Koľko sa venujete 7 mesačným deťom?

seemani
24. feb 2014

ahoj,kolko sa venujete svojim 7 mesacnym detom? ako sa zvyknete zabavat?. moj maly je schopny sa prevaznu vecsinh dna,okrem jedenia a spania, hrat sam. moc mu do toh nezasahujem,ked vidim ze je spokojny,ale niekedy mam vycitky,ci ho nezanedbavam.hrame sa spolu dokopy asi hodinku denne..myslite ze to je malo alebo mam byt rada ze mam take samostatne dieta?..nebude pozadu v rozvijani sa?

chiaramonika
24. feb 2014

@seemani ja si myslím ze sa treba dieťaťu venovať podstatne viac. Hrát sa s ním. Rozpravat. Učiť ho nove veci. Hodinka denne je podľa mna veľmi malo. Ja sa s malou hrám rôzne hry. Vysvetľujem jej chodíme stale von. Na plavaren atd. Všetok voľný cas venujem jej.

melesmeles
24. feb 2014

@seemani hodinu denne? podla mna to je velmi malo...to si ani neviem predstavit. 🙂 my budeme mat dva a aj ked sa hra sam tak mi nieco ukazuje, rozprava takze sa s nim hram vlastne stale....a inak..nenudis sa cez den, ked mas take samostatne dieta? 🙂

baryana
24. feb 2014

@seemani aj moj syn sa takto sam hral. bud som mu dala deku na zem v kuchyni a hracky, alebo v ohradke. akurát, ked sa zacal stavat na nozicky, tak som sedela priamo pri nom. inak sa zahral sam. a okolo roka uz sme spolu citali, skladali kocky, kolieska atd. neboj, to su take striedave obdobia a ked sa bude chciet hrat s tebou, tak si mu k dispozicii. vôbec nemusis mat vycitky. a predpokladam, ze 7 mesacny este cca 2 krat denne spinka. a tak isto asi chodíte aj na prechadzky. takze to vôbec nie je take hrozne, ako by sa zdalo. ja som rada, ze mam take samostatne deti.

bajana
24. feb 2014

tiez si myslim, ze venovat sa dietatu treba viac nez hodinu denne....nemusi to byt priamo hra, moze to byt akakolvek forma komunikacie, vysvetlovanie, spievanie, ucenie...dieta nezvladne vsetko samo, potrebuje vychovu v tom najlepsom zmysle od uplneho babatka....

seemani
autor
24. feb 2014

noo ja som s nim ale nesedim pri non a nedavam nu hracky do ruka..rezim je asi taky ze od pol 7 rana sa hrame ptom od 8 sa hra sam do 9 potom pospi.. 10 tej papame. o pol 11 ideme von okolo 12 tej prideme,hra sa do pol duhej cca napapa sa.pospi s asi do 4 potom sa napapa zas sa hra. okolo 5 ide na pol hockh sa hrat sa svokrou o od 6 do 7 s la hrame. potom ide spinkat.. zvyknem mu citat, pustam mu pesnicky, ale vecsinou sa hra sam. ono aj ked sa idem s nim pohrT tak si ma moc nevsima a ntahuje sa za hrackami...

seemani
autor
24. feb 2014

@baryana dakujem no n je teraz v tej faze ze sa pretaca a cestuje p celej izbe,dviha sa na 4 takze som cely den pri nom..ale hra sa sam.nepotrrbuje ma

hameeda
24. feb 2014

@seemani: jej ako ti tiško závidím, moje síce tri deti boli tiež viac menej samostatné, no štvrtá to je úplny des, sama sa nezahrá ani minutu a to od ť mesiacov až doteraz rok a pol

baryana
24. feb 2014

@seemani no, presne, ako som napisala a urcite sa s nim aj rozpravas a vysvetlujes pri obliekani, papani a prebalovani. to je tiez cas, ktory sa dietatku venujes. . nemaj vycitky. venujes sa mu dostatocne.

mummy01
24. feb 2014

@seemani predpokladam ze ked ho prebalujes,krmis,kupes tak sa s nim rozpravas,spievas mu...ja nevidim nic zle na tom ze sa hraje sam,je to super ze je spokojny.Dnes su mamy priam posadnute starostlivostou a pozornostou ale nieje to vzdy na osoh.Dolezita je kvalita a nie kvantita.Ja mam doma 2odlisne osobnosti-dcera sa od babetka hravala dost sama a teraz je kreativna,vela premysla a nepotrebuje mat stale niekoho pri zadku,zato syn sa ani sekundu ako babo sam nehral,jemu som sa naplno venovala,stale nieco vymyslala a rastie z neho velmi narocny clovek.Takze rob ako ti srdce kaze 😉

seemani
autor
24. feb 2014

@baryana nooo mne sa huba nezastavi 🙂 muz sa smeje furt ze stale rozpravamm. ja mu vzdy vysvetlim co sa deje co som mu spravila papat co sa deje a takk. kazdy druhy den sa este plus pol hodinku cvachtame vo vode 🙂

jahodka8
24. feb 2014

@seemani Robíš to dobre. Ved do venovania sa dieťaťu patrí aj krmenie, jedna hodina denne v tomto veku je akurát na samotné hranie. Už objavuje svet, to si musí aj sám ohmatať, ochutnať veci.

seemani
autor
24. feb 2014

@mummy01 presne toto som minule citala ze prilisna starostlivost vedie k tomu ze deti prichadzaju o fantaziu, o Stevo j svet a stale cakaju ze im niekto povie co maju robit.. preto ani nechcem cely den sediet pri nom..len zas nechcem ani to aby sa nejak pomalsie vyvijal,inak uz opakuje niektore slova p nas,vie sam pit s poharika s naustkom,vie uz stat ked sa niecoho drzi,sedi, stavia sa na 4. rozoznava ludi,chape vela veci 🙂 no je sikovny len aby to tak slo aj dalej

m.i.r.i
24. feb 2014

@seemani wow..ono istym sposobom ti strasne zavidim 😀 Ja som sa malemu venovala non-stop. Od jeho narodenia som nemohla ani na vecko...hracky na podlozke, v kresielku ci v kociku nejake hrkalky ho strasne rozculovali, tri krat do toho buchol a hned sa jedoval..vsetko sme museli dat prec a jedine co zaberalo bolo, ze som mu tou hrkalkou okolo hlavicky hrkala ja..hracku som mu drzala ja a rozpravala..v kresielku lezal len ak som tam pritomne bola pri nom, pozerala na neho a s nim komunikovala, spievala, hrkala, skackala..bozeee...od 5:30 rano sme takto sli vkuse..varila som ked spal, kavu som pila cely den..jedine, ze dobre spaval tak vecer ked zalahol som mala klud a cas na vsetko ostatne...ale cely den nostop venovanie sa..a ako rastol tak to pokracovalo..citali sme, skladali kocky, puzzle, basnicky, pesnicky, pustali auticka, hrali s manuskami..no casto som tlacila cas na hodinkach, nech uz ide spat...ja som mala opacne vycitky, ze normalne cakam, kedy dieta zaspi, aby som si oddychla, lebo ja som sa nemohla vzdialit z jeho dohladu ani na par metrov, uz koneeec...ja ked citam co ty mas, tak jaaaaj...istym sposobom, co by som za to dala..venovanie sa malemu sa nam vyplatilo velmi po tej stranke, ze je velmi sikovny...naucil sa skoro rozpravat, spievat, recitovat, skladat skladacky, puzzle, kadeco..na vsetko sa vypytoval, vsetko ho zaujimalo, knizky zboznoval naozaj od 3 mesiacov...urcite to ma pre dieta velky vyznam sa mu venovat...ale ono vsetko ma svoje hranice..a u teba si myslim je to uplne v pohode...hlavne je, ze s nim ides vonku, ze sa s nim rozpravas, ze ho nieco trosku ucis..ono sa to trosku zmeni ked ti zacne sediet,neskor chodit a objavovat, ale proste su take deticky co su take samostatne a to je na nezaplatenie..a urcite nebudu nijako zaostavat...ja si myslim, ze staci intenzivne sa venovat aj menej, ale naozaj intenzivne, ako kvantitou casu..ja sama velmi neuznavam ak dietatko vyzaduje pozornost a mama ho "uci" samostatnosti, hlavne v takom este veku ako mas ty, ze sa musi naucit sa sam hrat a neviem co..ked je to silene..ale ked je dietatko take samostatne, tak to by som ja osobne bola len rada...urcite si to nevycitaj..vekom pride ovela viac aktivit, ktore budete spolu robit..ci uz citat, kreslit, sportovat atd..

fopka
24. feb 2014

moj ma 7 a pol mesiaca,no zo dna na den si vyzaduje uz coraz viac pozornosti,chce okukavat,chytat,skusat,je neskutocne vnimavy a reaguje na kazdy zvuk-suchnutie,chce chodit a pod.samotne hracky ho uz velmi nezaujimaju,pohra sa chvilu sam,no potom si doslova vypyta,aby sa mu clovek venoval.obdobie,ked sa takto sam hral a nic ine nepotreboval mame za sebou,ked mal asi 5 mesiacov

seemani
autor
24. feb 2014

ano ta hodinka je cisto len hranie,am neratam papanie jedenie, kupanie...proste vtedy nerobime nic,len sa blaznime,steklime, rozpravame sa, jazdime na konikovi,pustime si rozpravku,zasoievame pesnicku....

luba28
24. feb 2014

@seemani vooobec si z toho nic nerob,..aj nas maly sa hral sam,aj dcera sa tak hrala,...ja som bola pri nom,ale nezaujimal sa o mna,...on sa zaujima o okolie,o vsetko nove,cize hracky mu uplne teraz stacia,....oddychuj ak mozes,lebo ked pojde na styri tak uz neoddychnes,....a moje deti neni su nijak zaostale a ani hlupe,..my neni sme knizkove deti,ale uplne normalne a nic sa nedeje,....

mummy01
24. feb 2014

@seemani klud,tes sa ze mas kludne a spokojne babo.Co by za to ine mamy dali 🙂 Ak bude potrebovat tvoju asistenciu a pozornost tak ti to urcite da najavo.Ved ho predsa nenechavas cely den niekde zavreteho osamote...

linda20111
25. feb 2014

@seemani Myslim ze kazde dietatko je ine, ak tvoj nevyzaduje tvoju pritomnost pri vsetkom vies ako ti zavidim??? Ja musim byt s malym nonstop. Ked ma nevidi place :( Nemozem ho nechat ani na sekundu sameho, aj na zachod musi ist so mnou, ked sa chcem osprchovat musim pockat kym prijde manzel domov z prace aby bol s nim. Vzdy bol taky, nechcel byt sam.. Nemozem vklude ani varit, ocistit zemiaky lebo sa stale na mna tlaci, taha mi veci a snazi sa na mna vyliezt :/ Ked odbehnem von na minutku ku postarke alebo kurierovi, uz na dvore pocujem obrovsky plac.. Takze si myslim ze mas velmi zlate babatko, mozes byt naozaj rada, ze mas pri nom cas na seba a na domacnost. Ak by tvoje babo potrebovalo viac tvojej pozornosti dalo by to najavo.

usiko
14. mar 2014

@seemani ja mam take iste deti...inak som niekde citala ze 'lenivi'ridicia maju najstastnejsie deti.......to nie je urazka, ale fakt, aj ked nemusis byt leniva ako taka ale akoby si bolaleniva ako rodic, rozumies.....proste nezasahujes do jeho skumania veci...ja som deti v tomto veku nechavala sa same hrat a skumat veci, nechala somich lozit po byte kolko vladali a mohli robit vsetko, co nebolo nebezpecne aleboby nenarobilo vacsie financne skody....dieta v tomto veku a este dlho potom ta nebude az tolko potrebovat.., pretoze sa same zabavi uzlen tym, ze lozi, zacina chdit, zdolava prekazky a kazdy den sa uci nieco nove...to mu staci.....samozrejme,ze uz ked bude rozpravat, tak sa mu budes musiet stale venovat , odpovedat na zvedave otazky stale a stale.....ale zatial si uzi cas, ked to nemusis, a nechaj mu priestor na samostatnost....takze moje deti sa vyhrali same, a kazdy den chodime, aj sme chodili na dve hodky von, tam im rozpravam, co vidime, co robime, co sa deje....tiez doma, im ropzravam, co sa deje ale nezasahovala som im do skumania sveta..naco? nech to robi, ako chce sam.sama.....inak, tiez som mala take vycitky ako ty, aj som sa mamy pytala, ci nebude dcera ochudobnena, lebo vsade citam, ako mamicky deti nosia, vlacia, spievaju im, riekanky rozpravaju,pesnicky, basnicky a kadeco......o nic neprisla...dcera ked mala dva roky, uz rozpravala 2- slovne vety a potom to uz islo....ako dva a polrocna robila cele zlozite vety, casovala, sklonovala, casy pouzivala.....takze onic neprisla, je sikovna, samostatna, zvedava...rozumna.....veri mi,vie,ze ju ochranim, vie, ze som tu, lubi ma, lebo mi to aj povie,aj sa tak sprava......aj ja sa k nej tak spravam k nej....a tak...nemaj vycitky...bud rada, ze dieta na tebe nevisi vkuse a aj si oddychnes, abo co to porobis....
ved to diatatko prebalujes, krmis, obliekas, vyzliekas, mojkas ked mu nieco je, ukladas do postielky, to je tiez venovanie sa, vtedy mu vrav, co robite aby si na to zvyklo....a napriklad vdaka mojej 'lenivosti'mam obe deti take od narodenia, ze najedia sa, ulozim dopostielky a odchadzam...zaspia same....ja si neviem predstavit,aby som dieta hodinu nosila a tak uspavala, alebo hodinu hladkala, alebo skrabkala, alebo nechalasa nim skrabkat alebo co....proste som za zdravy spanok a zdrave zaspavanie.......