Nekľudné trojtýždňové dieťa

hokejka111
1. apr 2013

Dievcata poradte,,mame 3 tyzdne,,,mala ma obcas aj zle dni , ako napriklad vcera a dnes v noci:((....po kojeni spi tak 15 min az pol hodky,,,budi sa s placom,,,,je velmi nervozna, vzdy by bola na prsniku, co nemoze, lebo je najedena,,aj si odgrcla,,,,,,potom cka,,,a stale dookola,,place,,,,,,neviem, co s nou,,,asi sa jej aj nieco zle sniva,,,,,neviem, kde robim chybu,,,,,,napapana je, prebalena je, brusko to nie je ,,,taky novorodenec nemoze predsa tak malo spat,,,a byt tak nervozny,,,,,,,,ale ma aj dobre dni,,kedy sa napapa a vyspi 2-3 hod,,,ale posledne dni to veru nebolo,,dakujem za kazdu radu,,,,

vefi89
1. apr 2013

@hokejka111 prsník nie je len o mlieku, ale aj o tom, že dieťa potrebuje cítiť matku, a ukľudňuje sa na ňom.

zivika
1. apr 2013

@hokejka111 no, su len dve moznosti...bud jej das prsnik na poziadanie, lebo ako pise @vefi89 nie je to len o mlieku, dieta ta chce citit a kludne moze dudlovat prso len tak naprazdno a uvidis, ze mala bude spokojnejsia...zacina pomalicky vnimat, co sa okolo nej deje a chce byt stale pri tebe, najskor by bola najspokojnejsia, keby si ju mala celu noc u seba v posteli 😉 ...alebo je druha moznost, ze sa obrnis nervami, popripade jej das na ukludnenie cumlik a prso budes davat len na jedenie, no a ona si casom zvykne...kazde ma svoje vyhody, aj nevyhody, je to na tebe, ako sa rozhodnes... 😉

tykat
1. apr 2013

Napada ma reflux? Ver ze take male dieta moze kludne prezit aj s 15min spankom. Syn viac nespal a vecne bol naspokojny. Zistili mu prave ten reflux. Mlieko sa mu vracalo zo zaludka do pazeraka a tam ho palilo. Cim viac ho palilo, tym viac chcel cuckat, cim viac cuckal tym viac ho palilo a grcal. Skus malej podlozit postielku pod hlavou aby nelezala uplne rovno. Po jedle ju drz zvislo aj dlhsie. Na nete najdes kopec doporuceni. Vekom sa to zlepsi.

veriiii
1. apr 2013

ako pises-mate aj dobre dni aj zle,moze to bude ozaj brusko-ked placka, taha nozky k brusku, je cervena v tvaricke ,ma tvrde brusko? -moze to byt kolika..alebo negcka viac ako obycajne?nemoze to byt reflux?k tomu saniu-novorodenec ma silnu potrebu sat-bud dudel alebo prsnik -s tym,ze sa moze s toho stat zvyk-je to na tebe...k tomu papaniu, si si 100% ista,ze je syta?mozno si vytaha malo a chce teda castejsie?alebo si mozno vytaha malo zadneho mlieka a nenasyti ju to nadlho?u kojenych deti je dolezity ukazovatel ci ma dost mlieka pocet mokrych a spinavych plienok-mokre-aspon 6-8 za 24 hodin-mokrotou sa rozumie nie len vlhke, na jednorazovych to tazko odhadnes,ale je to 6-12 cajovych lyziciek na plienku...samozrejme,ze aspon kazde 2-3 hod.menis..a stolica ma byt zltkastohorcicovej farby,riedka.moze vyzerat ako prazenica-s bielymi hrudkami..dieta moze mat po kazdom jdele vydatnu"nadielku"v plienke, ale aspon 2-3 x denne v tomto veku...
Nepises aky bol porod-niekedy mozu byt deti nekludne po tazsom porode alebo po cisarskom...

simsalabim
1. apr 2013

Tiez ma napada reflux...deti s refluxom maju stikutku velmi casto. Moja starsia dcera bola presne ako opisujes, nekludna, stale vrestala, stikutala snad aj 30x za den, malo spala (4x denne po 25minut ako novorodenec, v noci s prestavkami na 3 krmenia cca 8 hodin spanku). Plakavala aj na rukach, nosila som ju cele dni....kym bola na rukach, tak len plakala, ked som ju polozila, tak vrestala 😖 Bolo to velmi tazke obdobie. Ak podozrievas reflux, moze pomoct polohovanie - po krmeni dat dietatko do vyvysenej polohy - mne sa dcera velmi casto pocas spanku zobudila na to, ako jej jedlo zblnklo von - niekedy sa pogrckala, niekedy stihla prehltnut naspat, ale vysledok bol rovaky - zobudila sa s krikom. Polohovat mozes skusit v detskom lehatku (tam dcera v naozaj zle dni aj noci spavala), na rukach (ked sa inak nedalo, spala mi na hrudi), alebo podloz pod nohy postielky (tie pri hlave) neikolko tazkych knih, aby dietatko spalo na naklonenej rovine. Moze pomoct.... Teda ak to je reflux....my sme ho mali aj zdiagnostikovany, aj lieky sme uzivali.... preslo az v 11. mesiacoch.

aristka
1. apr 2013

tak ako napísala veri,nemám istotu ,že bábo je sýte,nahltá sa vzduchu potom bolí bruško a sme hladný

tinushka13
1. apr 2013

A nemôže to byť, že si ty niečo "fajné" spapala a jej to nesadlo a robí jej to neplechu v brušku? my to tiež mávame takéto dni a to máme 4 mesiace. Tiež s ami budí s plačom a spinkáme niekedy iba 15min až 30min. ☹ krčí sa ti, vystiera? skús pocvičiť s nožičkami, prípadne ak nemá vetry tak rúrku.. nám to pomáha. Alebo teplo na bruško. Ja som si nahriala ruku na radiátore a potom priložila na bruško. držím palčeky nech to čím skor zmizne.. škaredé obdobie . a nch máte už iba pekné spinkacie a usmievavé dni.

hokejka111
autor
1. apr 2013

@veriiii ...dakujem za radu,,no porod bol cisarsky,,,,viem, ze sa chce viac tulit,,,,dnes je ako vymenena,,,,,pekne papka a bubka,,kazde 3 hodky,,,

hokejka111
autor
1. apr 2013

dakujem za odpovede dievcata,,,,a reflux???nesrandujte,,,,,,,moze vzniknut aj chybou matky???nespravnym dojcenim,,,alebo polohovanim,,,??vdaka

katarina822
1. apr 2013

@hokejka111 podla mna place lebo chce spat skus napapat a do kociara a von ak bude plakat o den dva tri by si mohla zvyknut na kociar a bude spinkat hod dve aj tri znova prist domov prebalit nakojit a podla moznosti ist von novorodenec potrebuje cvela spat zas aj casto papat ja som kojila niekedy ak kazdu hod. ako ti spi v noci ... ak zle skus spinkat s nou...co je reflux zalezi kolko grcka ako casto deti grckaju ak myslis ze ma reflux porad sa s pediatrickou dobra sprava babo s toho vyrastie.... moze sa budit aj ze ta potrebuje mozno keby hned ako sa prebnudza znova ponukla prsnik hoci si len cucne parkrat znova pravdepodobne zaspi. mozno eszte nevie odgrnut po napapani moze palit take babo zaha.....ak neviue odgrgut daj na brusko ale priprav sa ze vyjde aj trochu mliecka.

harmancek77
1. apr 2013

@hokejka111 Ahoj, len sa chcem spýtať, ako ju dávaš spinkať? Ešte ju balíš do perinky, alebo iba voľne?Nemusí to byť len o papaní ako píšu baby, aj keď možné, skúsim Ti poradiť niečo ohľadom toho spinkania. Novorodenec potrebuje mať vytvorené podobné podmienky ako mal v brušku, bol stále napapaný, mal teplo, bol hojdaný, cítila teba, tvoje srdiečko a bol v útulnom domčeku, preto Ti odporúčam použiť perinku, najlepšie čo najmäkkšiu, aby mala chrbátik do tvaru C, nie pevnú podložku, kde sa cíti neistá. Zaviň ju, napevno, skús na začiatok aj rúčky, potrebuje ten pocit istoty a bezpečia, potom ak už chvíľu spí môžeš jej uvolniť viazanie. Uvidíš, či to trošku pomôže, robí sa to najmä pri nepokojných deťoch. 😉

hokejka111
autor
1. apr 2013

,,,mame ju stale v perinke,,a aj rucky jej viazem,,,,,,
🙂

hokejka111
autor
1. apr 2013

@katarina822 ,,negrca cassto,,,tak normalne po kojeni,,,niekedy ked zaspi skor tak potom este,,,,,ale inak sa mi to zda take normalne,,,,ma len take dni,,nie je to vzdy,,,niekedy pekne papa a spi a 2-3 hodky,,,

zunolu
1. apr 2013

@hokejka111 ahoj ako ja viem reflux je vrodený ty ho zaviniť nemôžeš, ale polohovaním môžeš dieťatku pomôcť,,,. a skúsila si ju rozbaliť sú deti , ktoré v zavinovačke byť nechcú, možno jej vadí to alebo si fakt nevytiahne dosť mlieka alebo chce byť jednoducho pri tebe

reanda
1. apr 2013

@hokejka111 dietatu je najlepsie pri mame a na prsniku.. a nielen, ked je hladne.. takze skor bude spokojnejsia, ked ju budes nosit na rukach alebo v satke, telo na telo, nie odseparovanu od seba v perinke, este aj rucicky zaviazane.. a das jej prsnik, kedy bude chciet.. a veru, co citam skusenosti zien, tak je vela malickych babatiek, ktore spia po polhodinkach, stvrthodinkach, aj moja tak spavala, az ked bola vacsia, tak okolo styroch mesiacov, tak zacala spavat dlhsie..

veriiii
1. apr 2013

@hokejka111 neboj, ono to bude casom lepsie,tie prve 2 mesiace su najhorsie,ale ono sa"usadi" potom..

veriiii
1. apr 2013

@hokejka111 kazde dieta ma slaby reflux-zaludocny obsah sa vracia spat do pazeraka.. reflux je sposobeny slabym zvieracom,ktory zabranuje spatnemu toku potravy/zaludocneho obsahu,ale novorodenci maju tento zvierac este malo vyvinuty..niektore deti vsak maju silnejsiu formu refluxu, ten treba liecit-minimalne tymi opatreniami-aspon 30 minut po jedle bud vo zvyslej ,alebo vyvysenej polohe..niekedy sa davaju aj bud antirefluxne mlieka,alebo zahustovace, tie sa mozu davat bud do UM alebo odstriekaneho MM.a byva aj tzv tichy reflux-kedy dieta nevygrckava vo zvysenej miere,len je nekludne lebo ma palcive bolesti...

hokejka111
autor
2. apr 2013

....sledovala som ju,,,,a od predvcerajska,,nic,,kludna je,,,pekne papa, grcne si tak normalne,,,spi, ...v noci pekne budila sa kazde 2-3 hodky,,,a dnes opat,,,,,podla mna to nieje reflux,,,,,ked je to len obcas,,,a vdaka za rady,🙂

mirkatek
13. jún 2017

@hokejka111
mam 2 tyzdnovu dcerku a presne rovnake problemy. S odstupom casu vies zhodnotit, z coho to bolo?

diankahub
13. jún 2017

Rastový skok / laktačná kríza ?

barboriena80
25. nov 2020