Odnaučenie syna od chytania prsníka

bjbanika
8. máj 2013

Čavte baby ja by som sa chcela opýtať či tu mal niekto taký problém ako ja... mám ročného chlapčeka a neviem ho odnaučiť od prsníka...Už ho nekojím, ale od prsníka ho neviem odnaučiť, stále mu ruka zablúdi do môjho výstrihu, ako doma mi to nevadí, ale keď sme niekde vonku tak mi je to trápne... Buchnúť ho po ruke nemôžem lebo má ešte krehké rúčky a mu náhodou polámem a keď ho odtlačím tak začne revať ako zbesnený...Ale keby to robil len mne, ale keď uvidí babu tak každej jednej hneď ,,vlezie pod tričko" ako taký záletník a hľadá prsník. Dobre im to nevadí sa nad tým zasmejú, ale mne je to už trápne... V kuse sa musí hrať s prsníkom a keď ho zoberie do úst tak ho iba cmúľa a nesaje...Prosím poraďte mi čo mám robiť ako ho mám od toho odnaučiť :(

zrka
8. máj 2013

ahoj, moja dcerka od babatka pri kojeni stale si davala ruku do mojho vystrihu, pri zaspavani, vzdy ked som kojila. Ked som ju odstavila, nevedela ani zaspat..a pokracovalo to tak, ze ked som jej to ja zakazovala, tak sama sebe davala rucku do vystrihu a to trva sem tam este aj doteraz 🙂 , to ma 11 rokov 😀 . vzdy ked ju zbadam tak ju na to upozornim. Neviem ci sa stym da nieco robit, snad len ze naozaj ked nekojis tak nedavat mu prsnik predsa. co viac mozes robit? odnaucis ho tak, ze mu ho neukazes. drzim palce, aj ked ako chlap bude cumiet do vystrihu do smrti 😎

slavka2010
8. máj 2013

Ahoj ja mam 3a pol rocneho synceka a tiez to robi odkedy som ho odstavila a to mal 15 mesiacov ale teraz asi pol roka to robi uz menej lebo mu to proste nedovolim tak si potom hladka svoje ciciky 🙂 On sa tym kolkokrat ukludnuje.

zuzana76
8. máj 2013

@bjbanika takeho maleho neodnaucis, podla mna je to instinkt, az casom mu to aj samemu pride,ze sa to uz nerobi, ale rataj s tym,ze to mzoe trvat aj do 4 rokov, niekedy mozno aj viac

maca_p
8. máj 2013

tvoje prsia su pre neho pristav bezpecia 😉 este je malinky. ja by som ho nepacala po ruckach, len by som ju odlozila a dala by som mu do pozornosti nieco ine.

zuzana76
8. máj 2013

a odnaucat jedine tym,ze mu das rucicky zakazdym prec a povies,ze sa to nerobi, ale ako vravim, trvat to bude urcite dlhsie, kym to prestane robit, podla mna je to u dojcenych deti normalne

sharlotta
8. máj 2013

Ja som to mojej dcere nikdy nedovolila. Ak to nahodu aj chcela spravit, tak som jej dala ruku prec, alebo jej ju zadrzala...Dieta nechape rozdiel medzi vonku a doma. Nechape, preco doma moze a vonku uz nie...Nechape preco predtym mohlo a teraz uz nemoze...

maca_p
8. máj 2013

@zuzana76 aj stvorrocaci to robia. vonko ho to ani nenapadne, ale v posteli, źe: mama ake mas pekne kopecky 🙂

zuzana76
8. máj 2013

@maca_p no ved je mi to jasne, preto som pisala, ze aj dlhsie, ale je jasne, ze ti 4-rocni to uz nerobia tak casto, ako male dieta a vonku si myslim,ze vonku uz vobec nie, lebo sa im to da vysvetlit, ale malemu 15 mesacnemu to este nevysvetli,

zazalienka
8. máj 2013

môj malý má 3 roky, tiež sa ešte niekedy uzemňuje, hlavne keď zaspáva.. najintenzívnejšie to bolo keď sme dokojili, cca v 16 mesiaci.. trvalo to asi rok, kým si nejak odvykol, ale sem tam ho to ešte chytí ( pri zaspávaní) .. proste som osoba najbližšia ( keď bude zaľúbený bude chytať druhé kozy) 🙂 pre neho je to bezpečie, maminkine didušky...

danka86
8. máj 2013

@bjbanika aj moja to robi, kojena bola 20,5mes. zaspava tak, cez den ma tak drzi a ja ju uz aj necham, nech kazdy cumi, je mi to uuuuplne jedno. obcas jej tu rucku zachytim a drzime sa za ruku. niekedy to zabere, inokedy nie. ale urcite to nie je dovod na paniku a capanie 😉 teraz taky tyzden to zacalo byt lepsie. aj nam uz tri noci cele prespala, aj prsa mi menej chyta 😀 to casom prejde, neboj..

euka210
9. máj 2013

no uz sa necudujem, ze aj moj to robi odkedy som ho po 16m odstavila 🙂 Najprv nic a asi po mesiaci ho to zacalo chytat, najme rano a niekedy aj vecer ci pri jedle. Chce sa mojkat, tak mojkame, ale ponukam ine riesenia ako mi chytat "didu", lebo on sa na tom bavi. A ako pisu, potom si chytal svoje...tak som trochu povolila, lebo evidetne si este pameta ten pocit istoty a mu to chyba. Moj uz pochopi ze rano moze a inak nie, ale rocne este nie. Pomoze len odtahovanie rucky, nasilie ale nie.

marissenka
9. máj 2013

skus mu povedat,ze ta to boli..ja som tak maleho odnaucila od kojenia..mama ma bobo a bolo,sem tam som zajajkala. a nechcel mi robit bobo,tak prestal.. 😉

marissenka
9. máj 2013

heh.a este dnes v cakarni u dr...samozrejme kopec ludi, a maly na rukach,chytil ma za prso a ze: mama a ty mas ake ceciky? 😀 😀 inak to nerobi,len sem-tam ho to napadne,lebo kojim este malu.

bjbanika
autor
10. máj 2013

Dakujem pekne baby za radu tak budeme este musiet pockat :D

erzulik
3. aug 2013

Moja dcerka bude mat 23 mesiacov a bola kojena 19 mes. Ruka na prsniku bola vzdy pri kojeni aj po kojeni. Vzdy ked zaspava poobede a vecer mi chyta prsnik. Cez den ked ma vidi anieco jej preleti hlavou tak krici ,, cece cece,, uz ma to niekedy otravuje lebo vydrzi ho chytat aj hodinu. Uz som si prelepila aj prsia ze ma bolia aby mi dala pokoj ale nic nezabera. Chce cececececececece.............

zuzanna427
3. aug 2013

...ženy moj malý velký chlap ma 4 roky....do 19mes. kojený...do dnesneho dna ma pred spankom oblapá a potom haji-beli...

erzulik
13. aug 2013

@zuzanna427 boze moj dufam ze moju to prejde lebo ona dokaze vydrzat aj hodinu a v priebehu dna si tiez musi chytit

lenusiknr
13. aug 2013

@bjbanika tvoj drobcek je este malinky🙂.....tym ze ta drzi za ,,cicik,, sa vlastne ukludnuje a citi sa v bezepci... moje dieta mi chyta cicik dodnes a to ma 3,5 roka... ked bol mensi tak ma chytal za prsnik vsade ci vnutri, vonku, pred cudzimi... robil to najma vtedy ked sa bal, citil sa nesvoj, plakal , ked sa ukludnoval a najma pred spanim...a pred spanim to robi doteraz....

@marissenka som si myslela , ze len moje dieta je taky zavislak cicikovy🙂 moj ked ma svoj den tak mi zahlasi:,,maminka ty mas ake pekne tucne ciciky,,🙂 no umieram niekedy z tych hlasok...
@zuzanna427 moj Jakubko to iste, pred spanim mu rucka zabludi a za par minut si uz spokojne odfukuje🙂 a nie a nie ho to odnaucit...🙂

jankagm
27. sep 2013

fuha...ja čakam babo, ale toto si neviem predstavit...aby ma naťahoval za prsia....mne toto nepride normalne

velkacica
27. sep 2013

prestane, len čo príde na to, ako je dobré chytať si cikáčik 😀

eeffka
27. sep 2013

@jankagm porod,odkoj a potom pokecame 🙂 prave citam konika,mala sa koji a mozete hadat kde lasuje 2.rukou...

eeffka
27. sep 2013

@velkacica si zabila 🙂,moja zasa hraje na brnčalku 🙂
19m

jankagm
27. sep 2013

@eeffka no ja keď toto čítam, rozmýšľam ako tomu predísť...pre mňa je aj predstava kojenia hrozná...

maca_p
27. sep 2013

@jankagm neboj, volanie prirody a zvyknes si aj na horsie veci ako dojcenie 😀
ale chapem ta.

aliza
27. sep 2013

@jankagm mne to mala nikdy nerobila 😉, rucku som jej jemne presunula alebo som ju za nu drzala, a to hned od zaciatku a tak nebol problem. A tiez si myslim, ze nie je vhodne ,aby vyse 3 rocne dieta stale obchytavalo matke prsnik, dokonca aj na verejnosti. Ja si myslim, ze prsnik by mal byt hlavne o strave a nie ako ukludnovaci prostriedok na kazdy problem.

jankagm
27. sep 2013

@aliza ved aj ja som si vždy myslela, že kojenie je o papaní....o dva týždne mám termín pôrodu, tak hladám info aj o kojení....ale to, čo vidím tu na MK - som v šoku.....matky sa nechajú obchytkávať vlastným deckom a ešte sa tým chvália....ja neviem či mne šibe.....dúfam, že keď porodím, neprídem kompletne o rozum 😝

inkasofia
27. sep 2013

Ja mám 22 mesačnú dcérku a aj ja mám ten istý problém. Od 18 mesiacov už nekojím ale ked má čajík hned na mňa lezie a davá rúčku do výstrihu🙂 A ked nie som poruke ja tak potom babke🙂 Doma to ujde ale vonku je to trošku horšie. Takže si myslím že sa tým ukludňujú cítia pocit bezpečia. U mňa je to hlavne vtedy ked pije z flašky čajík ked je unavenejšia ospalá a ked ma vidí dlhšie sedieť či s väčším výstrihom🙂 Podla mňa ich treba zaujať niečim iným a časom ich to hádam prestane baviť🙂

aliza
27. sep 2013

@jankagm neboj, myslim, ze o rozum neprides 😀.

luba41
27. sep 2013

@jankagm presne tak, kojenie zďaleka nie je len o jedení...ak chceš študovať, tak odporúčam http://www.mamila.sk/ a http://dojcenie.wordpress.com/ 😉

aliza
27. sep 2013

@jankagm no, mamilu radsej ani necitaj, inak o ten rozum fakt prides 😎. nechcem nikoho urazit, ale fanatizmus proste nemusim a myslim, ze ty si podobneho razenia 😉