Pesničky pre deti od profesionálov

18. apr 2022

Ahojte, prosím, poradili by ste mi nejaké CD-čka pesničiek pre deti od profesionálnych spevákov typu ako bolo kedysi od Petra Nagya alebo Patejdla a Dubasovej? Proste nie insitnú súčasnú tvorbu ala Fíha a podobných napobňovateľov Spievankova. Ďakujem za tipy.

autor
18. apr 2022

@tramtada31 , ano to je pravda.

floren
18. apr 2022

Môj ma rád Mišu Ružickovu

belllinka
18. apr 2022

Ked moja dcera 9 rokov dozadu pocuvala Spievankovo 1, tak tam boli vlastne prespievane slovenske ludove pesnicky? Co je vlastne na tom zle? Nerypem, iba nechapem preco nie? Boli zle naspievane?

katy2015
18. apr 2022

Spievankovo považujem za dobrú, kvalitnú hudbu, takisto aj texty, oni boli vlastne prví a ti, čo prišli potom, už veľakrát za veľa nestali.

clementine171
18. apr 2022

Len chcem upozorniť že Spievankovo nie su nejakí amatérski umelci. Obaja mali hudobné projekty aj pred Spievankovom, žena čo predstavuje spievanku má dokonca vzdelanie pedagogického zamerania, sú to dobrí hudobníci. A tiež mi na začiatku vôbec nesedeli lebo som chcela pre deti niečo "intelektalnejšie". Ale ich produkcia je vcelku kvalitná, tie texty majú hlavu a pätu, sú aj výchovné pre deti , tiež pre dieťa zábavné a zaujímavé. Náš mal ešte rád Smejko a tanculienka, podľa mňa aj oni sú ok. Jaroš prišiel na rad okolo 5 rokov, lebo pre také dieťa už tie detské Spievankove texty nie sú zaujímavé. Nagy a patejdl sa tiež občas u nás pustili. Iné projekty ako Fiha a Paci som deťom veľmi nedovolila lebo som ich nezvládala ja počúvať. Ešte existuje napr Toddler Punk projekt, detská tvorba mojich obľúbených hudobníkov z dospeláckych kapiel. A moje dieťa ma po par minútach stoplo že to ho nebaví a nech to vypnnem. Zas pre tie deti je záujimave čosi úplne iné ako sa zdá rodičom 🙂

autor
18. apr 2022

@floren , dakujem, pozriem.

autor
18. apr 2022

@belllinka , tie ludove su uplne v poriadku a velmi pekne. Ja skor namietam pesnicky typu ako Nasa zem je gulata a podobne verkliky. No a spev Maji Podhradskej znie trosku amatersky. Proste kedysi boli pesnicky pre deti robene na rovnakej textarskej, skladatelskej, hudobnickej a spevackej urovni, ako dospelacke. Ten rozdiel je strasne citit.

heni79
18. apr 2022

@clementine171 Ja napríklad som Spievankovo nemala rada z dvoch dôvodov. 1. Tvárili sa ako retardovaní. Detský divák/poslucháč neznamená hlupák. Mne skrátka prekážal ten ich štýl. 2. Ich tvorba nie je ich. Minimálne v začiatkoch to boli iba prespievané klasické pesničky pre deti. Tie, ktoré sme sa učili ako deti.

sisaka
18. apr 2022

Toto je už asi poriadna vykopávka, lebo to počúvala moja dcéra a tá ma už 23 rokov, ale veľmi sa jej páčili anglické pesničky, čo prespieval Žbirka s anglicky hovoriacimi deťmi. Malo to úroveň a hlavne to netrhalo uši, takže ak môže byt niečo cudzojazyčné odporúčam toto CD

autor
18. apr 2022

@sisaka dakujem pekne

autor
18. apr 2022

@katy2015 vdaka bohu za Spievankovo, lebo preklenuli dlhorocne suchoty v tvorbe pre deti. Ale kvalitativne su amateri. Nemyslim to despektujuco, ale ako fakt. Mas pravdu z ich naslednikov buci zamer zviezt sa na biznis uspechu spievankova a ich slabe schopnosti.

autor
18. apr 2022

@clementine171 , ano, nemozme detom nasilu tlacit svoje preferencie, ale niekdajsia detska tvorba ukazala, ze detske pesnicky neznamenaju nekvalitnejsie pesnicky
To mi momentalne chyba a take hladam. Spievanku poznam osobne, viem, ze vzdy mala svoju kapelu (nabozne piesne), ale je amaterka, detto Zahrajko. Oni to mali ako zaujmovu tvorbu, nie su hlasovo ani hudobne vystudovani, respektive nejako extra disponovani. Akokolvek, su pre mna najlepsi v novodobej detskej tvorbe.

petraj122456
18. apr 2022

Skúste toddler punk. Krásne slovenské pesničky pre deti

autor
18. apr 2022

@petraj122456 dakujem, pozriem to.

elizabet173
18. apr 2022

som rada, že sú maminy, ktoré odlišujú kvalitnú hudbu od inej 👍