Nekľudné rúčky dvojmesačného dieťaťa počas spánku

eluela
29. jún 2017

Ahojte mamicky,

Chcela by som sa poradit, nasa mala ma 2 mesiace a ked chcem aby vydrzala dlhsie spinkat , davam ju stale do zavinovacky - zaviazem ju podobne ako v porodnici. Ak tak totiz neurobim skoro vzdy sa zacne budit na to ze jej lietaju ruky hore dole, udiera si nimi do tvare, zacne si zmolit ocko, cmulat pasticky az ju to zobudi. Ak ju dam do perinky a zaviazem tak ze nemoze rucickami hybat cez den pospi aj 2 hodinky v kuse a v noci mi pekne prespi aj 6 hod bez zobudenia. Neviem vsak dokedy ju mozem takto viazat, nemoze jej to uskodit? Ake su vase skusenosti s nekludnymi pohybmi pri ukladani babatka na spanok?

Dakujem za vsetky rady, odpovede 🙂

huma
29. jún 2017

Pozri si o Moorovom reflexe u novorodencov. A vlastne - novorodenci maju tych nepodmienenych reflexov viac 😉

kjanka86
29. jún 2017

Aj my mame presne tento problem.. Moja ma 5tyzdnov a strasne rozhadzuje rucickami ked spi, no kedze je leto tak mam problem ju viazat do zavinovacky lebo je jej teplo, bola cela spotena v tom.. zvyknem ju davat do ulitky ta je tensia a pomaha to..

kjanka86
29. jún 2017

@eluela a myslim si ze jej nijak neublizujes ked ju balis do perinky.. skus tu ulitku teraz v lete je to lepsie a co som citala tak niektore zeny takto balia deti aj do pol roka 🙂

nepehana
8. júl 2017

Ja moju dcérku viažem do perinky aj ked už má 9m, lebo ináč mi nezaspinká,tiež rozhadzuje rukami, dávam ju do perinky. bez výplne, kedže je už teplo, aj to jej pomáha,niekedy jej len ručičky uviažem plienkou, ked ju uspávam v kočíku

eluela
autor
13. júl 2017

Dakujem za vsetky odpovede 🙂 Budem ju teda viazat aj nadalej, teraz v lete mam taku peirnku bez vyplne, je to ako plachta tenke, tak v tom sa nepoti. Snad jej ten nekludny spanok casom prejde 🙂

autumn11
29. júl 2017

ja som tiež viazala do perinky aj cez tri mesiace, lebo keď nebol zaviazaný, tak nekľudne spinkal. Tá ulitka je v lete super.

editjal
29. júl 2017

@eluela ja som moju balika asi az do 6 mesiacoch lebo potom nespinkala a jedneho dna si rucky vybrala sama a zacala spinkat uz bez perinky...