Má sa vedieť 4,5 mesačné dieťa zahrať s hŕkalkou?

ywetta
9. nov 2011

ma sa vediet hrat 4,5 mesačne babetko s hrkalkou?

bronia13
9. nov 2011

ja mam dve deti a aboslutne nevedeli co to je? ??? len to tam lezalo a nevsimali si to....

libertine
9. nov 2011

podla toho, co si predstavujes pod hrat. moja ma 4,5 mes. a ked vezme do ruky hrkalku, tak s nou bucha o zem. vie, ze to robi zvuk, hluk.

p.j.jacky
9. nov 2011

moja dcerka sa az teraz zacala hrat s hrackami,tak ze ich drzi a obzera si ich a ochutnava ,ohryza.Doteraz ked som jej dala nejaku hrkavku do ruky,sa jedovala ,lebo nevedela co stym.Kazde dietatko je bystre na nieco ine,nerob si stoho velku hlavu,vsetko ma svoj cas....

anicka1981
9. nov 2011

🙂 neboj sa, dieta nevie, ze je to hrkalka a ma sa tym hrkat, 😀 ked nahodou tou vecou buchne, zatrasie, a zapaci sa mu zvuk, tak potom nou bude buchat-triast, mozno sa mu ten zvuk nezapaci a odignoruje ju.., ide skor o to aby vedelo kordinovat pohyby a chytit ruckami to na co pozera-co by chcelo chytit a poprezerat si to,, moj ma 4 mesiace a 3 tyzne,,, a uz vie chytit vsetko co chce, a hra sa so vsetkym co ho zaujme, momentalne su to jeho nozicky- snazi sa ich zjest, neuveritelne, ako si ich dokaze srtcit az do pusy 😀

malvuska72
9. nov 2011

moja mala ma tiez styri a pol mes.a az teraz ju zacali hmatovo zaujimat,doteraz sa s udivom pozeravala na ne,ale to som jej do zblbnutia hrkavala ja🙂Kazde babo je ine,niektore urcite veci robi skor,ine neskor.Bud trpezliva,mozno bude chciet uchopit ine veci a hrkalky ju nezaujimaju.Moja ma velmi rada tu obycajnu kocku,ktora jemne hrka,co su na nej tie zvieratka za euro v drog.uz ma stvrtu,tak ich vsetky pokrcila🙂Mozno uz zajtra budes prekvapena🙂

megi1989
9. nov 2011

Hmmmm, hrať sa ? Podľa toho, čo myslíš hrou... Naša dáva momentálne všetko do pusinky - či je to hrkálka z hrazdičky, alebo hryzátko. 🙂 A tiež máme 4 a pol mesiaca 🙂

anieli_1
9. nov 2011

no podla mna je to individualne moj amly bol velmi sikovny aj je vo vsetkom ale hrat ako chytat hracky sa mu nechcelo skor sa na ne len dival a smial az neskor sa zacal hrat a mala ma 3 a pol mesiaca asi od troch mesiacov sa jej strasne pacia vsetky hracky keste si ju nevie tak zobrat len sem tam sa jej podari okolo seba zachytit ale ked jej dam do rucicky tak sa strasne tesi hrka okolo seba nou a dost dlho az sa divim ju udrzi v rucicke kym ju nezaujme nieco ine a aj do pusy ju pcha hned a ked je pod hrazdickou tam chyta oboma rucickami a rozprava sa s nimy nemozem povedat ze tam vydrzi nejak strasne dlho ale tak 15 min urcite a ked jej dam na autosedacku take ovecky co upnem na jednej a druhej strane tak si normalne ten spagatik chyti jednou rukou a druhou bucha do tych oveciek a tesi sa.......ale je to ozaj individualne dolezite je aby vnimali aspon sluchom veci okolo seba a zrakom aspon to pozeral u mojho maleho neurolog

katka1981
9. nov 2011

nepozeraj na tabulky a ani neporovnavaj, kazde dieta je total individualne. Lebo sa budes len stresovat. Ja som sa nedavno stazovala kamoskam, ze moju malu nebavi puzzle, ze ako su na tom ich deti, no a aka zmena nastala, a stale mi nosi puzzle 🙂