• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mixovaná strava po roku. Dokedy je to v poriadku?

20. marca 2009 
Dcéra má 13mes, stále odmieta inú stravu ako mixovanú-dusí sa, poprípade zvracia, aj drobné kúsky. Ako ju naučiť? Počkať ešte? Dokedy je to v poriadku? Inak papá všetko, ale kúsky vytrvalo odmieta, jedine banán a chlieb, aj ten si však nechá v puse rozmočiť. Má síce len 2 spodné rezáky celé vonku a 2 ďalšie zuby jej teraz vyšli. Aké máte skúsenosti?
19. mar 2009 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
standu: ja som malej dala do misky kusky varenej mrkvy a pomáhala som jej vkladať jej rúčkou do pusinky a pritom som ju donekonečna chválila,že papá sama :grinning: :sunglasses: -a tá mrkvička sa jej pekne rozpadla a postupne mi začala kradnúť z taniera aj iné veci a v 14tich mesiacoch úplne odmieta mixované,stále chce len kúsky.Má 4 zúbky,a papá aj jablčko na kocky... :sweat_smile:
19. mar 2009 o 14:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Dik za radu...skusime. Len este asi chvilu pockam, lebo akurat vcera sa povracala z polorozvarenej tarhone...tak nech trosku zabudne.
19. mar 2009 o 16:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
standu z toho si vobec nic nerob, nevadi...moj zje aj take aj take. Ale jedna mamicka mi tu spominala ma 2deti ze prvy nechcel od zaciatku absolutne nic mixovane a druhy stale len mixovane. Oni sa to naucia, hlavne nenutit aby si v nich nevyvolala odpor. Asi este nieje na to pripravena papat kusky, ked sa z toho povracia :wink:
19. mar 2009 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
standu, my mame 1 rok a boli sme na tom donedavna podobne, kazdy obed som musela prebehnut mixerom aby to zjedli...dalsim stupnom je pucene jedlo, podla mna na kusky ako take mate este cas... :sweat_smile: :sweat_smile:
takze som zacala pomaly pucit, ale nie vsetko napr. som popucila len zemiaky a zvysok mixla, o par dni som popucila zemiak A mrkvu a zvysok mixla, na dalsi krat som napr. mixla vsetko a len ryzu som nechala v celku...to iste napriklad so sosovicou ta ked sa rozvari je taka makka ze ju uz ani netreba pucit... :wink: a takto sme sa postupne doparcovali k pucenej strave (uz nemixujem) a v jedeni kuskov ich podporujem tak ze im dam do ruky surove jablcko, hrusku, banan...ale nie pokrajane na kococky ale v celku- a ony si odhryzuju kolko chcu, sem tam aj vypluju ale potom znova daju do ust a zjedia...a najnovsie sa mi osvedcil ten polystyrenovy chlebik na nom im papanie kuskov ide najlepsie, ale nehavam to na nich...k obedu ako takemu im kusky nedavam, len pucim... :wink: a inak jedna dcerka ma 2 zubky a druha ma 4. :wink:
20. mar 2009 o 01:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
...este som zabudla, tiez sa mi sem tam stalo ze pri tom mixovani mi tam ostal nejaky zabudnuty kusok a potom ich natiahlo a sa povracali, to je jasny signal toho ze na kusocky este neboli pripravene...od kedy im to len pucim (dokladne ale nie nahladko) tak sme s tym mali pokoj... :wink:
20. mar 2009 o 01:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
aja, kuskami som myslela to, co ty nazyvas pucene... :frowning2: z takeho ju tiez natahuje.
vidim, ze to ma cas, tak pockame. keby so jejdala polystyren tak sa isto iste zadrhne..
20. mar 2009 o 07:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
standu, moj prvy syn jedol mixovane (na kasicku) az takmer do doch rokov, potom zo dna na den zacal prijimat aj kusky. Tiez zvracal a napinalo ho.
Dcerka jedla kusky uz okolo 9. mesiaca bez problemov.
Treti syn pre istotu neje vobec nic - len cuca mliecko z prsnika - tam sa nuka radostne.
20. mar 2009 o 08:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
dakujem, potesila si ma :wink:
20. mar 2009 o 14:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok