Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nadmerné ľakanie sa polročného bábätka

stradivariuska
11. aug 2014

Ahojte Žienky, moj 6 mesačný syn sa podľa mňa nadmere ľaká. A chcela by som sa popýtať na Vaše skúsenosti, či ste aj vy mali takéto dieťa a vyrástlo z toho.
Aby som Vam to popísala. Malý sa nebojí telky , vrndžania kosačky , ale vystraší ho napríklad hlasné zakašlanie, kýchnutie a najma ked niekto zakričí alebo deti na ihrisku zapištia. Keď sa prelakne tak sa velmi rozplače a potom ho nevieme utíšiť. Malý je dosť vnímavý, miluje nosenie na rukách a hlavne ked môže pozorovať a chytať. Zaujme ho aj ked si krájame chlieb, umývame ruky proste uplne banálne veci , doslova na nom vidno ako všetko bez dychu pozoruje a rozmýsla čo sa to deje.
Ľudí ako takých sa vôbec nebojí , hoc kdo sa na neho usmeje on sa usmeje spat, hocikdo ho môže mať na rukách nebojí sa , ALE ak by ten človek zakričal, zakašlala alebo urobil iný vysoký tón tak je zle. Má velmi rád hudbu, spievankovo uplne miluje . Ked pušťame óčko a tancujeme s ním na rukách , tak až híka od šťastia.
Ked ide jedno auto tak v pohode ale ked ich ide viac za sebou na ceste a dajmd tomu dáka motorka tak to ho tiež rozplače.
Tiež má krehký spánok , aj ked zdá sa mi že toto sa už lepší , uý ho nezobudí tak vela vecí .
Veľa toho o ňpm popisujem , len chcem aby ste mali obraz aký je.
Bojím sa aby z toho vyrástol. Ja som z takej tichšej rodiny , bývala som dlho na samote u lesa 🙂 a tiež vyhľadávam radšej tichšiu spoločnosť. Môj muž je z hlučnej rodiny a dosť dlho mi trvalo kým so si ucedomila že oni sa tak medzi sebou rozprávajú a nekričia po sebe. A to mám kopu rokov. Povedze vyrastie z toho? Máme ho vystavovať takýmto " hlučným skúšam" alebo radšej chrániť? čo si o tom myslíte? Ďakujem

pribinak
11. aug 2014

Podla mna sa sprava normalne, je to 6 mesacne babo, babatka sa boja vselicoho, proste nic hrozne sa nedeje, za par tyzdnov toto uz nemusi robit a bude sa bat niecoho ineho

maaaria3
11. aug 2014

@stradivariuska Je to úplne v pohode, moj malý bol tiež taký a teraz je úplne niekde inde, i keď, sú zvuky, ktoré sú nepríjemné, každé die´ta má prah citlivosti a vnímania niekde inde a tvoj sa zdá byť veľmi vnímavý, to ide ruka v ruke predsa

alenka6102
19. sep 2014

ahoj, moja mala ma 8 mesiacov a tiey sa velmi boji, presne ako opisujes. motorka,auto kychnutie, dokonca ked smrkam sa zlakne. podla mna z toho vyrastu. su to malicke deticky a este k tomu ked su v kociku a auta nevidia tak sa zlaknu o to viac. mozno si uzkostliva a tak je vystrasene aj babo. to prejde urcite

monika6813
19. sep 2014

Ahoj !
Aj môj 6 mes syn je taký . Doma sa to dá ešte zvládnuť , ale keď sme na plávaní a niekto tak zvýskne tak začne plakať o dušu a nedá sa utíšiť ...nijako ...proste nič nezaberá . dosť ma to štve lebo on sám pred pár týžd.takto vrieskal a mal s toho radosť . je moc vnímavý a sama si tiež neviem poradiť . len dúfam že s toho vyrastie lebo tie nechápavé pohlady iných mamičiek už asi nebudem vedieť dlho znášať . a zasa izolovať ho tiež nechcem ... už nech je koniec ...

janahu7
28. okt 2017

ahoj @stradivariuska a @monika6813 ako tento "problém" vidíte s odstupom času?
Lebo ja som teraz tá, čo má 6 mesačnú dcéru a pozastavujem sa nad tým, prečo ju mykne pri obyčajnom kýchnutí, či keď náhle niekto vstúpi do miestnosti, kde sa ona napr. hrá alebo to nečaká apod. ..no vysávač alebo mixér jej vôbec nevadí

Tu začni písať odpoveď...

Odošli