Návšteva logopéda.

amstelko
24. máj 2021

Hľadám nejakú maminku, ktorá má skúsenosť s návštevou logopédie ohľadom toho, že dieťatko malo rozpráva. Syn má 3 roky a 10 mesiacov, navštevuje škôlku a vidím, že oveľa menej rozpráva ako jeho deti v triede. Do škôlky chodí rad, rad vystrája, santi, deti ma rad a aj deti jeho, vždy ho stiskaju, tešia sa, keď rano vojde do triedy. Vidím však, ze druhé deti už rozprávajú súvislé, spájajú vety. On veľmi nie, niekedy ma 2-3 týždne, že som prekvapená, ako napreduje, že ma v spoločnosti prekvapí ako odpovedá, vynajde sa co povedať, potom však prídu 2-3tyzdne, že je zleniveny a nič nepovie alebo keď sa ho pýtam doma, tak mi neodpovie, nechce rozprávať vôbec. Dnes som bola u logopédicka a chcela by som vedieť ako to prebiehalo u nejakej inej maminky a aky bol posun dieťatka. Viem, že je môj aj lenivý, že veľakrát aj vie povedať, odpovedať ale nechce alebo sa robí akoby saskom. Ďakujem za každý príspevok a radu.

kacena4
24. máj 2021

dietatu sa nerozvija rec len rozpravanim ale aj porozumenim - t.j. su chvile kedy dieta napreduje v rozpravani a obdobie kedy sa rozvija porozumenie - takze nie lenivost drzim palceky