Máte referencie na jasle na Palkovičovej v Bratislave?

peta28
16. sep 2008

Ahojte maminky. Mate niektora skusenost, alebo ste poculi nejake referencie na jasličky na Palkovičovej? Mam dcerku prijatu do sukromnych jasliciek, aj do tychto statnych a neviem sa rozhodnut. Aj ked sukromne su neporovnatelne drahsie, v tomto pripade mi nejde o cenu, ale kvalitnu starostlivost. Dakujem vopred

euphoria
14. sep 2010

@pindula
hlavne, ze ste zdravi, vsak on si zvykne.Mne uz hovorili, ze dnes ju mozem nechat spat, ale este urcite nechcem.Hoci to spanie po jasliach je narocne, velmi vymysla, vyvadza kym zaspi.takze to je fakt boj.mozno toto bude dovod,preco ju tam necham raz aj spat.
inak na to urade som nebola, akosi mi bolo dost zle...takze ked pojdem, dam vediet..

euphoria
14. sep 2010

@katun
som sa pobavila🙂) my sme vcera poobede jedli s malou tycinky, zrazu jednu zobrala medzi prsty a hovori:cigaru mam! Skoro som odpadla.Netusim, odkial to ma a nie a nie povedat...
tiez vam drzim palce!

katun
14. sep 2010

@euphoria haha, no od adama zatial nie, ale uvidime, ci nebudu spolu niekde v kutiku palicky fajcit, ked po nich prideme 🙂

euphoria
14. sep 2010

@katun
no uvidime🙂)
ale vy asi budete s tymi vacsimi detickami, hovorili mi, ze v triede malych su deti narodene od septembra 2008,takze my sme tam asi najstarsi.

pindula
14. sep 2010

@katun tak moze si pofajcit s mojim malym 😀 ...my fajcime ostosest, palicky, zosulane papieriky a volame to nie cigareta, ale fajcenka 😀 ...to si on skonstruoval ten nazov 😉

katun
16. sep 2010

Jaaaaaj baby, to bolo! Strasne sa rano tesil, stale sa pytal, kedy uz pojdeme do skolky. V skolke samozrejme zostal zarazeny, a ked ho brala ucitelka Evka, tak spustil taky rev ☹ a ja samozrejme hned ako sa zatvorili dvere tiez.. O chvilu pojdem ponho, tak som zvedava, ako sa mu pacilo 😕

pindula
16. sep 2010

@katun ja som dnes mojmu malemu rano hovorila, ze dnes pride novy chlapcek, ze sa vola Adamko a ze ked bude plakat, aby ho pohladkal 😀 ...btw...my sme stale na tom zle...uz zvazujem, ci ho tam vobec necham...

katun
16. sep 2010

@pindula ach jaj, no ked som ponho prisla, bol sam v miestnosti, lebo ho ucitelka vzala od deti, ktore sa hrali v inej miestnosti a ked ma zbadal, takyyyyyyy plaaaaaac spustil a bezal za mnou.. z ucitelky som mala problem dostat, ako to zvladal, povedala iba sucho, ze celkom dobre 😠 potom mi vravel ze tam boli babiky a kociariky, tak sa dufam trochu hral, kociariky on ma rad 😎 a neico teraz vecer splietal o zlom ujovi a hribikoch a sestricke.. no neviem co to znamenalo, ci si citali rozpravku, alebo si vymysla 😉 uvidime, co bude zajtra. snad aj tvoj maxim bude na tom lepsie.

pindula
16. sep 2010

@katun drzim zajtra pasticky....ja som sa Maximka pytala, ci tam dnes novy chlapcek plakal...a on, ze neplakal, ze sa jasil 😀 ...no...ale tiez neviem, ci si nevymyslal 😅 .....
na margo uciteliek...tak poviem ti...niekedy ma ich pristup doraza...clovek aby sa musel stale vypytovat, ze co a ako....oni by mali hned informovat, ako si po dieta pridem a nie sa im doprosovat, aby mi odpovedali, ci papal a ako papal, ci sa hral...mam pocit z tej kratkovlasej blondiny, ze uz je nervna z deti, z rodicov a tak vseobecne a ze ju otravuje kazda jedna "sprosta" otazka....inac ani jedna Martinka sa nevie adaptovat...je tam cca dlho ako my...ona cele dni sedi iba v domceku a chce, aby jej dal kazdy pokoj 🙄

katun
17. sep 2010

@pindula ach jaj, no bodaj by sa jasil, to by som bola rada. ale dnes od rana plakal, ze on do skolky nepojde, ze pojde so mnou do prace, a straaaaaaasne reval, ked ho ucitelka brala. dnes to bola taka na kratko ostrihana s hnedymi vlasmi, ta mi pripadala aj hlasom mila, dovolila mu zobrat si aj krtka. ale je to des, nemyslela som si, ze to bude take hrozne, v noci zo spanku krical "nie nie nie".. no neviem, ci robim dobre, takto na silu ho tam nechavat. keby to bol mensi kolektiv, kde vsetkych ma cas spoznat so mnou, tak je to asi ine.. 😒 kazdy hovori, ze si musi zvyknut, ale pripada mi to nasilne.. je mi smutno z toho, ale prezijem to nejak alebo vymyslim nejake mensie sukromne jasle zatail, neviem.. ved je tam len druhy den, uvidime, ked ponho o hodku pojdem, co bude hovorit. ☹

pindula
17. sep 2010

@katun ja uz kukam sukromne 😉 ....kde je individualnejsi pristup....necham este Maxovi cas do konca mesiaca a ked sa nic nezmeni, tak tam konci....my tam uz chodime 2 tyzdne a mame tiez nocne "zachvaty"....tiez kricieva nie nie nie, potom cosi drmoli, comu nerozumiem...dnes este ani svetlo nebolo a uz stal na posteli v tme a zlomenym hlasom mi hovoril, ze dnes nepojde do skolky....no jo...esteze ide vikend a trochu si zase zregeneruje dusicku..
drzim paste, aby tvoj maly patril k detom, ktore si tyzden odplacu, ale potom uz iba caaara do triedy za hrackami ....nam sa to, zial, zatial nepodarilo...a tak preto este ani nenavrhuju spanok....deti, ktore prisli po nas, tak tam uz spia 😖

euphoria
19. sep 2010

Baby, trochu ste ma az vystrasili, my sme teraz boli 5 dni mimo BA, takze aj mimo jasli.Uvidime, co bude zajtra.My sme mali problematicke prve dva dni, potom ju uz braval iba manzel a ziadny problem nebol.No tento tyzden bude on cely mimo, takze bude vsetko na mne.Uz mi aj navrhovali, aby tam spala, ale zatial nechcem.No horsie je, ze po skolke nechce spat ani doma, teda nakoniec ju uspim, ale je to obrovsky boj.Teraz tych 5 dni bez skolky spavala uplne ukazkovo,hoci rano sa bude strasne skoro.Tak neviem.. Kazdopadne vam obom drzim palce, aj detickam🙂)
@pindula
k tom prispevku: bola som na urade, oznamila som, ze nastupila mala do jasli, musim este doniest potvrdenie z jasli(tlacivo mi dali tam), plus treba vypisat tlacivo -ziadost o prispevok na starostlivost o dieta -uhradia do vysky preukazanych vydavkov- max 167 aj nejake drobne, staci preukazovat aj raz za 6mesiacov postou.Co ma prekvapilo je jednorazový príspevok rodicovi vo výške 25% rp, ktory vyplatia az do troch rokov veku dietata, ak si o to poziadas.Takze u mna to bude okolo 400,- EUR, ak som to spravne pochopila...

euphoria
19. sep 2010

Baby, trochu ste ma az vystrasili, my sme teraz boli 5 dni mimo BA, takze aj mimo jasli.Uvidime, co bude zajtra.My sme mali problematicke prve dva dni, potom ju uz braval iba manzel a ziadny problem nebol.No tento tyzden bude on cely mimo, takze bude vsetko na mne.Uz mi aj navrhovali, aby tam spala, ale zatial nechcem.No horsie je, ze po skolke nechce spat ani doma, teda nakoniec ju uspim, ale je to obrovsky boj.Teraz tych 5 dni bez skolky spavala uplne ukazkovo,hoci rano sa bude strasne skoro.Tak neviem.. Kazdopadne vam obom drzim palce, aj detickam🙂)
@pindula
k tom prispevku: bola som na urade, oznamila som, ze nastupila mala do jasli, musim este doniest potvrdenie z jasli(tlacivo mi dali tam), plus treba vypisat tlacivo -ziadost o prispevok na starostlivost o dieta -uhradia do vysky preukazanych vydavkov- max 167 aj nejake drobne, staci preukazovat aj raz za 6mesiacov postou.Co ma prekvapilo je jednorazový príspevok rodicovi vo výške 25% rp, ktory vyplatia az do troch rokov veku dietata, ak si o to poziadas.Takze u mna to bude okolo 400,- EUR, ak som to spravne pochopila...

pindula
19. sep 2010

@euphoria dakujem ti za vycerpavajuce info z UPSVAR 🙂 ....budem tam musiet niekedy teraz zbehnut ...

katun
20. sep 2010

Baby, tak dnes som odchadzala zo skolky uplne rozcarovana. ked som pre maleho na obed prisla, ucitelka mi hlasi, ze sa dvakrat pocikal. chytim ho za ruky a mal ich ladove!!! ked som ho prezliekala, tak nohy cisty lad. vravela ze boli na terase, ale preco ho poriadne neobliekli, ked tam ma v skrinke aj pancusky!!! a mal cvrknute, takze bol v mokrych slipkoch. no des, som sa nahnevala hrozne. dufam, ze nenachladne 😠 rana su inak hrozne, place od rana, ze on do skolky nejde, ale ked ponho pridem, tak je ok, ale o skolke nerozprava skoro vobec. tak neviem, uvidime ako bude dalej...

pindula
20. sep 2010

@katun jezis maria... 😠 😠 😠 ☹ ...asi tak by som vyjadrila pocity po tvojom prispevku .....nas maly dnes nebol, lebo mal cez vikend nejaku virozu, tak som ho este dnes nechala....ale zajtra uz zrejme pojde...lebo mu uz nic nie je...
inak...potom ja sa cudujem, ze Maxo ma sople....vsak sa ani necudujem, ked sa tak (ne)staraju 😒

pindula
21. sep 2010

no...takze my nenavstivime jasliciky do konca tyzdna...maly stale nie je stopercent fit...sople mu stale behaju v dutinach a ked mu stekaju do hrdla, tak kasle...takze ziadna slava...uff...potom si budeme zase dlho zvykat 😖

katun
21. sep 2010

@pindula no u nas to bolo dnes uz lepsie, nebol ani raz pocikany. nechala som mu pancusky, ale aj tak bol trochu studeny. vysiel vysmiaty ako leco z triedy, lebo dostal lizatko, nejaky chlapcek mal meniny 🙂 rano to bol ale zase boj aj sranda, lebo reval a s placom sa pytal do triedy, ze on uz teda ide cvicit s detmi. vosiel dnu, krtka smaril na zem a siel "urazeny" cvicit. baby ktore tam mate deti, aj vase su tak hrozne studene ked ich beriete domov? nerozumiem tomu, preco je to tak. zase vraj boli na tej terase (akoby uz nemohli vybehnut na travu, ved svietilo slniecko..). Pindula, skus malemu davat Sinupret, nam to zabera, rozpusta to hlieny, adamko to vola horke kvapky, ale sam si ich pyta 😀

claudinka
21. sep 2010

My tiez teraz soplikujeme trosku a davame poctivo Sinupret. Ako Vas citam, tak ziadna sranda s tymi jaslickami.. a ine deti to zvladaju bez problemov? Neplacu rano?

katun
21. sep 2010

@claudinka je to velmi individualne, dnes tam prisiel chlapcek, co tam bol druhykrat a bez problemov siel sam do triedy, bez placu, uuuuplna pohodicka. ja som si myslela, ze aj nas adamko bude taky 🙂 kedze je od roka zvyknuty byt bezomna, bud so starou mamou, alebo ho strazila kamoska kym som ja bola v praci. ale to boli ludia, ktorych poznal. toto je ine, tam sa deli pozornost aj medzi ine deti a ten nas adamko je skor taky pozorovatel ako akcny typ. aj ked sme chodili cvicit, nikdy nerobil to, co ostatne deti. odmietal skupinovo cosi riesit, vzdy mi zdrhol a sam si behal, objavoval.. a je zvyknuty, ze sa s nim dospely rozpravaju neustale. ale myslim, ze sa to zlepsuje. uvidime ako bude, ale poviem vam, ze som dnes nespala do tretej rana ako som sa trapila, ci ho tam nechat alebo najst sukromne. je to hrozna dilema, vsetky chceme pre svoje deti len to najlepsie, no nie? 😅

claudinka
21. sep 2010

@katun to hovoris o mojom synovi? ze vzdy na cviceni robil vsetko mozne, len necvicil 😀 😀

euphoria
22. sep 2010

@katun
tak to ma velmi zarazilo, ako chudacika maleho nechali v mokrom.My este mame plienku, takze sa nam to nestalo.Snad sa to zlepsi.Hlavne im to musis povedat.Inak aj moja mala ma studene ruky ked po nu pridem, no neviem cim to je,vsak oblecena je tak ako doma, tak neviem.No zatial je zdrava, hoci sme minulu stredu stravili s detickami so zapalom priedusiek..
Kazdopadne sa drzte, urcite to zvladnete.Nemyslim si, ze v sukromnej skolke je starostlivost o tolko lepsia ako to je drahsie..

euphoria
22. sep 2010

@pindula
hlavne nech je zdravy, potom si urcite zvykne..My sme tu minuly tyzden od stredy neboli, takze od pondelka je to opat tazsie, ale mozno aj tym, ze manzel je cely tyzden na sluzobke a rano ju musim bravat ja.Predsa len na mne lipne ovela viac, co je na jednej strane krasne, no na druhej tazke pre mna. Nemozes poslat s nim rano manzela?? U nas chodi dost oteckov..

euphoria
22. sep 2010

a este sa chcem opytat, ako vam deti poobede doma spavaju? u nas to je teraz kazdodenny boj, zaspava aj pol hodiny a je na nervy.. tych 5 dni co sme boli mimo BA a skolky, zaspavala ukazkovo...

katun
22. sep 2010

Baby, musim povedat, ze dnes to bolo lazo plazo, bez placu, iba doma trosku mrnkal, ze on tam nejde, ale pekne sa v skolke nechal obliect a hovoril mi, aby som uz otvorila dvere do triedy a vsetkych pekne pozdravil a neplakal 🙂 tak som rada. aj ked som ponho prisla, bol ok. uz mu nechavam pancusky a je to lepsie. @euphoria zaspava mi tazsie uz dlhsie, ale zo skolky je zjavne unaveny, a tak som ho dnes dala hned do kocika a tak sme sli domov a po ceste zaspal. potom som ho len prelozila do postielky.

pindula
22. sep 2010

@euphoria u nas ho nosi uz dlhsie tatino....ked som bola este doma, tak preto, aby som sa ja nemusela rano hadzat do "gala" 😉 ...a mohla este bufetit v pyzame, no a teraz, ked uz som v praci, tak zase ho nosi mangel, lebo ked tam musi byt maly do osmej a mangel do pol 9 v robote, tak to tak akurat vychadza...ja idem do roboty az okolo pol 9, takze mam este cas sa pekne rano upravit. 🙂
nas maly, da sa povedat, za plakal mozn 3 rana a potom dost...ale mne nejde ani tak o plac, ako o to, ze on ma od rana stres, ze tam vobec musi ist....este ked je doma, tak stale opakuje dokola ako pokazenz gramofon, ze maminka, dnes nemusim ist do skolky...a aj ked mu odpoviem, tak to povie este asi aj 100 krat a je mu nehorazna zima uz doma...ruky ladove...cisty stres to je....a zrejme to vidia aj vychovavatelky na nom, ze nie je este uplne ready, kedze nam spanok ani nahodou este neponukli....ale to som aj rada.....
uz som vyzerala ako krava mater ja v tych jasliach, ktora ho nevodila medzi deti, lebo sa ma pytali ucitelky, ci som ho nebravala na ihriska a tak...ze sa deti strani....ako tak sorrryyyyyy...celu matersku som s nim bola kdesi v prdeli, mal taky bohaty program, ako polovica deti ani nezazila a idu sa ma taketo kraviny pytat.....mozno je chyba, ze som ho nevodila iba pred dom, kazdy den, paradny stereotyp, ale ja som za to, aby dieta odmalicka videlo vela roznych veci a situacii, ktore sa daju zazit, lebo ho to obohacuje...no a teraz mu zial nevyhovuje system v jaslickach...mozno aj tam je chyba.... 😔

katun
23. sep 2010

@pindula asi to bude tym systemom, rezimom, ktory mu nevyhovuje, urcite to nie je tvoja chyba! Pocuj, a chodi pre maxima manzel aj na obed? lebo asi sme ho vcera stretli, vlastne uz 2x sme sa stretli s maximom a jeho ocinom. tak sme asi maxa uz videli 🙂

pindula
23. sep 2010

@katun maximko tento tyzden vobec nechodi, lebo je chory 😉
a mangel po neho na bed nechodil, lebo je v robote....chodila som ja a od buduceho tyzdna svokra 🙂 ...tak asi su v triede viaceri maximkovia 😵

plumka
23. sep 2010

Ahojte, som maminka Martinky o ktorej tu pisala pindula. 🙂 No zaciatky sme mali fakt strasne tazke, plakavala som s nou vnutri alebo som stala pri jaslickach pod oknom a tam plakala, no des. Ale celkom pekne sme si zvykli a uz tam dva krat aj spinkala. No teda ked sa to tak da nazvat. 😒 Viac mi vyhovovalo, ked som isla na obed pre nu, prisli sme domov a isli sme spinkat a do 10-15 minut mi spala. Len nasa spavala tak 3-4 hodiny poobede a teraz bohuzial mam pocit ze tam spi len nejakych 45 minut. Oni sice povedia ze spala aj mala mi to povie, ale o pol jednej ked volam este nespi a o druhej ich uz budia, a potom ked ideme s jasliciek alebo prideme domov, tak je neskutocne zla. Asi to je tym ze malo spava ☹ len som bohuzial nemala na vyber, kedze od oktobra zacinam robit do 14:00 a pre malu mozem prist az o 14:30, tak sme ju pomaly chceli zacat zvykat tam spinkat. ☹

pindula
23. sep 2010

jeeeej, ahoj plumka 🙂 ...takze sa stretavame aj online a nielen v satni cez obed 😉 ....takze vy uz aj spinkate? my sme teraz riadne pozadu, kedze cely tyzden nechodi do jasliciek...s nastupom v pondelok to bude velmi zle...spat tam hadam asi ani nikdy nebudeme 😅 ....inak aj nam Maxo spava doma aj 3 hodky, takze podla mna mu tam ten spanok bude chybat....a btw...nemali ich budit az o 14.30? 😕 ...tak bolo podla slov riaditelky...

pindula
23. sep 2010

@plumka
jeeeej, ahoj plumka ...takze sa stretavame aj online a nielen v satni cez obed ....takze vy uz aj spinkate? my sme teraz riadne pozadu, kedze cely tyzden nechodi do jasliciek...s nastupom v pondelok to bude velmi zle...spat tam hadam asi ani nikdy nebudeme ....inak aj nam Maxo spava doma aj 3 hodky, takze podla mna mu tam ten spanok bude chybat....a btw...nemali ich budit az o 14.30? ...tak bolo podla slov riaditelky...