Pasenie koníkov

lencuskapancuska
8. apr 2015

Mamky, chcem sa opytat, kedy vase deticky zacali past konikov, cize kedy sa opierali o natiahnute paze? Nasa zatial len pasie barankov (opreta na laktikoch) a akurat robi to, ze natiahne ruky dopredu a natahuje sa tak za hrackou.

jasminet
8. apr 2015

ja som ani nevedela, ze je rozdiel medzi pasenim konikov a barankov, pre mne je to to iste - zodvihnuta hlava 😀

lencuskapancuska
autor
8. apr 2015

@jasminet pasenie barankov je 1. level a pasenie konikov 2. level. Ja som sa to tiez dozvedela, az nedavno

jasminet
8. apr 2015

@lencuskapancuska no, nebudem sa hadat, mam 2 deti a lekarku vzdy len zaujimalo ci zodvihnu hlavu a udrzia ju, nie o co sa opieraju 😀

hradnapani
8. apr 2015

@lencuskapancuska tak podla tohoto delenia moje dieta nepaslo kone nikdy 😉 a lekarku to vobec nezaujimalo

bonaqa2013
8. apr 2015

moja posledná dcéra mala s tým problémy....

e_z
8. apr 2015

K paseniu nájdeš infošky aj vo Wiki Modrý koník: https://www.modrykonik.sk/pasenie-konikov/ Naše deti si už nepamätám. Ale keďže väčšinu vecí robili inak, tak určite aj keď sú to dvojčatá, tak každý inokedy. 🙂

lencuskapancuska
autor
8. apr 2015

@bonaqa2013 a aky problem konkretne?

@e_z skusim to pozriet, dakujem

bonaqa2013
8. apr 2015

@lencuskapancuska neskuročne pri tom revala.

e_z
9. apr 2015

Leni, hlavne nestresuj. Ak máš obavy, tak na najbližšej poradni sa poraď s lekárkou. Naši robili aj to naťahovanie ručičiek a nožičiek (niekto to volá lietadielko) a aj tie kone pásli. Ale každý bol inak šikovný a zvládol veci v iný čas a často aj v inej postupnosti. Kamoška mala bambuľku s veľkou hlavičkou, tej museli napr. inak zosilnieť chrbtové svaly, aby ju zdvihla z podložky. To nie ako naše dve vyžličky 🙂 Kadžé dieťatko ide svojim tempom a na všetky tieto pokroky je vždy časové rozhranie. Takže aj keď susedovie Miško pasie kone už mesiac, tak to ešte neznamená, že musí už aj tvoja dcérka a ak nepasie, tak je s ňou niečo v neporiadku. ;) Ak by bolo, lekárka by spozorovala alebo ak máš pocit, že nie je niečo OK, tak sa jej o tom určite zmieň pri najbližšej návšteve. Na 99% sú však tieto obavy úplne zbytočné (ale prešli sme si nimi takmer všetky🙂)
@lencuskapancuska

lencuskapancuska
autor
9. apr 2015

@e_z dakujem, ja viem som si vsetkeho vedoma, takze nebudem stresovat. myslim si, ze mam sikovnu dceru, ale ked obcas pocujem co vsetko uz vedeli ine deti v jej veku, tak som obcas v rozpakoch. urcite to chapes 😉

peneloppe
9. apr 2015

Prosim ta neporovnavaj svoje dieta s nikym inym. Kazdy je jedinecny. Moj syn napr. vobec nelozil, rovno zacal chodit, aj to az v 17 mesiacoch. Ale taky bol aj moj manzel ako dieta, ja som naopak chodila uz ako 11 mesacna. Moj mladsi syn naopak lozil a dost skoro ale chodit zacal tiez az v 17 mes.
Aj v knizkach su tabulky len orientacne.

e_z
9. apr 2015

@lencuskapancuska Presne ako píše peneloppe - neporovnávaj. Tvoja je zas šikovnejšia v inom a na to si vždy spomeň. Jeden skôr rozpráva, iný sedí, iný chodí, odplienkuje sa, ale stále su to všetko zdravé a jedinečné deti. U nás to bolo jednoduchšie, že som videla naše dvojčatá a videla som v priamom prenose dve vlastné deti, ktoré išli inak a tak ma tie ostatné už potom nerozhodili toľko🙂