ....... 😉 .............