Malá nechce piť z pohára, z fľašky. Ako ju to naučiť?

murinka
2. nov 2009

ahojte.moja dcera odmieta pit vodu alebo cajik z pohara alebo z flase ☹ jedina ,,metoda,, ktora je u nej uspesna je pitie cez striekacku 😅 uz naozaj neviem ako by som ju motivovala k pitiu...viem ze smadna je pretoze ked jej davam pit zo striekacky tak sa mi dobre nezadusi 😒 kvoli nedostatku tekutin uz ma v poslednom case veeeelmi tvrdu stolicu...poradte mi ako by som ju to mohla ,,naucit,, a tym jej pomoct.dakujem

emka.k
8. júl 2010

@martina46 Martinka, mozem sa ta opytat, ako ste na tom teraz s pitim starsej dcerky? Ja mam syna, ktory je totalny nepijak, iba lyzickou do neho nieco dostanem, aj to musi byt zvacsa zapnuty TV alebo PC, co nie je urcite vyhra, ale ako pises, aj vy ste dlho lyzickovali, tak ma zaujima, ci to nejako zrenim dietata plynule preslo do normalnych kolaji. Dakujem velmi pekne

martina46
8. júl 2010

@emka.k
Je to stále ťažké, s lyžičkou sme pili vari do dvoch rokov, no boli sme v stave, kedy už sila zo slamky a síce sme museli stáť pri nej, ale vypila. Teraz začína opäť vymýšľať, znovu pijeme väčšinou z lyžičky, lebo keď sa zatne, tak proste ináč nevypije, a aj z tej lyžičky musíme vymýšľať, ako jej to spestriť ☹
Ja som si myslela, že vari ona musí si na to nejako navyknúť po takej dlhej dobe, no ale stále nič. Snáď v puberte sa už normálne napile 😀
Píšem z mobilu a tu nevidím, koľko má tvoj syn rokov?

emka.k
8. júl 2010

@martina46 Mame 1,3 roka, ale my sme aj hrozne slabi jedaci, tak mam vlastne s lyzickou rozrobeny cely den, uz ma to niekedy prestava bavit, ked ani v piti ani v jedeni uz dlho ziadny pokrok, som si myslela, ze ho tieto tepla prinutia, ale nic... Tak si ma teda velmi nepotesila. Timo sa napije z hocicoho, ale hned to da z pusy von a je pre neho zabava, ze ma hned cele tricko mokre. Tak sa teda drzte a keby sa u vas stal nejaky zazrak, tak napis suvisiace okolnosti, budem sa o taky zazrak aspon pokusat! 🙂)